Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

lilly
26. mar 2009

andy, pekna tema, mozeme sa tu vychvalovat 😀

ddmoxy
26. mar 2009

mile.....sikovna si🙂🙂 to je asi lepsie aby sme neotravovali tie co sa este len chystaju.....takze tu babatka a tam rady🙂

hankky
26. mar 2009

super super, som rada ze vas tak rychlo nadchol moj napad 😀 a super andy ze si taka akcna 😉
no lilly, co sa tyka tej domacej zahradky, aj nasi maju...ale kym posadia a sa vypestuje tak to potrva a ked mam zacat s prikrmami o necely mesiac tak to sa nestiha 🙄
no neviem lebo ta zelenina v obchode....bohvie cim vsetkym ju hnojili aby vyzerala ukazkovo 😒 Ale to s tou mrazenou je tiez dobry napad, to ma nenapadlo 😅 vidim ze mam malo napadov o prikrmovani, budem musiet viac studovat 😉
hmmm, alebo nie su obchody s bio zeleninou? Ked uz predavaju vsetko ze "bio". to by som asi bola kludnejsia keby take papala 😅

andyika
autor
26. mar 2009

no som rada, ze sa vam temicka paci 🙂
s tou zeleninkou sme na tom rovnako, tiez mame zahradku, tak prikrmy budem robit sama, ale budem pouzivat aj tie z obchodu, tiez si myslim, ze musia prejst nejakou kontrolou..... ale co sa tyka ovocia ako banan, tak to nijak nevieme ovplyvnit, budeme ho kupovat ci chuti ako umely ci nie 😀 😀 😀 😀

a k tym kasickam, pocula som, ze by sa na noc nemali davat, pretoze velmi zatazuju brusko a babatku to velmi netravi a vsetko sa len prilepi nan, myslim tym, ze zbytocne priberaju....ale na druhej strane babatka spia a mamicky sa tiez vyspia 😅 takze to je asi jedine plus.

andyika
autor
26. mar 2009

a este k tej tabulke......
myslela som tym nico ako napisat meno, datum narodenia, a vahy v jednotlivych mesaiacoch. co vy na toi??????????

ak chcete ja by som to urobila..... 😉 🙂 🙂 len mi poslite udaje cez ip.....

adka.b.
26. mar 2009

ahojte...ja som sla v piatok na poradnu a mala som nedobre CTG tak ma poslali na schody...vybehla som dole a spät hore...natocili mi dalsie CTG ktore bolo len o trosku lepsie...mala sa slabsie hybala...tak ma prijali do spitalu na oxytocinovy test.V sobotu rano som teda sla ... napichli ma ... dali na monitor...po chvili mi zacali kontrakcie .. stale silnejsie...odtiekla mi plodova voda a kontrakcie ustali,boli len take slabe.Tak sme cakali ze ci sa zacnem otvarat,ale do vecera som bola otvorena len na pol prsta...tak ma vzali na sekciu...

cherry01
26. mar 2009

Hanky, podla mna nie je vôbec tučná. aj moje slintajú...straaaaašneee...aj ja furt roztahujem pery, či nemaju zuby 😀 😀 😀 a ruky furt mokré..uz si aj podržia hračku a dávajú do pusy..potom odhodia a šup ruka do úst. až ich sem tam napína.
Andyika, veru už sa ani nepamätám. Aj Tomi má 6300 a Kristínka 5500. A v 4.mesiaci začíname s príkrmami. Ale my sme na umelom mliečku a ty kojíš nie? Ja mám super vlasy teraz...furt som ich mala až priveľa.

Andyika supeeeeeeeeeeeer téma.. hurááá. Si šikulka

cherry01
26. mar 2009

a mám nové fotky 🙂

luci79
27. mar 2009

jeeeeeeeeej 😵 😵 😵
ahojte, Andyika super, ze mame novu, svoju temu... Nebudeme 'vyrusovat' dievcata, ktore sa este len chystaju rodit, ze? 🙂
Ako sa mate? Mamincky a deturence?
Chystate sa chodit plavat? Ak ano mate uz miesto? My by sme radi a ak by sa niekto pridal tak to by bolo super 🙂

luci79
27. mar 2009

...aj nejake stretko by sme casom mohli urobit.... to by bolo fajn....
Ja uz sem-tam (3x) sme kocikovali s Ddmoxy, takze sa uz ako tak pozname 😵 😵 😵 ... Ze ziena?

cherry01
27. mar 2009

a kam sa idete kupat? asi to budem mat daleko ☹

luci79
27. mar 2009

joooj CHERRY, ja som si az teraz vsimla, ze si z Roznavy... Buducu sobotu ideme do Stitnika, urcite poznas... takze Ti zakyvam z auticka v Roznave 😀 😀 😀
Ja uvazujem nad Novou Nemocnicou alebo http://www.viavitae.sk/Bazen.html...
este sa musim rozhodnut a obvolat ako je to s peniazkomi.... 😵

luci79
27. mar 2009

ahojte, este sa chcem opytat ci poznate sedadlo BUMBO na papanie... v UK je velmi popularne, ale chcela by som ako take referencie...lebo anglicania su spokojni zo vsetkym 😅 😅 😅
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4802511

cil
27. mar 2009

Ahojte, ja som malo prispievala, ale zato Vas dosledne citam 🙂 Pridavam sa do temy 🙂

lilly
27. mar 2009

ahojte, luci to bumbo som este nevidela.. no kam by si ho polozila, keby si ho chcela pouzivat na jedenie? na zem? Take nizke mi to pripada.. neviem no.. Ja dost riesim v poslednej dobe stolicku na papanie, ale vysoku, drevenu.. najviac sa mi asi paci tato Baby Dan:
http://www.babytrend.sk/babydan-danchair-p-1583...
cil ahoj 🙂
plavanie aj mna laka, no asi az nejak v lete, alebo tak nejak.. no a este by som musela vymysliet, ako sa do kosic dostat, kedze sme z moldavy a auto nemame.. mozno pozicat.. no neviem este.. a aj v saci sa vraj da plavat s babatkami.. no zatial som to nezistovala este..

luci79
27. mar 2009

lilly, plavanie je aj v Saci pocula som o tom, ale je v sobortu, myslim o 8mej alebo 9tej...a to je na nas velmi skoro kedze vstavame o 7.30 😵 😵 😵
To sedadlo sa da polozit na stol alebo pripevnit potom na stolicku....
Kukla som na Tvoju Lilly, je kraaaaaaaasna 😵 , a vidim, ze sa jej v manduce paci tak ako nasmu Jakubovi... Aj teraz v nej spinkam 🙂

dadka28
27. mar 2009

ahojte kocky..mozem sa pridat k vam?? 😉
tiez som rodila v Saci..pozdravujem vas vsetky.Len maly mi velmi toho vela nedovoli,velmi je nejaky placlivy..tak mame co robit,este ze aspon manzel mi pomaha

luci79
27. mar 2009

Ahoj DADKA, samoarejme, ze sa mozes pridat...my budeme velmi rady, ked sa nas tu nakopiiiiiii straaaaaasne vela mamiciek s deturancami....
Aspon si mozeme vymienat rady 😀 😀 😀

cherry01
27. mar 2009

Ahojte kočky. Lilly my sme dostali na krstinách takéto stoličky, ževraj sa dajú rozložiť aj na stolík + stolička. Ešte som nerozbalovala. http://www.roba-kinderwelt.de/index.php?parent=...
Fuu, strašne sa bojím toho obdobia - krmit oboch...budem vymazaná asi aj ja 😀

dadka28
27. mar 2009

dakujem luci
jooj ja tie rady asi budem potrebovat veeeelmi vela.. 😀 lebo stale riesim preco nam maly je stale nespokojny..donedavna nam dost plakal,teraz to nie je az tak caste,ale aj tak nic moc..
Napr.mi az teraz zaspinkal a to bol hore od pol6ej..pritom bol dost unaveny..a aj tak nejak nevedel zaspinkat,kaz.chvillu sa mi zobudza..no ale teraz uz spinka 20min,tak hadam uz zaspinkal.a to ani nehovorim ze vkuse po rukach som ho nosila aaach 😒

luci79
27. mar 2009

DADKA, myslim, ze tym sme si presli vsetky. Nosenie na ruckach je asi to naj pre deticky, kedze mozu citit tvoje teplo a lasku... Preto som si ja zaobstarala Manduce, aby mi to az tak nezatazovalo chrbat. Jakub si v nej uziva, citi, ze je so mnou, ja mam volne ruky a necitim jeho celu vahu 😵 😵 😵.
Ale kazdy ma svoj nazor na nosenie v satkach a nosicoch. Niekto to odsudzuje , ini si to nevedia vynachvalit..A tu patrim aj ja...Som rada, za ten 'vynalez' 🙂

A teraz pridam uryvok, co som nasla...Zachvilku mozno niektore z nas mozu praktizovat, varj to zabera..Mam dve kamosky, ktore to praktizovali a bolo to vraj najsamlepsi liek 🙂 🙂 🙂

''Stava sa, ze ked batolatam rastu zubky, maju velke bolesti a cele dni placu. Tomu lahko odpomozeme, ak dietatu dame kazdych desat minut vypit lyzicku cerstvej vody.
Ak placucemu dietatu podame lyzicku vody, okamzite sa upokoji. Po desiatich minutach zacne byt opat nepokojne a vtedy mu zase dame dalsiu vodu.
Ak sa budete pridrziavat tejto rady, vase dieta nebude mat pri prerezavani zubkov ziadne tazkosti a zuby bude mat zdravsie a silnejsie.''

Tak kto ide na to prvy?

lilly
27. mar 2009

luci, manducu mame zatial novu, bola tam len parkrat a aj to vo vnutri a bola vyrehlena asi 15 minut a potom zacala plakat a sa napinat.. neviem, ci bola len strasne hladna, alebo jej tam vadia tie nohy rozkrocmo... dufam, ze si tam zvykne, lebo s nou planujem takto chodit do kosic a na vylety a pod... nech nemusim trepat vsade kocik..
cherry, tie tvoje stolicky sa mi az tak nepacia, som chcela nieco ako ta co som tu davala link, no som prave objavila jedno video, co ma od nej trosku odradza 😖

https://www.youtube.com/watch?v=NB7V7HDYAtQ


luci a to s tou vodou som este nepocula.. mozno budem praktizovat 🙂

dadka28
27. mar 2009

akoze to mu uz mozu ist zubky??lenze maly nam place vkuse od narodenia,len teraz to je o nieco lepsie,nemyslim si ze to bude zubkami,urcite..ale pre istotu to vyskusam,nic ma to nebude stat 🙂
Nad tou satkou uz som premyslala,nie som ani za ani proti..vies mi poslat ako to vyzera?vsak musim vyskusat vsselico..len nemozu si zvyknut na to nosenie,tie nase deticky??nieze ho nebudem vediet od seba potom dostat..xi

luci79
27. mar 2009

DADKA, s tymi zubkami som pisala pre vsetky, nie pre tvojho Matuska...na zubky ma este asi trocha casu, aj ked nikdy nevies 🙂

Tu je link na Manducu:
http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca
a tej istej stranke mas pisane aj o satkach....

andyika
autor
27. mar 2009

ahojte
som velmi rada, ze sa nam tato temicka krasne rozbehla,.....no len tak dalej 🙂 a vitam nove clenky
co sa tyka detskych stoliciek, tiez chceme drevenu, zda sa mi, ze presne tu co ma cherry sme pozerali aj my, lenze svokor je stolar, takze nam ju vyrobi.....usetrime peniazky, no a na sedadlo ja usijem potah a dam pod to molytan, aby ho to pod zadockom netlacilo.

lucka tak ako hovori lilly, tiez si neviem predstavit ako to das na stol, a kde bude mat nozicky ked bude vacsi - vystrete na stole?????nejak sa mi to nepozdava!

s tym plavanim, to aj ja by som chcela chodit, ale este neviem kam, a lucka ten druhy link plavania - tam pracuje nas kamos, je tam maser, a od neho viem ze je to tam velmi drahe a luxusne, takze my si to asi dovolit nemozme(spytam sa ho na cenu, ale viem, ze len jedna masaz tam stoji 800Sk, 30min. 😕 😨 ).

zubky nam uz asi coskoro budu tiez robit problemy, pretoze strasne strka rucicky do ust a zbadala som, ze uz ich ma ulozene v dasnach, vidno to z predu, nie z hora kde sa budu prerezavat, takze sa uz dopredu tesim, ale tuto radu od lucky skusim 😉

andyika
autor
27. mar 2009

mamicky, uz som spravila tabulku, takze mi napiste udaje o babatkach.....!!!!!!!!!!
chery bola taka sikovna, ze mi ich uz poslala 😉 🙂

co sa toho nosenia tyka, tak aj ja mam tu manducu, ci ako sa to vola, ale viki v nej nejak nechce byt, asi sa poriadne nevie obzerat.....chcela som to nosit len doma, kym by som varila a tak,....ale mam kolisku, tak kym vari spinka v nej alebo sa tam hra, a ked placka, tak nie je varenie 😀 😀

no a idem aj teraz varit zemlovku, kym spinka, pretopze doobedu mi spi len 1 hod, a vzdy sa presne po hodine zobudi.

dadka28
27. mar 2009

akurat som dopozerala tu stranku,hm vyzera to byt fajn..musim porozmyslat..vlastne Matusko o tom rozhodne,este pockam nej.cas,ci sa to nezlepsi a potom asi fakt budem nutena to kupit..
jooj vidis,naletim na vsetko,jasnacka ze zubky to byt nemozu,mozno je len taky maly spekulant 😉 a vie co je dobre xi
ale s tou vodou,neskor aj tak skusime,potom niektora mamicka,ked to vyskusala,dajte vediet co a jak..

dadka28
27. mar 2009

kocky a viete mi poradit??chcem si tiez vytvorit nejaky album ale fotky mam vsetky vacsieho rozmeru..ako si to mam zmensit??neviem velmi chodit v tych veciach,ja hlupacik ☹

andyika
autor
27. mar 2009

dadka, ja si to zmensujem v programe ACDsee, a tam mam resize zmenim pomer stran....tak aby soim sa vosla do tych 700kb a savnem.neviem, ci mas ten program, ak nie, tak si ho mozes stiahnut cez net.ak chces, poslem ti link....

cherry01
27. mar 2009

ahojte. No Lilly, práve preto sú mi sympatickejšie stoličky na štyroch nohách..je to bezpečnejšie. a ten pád na youtube..uff. hroznee by to bolo 😒

andyika..a kde bude tá tabulka??? v tvojom albume?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre