Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

deni_v22
2. máj 2009

luci, si taka pozorna 😵 , dakujemeee 🙂

mrkva na prvy prikrm uz je nacistena...celkom sa tesim 🙂

lilly
3. máj 2009

ahojte,
deni, ako chutila dianke prva mrkvicka? 🙂
mna bolia uz treti den krize, hnusne to je.. a malu musim stale aj tak dvihat.. teraz mi este pomaha mangel, no zajtra ide na 3 dni na sluzobku, tak to bude ina zabava ☹
ako sa mate? zjavne ste vsetky niekde vonku 🙂

chuchu86
3. máj 2009

ahojte baby, ako sa máte
dlho som tu nebola, nemám čas, nejak pri Viktorovi neyvládam, inak je veľmi kľudný, pekne papá, v utorok sme boli v poradni a vážime 4,75 kg.

vz čo máte nového ?

deni_v22
4. máj 2009

ahojte,
tak sme doma, mali sme cestovatelsky vikend. V piatok sme boli na otocku v Ziline, blahozelat synovcovi k 2 rokom. Mala zvladla takmer 500 km uplne v pohode, polovicku prespala a tu druhu sa zabavala s babami vzadu.. Len som musela kazdych 100 km krmit, lebo ked nespala, rychlo jej dochadzalo palivo 🙂

Zo Ziliny sme sli k nasim, kde sa konalo predstavenie "Prva lyzicka" 🙂 Ale nic zvlastne sa nestalo, mala spraskala asi 2 polievkove lyzice a este jej bolo malo, ani sa neospinila, asi 3 kvapky padli na podbradnik, ruky mala cely cas pri tele, len pusu otvarala...no zlata bola 😵

lilly, dufam, ze uz krize polavili.. clovek si ani neuvedomuje, ako potrebuje zdravy chrbat pri dietati, az ked ho zacne boliet...

luci, ako sestra, docestovala? izba sa jej pacila?

lilly
4. máj 2009

ahojte,
no krize stale bolia, no uz menej, snad to prejde..
deni, takze tak dianke chutilo? U nas to bude podla mna horsie..
ozaj, som dala 2 videa na facebook, kuknite, ked chcete 🙂

dadka28
4. máj 2009

ahojte kočice..
Deni Dianke vsetko naaaj,uz spieva sama tapi tapi 😉 ?
Pekne mame toho vela,sice nie akoze rob,ale stale sme mimo..akurat dnes doma,ale to zehlim,varim,aj popratat by sa zislo,no neviem ako to budeme stihat..lebo zatial Matusko spinka,ale jasnacka ze nepocitam nejak dlho.
Maly uz nam vazi cez 7kg,vsak ani krk mu neviem umyvat,taky ho ma tucnucky,no skor tu 2hu bradu..alebo asi vsetko..xi vsak som zvedava kolko presne vazi,to sme boli na nefrologii,tam ho vazili.o chvilku ideme k pediatricke..noo som velmi zvedava.
Luci ty sa nevies asi nabazit segry co???
Deny no klobuk dole ked Dianka tak zvladla pekne cestu...ta to mozte uz ist aj do Grecka 😀 😀
Lily tiez pozriem tie videa,ale neskor bo utekam ku sporaku..inac ako ste vikendovali..?ahojky

ddmoxy
4. máj 2009

Ahojte....ja som nejaka rozlietana posledne dni.Stale nieco treba robit.Mame teraz kopec roboty s domom.Uz som tesne pred infarktom.Taaaak by som chcela zazit aspon na par dni matersku ☹ ☹
Ale musime sa pochvalit.V piatok isla Ellinka spinkat o 19,30 a prve papanie bolo az 4,30 a potom este dalsi oddych do 10,00 🙂 🙂 Nechapala som ako dlho spi. a po predbudeni klasika...o 12,00 bola unavena ako keby hyrila od siestej rana.Cely den bola ako slniecko...a este aj dalsiu noc spinkala krasne.No snad nam to vydrzi 🙂
A Dianke prajeme dobru chut.Aj my sme uz papali mrkvicku....ale to nebolo jedenie...nestihala som naberat 🙂

dadka28
4. máj 2009

ddmoxy gratulujeme..noo to je cim sa chvalit 😉 drzim palce nech vam to vydrzi..

luci79
5. máj 2009

Ahojte...
ja som bola posledne dni akosi 'busy' ☹ , stale nieco...Nasi sa nakoniec rozhodli este zveladit aj obyvacku...takze zase bolo roboty ako na kostole 🙂 ..
sestra prisla v piatok vecer, bolo to ohromne prekvapko pre nich, tesili sa ako male detvaky 😀 , no a veci sme vybalovali asi 2hodky 🙄
V sobotu sme sli na chalupu do Smolnika, Jakub spal od 20.00-5.00, zobudil sa na papanie, a potom sme pokracovali do 8.30 😵 😵 😵 .Myslela som, ze v tom budeme pokracovat aj doma, ale nie...to mu asi len iny vzduch k tomu spaniu pomohol 😵 .Ale teraz spinkame uz niekolko dni od 20.00-4.00 a pokracujeme do 8.00, takze jedno papkanie... Neviem ci to robi to, ze sme posunuli postielku ku mojej posteli, ze ma citi... 😵 Moze byt? Lebo vlastne od vtedy, co je blizsie ku mne pekne spinkame...

Ddmoxy, vidim, ze aj ty si riadne vytazena...By sme si zasluzili asi znova nejaku kvalitnu masaz, ze? 😅
Deni, a vysadila si potom poobednejsie kojenie? Kedze uz papkate?
Deni, a plavky este nedosli ☹, neviem kde sa to zaseklo ☹

My sme skusili na chalupke vyzivku, a Jakub to papal akokeby som mu vobec papat nedavala 😀 😀 😀

luci79
5. máj 2009

...pozeram, ze Hannkyna princeznicka ma dnes 5.vymesacie 😵 😵
a Dadka ty si sa tiez nepochvalila, ze Metusko je uz o mesiac starsi 😵 ...congratulation k 4.mesiacikom 😵 ...uz papate mrkvicku?

deni_v22
5. máj 2009

ahojte,
my sme sa vcera rozhodli, ze dnes premiestnime nabytok v spalni tak, aby postielka bola vedla postele, skusime demontovat bocnicu a urobit jeden priestor, lebo mala spi strasne...kym som sla spat - asi do 23,00 - bola hore 8x. stale som ju uspala a po chvili desny rev, akoby sa cohosi bala..najkratsie spanie bolo asi 30 sekundove.. no ked sme uz zalahli obe- samo, ze do velkej postele spolu- krmila som ju asi 2x

luci, kojenie som zatial nevysadila, este podla mna nezje tej mrkvy tolko, aby jej to stacilo...
skoda tych plaviek..kde sa nam zasekli ? 😖

a blahozelame obom malym oslavencom 😵

luci79
5. máj 2009

Deni, ta co sa robi s Diankou...ale skuste tu postielku, ja vidim rozdiel v spani Jakuba predtym a teraz...asi citi, ze som pri nom 😵
a ked vypluje cumel tak len sa otocim na bok, dam cumel do pusiny a nemusim vstavat z postele, co mi velmi vyhovuje

uvidis, ze vam to pomoze!!!!!!!!
A tesim sa na vas zajtra...na plavani.... 😵

andyika
autor
5. máj 2009

ahooojte
tak hlasim, ze svadba bola uzasna. Vikimu sa na nej strasne pacilo, aj ked nebol dlho. v kostole blabotal, tak sme vysli von, takze obrad sme nevideli, ale potom zaspinkal v kociku, no a zobudil sa az na uvitaciu hudbu v sale, no a zacal plackat, ale vybrala som ho na rucky a on hned nahodil usmev.... 😀 a hned mi v ruke zacal skackat akoby chcel tancovat 🙂 no ale neboli sme dlho, pretoze hudba bola hlasna, no a odniesli sme ho nasim...byvaju nedaleko, takze som chodila k nim kojit. no a stratili sme cumlik, ktory bol jeho oblubeny, takze v noci mi trvalo, kym som ho v postielke upokojila, aby sa nevrtil, asi citil, ze ma nieco ine v ustach. ale uz sme mu kupili taky isty, takze uz je vsetko ok.
pofotila som ho, bol strasny fesak, hned mu jedna mala kurizovala 🙂 zajtra pridam fotky 😉

co sa tyka postielky, ja som ju asi po mesiaci pritlacila k svojej, ale nie tesne, je tam mala medzerka, aby sa mi tam zmestili nohy, ked ho do postielky vkladam.no tak to vam zavidim, ako vam krasne dlho spia. mne sa este stale budi po 3-4hod. ☹

a uz mu davam ochutnavat ...najlepsie mu asi chuti zemiacik 🙂 a jablcko olyzuje jedna radost 😉

luci79
5. máj 2009

ahojte,
prave som kukla na mailik.... doslo aj vam ohladom znakovania v ZOO? Takze je to pevny datum 😵 😵 😵
Dalsie stretko v ZOO, tesiiiiiiiiiiiiiim sa 😵

deni_v22
5. máj 2009

ano, luci, doslo a krasne su tam vymenovane vsetky mailove adresy ucastnicok...mozme zneuzit 😉 alebo zneuziju nasu ☹ a tiez sa mi zdalo, ze nas az tak vela nebude, takze super...nemam velmi chut na nejaku brutal masovu akciu.. uz len objednat pocasicko 😎

lilly
6. máj 2009

aj mne dosiel mail zo zoo 🙂 tesim sa na vas 😵

hankky
6. máj 2009

Joooj som mala napisany taky dlhy odkaz a sa mi to zmazalo.... pismenka vidim dvojmo resp. nevidim tak uz len tak strucne teraz 😀
Dakujeme ze ste si spomenuli na nase vymesacie, sa tesim ze uz je taka velka a fajna ze sa da s nou mojkat a salit 😀
Sme boli vcera na ortopedii tak jadierka este nie su dobre ale nemame uz balit nasiroko a kontrola o 2 mesiace. Len mam problem lebo ked ma len jednu plienku tak sa precikava...neviem ako to vyriesit...vam sa to nestava?
🙄
Boli sme aj na neurologii tak USG ma nezmeneny co je vraj dobre a inak je vsetko okej a mame prist o 2-3 mesiace...
A idu nam zubky, ma zvysenu teplotu skoro kazdy den a 3 den je strasne nepokojna, len na rukach chce byt a mojkat sa 😵 len netusim kolko vazi lebo na poradni v 4 mesiaci sme neboli a ideme az po 18tom...lebo lekvarka ma dovolenku... No a stale si nieco vopcha do pusy a zakusne sa a "vrci" pri tom a kyve s hlavkou zo strany na stranu ako maly psik ked nieco trha...
Pridam fotku ako sa dnes zakusla babke do brady 😀
TIez mi prisiel mail zo ZOO a tiez ma prekvapilo ze nepoznaju skrytu kopiu a poslali vsetky adresy....hm...
Drzte sa 😉

ddmoxy
6. máj 2009

ahojte....gratulume aj my detickam.....
HA a teraz budem kalendar ja......VSETKO NAJLEPSIE JAKUBKOVI K ZAJTRAJSIEMU POLROCIKU 🙂 🙂 🙂

Nejako nemam na nic cas.Vela veci sa mi nakopilo.Ale Luci tu masaz by som niekde vsunula urcite. 🙂 Tak ma vsetko boli.Uz trosku nahovaram Mirku nech po mne pochodi a dava mi taku detsku masaz,ale moj chrbat potrebuje silu ako na hrocha 🙂

Jeeeeej Hankky ,som rada ze je uz lepsie......vela ostrosti zelam 😉

luci79
6. máj 2009

Ahojte,
tak my uz tvrdo spinkame 😵 ..po plavani sme spali opat 2apol hodky, a na opat sa prevalil na brusko a takto spinkal 😵 , asi mu je takto lepsie

Dnesne plavanicko bolo u nas velmi zaplakane...akosi sme vydrzali prvu polhodinku a druhu ho uz nebavili ani hracky ani nic... ☹ Neviem ci to mam pripisovat zubkom alebo to bol len dnesny den taky, ale ked sa poobede zobudil tak bol opat mrzuty... ☹ Fakt neviem co s nim, iba na ruckach a mojkat sa

Hankky, som rada, ze sa tak pekne zotavujes...ved uvidime sa v ZOO...
Bea, no ty si sikulka, normalne si ma sokovala...s tym tvojim kalendarom v tvojej hlavicke 😵
Ako sa inac mate, holky? Kedy sa mi znova uvidime, pokecame pri kavejke 😉

Ja dnes poprajem krasne 5.vymesacie Viktorkovi 😵 😵 😵

Ja som dnes objednala stolicku na papanie kedze v piatok, na chalupe, zaciname s mrkvickou... 😵

deni_v22
6. máj 2009

cafte,
dnes sme kupili dalsi cumlik typu "taky sme este nemali" a neviem , ci unavou po plavani, ci sme sa trafili, ale bola ochotna ho pozut a uz hodinu a pol bez zobudenia spi 😵

po plavani spala este hodinu, ale to asi len preto, ze som vysla s kocikom este von nieco vybavit..

My sme si plavko uzili, dokonca sme dostali pochvalu za vymakane brusne svalstvo, teda nie moje, len Diankine 😀 to ma asi z toho, ze casto lezi na chrbte a dviha hlavu aby videla svet lepsie 🙂

blahozelame Viktorkovi a v predstihu aj Jakubkovi 😵

dnes som zistila, ze Dianke vadi slabo teple jedlo, musim ho dohrievat aj pocas krmenia, napina ju...tak akurat riesim, ako ju budem krmit 16.5. v zoo...kde to ohrejem :-/

Hankky, to je super, ze sa uz zotavujes 🙂
ake plienky pouzivas? pytam sa zamerne na znacku, lebo ja podozrievam Pampersy, ze presakuju..stale sa mi pri nich zda, ze ma jemne vlhke aj body v miestach, kde je plienka...pri inych znackach som to nespozorovala...

cil
6. máj 2009

Ahojte 🙂
Deni...ja som sa nejako nestihala ozvat..ale Manducu som uz mala na prechadzke po nasom..."Tahanovce shoping mall" 😉
A inak, tie plienky, Pampersy prepustaju, vel. 3...dvojky to nerobili. Presne ako pise Deni, ma jemne vlhke body. Teraz som kupila fialove tesco a skusala som aj z DM, tiez su dobre.
A tesime sa do ZOO, dufam, ze bude dobre pocasie.

andyika
autor
6. máj 2009

dobry vecer, diki za gratulacie 🙂
pridala som par fotiek....

tak do zoo my nepojdeme, aj ked povodne sme mali ist, ale manzel musi ist do prace na poobednajsiu, takze sa s vami nestretneme ☹ snad nam to vyjde niekedy inokedy 😉

hanky, prajem ti aby sa ti zrak zlepsoval. 🙂

a co je s cherry???nejak sa uz dlhsi cas neukazala

a davam malemu jablcko - ja odkusnem kusok, umyjem a dam vikimu do rucky, no on to olyzuje jedna radost, aj som ho pofotila, len som este fotky nenahrala...

deni_v22
6. máj 2009

cil, tak si sem supni aspon daku fotecku, ked sa niekedy nahodne stretneme, nech sa spozname 😉

tiez sa mi zda, ze cherry tu uz dlho nebola... nemate na nu niekto iny kontakt? nieco pre nu mam a neviem ako to k nej dopravit...

lilly
6. máj 2009

hankky, som rada, ze si tu zavitala a vidis na klaaavu a napisala si prispevok aj dvakrat 🙂
s plienkami neporadim, kedze my sme na latkovkach.. jednorazovky davam obcas, mala som len v porodnici babylove, potom jedno balenie alany z dm, tie mi obcas pretiekli a teraz jedno balenie tesco plienok, tie vyzeraju dobre, akurat dost hnusne smrdia po pocikani.. no na to moje pouzitie raz za uhorsky rok mi to az tak nevadi..
deni, na take prenosy jedla existuju take termosky, kde si das misku, alebo flasku s jedlom teplu a vydrzi ti tak par hodin, videla som to na mmb, chcem take kupit
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2034791
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3849952
asi tu vacsiu by som kupila..
mojej lilly zase vadi slabo teply caj, alebo studeny, taky si ani neda, napina ju a rozculuje sa a teply pritom pekne pije z noveho hrnceka, az si pyta, nech jej dam este 😵 a flasu nechce ani nahodou, no ale ked si takto sama presla do vyssieho levelu, nebranim jej 😀
luci, aku stolicku si objednala? ja uz ich studujem pekne dlho a zrejme kupime len taku, co sa pripina na stol..
blahozelame tiez viktorkovi k 5 mesiacikom, zajtra jakubkovi k 6 mesiacikom a tusim vcera mali cherryne dvojicky tiez 5 mesiacikov.. inac dllllho tu uz nebola, snad su ok

deni_v22
6. máj 2009

lilly, aj take existuje http://www.babytrend.sk/babyono-ohrievac-flias-...
ale pre vas asi uz len auto dokupit 😉

cil
6. máj 2009

Deni, tak som konecne hodila fotku 🙂
Aaj mna uz zaujimaju stolicky na jedenie, zacala som prezerat na webe, ake mate, odporucate? Lebo ten cas nejako rychlo leti...

lilly
6. máj 2009

hmm, deni, take som este nevidela, tiez to vyzera dobre, ale vyuzijes to len ked si blizko auta, ked pojdes niekam peso na celodenny vylet, tak to asi velmi nevyuzijes.. inac auto budeme mat cca v juni, kupime od mojich rodicov ich feliciu, ked im dojde ich novy hyundai i20 /vyuzili srotovne, zosrotovali trabantika, na ktorom som nedavno este ja fujazdila 😢 /

lilly
6. máj 2009

cil, u mna je horuci favorit tato stolicka, cervena:
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

ddmoxy
6. máj 2009

aj my zelame Viktorkovi vsetko naj! Inak ja mam ten ohrievac na flase do auta an do obycajnej zastrcky a dost som ho pouzivala este pri Mirke.Za chvilku ho asi opat vyhrabem 🙂 Ale ste sa zase rozpisali.

deni_v22
6. máj 2009

lilly, ta stolicka, co si posielala link minule sa mi pacila viac 😉 nie su tieto nejak nebezpecne? viem, ze asi nie su, ved fyzika nepusti, ale tak na mna posobia...navyse nebude sa ti zle krmit, ked bude dieta k tebe bokom? ci to si sadnes za stol oproti nej?

my mame taku dvojdielnu - stolik + mini stolicka, ktora sa da zasunut na vrch stolika mala som to aj pri Emke a nemala som vyhrady. No niekomu vadi, ze stolicka nema bezpecnostne pasy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre