Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

lilly
13. máj 2009

a dnes nevarim nic, vcera som robila plnene kurca, este z neho je 😵

andyika
autor
13. máj 2009

ok, zuzka dam ti vediet 😉 mne by vyhovovalo poobede okolo 3tej .....

masko sa vari s bolonskou omackou, povodne som chcela uvarit skladane masko s lecom, ale minulo sa nam leco.no a zajta ja nemusim varit, lebo svokra robi huspeninu, len napeciem oskvarkove pogaciky 😉

jaaaaj, a maly papkal jablcko, no a zacal straaaasne revsar 😕 😨 😔 , no potom som primiesala bananik a uz mu viac chutilo 😀 nezbednik jeden 🙂

lilly
13. máj 2009

ok, okolo tretej moze byt.. ved este sa potom blizsie dohodneme 🙂

lilly
14. máj 2009

ahojte, kde ste vsetky zmizli?
joj, vcera mi lilly spadla z postele 😢 nechala som ju tam, zhruba v strede, a sli sme s muzom do kuchyne, po chvili len taky tupy buchot som pocula ako spadla..urcite sa otocila, nejak pregulala a spadla a do takej divnej polohy, ze nechapem ako sa jej to podarilo, no nastastie na dost hruby koberec, no este aj na tanier a hrncek co som mala na zemi.. boze tak som sa zlakla 😢 😔 chudatko moje, revala strasne, pomojkala som ju a dala cici, tak sa rychlo upokojila, asi sa viac zlakla ako udrela ☹ potom uz bola v pohode, ako by sa nic nestalo.. no ja som mala tep 200 minimalne a rozdychavala som to par hodin.. 😔 joj sprosta som tiez, nemozem ju uz takto nechavat, ked je take sidlo 😔

luci79
14. máj 2009

dobre ranko,
Lilly, az mam zimomriavky...boooooooozem chuda Liluska ta sa musela poriadne zlaknut ☹ ...
to sa nam nemoze stat 😅 , kedze nas Jakub je taky lenoch...on sa pretacat nebude 😀 , len sediet 🙄 , to ho teraz bavi asi najviac.
Spinkali sme krasne tuto noc... nechali sme mu lampicku svietit a na papanie sa zobudi laz o 4.00 😵 ...a to zvykneme mat kriticku hodinu, 2.00-3.00 🙄 🙄

na sobotu hlasili az 28stupnov, tak dufam, ze nam ta ZOO vynde 😵 a vsetky sa tam stretneme

andyika
autor
14. máj 2009

ahojte mamicky
joooj, liliska chuda moje zlate ☹ , ale stava sa to, lilly urcitre nie si prva ktorej sa to stalo. moj viki tiez nemoze byt sam na posteli, pretoze sa dokaze kopaniami a proste neviem ako otacat do kruhu...no a minule uz bol na kraji postele, a zasiahla som v poslednej chili. preto ho radsej uz teraz davam hrat sa na zem, prestriem deku a viem , ze odtialto nemoze nikam spadnut 😉
my sme mali tiez dobru noc 😉

lilly a neviem, ci zo zajtrajsieho stretka bude nieco, pretoze som chora ako pes. mam plny nos, boli ma hrdlo a aj kaslem. maly je teraz s babkami a striedacku, no teraz je tu pri mne, ale o chvilku pride moja mamka ho popestovat, aby nechitil odomna chorobu 😠 😔 😔 no ale ti este dam vediet zajtra 😉

lilly
14. máj 2009

joj no poviem vam, neprajem vam take zazit.. aj ked takmer vsetkym kamoskam spadli deti z gaucov... 😔
lillus sa pretaca jedna radost, uz aj dolava jej to ide v poho, dlho sa vedela pretocit len do prava.. atiez sa toci do kruhu, aj ked je na chrbte, aj na bruchu.. a na bruchu jej to aj dozadu ide 😀
andy, radsej sa liec, ved sa stretneme inokedy 😉
a ja do tej zoo asi nepojdem, som nenabrala odvahu stale ist este raz takto vlakom.. a tu prednasku by sme aj tak nestihli, bo nic normalne nam nejde..
no ked uz budeme mat auto, tak sa stretneme niekedy v lete v ke.. 😉

deni_v22
14. máj 2009

ahojte,
u nas vcera vecre standardny screnar - okupana, najedena, zaspala mi na rukach , po prelozeni do postielky sa samozrejme prebrala, spustila rev, ale uspavat prisiel tatko...najprv skusila revat, potom cumela prekvapene, ze niet koho placom vydierat, lebo tatko je nekompromisny, parkrat jej dohovoril raznym hlasom a po 33 minutach zaspala, sama, bez cumlika ci prsa ...a v noci akurat jedla cca kazde 3 hodky - tj pre nas skvela noc 😵

luci, vecer sa mi normalne podarilo konecne dopliest ciapku 😉 este jeden vecer na finalne upravy potrebujem ..

lilly, musel to byt sok 😕 ale hlavne ze sa nic malej nestalo..
a neodvezie vas otec do tej zoo?

lilly
14. máj 2009

deni, on chce daco zvarat na zahrade, takze asi nie..

andyika
autor
14. máj 2009

no to stretko si v KE raz musime urcite dat!!!!!!!!!!!!!!ak ani mne to ZOO nevyslo.

papkali sme mrkvicku s kalerabom, no to ste mali vidiet, normalne mi viktorko az tahal ruku, ze uz mam dat. to asi preto, ze to uz jedol, a odlozila som to do takych malych poharikov s vrchnakmi, takze to mozem hoci kedy vybrat, zohriala som to vo vodnom kupeli.....a hned jej nebolo. teraz som varila kremovu zeleninovu polievku, tak som po uvareni vybrala karfiol, zas odlozila do chladnicky, no a vybrala som aj hrasok, ale neviem ci sa smie 😨 poradite mi????ak nie, tak zjem ja 😝 😝 😝 😝

a este som zabudla, ak mate nove udaje do tabilky, sup sem s nimi, ved ju treba aktualizovat!

a este jedne dotak - lilly nie je tvoj otec nahodou fotograf???nefotil v skole triedy????

dadka28
14. máj 2009

ahojte kocky..
Andy...s Matuskom sme boli vcera na poradni,mame 7330g a 67,5cm,taka mala gulka 🙂 tak nas mozes hodit do tabulky
akurat som citala v casopise,citujem:Hotova strava pre deti je nenarocna a rychla na pripravu.Ak krmite dieta priamo z pohara,nedojedene jedlo uz neodkladajte.Sliny z lyzicky urychlia sirenie bakterii a dietatku by ste mohli sposobit zdrav.tazkosti...
Zaroven aj vcera nas ockovali druhy krat,od 1ej rana sme na teplotach,teraz mame 38..tak trocha placeme,sme nervozni..chudatko nase male.tak trcime doma,ani von,nic..
ale sa musime pochvalit,ze maly spinka od pondelka sam v postielke,aj cez den ked ho ulozim,pekne zaspinka sam,z nicoho nic sa to obratilo,uz ziadne cicikanie po rukach..hadam to neurieknem

dadka28
14. máj 2009

nakoniec do Zoo idete kto?bude vas zopar co,na to ze ste mali ist skoro vsetky..ale nabuduce to vyjde 😉
Lilly to mi je luto,neobvinuj sa za to,aaj ked neviem ako deticky budeme strazit,musi tym prejst asi kazde babo..podla mna sa tomu nevyhneme skor ci neskor..

lilly
14. máj 2009

ano andy, fotil triedy 🙂 a mama je sestricka u dr. molnarovej, no tu neviem, ci poznas..
ja som uz nevydrzala do nedele a dala som lilke prvy vazny prikrm, zemiacik s mrkvou 🙂 zjedla asi tak 5 lyziciek na takych 20 podani, spociatku aj usta otvarala, ze este mi daj 😀
a rano som jej dala asi pol cm rozpuceneho bananu /akurat som ho jedla/, no ten jej chutil velmi, ale nebudem jej davat este sladke ovocie, lebo potom si deti zvyknu na sladke a nechcu zeleninu..
no na prvykrat som spokojna 😵

luci79
14. máj 2009

no, my sme zaspinkali, poobednajsie spinkanie nam ide 'najlepsie', spinkame aj dve hodky 😵 ..
Nas Jakub sa meni na maleho nervacika, vsetko sa snazi vydobit si placom...takze place alebo lapsie povedane reve castejsie ako predtym...vsetko proste placom, a hlavne na rucky...No tiez to riesime tak ako Deni, nechame ho plakat a ked vidi, ze sa nic nedeje tak stichne, prekvapene pozera, ze co????Nic sa nedeje? Nikto ma neberie? A potom je aj ochotny sa ukludnit...Presne ako nam to povedala kamaratka, cvicitelka, na plavani...Deticky vedia ako na mamicky, ktore su citovo-hormonovo este 'rozhodene' po porode 😉 😉 A treba im ukazat, ze nie vsetko, co si chcu vydobit placom, ziskaju...Tak je to s nami aj na plavani, vodicku miluje, ale predsa on nebude robit to, co ostatni...Nebudem cvicit a plavat predsa ked sa mozem hrat... 😅 😅 Ale musim priznat, ze tato streda bola podstatne lepsia ako minula, menej placu 😒
Dadka, no mate krasne miery...My mame poradnu buducu stredu, konecne bez ockovania... 🙂
A papanie? No my to proste milujeme...Jakub spapa 150-170g 😅 😵 , comu som velmi rada...A uz ho potom nedokrmujem mlieckom, normalne vydrzi na dalsie papanie...Len cajik alebo vodicku mu potom dam 😵 ...Milujem sa nanho pozerat ako si pyta a ako kraaaaasne otvara tu pusinku a ked nedavam tak normalne skrikne, ze heeeeej mam prazdne usta....kde je dalsia porcia?..Dnes sme mali prvy krat cuketku a aj ta mu chuti...proste asi jedacik 😵 , ale po kom to zdedil, ked mamka aj ocko s prikrmovanim veeeeeelmi protestovali 😅 😅 😅
Aj ja som zvedava kto pride do tej ZOO...Ak bude pekne pocasicko, bez dazda, tak urcite ideme..
A stretko v KE? To je super napad...

dadka28
15. máj 2009

joooj asi som to chvalenie veeelmi prehnala..od 6ej je maly hore a vystraja,a v postielke zaspinkat-ani za svet..tak sme plakali,nosili po rukach..pred 15min odpadol a aj tak zaspinkal v postielke..ale vystrajacky poriadne..fuu a uz teploty nemame..

lilly
15. máj 2009

ahojte, u nas tiez bola o nicom noc, som spala dokopy tak 4,5 hod a uz o stvrtej bola mala hore.. zaspala sice o 5:15, no pred siestou sa zase zobudila 🙄
som si citala temu porodnica-saca a tam pisali, ze vraj dr. Luptak mal autonehodu a zomrel, ale nie su si iste, ci je to pravda... 😕 viete o tom niekto nieco 😕

dadka28
15. máj 2009

cooo??to vazne?nepocula som o tom..ale je to moj gyndos..

lilly
15. máj 2009

dadka, ja neviem.. nevies zistit? 😅 😕

lilly
15. máj 2009

no vraj to nie je pravda, tak fajn 🙂

deni_v22
15. máj 2009

ahojte,
uff lilly si ma vystrasila, Luptak je aj moj gyndos, uz som sa tesila, ze s nim "zostarnem", ze pojde do dochodku az po mne 😉.... nechapem, kto zase take hororove klebety siri...chudak, ked si to tu precita... 😖

deni_v22
15. máj 2009

baby, co idete zajtra do zoo a uz prikrmujete, ako to planujete riesit? ukecame niekoho v stanku, nech nam to v mikrovlnke ohreje a krmime niekde pri medvedoch? 😉
ja som rozmyslala aj nad variantou, ze prikrm bude vynimocne o 15,00 napr....lebo uz dva dni po sebe ju bavi robit "brrrrrr" s plnou pusou a tak mam pluvance aj vo vlasoch :-/ a v prirode to bude o to narocnejsie...

andyika
autor
15. máj 2009

ahojte
u nas tiez dost zla noc, sice vecer viki pekne zaspinkal pred 7mou, ale zobudil sa o 22,30 a boli sme hore az do 0,30 😖 ja totalne vycerpana, nadcha, bolesti hlavy, manzel sice s nim bol trochu, ale od unavy zaspal, lebo rano skoro vstaval do roboty....no a potom sme boli hore o 3,20 o 5,30 a zas o 6,50....vtedy uz vstal, a nechcel spinkat no a ani vobec jest.....ale ja tu rusnu noc pripisujem k chorobe(ci nahodou mu nieco neprechadza do mliecka, alebo aj ja som nervoznejsia 🙄 ), no ale potom zaspinkal o 8,40a spali sme do 10,30 a teraz mi juz zas spinka takze sa idem aj ja liecit do postele 🙂

juj, no stastie ze to nie je pravda s luptakom.....je to zlaty lekar 🙂

lilly, aj tvoju mamku poznam z videnia,

luci79
15. máj 2009

ahojte,
no aj my sme mali taku nejaki noc...Jakub sice neplakal, ale mrvil sa celu noc v postielke, kopal nohami, taky nejaky nepokojny spanok...boli sme pri postielke snad 100x za noc, dat cumlik 🙄 🙄 🙄 , tiez nas to docela unavilo....
Vonku sme doobeda spinkali pol hodky ako posledne tri dni...aspon, ze poobede spinka dve hodky
Dnes ideme konecne pk dvoch mesiacoch opat vonku za kamaratmi 🙂 , musime to zacat znova aplikovat, lebo badam, ze Jakub je uz velky mamkin maznacik a vybera si komu pojde na rucky 😅 a stale to vyhravam ja 😵 😵 😵 ...asi som jeho vyvolena 😀
Deni, s tymi prikrmi to akosi neriesim velmi.Jakub papa o 12.00, zohrejem to poriadne a dam do flasky a do termoobalu...aj ked to bude trocha chladnejsie jemu to nevadi, hlavne, za papa a nema prazdnu pusinku...dnes normalne nasraty bol, ze uz v miske nic nie je...a to spasal 150g...nezda sa Vam to vela? Na to, ze papame len tyzden?A konecne som pridala aj olivovy olej? Ake mnozstvo davate? pol lyzicky?

luci79
16. máj 2009

Ahojte,
no kde ste vsetky?????? 😉
Fotky pridane....a dufam, ze sa nikto nepohneva, trocha som v albumoch sacanky urobila poriadok 😅 , a vsetky kosicke stretka som dala do jedneho albumu 😉

deni_v22
16. máj 2009

ahojte, my sme dosli domov zo zoo o tretej, dali sme si kavu, mala mliecko a pokracovali v prechadzkovani tu na sidlisku, stretli sa so znamymi...skvely den 😵

luci, nadherne fotecky i ked som na niektorych vyskerena ako leco 🤐 ale i tak ste to vyborne zdokumentovali... 🙂
poprosim ta potom fotky, asi rinesiem v stredu usb kluc, to bude najjednoduchsie tusim..

lilly
16. máj 2009

ahojte, kukla som fotky, krasne su, dobre vam muselo byt 😵 myslela som na vas, skoda ze sme nemohli prist ☹ luci, to mate asi nejake delo ten fotak, nie? A este dobreho fotografa 😵 take su krasne tie fotky 😵
a ako vam pekne deticky papaju... lilly sa este len uci co s tym v ustach a nejak velmi ich otvarat nechce.. no ale vsakk pride do toho, nemozem od nej asi cakat, ze by papala hned celu misku..
my sme boli tiez v zahrade, no zoologickej, ale u nasich, lilly spala skoro cely den vonku s mensimi prestavkami, cerstvy vzduch ju zmohol 🙂

dadka28
16. máj 2009

ahojte,tiez som teraz pozerala fotky-no proste jedna basen!!!!su nadherne..no ako ste sa mali??Luci to je nejaki specialny fotak alebo fotograf hmm?
my sme nejaki veeelmi zly,uz nikdy nepoviem ze je dobre..aj zaspavanie je hrozne,asi na 4,5,6y krat zaspavame,pekne uz nevladzem..a konecne teploty nie su,odvazila som sa ist do mesta s malym..uslo to,ale ked som dosla do but/bývalej rob/este stastie ze sa mam kde stavit,tak som tam musela stravit 1 a 1/2hod,lebo nasmu Matuskovi zase nieco nesadlo..a potom som palila trolejom domov..

luci79
16. máj 2009

ahojte,
Deni, dones kluc lebo tych fotiek maaaaaaaaam az-az... 😵 😵 😵 alebo ti ich napalim na CD?
Lilly, no mozes nam tiiisko zavidiet, ze si nebola, xixi 🙂 🙂 🙂 . Ak pocasicko nam vyso, aj ked to hned rano nevyzeralo na krasne slnecne predpoludnie 😵
A fotenie, ma velmi bavi, rada fotim a asi aj preto som si vysluzila taky fotacik...ale zase aj Petovou oblubou je fotenie, a niekedy mi to pripada, ze ten fotacik si kupil pre seba 😅 😀
Ale ved tu som citala, ze aj tvoj manzel foti, tak aj vy musite mat potom delo fotak 🙂

Vela dievcat dnes nedoslo do ZOO, ddmoxy taaaaaaa mala vcera zaaaaaaaaath a nevedela vyjst rano z postele.... 😀 no pockaj, dzivce....
Ale zase na druhej strane sme sa stretli z Cil a Hankky, ktora nas videla uz krasne cisto 😵 , ved ona zbadala nas...My s Deni sme len kukali na seba, ci to je alebo nie je ona... 😅

Idem pozerat telku sme si stiahli, Pokoj v dusi, celkom sa na to tesujem...akoby povedala Lilly som tesivaaaaaaa 😀 😀
Jakub uz spi, dufam, ze to bude konecne lepsia noc ako tie tri predosle, hadam 100x za noc pri postielke...vcera od 12.30-2.30 sme preplakali aj na rukach aj v postielke aj v nasej posteli...nijako nebolo dobre 🙄 🙄 🙄

dobru nocku....

deni_v22
16. máj 2009

luci, CD by bola vyborna alternativa, lebo tak by som fotky mala uz najblizsiu stredu 😵 😵
som maniak na obzeranie fotiek, len ich realizacia mi moc nejde...

a musim pochvalit, fotak ma Luci naozaj fajnovy, taky Pan Fotak to je 😉

baby, nezda sa vam, ze sme vdaka nasej teme zachranili kosicke Znakovanie v zoo? ved sme vlastne boli jedna z dvoch skupin - teda 50 % ucastnikov 😉 skoda len, ze nas nebolo este viac - lilly, ddmoxy...

lilly
16. máj 2009

luci, to fotil moj otec, nie moj manzel 😉 ja som len taky fotograf, ze stlacit jeden gombik a nech mi to odfoti 😀 no v takych krasnych fotkach sa vytesujem 😵 ale na ne treba mat aj delo..
a aka bola ta prednaska? dalo vam to daco? kto vyhral leporelo? tusim sa malo zrebovat onho..
a moja dcerusa nema rada inych ludi okrem mna a tata.. kazdeho oplace strasne, aj ked potom si na nich zvykne, no stale tomu musi predchadzat rev.. a to vratane ludi ktorych vidi pomerne casto.. ako moji rodicia, sestra, svagor, neterka.... no snad ju to prejde potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre