Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

lilly
26. máj 2009

no mozno by si potrebovala zvyknut.. no ale ked ju chces predat, s tym urcite nebudes mat problem, napis aj tu do temy nosenia deti 🙂

ddmoxy
26. máj 2009

este jej dam poslednu sancu a ak nic tak asi pojde.... ☹ ☹
asi som sa z nej velmi tesila......

cherry01
26. máj 2009

ahojte, všetkým chorým rýchle uzdravenie !!!

Deni, pridávam Kristínku v klobúčiku.
😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Andyika, nejde mu zubok? mne sa vtedy budil Tomi v noci viackrát..ale už vykukol na milimeter..tak spinká zas pekne. Len uspávanie je dlhšie..

lilly
27. máj 2009

cherry, tie tvoje deticky su take krasne, ako im je dobre, ze stale budu mat jeden druheho pri sebe 😵 ta fotka, kde tomasko drzi kristinku cez plecia, je uzasna 😵
jaj my dnes mame za sebou divnu noc, lilly sa strasne casto budila, papala 2x sice, no hore bola asi aj 6x, no vacsinou zabral cumel.. sme hore od siestej, uvarila som si kavu, akasi som ospala, hlava ma boli..mala spinka uz asi hodinu..

deni_v22
27. máj 2009

ahojte,
aj mna boli hlava z nevyspatia...Dianka celu noc kaslala, tiekli jej sople, dvakrat sa z toho dogrcala...spala som ako polovnik na postriezke, len co zakaslala, hned som pozerala, ci nezvracia, ci sa nedusi...odsavali sme aj v noci, susedia nas musia milovat 😝
a rano vstala mokra ako mys...no a teraz vymyslam finty, ako do nej dostat okrem kojenia nejake dalsie tekutiny, lebo uz nic nechce pit, vsetko vypluva 🙄

cherry, krasne babulky mas doma 😵

lilly
27. máj 2009

chuda dianka 😖 ked uz nechce pit ine, daj jej mliecko, aj tam su tekutiny, caj jej ponukni neskor.. prajem skore uzdravenie a deni pevne nervy a silu 🙂

luci79
27. máj 2009

ahojte,
chuda Dianka....to musela byt noc 🙄 ..Ja sa musim pochavalit ze tuto noc sme vstavali raz ked ho Peto ucicikal na ruckach a potom raz som mu dala cumlik a papanie o 4.30...tot vsio 😵 😵 ..
Ja mam tolko energie...Uz mi chybal taky poriadny spanok...Uz mam poprate, navarene, pozmyvane podlahy v celom byte /proste sikulka som dnes/ a teraz idem vegetit pokial Jakubko spinka...
To ked utne 10.00 musi byt v posteli...Normalne sa 'pyta' a o 15.00 poobede je to to iste...Len nech mu to takto vydrzi...
Tie vyrazticky ci fliaciky nam pomaly miznu na tvaricke su uz v podstate nebadatelne... 😵 😵
Vcera sa narodila kamoske dcera Emka...3740g a 51cm...som taka stastna, mam staro-novu kamosku na kocikovanie 😵 ..Rano,9.00, bola v porodnici, ze ma kontrakcie, ale povedali, ze su slabe.Pichli vyvolavacku a o 14.00 bola princeznicka na svete...Ale vraj to bolo hrozne/ze skoro omietku zo steny olupala nechtami 😨 /...prisla ked bola na 5palcov a vraj neskoro na epidural 😠 ...mne ho tiez davali ked som bola na 4-5pal;cov otvorena...asi zalezi na lekaroch...

Dianka prajeme skore uzdravenie...
Cherry, dvojcatka su krasne...taka surodenecka krasna laska 😵 ...a klobucik je kraaaaaaasny, no co dodat Deni?Si sikulka

deni_v22
27. máj 2009

dievcata, ste zlate, ze na nas tak myslite 😵 😵

sama som prekvapena, aky zly priebeh ma ta chorobna, zacinalo to uplne neskodne...dufam, ze ako rychlo prisla, tak aj odide... malu kojim kazde 2 h pomedzto nalievam po troske cajikom..zrusila som jej ryzovy obed, mala som v plane prvykrat masko, s ryzou a jablckom dusenym, ale dost je odvodnena, ta ryza by ju iste upchala...a masko je tazsie stravitelne, tak nebudeme trapit zaludok...

luci, super, ze Jakubko je uz zdravy, aj preto asi dobre spinkal 🙂
a k Emke, baculke, gratulujeme 😵 pekne meno vybrali 😉

a aby nedoslo k nedorozumeniu, ja len strikujem, kolbucik je hackovany z dielne mojej mamky 😉

luci79
27. máj 2009

Deni, vsak tak som to myslela...tu pochvalu, ved je to aj tak v rodine 😀 😀 /aka matka taka Katka 😵/ ..
A nezabudni mi pripomenut tu vlnu pre teba neskor, lebo ja urcite zabudnem a este je u mamky...

My sme dnes mali spenat, celkom nam aj chutil, spapali sme 130g...Uz to nie ako na zaciatku ten osial, ze mnaaaam nieco ine ako mliecko..ale aj tak sa da... 😵 😵 😵
Jakubovi som tiez nasilo a stale strkala flasku s vodou do pusinky a on sa nekoniec nechal 'prehovorit' a teraz pijeme denne 150ml... 😵

Ema, no kraaaaasne meno..aj my sme ho mali v plane keby to bolo dievcatko 😵 ..ale dufam, ze onedlho sa aj dievcatko podari... 😵 😵 😵

deni_v22
27. máj 2009

malu som zapla do manducy a povinne spi na mne, takto sa nedusi, tak dufam, ze sa vyspi...
a ja mam nuteny oddych..idem prelistovat Zdravie, co mi predvcerom prislo...

luci, ze "onedlho" dievcatko? 😉 😵

cherry01
27. máj 2009

deni, lilly, luci dakujeme 🙂 stahujem detské pesničky... ale niekedy zapnem MTV a tancujem s Kristínkou, no tá sa rehlí od ucha k uchu 😀

luci79
28. máj 2009

DDMOXY, jeeej, ja som vcera zabudla...zablohozelam Ellinke k 6.mesiacikom...vidis, nie som chodiaci kalendar, ale myslela som na nu 😵

Deni, ako ste spinkali?Aku ste mali noc s Diankou? Uz jej je lepsie?
Cherry, ved za pochvali sa nedakuje...hlavne ked su deticky take krasne 😀 😵

My sme mali opat krasnu noc, len dva krat podanie cumla a papanie dnes dokonca az o 5.3...nejako si to pretahuje...som tomu velmi rada a uz teraz sa tesim kedy budeme mat prvu prespatu noc...ale nechcem to zakriknut 😅 😅 😅

Idem upiect ceresnovu bublaninu s pudingom, lebo nasi nam doniesli tolko ceresni zo zahrady, ze neviem co s nimi...papat uz ich nevladzem... 😉

Deni, noooooooo onedlho za par rockov, dva mozno...s materskej do materskej 😀 😵

deni_v22
28. máj 2009

ahojte,
jejha, aj my blahozelame polrocnej Ellinke 😵 😵

luci, spali sme ako tak, ale zaspatie bolo tazsie, 3x zvracala z hlienov, prezliekala som seba aj ju 😖 no nakoniec sa to nejak upokojilo, dokoncaspala v postielke, lebo tu sme zdvihli, aby spala nasikmo, no v noci sla k nam, lebo nevedela zaspat na rukach pri jedle...a spali sme az do 8 😵

Jakubko lame rekordy 😉 o chvilku fakt prespi celu noc, vydychnes si troska 🙂

ceresne su mnaaaam 🙂 som predvcerom neodolala a kupila na trznici, velmi sa na mna usmievali 😀 a doma sme ich s Mskou spraskali 😝 (Emku mame v skole v prirode a tatko nemal zaujem 😉 ...)

ddmoxy
28. máj 2009

Dakujeme...ja viem uz sme veeeelky.
No kedy bude dalsie stretko?Ja mam sice teraz hrozne navaly prace,ale pocitam ze o tyzden bude pokoj...aspon taky mierny....tak ked deticky budu zdrave mozme niekam vyrazit🙂

deni_v22
29. máj 2009

ahojte,
dnes sme mali uuuzasnu noc. vecer som jej supla nasivin, po chvili sa este raz pogrckala z hlienov, odsali sme po X-ty raz a zaspala...v postielke a spala bez prerusenia az do pol 5 , potom jedla este o 7 a total budicek bol 8,45 😵 uz ani nepamatam, kedy bola naposledy taka noc... 🙂

papanie onicom... desiatovala jablcko, bez zaujmu o otvaranie pusy, obedovala ryzu s kuracim, detto, dokonca som jej to na zaver obliala vyzivou, ze mozno na sladke zaberie a nezabrala :-/ ale mozno po chorobe nema vela chuti do jedla...takze trpezlivost a veslujem dalej...

Emka sa prave vratila zo skoly v prirode, tak idem jej oprat obsah kufra...

dadka28
30. máj 2009

ddmoxy,vsetko naj naj k okruhlemu vyrociu malinkej-6mesiacov,to je nieco xi a gratulujeme aj k meninkam??co mala pred tyzdnom v nedelu,ci nie,lebo tam je Ela s jednym l taaa neviem teraz..

ddmoxy
30. máj 2009

dadka...dakujeme...meniny sme zamozrejme mali....povodne som chcela Elu 🙂🙂 ale ocko bol pri porode a tak to vsetko prezval,ze som nakoniec povolila na 2 l.Takze Ella ale oslavuje na Elu 🙂🙂🙂
A vy sa ako mate.Dlho som o tebe nic nepocula....

A zeny...kedy dame stretnutie?ked deticky vyzdraveju ,tak by sme mohli ,nie?

andyika
autor
30. máj 2009

Ahojte
aj my gratulujeme dodatocne elinke 🙂 🙂 vsetko naj.... 😉

mame sa ok, prikrmy uz papa celkom pekne...sedi v stolicke asi sa mu tam paci a pri tom krasne papka 😉
dnes sme boli na grilovacke, bolo supek, pofotili sme sa, neskor pridam fotky. nejak som unavena, tak uz pojdem aj ja spat, viki uz krasne spinka, dufam ze to neprerieknem, pretoze posledne noci sa budi niekedy aj po hodinach.

a detickym prajem skore uzdravenie 🙂

luci79
31. máj 2009

Ahojte,
tak vidim, ze tu sa veeeela nepopisalo ☹ ...My sme uz zdravy 😵 😵 😵 ...
Mali sme celkom busy vikend. V sobotu nam dala robotku Deni s mangelom 😉 , takze sme robili zabijacku, ale len taku ciastocnu..uz nam to doniesli odkostene takze my sme to uz len porciovali do mrazaku....Deni, diiiiiiiiiky, vlastne tvojmu muzikovi, Attimu 😵
Dnes sme boli v Dosinej za sesterkami a detickami, mame tam maleho bratranca, zajtra 6.mesiacikov ma 😵 ...Takze sme sa vysantili, pohrali sa aj deticky...len to pocasicko nam nevyslo, mysleli sme , ze budeme na zahradke 😅 ...Nas Jakub je v porovnani so Stevkom...taky maly lenosko 😅 😅 😅 .Stevko pomaly tancoval, plazil sa na tej posteli a Jakub len nan popzeral...samozrejme po sediacky alebo postojacky...Aj Vase deticky uz takto stoja?...Jakubko sa uz v postielke drzi a stoji, ale nie sam... 😅

A Dianke prajeme kraaaaaaaasne 7.mesacne vymesacie.... cmuuuuuuuuuuuuuk
hlavne vela dobreho papanicka a nicim nerusene nocne snicky 😵

luci79
1. jún 2009

Vsetkym detickaaaaaaaaaam vesely a pekny MDD 😵 😵 😵
nech Vs rodicia posluchaju splnia Vam vsetky Vase tuzby..../hlavne nosenie na ruckach 😅 😅 😅 / 😵 😵 😵

deni_v22
1. jún 2009

ahojte,
luci pozorna ako vzdy 😵 dakujemeeee 🙂
a k zabijacke, Atti sa smial, ze si teraz vsetci budu mysliet , ze mam muza masiara 😀

sople nam odchadzaju nejako pomaly, stale je dost zahlienena, aj v krku jej tak chrapci a neviem, ako ju mam prinutit odkaslat, tak len odsavam a mala kriciii, lebo to neznasa...co je horsie, dnes rano som sa zobudila aj ja s jednou dierkou upchatou 😖 ma uz trafi 😠

detickam dnes pocasie nevyslo, ked sa zase optepli, mohli by sme im spravit nejaku mini oslavu dna deti aspon stretkom na Anicke 😉

luci79
1. jún 2009

Deni, skus Dianke davat feniklovy cajik.Je vyborny na prechladnutia a odkaslievanie hlienikov.Nam zatial stale zabral...
a doteraz davam Jakubovi iba feniklovy cajik....Aj na brusko je dobry.V poslednej dobe nam vypije okolo 200ml kazdy den+50ml cajika na dobru noc pred spanim.... 😵
Ale vobec to nepomaha k lepsiemu spanku 😅 🙄 ...dnes sme boli tiez asi 10x pri postielke....podat cumlik, otocil sa a spinkal dalej.Dnesne papanie bolo dokonca az o 6.30.Papal o 20.00, velmi ma prakvapil, ale dala som mu aj cajik v noci, zeby ho to nasytilo?

Ako spinkaju vase deticky?
Deni, uz davas si pridala aj desiatu alebo olovrant?Alebo kasicku na vecer?
Neviem, ci mam teraz dat ovocne desiaty alebo olovranty alebo kasicku pred spinkanim....
Zaciname uz aj s maskom 😵 , vcera znova obhryzal kost z kurciatka a veeelmi mu to chutilo+zamiacky s jablckovou stavou...no to bolo daco 😀 😀 😀 ...ani nechcel papat prestat

A stretko by som uz aj prijala len v tomto pocasi...som zvedava kedy to prejde... 🙄

lilly
1. jún 2009

ahojte, my ideme od zajtra do piatku do tatier, pocasie vychadza uzasne 😠 🙄 ☹ 😢 dnes balim, ani neviem, co zobrat.. 😖
dianke blahozelame k 7. mesiacikom 🙂 a nech je rychlo zdrava 😵 a deni, nech sa odpcha jeddna dierka 😀
luci, lilly este nestoji, nelozi, len sedi, no sak ma cas.. 🙂 kym sa nepostavi sama, nebudem ju davat do stoja..

deni_v22
1. jún 2009

luci, ano uz desiatujeme - zatial surove nastruhane jablcko, zje asi pol... zacala som surovym, lebo kakanie u nej zase hapruje - interval 3-4 dni 😖 , tak snad sa to zlepsi....
a na obed som pridala kuracie maso - prsia - varene, porezane na mini kusky
kasu dam az po 8. mesiaci, vtedy sa moze uz aj lepok, tak to bude pestrejsi vyber...

feniklovy cajik jej davam, ale nie denne, striedam s detskym a prevarenou Luckou, lebo aj tu rada chlipka, resp. sa s nou olieva 🙂

a Jakubko bol mozno v noci len smadny, preto mu stacil cajik... nase deti by uz mali vediet prespat bez jedla noc...ked si zvykne na cajik, budes to mat lahsie s odstavovanim v buducnosti...

lilly, dakujeme 🙂 a tie tatry 😠 ako na potvoru, mesiac je pekne a ked mate nieco v plane, tak je zima a dazd....

andyika
autor
1. jún 2009

dobry vecer
u nas posledne dni su noci katastroficke, zaspinka mi pocas papania a ked ho vkladam do postielky, tak zacne revat a opakuje sa to aj niekolko krat, a ked ho nahodou utisim v postielke, ze ho nevyberoiem, tak taaak kope a vrti sa aj 30min, az ho nakonic vyberem polozim na nasu postel lahnem ku nemu a spi za 5 min... 😖 viem, ze robim zle, pretoze si navykne na nasu postel, ale ja som totalne vycerpana a nevladzem...no a s tym budenim je to katastrofa, budi sa mi aj kazde 2 hod ☹ 😒 a pritom to uz bolo dobre - spinkal aj 4 hod. no viem oproti vasim detickam to je nic, ale vzdy le´psie nez kazde 2 hod.

no a my kasicku tak skoro tiez asi nebudeme davat, papame vyzivu, ale to zje asi tak 1/2, alebo kusok banana a zeleninku ma tiez rad. cajik davam fenyklovy a broskynovy od hipp a velmi mu chuti 😉

lilly, tak to ti teraz tie Tatry nezavidim. ani ja neviem teraz ako obleikat maleho ☹

a chcem sa spytat ake cislo topanok maju vase deticky....lebo my este riadne topynky sme nemali, len take akoze co sa predavaju v takych krabickach, ale uz su nam pomaly male, tak chcem objednat cez net, ale akodsi neviem cislo. nozku ma 10-10,5cm

cherry01
2. jún 2009

ahojte zienky. My sme zdravuckí - klop klop , vecer mi zaspáva Tomino tak isto ako tebe Viktorko, andy. S tym rozdielom, ze ho nevložím do postele vedla mne lebo ričí ako pavian - on mi zaspí na rukách. A to tiež nie je sranda nosiť také 7 kilové deculo viac ako pol hodinku. Trvá to asi 2-3 týždne. Presne odkedy sa prerezal prvý zub.

Nečítala som všetko, ale ako ste na tom so ZUBAMI????

Tomi má už jeden vonku. No a zdá sa mi , že začína aj Kristínke, lebo dve noci už ani ona nie a nie zaspať. A už sa mi hodia na bok. Nenormálne cestujú v postielke takmer celú noc. A tie krkolomné napoly vytočené polohy..no neskutočné 🙂 niekedy sa normálne rehocem 😀

Cez den sú v poho, ale ked je škaredé počasie strašne im chýba kočík. Revú obaja naraz, takže s nimi tancujem s oboma na rukách - to vydržím asi 4 minutky, potom dám Kristínku na posteľ a rehoce sa na nás. Ináč Tomi už sedí sám, Kristínka ešte nie.
Príkrmy zbožnujú, Tomi otvára ústa a spapá celú lyžičku - nestíham mu dávať. Kristínka vyčká na svoj rad 🙂 Ona papá už tak, že nám ani nekvapne na podbradník. Papajú výživy, najviac im chutí s kuracím mäaskom alebo nejaká ovocná výživa - vlastne všetko. Večer majú kašičku - spapajú ju v spánku.
Fľašku s mliekom držia sami - na to som čakala!!!!! môžem ísť na záchod, spraviť si raňajky, zapnúť net... a potom už idem k nim len odgrgnúť 🙂
o dva dni máme pol roka, ani tomu nechcem veriť 🙂 ako to letí

cherry01
2. jún 2009

jaj andyika, my máme nožičky 11cm a 10 cm a to sú topánočky číslo 18 tuším. Dostali sme topánky pre deti č.18 a sú im trocha veľké.asi o 1 cm. Takže by si mala kúpať asi 18tky.

ddmoxy
3. jún 2009

ahojte.....cherry,to fakt uz sedi..???sikovny je.my este nic.ale snaha uz je.strasne sa smeje ked sa jej dari no a potom strati rovnovahu....a bum.a z toho sa tesi.To mas super ze deti uz "same papaju".

Uz kupujete topanocky?Ja mam este po Mirke take "falosne topanocky"....cizmicky a papucky....tesim sa kedy ich bude nosit Ellinka.Ale ona nie je velmi ani na ponozky.Uz je profik v ich stahovani. 🙂 🙂

Inak svagrina uz druhy den rodi.Vcera o takom case jej pichli vyvolavacku a stale nic.Maly sa toci ako paragraf.uz 2 krat ju chceli dat na cisarsky lebo maly sa toci stale na bok ☹ ☹ ☹ Moje chudata obe.Tak som teraz v takom nervovom rozpolozeni...a este aj ta robota zase....Celu som nevedela zaspat a potom sa mi snivali take bludy.a nad ranom mala Ella v posteli olympiadu.A ja som teraz vstala a ona spi ako cukrik 😒 😒
Keby som tak mohla vypnut telefony a spat cely den.to by bolo.....

tak sa zatial majte.....

ddmoxy
3. jún 2009

ahojte....tak som uz oficialne teta.....Maly Marek David sa narodil dnes o 1.30 poobede.....Ma 2,9 kg a dlzka zatial neznama🙂otecko bol taky nateseny ,ze zabudol povedat.Porod bol dost dlhy a vycerpavajuci.Nakoniec to skoncilo zvonom:( ale chvalabohu dobre.

Tak aj vam som sa pochvalila🙂🙂

ddmoxy
5. jún 2009

haloooooo.....nikto nema cas?kde ste vsetky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre