Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

cherry01
5. jún 2009

ahoj moxy, ta u nás leje..dnes budem tu 🙂

luci79
5. jún 2009

ahojte,
tak ja mam niekolkodnove A 😀 ...nejako som neprispievala...mali sme rusne dni...
Jakubovi vysiel na MDD prvy zubok 😵 , a od stredy sme velmi nervozny....neviem ci sa netlaci dalsi, dasienko je uplne biele tak neviem... Prvy ani neviem ako vysiel a odrazu mu v pusinke strngla lyzicka 😵 ...
Dnesna a predosla noc, des...Nocna mora 🙄 🙄 ...Nepomahalo ani spinkanie v nasej posteli....A nocna zurka trvala hodku a pol ☹ ..takze s Petom dnes vyzerame ako vyryhame makove rezance 😀 , kruhy pod ocami, ja som aj dost podrazdena...aj to pocasie mi k tomu prospieva 😠 🙄

Papanie, je u nas suprove /aspon nieco 😅 /..zacali sme aj ovocne desiaty a masovo-zeleninove obedy...a nevieme sa dojest 😀 😀 😀Jakubkovi sa to vidi malo,150-160g 😀 😵..Myslite, ze ak si este pyta mozem dat viac?Ja sa totiz bojim, ci mu nezatazim jeho malinky-velky zaludok 😕

Inac blahozelam vsetkym oslavencom...Cherrynim polrocnym dvojickam 😵
Dadkinmu Matuskovi k 5.mesiacikom 😵
Hankkynej Natalke k dnesnemu 6.mesiaciku 😵

A uz ked som sa rozbehla tak zajtra ma Andyikin Viktorka polrocnicu.... 😵
no a poblahozelam aj nasmu Jakubkovi k nedelnajsim 7.mesiacikom....ako ten cas, ale bezi 😅 😅

.... v tejto teme to akosi mrzne....co myslite, maminky....asi sme vsetky velmi busy, ze?

luci79
5. jún 2009

Marcelka, nie si nahodou aj na FB?

deni_v22
5. jún 2009

ahojte,
tiez sa hlasim po niekolkych dnoch...
zubky este nemame, zato noci su take, akoby jej sli hned 4 naraz...
ale uz som si povedala, ze sa nebudem stazovat, snazim sa to prijat ako fakt, ze teraz ma take obdobie, ktore raz skonci...len neviem kedy...
a odkedy takto samu seba klamem, mam zato maly darcek - konecne uz mala nie je az tak citliva na dotyk a zmenu polohy v spanku - uz ju dokazem spiacu polozit do postielky a ona sa nezobudi...dokonca v stredu po plavani som ju spiacu vybrala z auta, v manduce odniesla do bytu, kde spala este dalsie 2 hodiny 😵 predtym to absolutne neprichadzalo do uvahy - len som sa jej dotkla, hned otvorila oci...

sople su uz totalne na ustupe, este rano odsajem, co sa za noc zozbieralo a cely den pohoda...

jedenie sa tiez zlepsilo, asi po chorobe dostala chut znova, vcera som neodolala a dala som jej aj olovrant - vyzivku- lebo sa mi chcelo ju krmit, tak pekne otvarala pusu 😵
a dnes dostala prvykrat trosku zltka...

blahozelame vsetkym tesne minulym, dnesnym, aj tesne buducim oslavencom, aby ich rodicia posluchali a robili im povoli 😉

deni_v22
5. jún 2009

este som zabudla..
luci, k tomu mnozstvu...citala som ,ze nase deti by mali spapat 150 az 200 g zeleniny, takze podla mna este trosku pridat mozes, pokial mu doteraz nebyvalo zle, co mu asi nebyvalo 😉
mrkni sem http://www.kojeni.net/prikrmy.php - v tych postupoch o tom pisu...

lilly
5. jún 2009

ahojte, uz sme doma z vyletu.. v tatrach sice bolo chladnejsie, no aj tak bolo super.. 2x na nas namrholilo, no to sme sa stihli skryt do nejakej cukrarne, takze v poho.. lilly sa tam citila ako doma, v pohode boli aj noci, aj dni, na ranajkach tam bola stale za hviezdu, kazdy ju obdivoval a chcel nosit 😀 😀 neskor pridam nejake fotocky 🙂
lilly mi tam od predvcera zacala jest nejak viac, normalne zjedla celu malu flasticku masovo-zeleninoveho prikrmu 125g, asi jej na tom cerstvom zdravom lepsie vytravilo a zachutilo jej to.. aj dnes mi ju uz doma sprasila celu.. 😀 sice je zababrana takmer vsade, no nevadi, hlavne ze jej chuti.. 😀 masko mala zatial len v takych kupenych vyzivach, no uz sa chystam jej uvarit take aj ja.. a zacnem uz aj s ovockom, raz som jej sice uz nasuchala jablcko, asi tretinu jabka zjedla ako nic.. 😵
cherry, zubky este lilly nema.. mne akosi ani nechybaju, ze by mi bradavky okusovala a bola nespokojna.. no ale sak oni vyjdu, ked pride ich cas.. 🙂 inak jakubkovi a tomaskovi k zubkom blahozelame 😵
blahozelam aj vsetkym oslavencom jakubkovi, tomaskovi, kristinke, natalke, matuskovi, viktorkovi.. v tomto obdobi je ich stale tak vela na kope 😀
cherry, isli sme dnes cez krasnu horku, som myslela na vas.. chceme tam ist niekedy v lete na vylet, mohli by sme potom hodit stretko 😉

andyika
autor
5. jún 2009

ahojte maminy

tiez gratulujeme vsetym detickam 🙂 🙂 a nech nosluchaju svojich rodicov a nech krasne papkaju 😉
jejjj uz maju aj niektory chlapci zubky. my este nemame, aj ked dasienko je uz straaasne biele a strka si do pusi naraz 4 prsty, a kusatko hryze o 106.....a s gelikom natierame.
papkat mi papka kedy ako....dnes nic moc....chcel len mliecko, ale aj to nejak pomenej...
no a o nociach ani nehovorim, niekedy je hore kazdu hodinu a len place, nic nepomaha, ani na rukach no a ked sa ukludni, tak zaspi na nasej posteli, ale spi chvilku a zase to zacina od znova. no ale dnesna noc bola ok, tak dufam, ze bude aj dnes v pohode....
sediet mi este sam nesedi, flasku nedrzi, ale my pijeme len cajik....a otacat sa mi otaca jedna radost. a marcelka tie krkolomne polohy v postielke mame aj my 😵

no dnes sme mali zabijacku, tak maly mal o zabavu postarane, sledoaval kazdeho kto co robi, dokonca mi aj krasne dnes spal.
zajtra ideme na 60tku, tak ho zas vyfesakujem.....
mam kopec novych fotiel, ale nejak nestiham byt na nete, vzdy pozriem len to najnutnejsie, precitam si vas.....
no tak sa majte
detickam posielame pusku na dobru noc
😲

andyika
autor
7. jún 2009

hallooooooooooooooooooooooo
nikde nikto???????????
my cakame navstevu a potom este pojdeme ku nasim
no nakuknem neskor ci pribudnu niove prispevky 😉

ddmoxy
7. jún 2009

no ja tiez stale pozeram a nic....co je s vami???ako sa maju deticky?
My cakame kedy uz konecne budeme zubaty....trva to uz priiilis dlho.stale ma cele biele dasienka a opuchnute.zubky uz vidno tak dlho a nie a nie vyjst von ☹ ☹
teraz mame novu zabavu 🙂 Ella stoji na styroch a hojda sa.predvcerom sa jej podarilo dat na kolkienka a teraz to robi stale.uz sa len pohnut🙂:P)🙂

a fakt baby...nejake stretko nebude?

cherry01
7. jún 2009

lilly, v poho. napiste kedy pridete 🙂

luci79
8. jún 2009

Ahojte,
tak my sme stravili vikend v Dobsinskej ladovej s nasou celou pertou, 15ludi...Jakubovi sa zilo, liezol z ruk do ruk 😀 , ale zas aj mamka s ockom mali troska cas aspon na mini turnaj v ping-pongu 😀 ...Samozrejme, ze som Peta natrela 😀 😵
Jeeeej, aj my sa chystame na Krasnu horku 27.6...Budeme travit dovolenku na chalupke v Smolniku a v sobotu planujeme urobit maly vyletik...Co keby sme tam dali Sacanske stretko...Ved aj Lilly by tam sla ako citam...Kto sa prida? Ale mne by vyhovovalo toho 26 😅 😅 alebo aj nedela by bola este ok...ak samozrejme bude aj pocasicko vyhovovat...
Vcera sme boli v Moldave, ale sme sa tam stavili iba na obed cestou spat z chaty, v Orgovane?, myslim...Varia tam vyborne a za rozumne ceny... 😵
Bea, no to supeeeeeeer, gratulujeme Ellinke k uspechu lozenia 😵 ..Uz by som ju rada aj videla a vypusinkovala, princeznicku moju 😵 😵 ...Co ty na to?
Lilly, fotky na FB su krasne, vidno, ze ste si to tam uzivali....
Ja teraz hladam nieco na predlzeny vikend, kde by sme mohli ist aj s jakubom, a hlavne kde je bazen a tak...nieco pre deticky... 😵
nieco take:
http://domica.sk/
http://www.tatry.net/sk/hotel-lesna/ 😵 😵 😵

lilly
8. jún 2009

ahojte, luci diky, bolo nam fajne, aj ked pocko nebolo najlepsie.. 😵
na tu Krasnu horku by sme my sli az ked budeme mat konecne to auto.. a to neviem kedy bude, ci do 26.6. to stihneme, nasim ma prist nejak koncom juna, zaciatkom jula...
luci Orgovan je tak mimo moldavy uz, pri vypadovke do roznavi, nie? tam ste boli? Ja som tam este nebola 😅 ale vraj tam varia dobre 🙂
ellinka je sikovna, nasa este stale je len pri dvihani ritky, trochu prisuva nohu dopredu a pohybuje sa celkovo skor dozadu ako dopredu a este tak okolo vlastnej osi 😀
a uplne super program ponukaju kupele Vysne ruzbachy pre pobyt s takym malym mimcom.. len je to trochen drahe uz na nas..
http://www.ruzbachy.sk/akcia_atlantida2009.php?...

deni_v22
8. jún 2009

ahojte,
vidim, ze vyletikove obdobie nastalo 🙂

lilly, fotecky mate krasne z Tatier, len skoda toho pocasia..Emka tam bola tyzden pred vami v SvP a behali v kratkych rukavoch...no co uz, to si clovek nevyberie...

luci, ty si taka maniacka na ping-pong 😵 ? som nim kedysi tiez bola posadnuta, ale len tak rekreacne.. este aj s Emkou v brusku v 7. mesiaci som hopsala okolo stola

bei, ty mas sikovnicku doma 🙂 Dianka sa nechyta a to je o mesiac starsia ..

my by sme sa na tu Krasnu horku tiez pridali, ak nas v tom termine nezaskoci nejaka ina surnejsia akcia...

a Ruzbachy odporucam aj ja, nakolko moj tato tam pracuje, tak viem, ze ked maju Atlantidu, tak cely bazen vypustia, dezinfikuju a napustia, takze je to tam fakt v poriadku s hygienou...ceny su vyssie, lebo ide o ubytovanie v stvorhviezdickovom hoteli, ale to nie je jedina moznost, kde v Ruzbachoch byvat, su tam aj ine hotely a kopec privatov... a pekna priroda a nedaleko Lubovniansky hrad a pod nim skanzen a vojensky historicky tabor...😉

hankky
8. jún 2009

Ahojte, tak sa hlasim po dlhsej dobe...dakujem za gratulacie a pripajam sa trosku neskor aj ja a prajem vsetko dobre k vsetkym vymesaciam 😀
Od minuleho vikendu je u nas Simi a nechodila do skolky lebo bola chora tak som mala trosku rusno doma a ani som nezapinala poriadne pocitac... A v stredu mam zaverecny test z angliny tak mam co dobiehat a drvit sa 🙄 sa mi tak nechce...teda chce, len nemam energiu
My mame fajne spinkanie, to nam ostalo...zubok este ani jeden ale kuseme nadalej vsetko co nam pride pod ruku, niekedy az tak hlavkou toci zo strany na stranu a trha ako maly psik a pri tom tak pokrci nostek a vrci...zlate to je aj ked viem ze chudatko ju bolia dasienka...po postielke sme uz docestovali, zaspava na boku a potom v noci sa pretoci na chrbat...jo a ked som pri tom, tak sa nam za posledne dva dni podarilo otocit z bruska na chrbatik...ona nie je rada na brusku a ked sa pretoci tak chvilu vydrzi, kusok dviha hlavu, posmeje sa, pochyta hracky a potom uz nevladze tak zacne plakat a ja ju chodim pretacat jak palacinku 😀 a vcera este neplakala len sa zlostila a sme ju nechali tak a sama sa pretocila naspat na chrbatik tak som sa tesila 🙂
Vcera sme presli na mlieko 2 tak sledujem co to s nou spravi dnes a ci sa nam posunie papanie...a tento tyzden zacneme uz normalne regulerne prikrmovat, ked jej davam vitaminy tak uz pekne chyta lyzicku do pusinky tak nam to snad pojde 🙂
ozaj luci a deni ako to funguje na plavani? my uz doma vo vani doplavali a rozmyslam ze pojdeme do bazena...len sa mi samej do toho velmi nechce...ako to tam prebieha? a viete si poradit s babatkami same? myslim prezliekat seba, babo...a take detaily
ddmoxy, ja som za hocijake stretko 😉 len dajte vediet cas a miesto 🙂

andyika
autor
8. jún 2009

ahojte
aj ja chcem vidiet fotky na facebooku
najdite si ma pod menom Andrea Beresova 😉 a mozte pozriet aj vy moje albumy 🙂

ja som dnes prvy krat dala maskovy prikrm, noo a bola som prekvapena ako to chutilo vikimu.jaj a este musim mu vzdy dat kusok chlebika ked vidi ako ja jem, no a ked mu ho zoberiem, tak spusti taky reeeev. uz papal aj rohlik, ja viem je to asi skoro ale z maliiiilinkateho mnozstva sa mu asi nic nestane. aspon dufam 😔

na krasnu horku by som isla aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lilly
8. jún 2009

andy, pridala som ta a cakam na potvrdenie 🙂
potom kuknem fotky.. 😵 ja tam najradsej pozeram videa s detickami 😵 tiez som pridala z tatier nasho smejuska na videu, to ste neviem ci videli 🙂 ona sa vie z takych kravin rehotat, ze nechapem.. najnovsie je strasne smiesny trasuci sa uterak, alebo hocijaka handra pred jej hlavou.. predtym sa rehotala nahlas zo supajuceho sa banana, zo mna ked jem pri nej, a ked som sa minule niecim dusila, co mi zabehlo, tak to bolo uplne ze do popuku... 😀 😀 😀
masove prikrmy chutia aj lilke, aj zltko, no dnes nejak vela nezjedla, nejaka bola nervozna okolo obeda.. no par dni mi uz je tak 120-140g na obed.. a z ovocia ju striasa a obcas ju napina.. no ale zje, no nie nejak vela.. dnesna hruska na desiatu tiez nemala velky uspech.. asi bude po mame maskovy typ 😀
rohlik ani nic podobne som jej este neskusala dat, s tym chcem pockat este.. no chcem jej zohnat take kukuricne neslane chrumky, mali by ich mat v nejakej racionalnej vyzive, no to tam musim vyslat muza, bo u nas take urcite nikde nebude.. a detom to vraj zvykne chutit.. je v KE este na hlavnej ten obchod? tak na strane ako je slovan tak trochu pod jednym podchodom bol... 😕 a o inom neviem...

ddmoxy
8. jún 2009

tak super....ja mam teraz konecne cas aj na nieco ine ako na robotu.Tak nieco treba fakt zorganizovat.uz aj pocasie sa trosku umudrilo 🙂 🙂 🙂
Tak mozme zase vybehnut aspon na Anicku na chvilku.....co vy na to?

ddmoxy
9. jún 2009

haloooooo....co uz nikto nema cas???co potom ked sa nam deti rozbejnu??? 😉 😉

hankky
10. jún 2009

ddmoxy, ja by som sla 🙂

dadka28
10. jún 2009

Ahojte kocky,pozeram ze je tu dlhsie ticho..
som po pekne dlhej dobe na nete..my sa uz pretacame hore dole,nozky si chytame,prikrmujeme.
zatial sme mali mrkvu-to nechce ani vidiet,potom mrkvu so zemiakom-ani to,dnes som skusila cisty zemiak-no to zbastil..ako vam papali deticky??donedavna som nevedela dostat do maleho ledva 10-20g,teraz ten zemiacik spapal 40g..ale ani o troska viac..mate nejake finty?
Luci Kubkovi zelame vseeetko naj..aj dodatocne Elinke,aj Tomaskovi a Kike,Dianke tiez 😀 😀 😀
pánecky,pozeram ze to tu pekne vyrastlo..xi xi

dadka28
10. jún 2009

ty kokso tak ja som pozerala mozno 4strany dozadu,boze uz ani na nete neviem chodit aaach

dadka28
10. jún 2009

aj ja by som prisla,ak nebudeme mat nieco ine..

ddmoxy
10. jún 2009

hankky.....tak podme...v piatok by som mohla...🙂

ddmoxy
10. jún 2009

dadka...a aj ty samozrejme.....nestiham citat 🙂

a vy ostatne??

dadka28
10. jún 2009

jasne ja som za,dohodnite sa kedy by vam to bolo najlepsie..o ktorej vlastne,ja dojdem

ddmoxy
10. jún 2009

no zatial ten piatok....zajtra mam rano fofry a mozno kavu u Luci,ked otvori dvere🙂🙂🙂
A ten piatok je zatial volny.Len rano mam robotu.Mne by bolo dobre okolo obeda.okolo 12.30 ked sa mala naobeduje a potom ide hajat🙂

hankky
10. jún 2009

no ja mam o 15:45 anglinu ale dovtedy mozem 😎

hankky
10. jún 2009

a som sa zabudla pochvalit ze predvcerom vecer som nasla prvy zubok prerezany...a dnes sa objavil druhy 😀
moja hrdinka, statocne to zvladla, ani som si nevsimla ze jej idu zubky...som si len myslela a ked nevedela zaspat a do vsetkeho kusala tak som mazala gelom ale inak nic. tak dufam ze teraz to uz pojde ako po masle 😅

deni_v22
10. jún 2009

ahojte,
mala som napisany taky dlllhy prispevok a kym som ho dopisala, padla mi session a neodoslal sa mi 😠 😠 😠

teda, chcela som, ze mam rusne dni, lebo same navstevy a akcie - dnes dve spoluziacky z vysky, zajtra stretko so spolubyvajucou z porodnice - mimochodom je tiez z Moldavy, poobede mam rodicko a v piatok ma Emka zase klavirny koncert...a ze "dovolenka" 😀

dnes sme boli zase plavat, Dianke sa standardne veelmi pacilo, vraj je uz pripravena na ponaranie, tak som zvedava na buducu hodinu...
hankky, prezliekanie zvladame v pohode - chodime do saunovacej miestnosti, nie do satne a vacsinou sa nam usiel flek na zemi, na take zinienke, takze deti ani nemaju kam spadnut..ale su tam aj take lehatka, aj ohradka pre pripad nudze...

baby, ja by som sa tiez rada pridala k stretku, no v piatok poobede nemozem kvoli tomu koncertu, musim Emku dopravit do mesta, poobede maju este generalku. Ak sa zmeni termin, rada sa pridam, ak nie, tak budem mat Acko ☹

ddmoxy
11. jún 2009

Ahojte..tak zajtra to pre mna pada ☹ ☹
Drahy ma zase roboty vyse hlavy a ja sice vynimocne nic len telefonovacky,ale nemam sa ako dostat.Malu si do auta nenalozim a autobusom by to bolo na cely den.Tak som sa tesila.....:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre