Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

luci79
5. apr 2009

..ved pockaj, ked sa k Tebe s Deni nasaaaackujeme 😀 😀 😀 este nas budes vyhanat
A stretko vsetkych by bolo supis 😵

lilly
5. apr 2009

no ja dufam, ze sa stretneme niekedy 😵
pridala som par fotociek 🙂

cherry01
5. apr 2009

Dnes sme ochutnali mrkvuuuuuuuuuuuu... zajtra pridám fotky. idem si už urobiť manikuru a pedikuru, lebo vyzeram ako hommosapiens...a potom tu ztvrdnem na nete..tak radšej hned padám. tak zajtra..páááááá

suntalka
5. apr 2009

hankky, ako dopadlo piatkove plavanie?
pacilo sa?

cil
6. apr 2009

Ahojte, hankky, aj ja som zvedava. Ja som dohodla plavanie na zajtra, tiez pride k nam domov.

Vcera sme konecne urobili nove fotky, tak nejaku vyberiem a hodim do albumu.
A hneva ma vietor, konecne bolo trochu fajne a dnes zase vetrisko...☹

dadka28
6. apr 2009

ahojte kocky..
DDMOXY no odkial sa pozname,to mi nepovies..a ani neviem od koho mam pozdravit ocka..hm?a to fakt sa nerobim blbou ☹ jasnacka ze sa mozme dat dokopy,ked dojdes hore alebo aj stretko niekedy v meste by nebolo zle..sice nechcem robit unahlene zavery ale maly nam bol vcera na Anicke tak zly,vkuse skoro plakal,az nakoniec zaspinkal od unavy,uz som pekne vycerpana ze co sa deje..a to pritom v kociku nam doteraz pekne spinkal,co posl.dni je to hrozne..chudacik moj
LUCI poslala som ti IP,za kolko kupujes huggies..hm?ake cislo mate?jaaj zabudla som ti napisat ze gratulujem k pretoceniu,nie je nic krajsie ako sledovat prve pokroky..
CHERRY no a ako sa tvarili deticky nad novym papanickom..?chutilo im velmi?

andyika
autor
6. apr 2009

ahojte
tak u nas je krasne, vetrik len pofukuje, ale je to akurat, aspon nie je tak teplo 😉 sedim vonku, maly spinka, stihla som co to poupratat, pretoze mi pridu kamosky z vysky pozriet viktorka, tak sa tesiiim. viki spinkal ukazkovo....zaspal okolo 8mej a spinkal skoro do 9 tej v tme som ho nakojila, zas zaspinkal do polnoci...a v noci tiez papkal a hned spinkal. rano sme vstali o 8,30 a teraz spinka od 10,30. takze ako tak uz mame rezim.

ohladom plavania som aj ja zvedava....my sme sa s lilly o tom rozpravali, a ja chcem dat na lplavanie asi od 6 mesiaca, ale chcem skusat doma vo vani len tak sama, aby sa zoznamoval s vodou, pretoze v lete ideme na tyzden do madarska, no tak aby mi neplackal, ked ho ponorim do vodicky.

cherry, tak to som tiez zvedava s tym prikrmom 😉ja zacnem asi az o mesiac nakolko kojim.

lilly
6. apr 2009

ahojte, no u nas bola zatial najhorsia noc.. lillus sa zobudila okolo polnoci, napapala sa a uz nezaspala... bojovala som s nou v postielke do 1:10, potom som jej dala druhe prso, no nezaspala, cumel nechcela, len blabotala, viiiiskala, potom si ju vzal muzik do obyvacky asi na hodinu, potom mu uz zacala lakat, tak som jej zase dala papat, no nezaspala, len nespokojna bola, tak som sa sla snou hojdat ja /mame take zavesne hojdacie kreslo/, no nepacilo sa jej to dlho, ani na rukach nechcela byt, uz bola unavena urcite, potom som ju dala do postielky, dudu do huby, konecne ho chcela a plysove prasiatko do ruk, tak potom objimajuc ho zaspala konecne o 3:30 .. vstala o 6:30 a ja sa citim ako pripecena palacinka 🙄 odvtedy spala pol hodinu a ja som si s nou este zdriemla... dala som si po 100 rokoch kavu, tak ako tak som ozila..
ja som dala vcera malej ochutnat vareny zemiacik, ked som robila kasu na obed, no len tak na palec asi vo velkosti hraska obliznut, no to boli teda xichty.. 😀 asi ako, mama preboha, to co za hnusotiny mi davas??? 😀 dr. povedala, ze jej mozem dat uz tak ochutnavat, sice som nechcela, no som bola zvedava ako zareaguje.. tak nech si zvyka na chute.. najest sa jej este z toho urcite nedam..

luci79
6. apr 2009

som tu len na skok...
ANDYIKA, prajeme krasne 4.vymesacie.... 🙂 😵

luci79
6. apr 2009

Lilly, mozno sa tlacia zubky... 😉
my sme mali krasnu noc , spinkal od 20.30 ako stale, ale dnes nas nechal pospinkat si az do 8.15.....vyspala som sa krasne... jedno kojenie o 4.30....no co si viac moze mamicka priat 😀
boli sme uz aj von, doobeda, pospinkal si 2hodky. ako krasne bolo cez vikend a teraz ten vietor saleny... ☹ ☹
Lilly , my sme Jakubovi dali ochutnat mrkvovo-broskynovu vyzivu...najprv to bol xsichtik, ze fuuuuuj, co to je, ale potom sa oblyzoval a pytal si duplu 😀

anika1804
6. apr 2009

ahojte holky,dufam,že mi prepačite že sa Vám tu miešam do temy,ale celý čas som Vás sledovala co pismenkujete ohladom porodnice šaca,pretože aj ja sa tam chystám rodiť,a chcela by som sa Vás opýtať na zoipár vecí ktoré mi ešte nie sú jasné..takže..poradili by ste mi kolko kusov pampersiek mám vziať so sebou?a ked si chcem rezervovať nadštandard izbu tak to kedy mám oznámiť a komu? 😒 ...a ešte sa chcem opýtať ked prídem do nemocky na porod...tak tam mi podajú klystír,alebo si ho mám aplikovať už doma?..viete nemám s tým žiadne skúsenosti,preto sa pýtam Vás ako to prebiehalo?jaj a epidurálku ked som na porodnej sale mi podaju oni,alebo si ju mám vyžiadať sama?(na tom poučení som už bola)a kedy sa za nu platí?.velmi pekne Vám vopred dakujem za vaše rady...a prajem plno radostí s vašimi drobčiatkami 🙂 všetky sú krásnučké 🙂 🙂

lilly
6. apr 2009

anika, plienky som mala z DM, to bolo take mensie balenie, nepamatam presne, kolko ich tam bolo.
nadstandard sa dopredu rezervovat neda... ked prides rodit, tak ti ponuknu z nadstandardov, to co je prave volne.
klystir ti daju v porodnici, doma si ho nedavaj
epiduralku ak budes chciet, povies to ked ta budu prijimat.. oni ta potom budu sledovat, ako si otvorena, ak budes tak na 3 cm, tak zavolaju anesteziologa a on ti ju aplikuje uz na porodnej sale a odvtedy uz budes moct mat manzela pri sebe, ak chces.
plati sa za nu, ako aj za ostatne platene sluzby pri odchode z porodnice na recepcii
😉
luci, zrejme jej idu aj zuby, lebo dasna ma take krivolake, vidno, kde sa uz nieco deje.. no ona bola vcera len ako taka vyspata, nie ubolena.. no dufam, ze sa take noci casto nebudu opakovat, bo ma slahne 🙄

deni_v22
6. apr 2009

ahojte,
aj my blahozelame Viktorkovi k vymesaciu 😉

lilly, si ma pobavila s tou palacinkou 😀 musim si to zapamatat...tiez sa tak citim, ked mala v noci zuruje... nastastie byva to zriedkavo...

ja som dala Dianke zatial ochutnat vareny zemiak a olizla surovu mrkvu a tvarila sa, ako by to uz 100 rokov jedla 🙂 tak dufam, ze bude po tatovi a zje aj klince, ked ich prehlasim za jedle..

andy, a kam idete do Madarska?

lilly
6. apr 2009

andy aj my blahozelame k 4 mesiacikom 🙂
deni tu palacinku som pochytila od mojej kolegyne, uz je na dochodku, no ona mala take super hlasky, tiez som si to musela zapamatat 😀

andyika
autor
6. apr 2009

ahojte
viki bol poobede nejaky nekludy, mali sme navstevuu, zaspinkal ale po kratkej chvili sa zobudil a nepomohlo ani kocikovanie v kociku...no a k tomu som sa stretla v dedine s jednou mamickou, a viki plakal tak mi povedala, ze mate take uplakane decko??????????????????? 😠 😠 😠 😠 tak som myslela, ze jej daco poviem....

potom sme boli v kostole na spovedi, tak mi zaspal az o 17,30 a spal do 19tej, takze tak skoro mi dnes nezaspi ☹

uz aj ja rozmyslam nad tym, ci mu dat nieco olyzat, tak som zvedava ako sa on zatvari

a dakujeme ku gratulaciaaaaam 😉

cherry01
6. apr 2009

ahojte baby. No idem pridať fotky - mrkvičkovééé a z vane 🙂 🙂 🙂

cherry01
6. apr 2009

ináč lilly, moj TOmi mal včera taku noc ako tvoja malá. Ja mám pocit že mu ide zub. ma total biele dasienko dole na jednom mieste. Asi to bude zubok.

deni_v22
6. apr 2009

cherry, krasne fotecky a este krajsie deticky 😵 😵 najkrajsia bola ta grimaska "bleeee" 🙂

hankky
7. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lilly
7. apr 2009

ahojte,
cherry, krasne fotocky, bohovske mas deticky 😵
my sme dnes mali konecne celkom dobru noc, zaspala okolo pol deviatej, jedla o druhej a hned zaspala a vstavali sme o pol siedmej rano.. 🙂

hankky
7. apr 2009

jaj, este som zabudla, vidim ze vas fotkami pletiem kolko deti vlastne mam 😀 tak ja mam len Natalku, ale "mame" este Simonku z muzovho prveho manzelstva 😉

cherry01
7. apr 2009

To naše prikrmovanie by som nazvala zatiaľ len ochutnávaním. lebo nič z toho nezkonzumovali. Uvidíme čo povedia na kašičky Dufam ze Kristínke prestane grckavé obdobie.
Hankyy nemôžete ak nie su hypoalergéééne??? a prečo máte mliečko HA.. aj my máme HA ale vlastne mi ani nepovedali prečo. Mala som síce nejaku alergiu na peľ..žeby preto. Asi. A vlastne dokedy musíme dávať to HA? do roka?
ináč, mna dnes príšerne bolí hlava. A aby ste nezávideli ako mi pekne spinkajú, tak hlásim že len SPINKALI. Teraz akoby ich vymenili. Budia sa v noci obaja. No Kristínka je kludnejšia, napapká sa a hodinku sa hrá a zaspí. Ale Tomi, toho treba hladkať, mojkať - nedajbože ho zložiť do postielky , ani na bruško, ani na chrbát, v tme vidím len jeho naširoko otvorené oči a svietacie bielká - ktoré takmer blikajú - MAMA JA NESPíííííM ! Takže dnes sme zaspali od polnoci - až ráno o štvrť na päť - ma skoro porazilo. A aj cez deň je unavený , oči jak dve čiarky, ale furt plačká a neviem ho uspať. Dolné ďasienko má nejaké bars biele...tak uvidím či to nieje zubisko

Moja Kristínka je taká silná baba. Napapá sa...rozpráva, blaboce, grcne si...vypuli oči na minutku a začne sa rehliť. Za to Tomáška ked bolí bruško - mohli by sme ho aj celá rodinka hladkať..a on iba - ojojoj...oj oj...oj..slzičky... taký maznoško. Nosím ho na rukách a Kristínka len kuká akoby si myslela...rozmaznanec jeden. Furt ho musí mamka nosiť..ccc

a Kristínka sa naučila robiť brrrrrrrrrrr takže slinky mám po celej izbe

andyika
autor
7. apr 2009

ahojte
tak vidim, ze dnes ste sa rozpisali. u nas noctiez v pohode...lenze rano vstal skor, takze mi aj skor zaspinkal pred obedom. spinkal v kociku na dvore, no a jha som zatial stihla navarit 3 druhy jedal, to uz na zajtra a prala som aj.spal 2 hod. poobede sa pojdeme kocikovat, pojdeme k prebabke.

cherry, s tym tomaskom je to asi take ako u nas.strasne ma rad, ked ho bozkavam a santim sa s nim, no priam si to vyzaduje 🙂

dnes chceme skusit ho dat do velkej vane, napustime ju do plna a uvidime co bude robit 😉
tak ja idem vyvesit pradlo

dadka28
7. apr 2009

ahojte kocky..
no zas mne malinky vstal o 4.50,zaspinkal nam o 21ej..a ja som uz bola hore o 3ej,uz som mu pripravila papat ze urcite coskoro vstane...a on pomaly o 2hodky nam vstal..uaau som bola rada..takze bol v noci velmi zlatucky..potom zaspinkal a vstal o 6.30,to je taka klasika,ked sme uz hore.
Andy jeee tak prijemnu zabavu,dufam ze sa malemu bude pacit..

luci79
7. apr 2009

Caute kocky, tak my sa musime pochvalit...dnes sme mali stretko....Deni, Ddmoxy a samozrejme deticky...Bolo krasne teplucko, tak sme pokocikovali, poklebetili..Deticky sa spoznali, zoznamili sa. Boli krasne, najprv si na prechadzke krasne zdiemli, potom uz boli len vysmiate ako take leca 😀
Mame za sebou krasny den. Urcite to holky musime zopakovat...
Mali sme krasny 'darcek' na vymesacie... 😀 Tolko zien okolo Jakuba, mohol si vyberat 😀 😵
Pridam nove fotky do albumu Sacanky zo stretka... Tak sup a kuk 😀 😀 😀

lilly
7. apr 2009

jeeej, krasne fotocky ste pridali 🙂 😵 to ste boli u niektorej doma?
luci, blahozelame k 5 mesiacikom 😵 konecne som sa stretla so Slavkou, co bola s tebou v porodnici, ja som bola s manducou na ceste k mojej babke a ona kocikovala, tak sme pokecali trosku. POzdravila som ju od teba, aj odporucila konika, no nepoznala ho a vraj nestiha ani maily citat, mala jej dava zabrat.. tiez ta pozdravuje.. Mala jej sama neobsedi dlhsie ako 5 minut, casto place, len vonku je spokojna, aj to musi byt v sportaku a sediet, ze by videla na okolie.. a do troch mesiacov revala skoro stale..

cherry01
7. apr 2009

jeeeeeeeeeej baby,ako vám bolo fajneee 🙂

deni_v22
7. apr 2009

jej, luci, ty si sikulka 😵 uz aj fotecky si pridala......a ani si sa nepriznala, ze mate vymesacie, tak vsetko naj naj zelame Jakubkovi s krasnymi kukadlami 😵

plati vsetko, co napisala luci, bolo uzasne, prechadzka v parku, vykecali sme sa, potom sme u ddmoxy nakrmili hladosov 🙂 ...mne osobne velmi prospela zmena stereotypu, konecne som sa porozpravala aj s niekym starsim nez 5 mesiacov 😉
urcite si to musime zopakovat, pripadne mozme najblizsie krmit u nas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre