Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

deni_v22
13. apr 2009

Ahojte, krasne sviatky vsetkym,
i ked uz trosku neskoro, no neboli sme doma, boli sme u nasich 4 dni ...pracka perie, tasky vybalene, priesady paradajok, co sme vyfasovali-zasadene, manzelik mi zaial pripravil veceru, strcil tanier do ruky a posadil ma pred spustene PC s konikom, ze nech nemam abstak 🙂 no zlaty je 😵

vyskusali sme v SL manducu, v meste sme boli ako putova atrakcia 🙂 ale super... 😵 muzovi sa to velmi pacilo, dokonca ani mi ju nenechal ponosit, len on ju stale mal na sebe..
no neviem ako to budeme riesit v lete, lebo malej je tam strasne teplo..
a posadili sme do nej aj synovca, ma 2 roky a asi 14-15 kil, pracky aj svy vydrzali, fakt je to do 20 kil 😉

lilly, dufam, ze kolacik aj chutil 😉

lilly
14. apr 2009

ahojte,
deni, kolacik bol strasne mnam, este v ten den zmizla polovica plechu 😀
co si malej obliekla pod manducu? Ja jej davam body s dlhym rukavom, pancusky, zamatove dupacky a na hlavu bavlnenu ciapocku a hackovany klobucik a nemam pocit ze by jej bolo nejak velmi teplo, alebo zima.. len ja som trochen spotena na bruchu..
my sme tiez manducovali, aj kocikovali, vcera sme vytiahli sportak, lebo do hlbokej vane lilly ledva vojde, no akosi nie som so sportakom proti smeru jazdy zzita, bud ho dam v smere jazdy, alebo dam naspat hlboku vanicku este..

luci79
14. apr 2009

ahojte,
ako ste sviatkovali? Deni, kolacik bo fakt super, nakoniec som ho aj ja upiekla, rychlovka a dobra mnamka...
Dnes sme kocikovali s Dadkou, ale nas Jakub dostal zachvat revu, tak som nakoniec skoncila v skolke pri svokre, kde sa mu veeeeeeelmi pacilo 😵 ...Matusko krasne spinkal v kociku 😵.
Trapia nas asi zubky, lebo dasienka mame uz take nejake krivolake..no som zvedava kedy na, vyndu...,ze to vraj trvat este dlho ☹ ,Nas smejo je taky nervoznucky teraz...ideme kupit dnes masticku na dasienka, vraj to pomaha 😉,tak som zvedava...
Mali sme peknu noc. Spinkal do 4tej,prisiel k nemu Peto a on oci dokoram a nic len usmev...tak som si ho dala ku sebe do postele, ze na pol hodky /papame zvycajne 4.30-5.00/ a rano sa zobudim a 7.30 😵 😵 😵
'Prespinkal' noc s dvoma prebudeniami na cumlik... Baby, spinkaju vase deticky s Vami v posteli alebo v postielke? Mne sa zda, ze pri mne bol taky kludnejsi ani nemravcal, nekrutil sa 🙂 🙂 tak neviem...
A este, tie ktore kojite....Co robkat ked mam velmi naliate prsia v noci, odstrekovat uz velmi nehcem, lebo to este zvysuje laktaciu...A mrazak mam uz plny mliecka. Pred spanim uz ani vela nepijem, ale kedze si Jakub pyta papat az po 8hodin v noci, tak sa mi to tam 'nakopi' 😀

dadka28
14. apr 2009

ahojte..
Luci,tak Matus spi este aj teraz..to je co povedat,no jak naschval fakt...
Inac ten kolac vedie,hned si ho idem opisat
Pri nas nehrozi aby spinkal,lebo ked je hore,tak hore na rukach a ked spi tak len v postielke,ja ti urcite neporadim.ale keby bol kludnucky pri nas,urcite by som ho nechala..
skus napisat Annag,ona mi tiez pomohla..

deni_v22
14. apr 2009

ahojte,
tak som rada, ze kolac chutnal... 🙂

dnes som bola u zubara na prehliadke, strasny stres... su este prazdniny, tak som si myslela, ze Emka pokocikuje, pred nemockou je taky pekny park...no mala nechcela ani len v kociari lezat, strasne vrestala, tak sla na ruky, do cakarne a tych par minut co som bola dnu, sedela Emke na kolenach. Dufam, ze sme si nejakeho bacila nepriniesli ako suvenir 😝

inak, vedeli ste ze ani zubne pasty nie su vsetky vhodne pre kojacie mamicky? ze vela past obsahuje brutal chemiu a aj antibiotika - hlavne tie proti krvacaniu dasien...mne odporucal parodontax - ze je vylucne bylinkovy alebo klasicke slovenske pasty, ze u nas su prisnejsie normy, tak nedavame tolko chemie do past...

lilly, malu som do manducy obliekla lahko - mala len tenke dupky do pasa a hore body s kratkym rukavom, tenke tricko a mikinu, ale u nasich bolo 10 stupnov, ked sme vysli do mesta...no i tak jej bolo teplo, lebo moj muz je taky radiator, on je stale horuci, asi ju vyhrial....

luci, nasa mala je rovnako nervna dnes, no ani dasienka nevyzeraju este zubkovo, tak neviem 🙄 a spime aj aj... standardne spi v postielke, ale ked nevie zaspat, alebo je nervoznejsia, tak ju beriem k sebe..

luci79
14. apr 2009

...ja nevie, co nam dnes je, ale taky uplakany a nervozny... ☹ chuda moje... V noci spinkal krasne, ale teraz mi da riadne zabrat.Cely den na rukach, vlastne v manduce, pomaly aj na zachod s nim musim 😉 ..neviem , co to, ale dufam, ze zajtra bude lepsie...
Inac Deni, kedy skopeme to stretko na tu Anicku? Sice v teraz neviem co mozem od Jakuba cakat.... ☹
My sme boli v sobotu, bolo krasne aj Jakubovi sa pacilo.. A mala som premieru kojenia v prirode 😵 , v strede parku 😀

ddmoxy
14. apr 2009

Ahojte...zase ste sa rozbehli🙂🙂🙂🙂
Jeeeeej a mate skoro vsetky nove fotecky.Kedy dame dalsie rande????inak uz mam vlastne titit!!!!takze uz sa len rozpamatat na jazdenie a budeme randit kazdy den🙂
Aj ja asi upeciem kolac....ked ho tak chvalite.Alebo pozvem Deni na kavu a medzitym "spravime" kolac "spolu"🙂🙂🙂

hankky
14. apr 2009

ahojte, ako ste sviatkovali? vidim ze stretka su v plnom prude 🙂
my sme boli na osturni za tatrami az pri polskych hraniciach....joj krasne tam je..som sa bala ze bude mala nervozna v cudzom prostredi ale pohodacka bola tazka 😀 cerstvy horsky vzduch spravil svoje a ona vkuse spala 😎 Uz mame za sebou 3 prespate noci..ked to spravila prvu noc tak som ju rano chytala ci nema teplotu ze spala celu noc 😅 lebo jedla o 17 a potom az rano o 6
joj taka parada konecne spat celu noc...vcera sme aj my sli o 21 spat lebo drahy siel na sluzobku a ja s malou sme vstali o 6....o 8 uz spala, ja som mala poprate, vyvesane, riad umyty, poriadok v obyvacke a mala som pocit ze je 10 hodin 😀
dnes sme skusili mrkvu 😀 to boli ksichty, zajtra pridam foto. len teraz neviem, ked jej ju dam pred mliekom tak to pluje lebo je hladna a chce mlieko..zacala tak ricat ze som jej dala mlieko...a ked jej dam po mlieku tak to celkom aj papa...uvidime co bude zajtra 🙂

cherry, ako ste na tom vy? uz papate vo velkom?

bola dnes aj teta a plavali sme, tak sme zase pridali nejake prvky 🙂 a trenujeme zadrziavanie dychu aby sme sa potom vedeli potapat, sranda to je....

andy, vam ako vyslo kupanie vo velkej vani?

spominate lahke recepty, ja mam tiez jeden....chuti ako zebra rezy, ak to niekto ma rad tak sa nebude vediet dojest ako my 😀
tu je:
250 g kokosu
300 g praskoveho cukru
1 salko
300 g cokolady na varenie
250 g stuzeneho tuku
Kokos, cukor a salko zmiesame a nechame odstat asi hodinu. Cokoladu a tuk rozpustime nad parou. Kokosovu masu znovu premiesame vyvalkame na doske posypanej cukrom na hrúbku asi 0,5 cm. Potrieme mierne schladenou cokoladovou plnkou a zvinieme.

deni_v22
14. apr 2009

luci, musim zistit u muza, ked mu netreba auto a mozme ist na Ancu ... len dufam, ze budeme zdravi 😕 mala je cely den nervozna a niekolkokrat uz kychala a kaslala, je to viac, nez obvykle, tak neviem...snad nekupila bacil od Emky 😖

ddmoxy, super, ze mas afto 😵 neboj, na jazdenie sa nezabuda, skor sa treba pripravit na plnsie cesty a aroganciu soferov, lebo ta rastie z mesiaca na mesiac.. takze na anicku by si mohla uz prifrcat 😉
a kolacik je fakt rychlovka, ked chces nabuduce spichneme spolu 😉

a ozaj, luci, co s nasim plavanim? netrebalo by sa nam uz nahlasit? ci to len ja som zaspala?

hankky, radost ta citat ohladom vasho spania 😵 len tak tisko zavidiet mozem ... myslim, ze som uz aj zabudla spat celu noc, lebo niekedy sa zobudim, aj ked mala este nie...

luci79
14. apr 2009

Deni, este, ze si spomenula to plavanie... 😅 hned idem volat kamoske, ktora tam pracuje...dam vediet 😉

hankky
14. apr 2009

no uz spi 😀
inak ja nechapem jak zrazu zacala spat celu noc..a to nejde spat neskoro, praze zaspi okolo 18-19 a spi do 6 😵
a dnes si sama presunula papanie. sme papali 3x cez den a 1x v noci...a dnes papala 4x tak snad v noci zase spime 😅

deni, ved ja som tiez kazdu noc hore 😀 dnes by som aj spala vkuse, ale kaslala som tak som si bola zobrat kvapky a potom raz som bola na wecku...ale nevadi, hlavne ze drobec poriadne spinka 🙂 a bude to tym ze je na UM podla mna

kedy sa chystane na anicku? my sme boli pred 2 tyzdnami v nedelu a bolo veeeelmi vela ludi 🙂 vyslo slniecko tak vychadzame aj my 😎

inak mate vysielacky? my sme kupili teraz jak sme sli prec ze ked bude mala spat hore v izbe aby som ju pocula ked budeme dolu alebo vonku...a fajna je, som spokojna...len som nedomyslela jednu vec...ked sme u nasich tak spi vonku v kociari a mame zatvorene dvere na terase aby nevosla macka do domu...tak som sa tesila ze jej supnem do kocika a budem ju dnu pocut....lenze ten vysielac je na elektrinu, normalne do zastrcky...ja som myslela ze to su oba na baterky ☹ to su vsetky take?

luci79
14. apr 2009

Deni, takk mam zlu spravu ☹ , maju tam veeelmi vela mamiciek, normalne poradovnik na plavanie...ale dobra sprava je, ze ak sa hned niekde nieco uvolni tak nas dve tam hned supne 😀 , sme prve v jej poradovniku 😵 ... je to 10tyzdenny kurz, raz tyzdenne, plavanie trva 45minut, pracuju od9-14.00 a stoji to okolo 125eur..nevedela uplne presne 😉 ..Plavat sa chodi uz aj 5mesiaca. Pytala sa ma ci nechceme zacat uz teraz v piatok, ale povedala som, ze je to na mna velmi rychlo 🙂 🙂 ...
Malym treba plienkove plavky a osusku a pre Teba plavky a ciapku, osusku a prezuvky poskytuje ViaVitea.Sidlia na Diamantovej 1, pozri web.stranku, http://www.bczuzi.sk ,tam je vsetko o nich 😵 😵 😵
HANNKY, my mame babysitting a je aj na elektriku aj na baterky...
Dobru noc

deni_v22
14. apr 2009

luci ☹(( ale v podstate sa to dalo cakat, kedze je to v KE jedine komercne plavanie ... Tu ich stranku som si uz davno preklikala, vyzera to tam pekne, aj ta slana voda sa mi rata, aspon sa im ocka nezapalia... a co keby sme sa pre istotu zapisali aj na koniec poradovnika? Ked nic, tak mozme hoc aj v septembri chodit, to este nebude zima...Ale bolo by super, keby sa tvojej kamoske podarilo prepasovat nas skor 😉 No piatok by bol aj na mna skoro, este nemam plavkyyy 😲

hankky, my mame sencor a ma aj baterky aj adapter na oboch stranach tj pri babatku aj u rodica...

cherry01
14. apr 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
ahojte baby...nové fotky.

U nás je chaos. Mám problém dávať príkrmy obom naraz. Mrkva je všade kde si to viete predstaviť, ričia mi, vypľúvajú...no budem to musieť nejako zorganizovať. Večer je kašička v pohode, spapkajú ako nič. 😉

deni_v22
14. apr 2009

cherry, krasne fotecky, normalne ako pribeh.. stupnovanie deja, uspesny zaver 😉

cherry01
14. apr 2009

dík deni 🙂 ty háčkuješ? krááásne čiapočky..aj ja chceeeem ☹ 🙂

luci79
15. apr 2009

Deni, neboj nic.... urcite nas niekde supne...slubila mi to....a ja jej verim 😉 😵 Len vies, nemoze niektoru mamicku vyhodit a dat nas tam...,ale povedala, ze do 6.mesiaca nasich detvakov tam urcite budeme 😵 ..A plavky? No to je aj moj problem, vsetky, co mam doma su mi velke
☹ Deni, ja som nakoniec neodolala a objedmala tu siltovku od Marcelky na MB 🙂
Cherry, dvojcata su krasne. Ja sa uz teraz tesim na prikrmovanie, skusali sme mrkvicku minule a Jakub, ze fuuuuuuuuuj to co je. Tak som zvedava, co nas caka 😉
Noc sme mali opat krasnu, ale povedala som, ze ho uz nebudem chvalit 😉 , lebo to stale prerieknem...Ale vcerajsi den ☹ , bol o drzku 🙄

deni_v22
15. apr 2009

dobre rano,
cherry, ja len strikujem, hackuje moja mama. Robila par ciapok aj pre baby tu z konika, preto som ich vystavila v albume

luci, super 😅 , tak uz sa musim seriozne vrhnut na kupu plaviek, mne su zase vsetky moje male 😝 navyse chcela som tankini, aby som aspon troch zamaskovala huspeninu na bruchu, ale nikde som take nevidela predavat...a objednat bez skusania nemam odvahu

takze Jakubko bude zmurkat na baby spod super siltikovej ciapocky 😉 😵

ja som dala malej ochutnat aj mrkvu, zjedla v pohode a este malo jej bolo...asi fakt bude zrutik, tesim sa 🙂

luci79
15. apr 2009

Deni, inac som Ta zabudla pochvalit..torticka v tvojom albume vyzera velmi chutne, pre koho je? Bola? Inac tie ozdobky si robila z jojo cukrikov? Ja som minule niekde na fore o peceni o tom citala, a potom samozrejme aj skusala...je to paradicka, neverila som, ze sa s tym vazne daju urobit take krasne a chutne ozdobky 😵

dadka28
15. apr 2009

ahojte baby..
Luci,tak kde mam pozerat nejake pekne ciapocky..?inac tiez uz neviem vydrzat kedy zacneme papkat prve fajnotky,no uvidime ci bude chutit..
Cherry no to si maly ale vyzbieral peniazky.. 😀
Som zvedava ako dlho mi maly dovoli byt na konikovi,este nespal a to sme hore jasnacka od pol7mej,manzel ho ma na striedacku..ale je uz fajne tazky,tak mame co robit..jooj ta manduca,neviem preco spekulujem
DDMOXY ty tajnostkarka uz mi konecne povies odkial sa pozname,lebo nejak ma ignorujes!!!!

luci79
15. apr 2009

Dianka, tato holka ma velmi pekne ciapocky a konecne aj pre chlapcekov 😵
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=6418

lilly
15. apr 2009

caute,
mame za sebou zase jednu otrasnu noc 🙄 mala zurkovala od pol jednej do tretej, som myslela, ze uz niekoho zakusnem od zurivosti... aj vecer bola nespokojna, ani najest sa nechcela, len hojdat, nakoniec jedla tak, ze som chodila a vtedy sa pripojila na prso.. po leziacky ani sediacky nechcela, unavena bola, hladna a nervozna.. v noci tiez pocas toho intervalu jedla 2x, potom buntosila, kecala, viskala, plakala, potom bola uz zas nervozna, nijak nebolo dobre, tak zase zabralo kojenie pocas chodze a az tak potom zaspala.. no a rano buntosila uz o piatej, no oblbovala som ju cumlom asi do pol siedmej 😖 citim sa zase ako pripecena vygrcnuta palacinka 😖 😔 v noci sa mi striedali vselijake stavy, od utisovania, cez krik, vycitanie a pomaly az moj plac.. no som mala dost.. a muz si kludne spal v detskej az ku koncu vyliezol, ze co tolko place 😠 😠 😠
urcite jej idu zubky, tak je nespokojna.. a dnes som ju tiez uspavala kojenim v chodzi... 😅 to co uz je toto?! 😕 🙄 😔

lilly
15. apr 2009

inac tankiny by som chcela aj ja.. dvojdielne plavky uz neobleciem nikdy s mojim sadatym, zvraskavenym a popraskanym bruchom 😢 😔 som pozerala na nete, v quelle maju obrovsky vyber, ja to risknem a objednam odtial, len sa musim rozhodnut, ze ktore, je ich strasne vela tam

deni_v22
15. apr 2009

luci, dik, ale nie je za co chvalit, ved je to upne obycajna priemerna torta... uhadla si 😉 , je to z marshmallow cukrikov - potah aj ozdoby, mali sme dva baliky JoJo, ale odrezala a pouzila som len tu bielu cast, teda akoby 1 balik a bolo toho malo, preto aj ta vyzdoba je len taka skromna.. Bolo to teraz na Velku noc, skusala som to 1.krat, ale torta sa spraskala v rekordnom case, takze asi chutila 🙂

dadka28
15. apr 2009

dakujem Luci,no nadherne ciapocky..fakt problem vybrat..ideme dnes pozriet do toho stanku,co je v Optime,ak tam nekupime,tak objednam urcite.
My sme malu druhu noc perfektnu,ale tiez nechcem zarieknut ako Luci 😉
Luci no a ako ste potom dopadli poobede,bol Jakubko stale taky nekludny?
Prave sme sa napapali,utekame na nakupy..tak pozdravujeme vsetky Sacanky,ahojte

luci79
15. apr 2009

...tak a sme doma s prechajdy 🙂 , normalne Jakub spal 1 1/2hodky...to musim niekde napisat 😵 , teraz je z neho usmivave slniecko 😵
Deni, pocuvaj mam jedny tankiny doma. Kupila som si ich v tehotenstve, ze na plavanie, ale kedze som mala malinke brusenko, tak som pouzivala stale svoje stare... 😉 Tankiny som len odbalila a vyskusala, tak ak by si chcela mozem Ti ich dat...je to anglicka vel.12/14, c je asi 40/42 u nas...poslem Ti link ako vyzeraju:
http://www.fromheretomaternity.co.uk/item--Mate...
Lilly, tu noc Ti fakt asi nikto nezavidi, chuda Liluska 😒 , aj my sme mali vcera katastrofalny den, a dasienka su samy hrbol, ale bolo nam povedane, ze to moze este potrvat kym vyndu zubky, vraj tyzden alebo aj mesiac...takze sa znova tesim na taketo dni aky sme mali vcera 😅
Dadka, aj ja som mala problem vybrat, ale nakoniec som vybrala dve 😵 , neodolala som 😀

luci79
15. apr 2009

Deni, zabudla som... 😅 su v tej modrej farbe, uplne dole...
tak ja bezim, Jakub prave nalozil do plienky 😉 a nam nejde dnes tepla voda 😒 , takze v konvici a tak do umyvadla 😵
a este.. uz ste riesili nocniky? Dajte mi nejaky tip nan 😉

deni_v22
15. apr 2009

luci, super, farba sedi, len ich musim vyskusat a ked mi budu dobre, tak ich od teba kupim a vec vybavena 😉

nocnik mam totalne stary typ, este po Emke..nejak to prezil schovany v sachte vo wc 🙂 a uz sa Dianke niekolkokrat podarilo don aj nalozit 🙂 ale keby som kupovala, asi by som vyberala taky s vyssim plastikom medzi nozkami...lebo u nasich je to nizsie a stalo sa ze ked sa Emka zle posadila cikala mimo... mozno len problem dievcatok 🙂 chlapca otestovaneho nemam 😉

lilly, riadne ste sa museli vytrapit v noci 😕

ddmoxy
15. apr 2009

dadka....a ja som myslela,ze vies🙂 robila som s Dasou.....uz pamatas?bolo to davno.....ale videli sme sa pomerne casto....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre