Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

dadka28
15. apr 2009

DDMOXY vo Viki but?do prdele co som ja debil,nepamatam aaach..a kedy asi si tam robila?alebo nejak si sa nezmenila?tvarou,farbou vlasov alebo uz ani neviem co si mam vymysliet..akurat som spominala Luci,ze mam hroznu pamat na tvare..a uz sme doma ☹

dadka28
15. apr 2009

a sme sa vybrali nakoniec pred obedom do mesta..bez auta,ze autobusom.este len co sme vystupili,maly nam spustil taky plac..rychlo sme utekali za kamoskou,co robi v Slone,potom do but,kde som robila..nakoniec ledva zaspinkal v kociku a to sme rychlo pekovali trolejom domov,keby nahodou sa zobudil..ale nastastie,az doma..ach ty Matusko,davas nam zabrat

luci79
16. apr 2009

Ahojte, dnes je tu akosi tichucko 😒 ... Aj vase detvaky su ako nas Jakub? Ten sa necha len na ruckach nosit alebo v manduce ☹ Je nejaky nervozny, neviem ci zo zubkov alebo... ani spinkat velmi nechce, takze to moze byt asi aj unavou,alebo tym teplom?, ale uz pomaly rezignujem, nevladzem 🙄 ..Dnes ho mam cely den na sebe v manduce, aj som varila, aj prala aj pradlo s nim vesala, no katastrofa 😅 ...
Lilly, aku ste mali dnesnu noc? Dufam, ze ste sa vyspinkali... 😵
My, v noci spinkame, aspon to, ale cez ten masaker 😒

deni_v22
16. apr 2009

ahojte,
luci, to akoby si o Dianke pisala...uz treti den reve, nespi a je nervozna 🙄 tiez pomahaju len ruky a manduca.. este ze ju uz mam... a tiez som v nej dnes aj varila.. ani som ti nepisala, ze sa dohodbneme na stretnuti kvoli plavkam, lebo s takou naladou sa neodvazim vzdialit od domu.. dufam, ze to coskoro prejde, chcem naspat svoju usmievavu vegetacku 😎

luci79
16. apr 2009

DENI, to su hrozne dni pre mna, normalne ho uz nevladzem nosit na rukach...tiez uz chcem naspat nasho smejka a vegetacika 😵 😵 😵 A manducu musim vyprat,nieco mi tam pri vereni frklo, do kelu.Tiez som koza, daco musim vymysliet ako v tom varit a neofrkat 😅
Ja chodim na prechadzky len v blizkosti domu, lebo ked sa zobudi tak to je nenormalny plac....A musim doslova bezat domov 😒 ...Uz som rozmyslala, ze budem nosit pri sebe manducu a ked spusti rav tak ho dam do nej a kocik potlacim domov, lebo inac s Jakubom na rukach a kocikom behat domov je o drzku...
A s tymi plavkami to pocka, ved ja ich nikomu nedavam... Mn treba este pozriet plavky pre Jakuba...Aku znacku si si vybrala...

luci79
16. apr 2009

...vdacim tomu kto vymyslel MANDUCU 😵

evkakozmova
16. apr 2009

Ahojte dievčence,,,prosím podporte moju dcérku v súťaži 😀 http://www.lovelababy.cz/profil2/?user_id=8155 Dajte jej hlas 😉 ĎAKUJEME!!!!!!!

lilly
16. apr 2009

ahojte,
vcera bol divny den.. mala bola nespokojna, este aj vonku v kociku vyvadzala, no este ze som kocikovala s kamoskou, tak ona mi tlacila kocik a ja s malou na rukach.. chvilu sme sedeli v parku, tak to mala pekne hopala na mne a obzerala sa, no len co som ju dala do kocika tak rev.. asi budem chodit s manducou vonku ci co, uz par dni mi takto vyvadza v kociku..
vecer zaspala o siestej a ja ze si s nou zdriemnem, no ona si uz hodila nocny spanok, tak sme spali pekne neumyte obidve do pol jednej v noci, potom bola zurka do tretej, presne ako vcera, akurat ze nebola az taka nespokojna, no proste nespala. Muzik prisiel domov az o pol desiatej vecer, to som zistila az dnes rano, ked sa bol na nas kuknut, pred odchodom do prace... to je inac uplne bohovske.. 🙄 a ja som sa zas citila rano ako vygrcnuty rezanec 🙄 😢
potom okolo pol deviatej rano mi spustla strasny rev, tak sme sa pekne nalozili do manducy a hybaj von, boli sme na poste, v bankomate, v obchode, potom sme este sidlisko olozili a presla 1,5 hodina, mala sa fajne vybuvala 😵
dnes mi kurier doniesol novy kocik, golfac, no neodvazim sa ho ist sama vyskusat von, ked mala vyhlasila bojkot kociku.. asi ju este nalozim zas do mdc a prejdeme sa tak... inac to je super sposob na chudnutie, uz mam dole skoro 2kg, odkedy ju takto nosim aj po vonku 😵 😀

lilly
16. apr 2009

podla mna to vsetko bude zubami, lilly ma take hrbolate, hrube dasienka dole, aj som jej dnes kupila v lekvarni taky gelik na dasienka, tisi bolest a ukludnuje ich, snad pomoze 🙂

luci79
16. apr 2009

Lilly, skusala si to s tou vodickou na lyzicke ako som to minule tam opisivala...kazdych desat minut...ja ano, trocha to mozno utisilo ten rev, ale potom znova...takze u nas to asi nefunguje ☹ 🙄..Ja sa citim podobne ako ty, ale na rozdiel od teba aspon v noci spinkame...dufam, ze to teraz prerieknem 😒 😅
Ale co citam tu na fore, tak vela deticiek je v podobnej situacii, nalade ☹, mozno to bude aj pocasickom, neviem. To ise, Lilly, robi nas Jakub v kociku a vcera som dopadla rovnako ako ty s kamoskou.Nacvicovala si kocikovanie, kedze je v 8.mesaci tehotenstva a ja maleho na rukach 🙄 🙄

Jeeej, a pochvalim sa, opat som nakupovala na ebay a nakupila som Jakubovi vecicky, nohavicky a bundicky, len za £8, jupi, tesim sa jak mala...Bude z neho fasacik, ale dufam, ze smejuci sa vegetacik 😵 😵 😵

lilly
16. apr 2009

luci, na tu vodicku na lyzicke som uplne zabudla, no neviem, ci by to malej pomohlo, kedze ona nema rada ani caj, z flase vobec a z lyzicky no ako tak trochu do nej dostanem.. podla mna by bola z toho este nervoznejsia.. 😖
ty si mala aspon solo kamosku, no my sme mali obe kociky vcera a ona sa morila s dvoma kocikmi naraz a ja s malou na rukach... normalne mam obavy ju dat do kocika.. teraz mi zaspala, spi uz asi pol hodinu, mozno aj dlhsie, no budila sa s placom, ked nejaky trapny sused vrtal do steny, no zaspala potom, nastastie.. dufam, ze uz nebude vrtat 🙄

deni_v22
16. apr 2009

my sme vonku spali az 45 minut...akurat som bola u nas na mini trznici, kupovala som malej taky lahucky klobucik na leto, som sa dohadovala s ujom predajcom, ze vyskusam az doma, kedze mala spi a ze ked nam bude velky, ze mozem doniest vratit a na to on ze ake ma mala pekne oci... tak rozmyslam, ze ako to vie, ked ona spi a to uz nespala... a ju pochvalil, ze aka je dobra, ze aj ked sa zobudila, ze nereve 🙂 keby tak vedel, ako reve doma 😎

lilly, aky gel mas na zubky? ja som kupila v lekarni minule jeden, vraj na prerezavanie prvych zubkov a s obsahom grepu... az potom mi doslo, ze citrusy az o roka 🙄 tak asi ostane , ked sa budeme trapit so stolickami...

lilly
16. apr 2009

ja mam Calgel. To je taky s lidokainom, teda aj proti bolesti. Chuti bylinkovo sladko mentolovo a trosku tak znecitlivie to dasno, alebo jazyk.. som ho olizla 😀 mala sa po nom oblizovala, asi jej chutil 😀 a je vraj od 5 mesiacov, to mame akurat o 2 dni 🙂
este mi nukala Dolgel, a kedze som nepoznala ani jeden, tak som si dala od nej poradit a ze Calgel si mamicky chvalia, ze aj utisuje bolest.. tak som vzala ten. Potom som ho porovnavala s kamoskou, co ma Dolgel, tak ten je taky prirodny - harmancek, propolis a nejaky koren obsahoval, Calgel je taky chemickejsi asi

lilly
16. apr 2009

deni, no toho grepu je tam urcite take mini mnozstvo, ze to asi nebude vadit, ked jej ho das.. 😉

deni_v22
16. apr 2009

ja som prave chcela nieco prirodne, tak mi ponukla ten grepovy... uvidim, ked bude najhorsie, pouzijem, zatial sa nam dasienka moc zubkovo nejavia
mam celkovo nechut krmit malu kadejakymi liecivami... aj na koliku som si este v tehu kupila sab simplex a cely neporuseny mi stoji v skrini... koliky sme zvladli s cajom...

ddmoxy
16. apr 2009

Ahojte.Tak aj my budeme mat manducu za par dni.dnes padlo definitivne rozhodnutie,ze bude lepsie lietat po letiskach s manducou ako s kocikom🙂🙂A Ella je velmi rada na rukach🙂
Nam idu zuby uz dlhsie ,ale zatial v pohode.uz ich aj vydno ,ale este nevysli.

lilly
16. apr 2009

no hotovy manducovy osial tu nastal 🙂 ddmoxy, aku farbu si vybrala? chystate sa niekde na dovolenku v lete?

andyika
autor
16. apr 2009

ahojte
tak sa hlaaasim, no dalo mi to zabrat, kym som vas docitala
no velku noc sme zvladli, akurat som sa namakala ako taka svina, piekla som, este ze mi manzeil pomohol s malym. V nedelu sme boli na velkonocnom plese, bolo fantasticky, maleho som v noci 2x nakrmila, a to tak, ze este spinkal, zobudila som ho , rychlo sa napapkal a hned zaspinkal, a my sme rychlo zdrhli spat na plas. Bolo vyyyyyborne, konecne nieco nove po dlhom case 🙂 😉 prisli sme domou rano o 6tej, takze si viete predstavit, aka som bola pocas oblievacky unavena, ale zvladli sme to 😉

co sa tyka spinkania, v noci mi uz viki spi pekne, aj vecer uz je ok, lenze cez den mam podobny problem ako vy. Doobedu spi 1 hod. v kociku na dvore a poobede cirkusuje, no v kociku nechce spar, najprv ho musim utisit na dvore, bozechran ist s nim do dediny, lebo spusti plac. no a niekedy my nespi ani 45min. takze tiez neviem cim to je.

dnes sme boli na druhej davke ockovania, viki to celkom dobre znasa, ani moc neplakal...poobede bol celkom zlatucky, neplackal, ale ku veceru bol uz taky placlivy a mal aj zvysenu teplotku, podala som parale a teraz uz spinka.tak dufam, ze budeme mat kludnu noc.

cherry01
16. apr 2009

ahojte kočky,
lilly, ja mám niekedy také dni ako ty..a ešte s dvomi, tak tie stavy poznám. Ked ti bude najhoršie, spomeň si na mna. Ze ked uz uspíš Lillusku, mne sa este zobudí druhé 😉 a hned ti bude lepšie 😀

a ináč u nás maju bez problemov tankini, mám ich v albume , tu :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a nočník máme tu - raz sme na nom len tak sedeli, ale včera sa podarilo Kristínke aj kakaaaať!!!!!
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

cherry01
16. apr 2009

andyika, na plese? super... uz aj ja by som niekam vypadla ☹ 🙂

ani veriť sa mi nechce že vám niespia v kočíku... moje miluju kočík... v prvej zákrute už chrápu...a niekedy aj 2,5 hodiny vkuse..prejdem celu dedinu a skočíme aj na kávu ...
a manducu nemám..a asi ani nebudem mať. alebo jedno na chrbte a jedno vpredu? 😀 😀

deni_v22
17. apr 2009

dobre rano,
som sa vcera postazovala, tak Dianka teraz este spii 🙂

andy, ze ples 😅 ... akurat vcera som zhodnotila moznosti a vyslo mi, ze sa tak skoro vecer z domu nedostanem, lebo mala aj ked zaspi, tak sa casto budi a inak sa ju uspat neda, len kojenim 🙄 dufam, ze prikrmy to zmenia...

cherry, tak to budes supermama, ked sa oblozis detickami v manduce 🙂

ozaj, baby, neboli ste niekedy v poslednom case v Zadieli? Da sa tam prejst aj s kociarom? Ci len manduca to isti.. Lebo ja som tam bola uz strasne davno a nepamatam si, v akom stave je ta cesta... Najblizsie dva vikendy sme doma, necestujeme k ziadnej babke, tak som myslela, ze tam vytiahnem rodinu na vylet, ked bude pekne..

lilly
17. apr 2009

ahojte,
dnes sme mali lepsiu noc, len asi 5x som podala cumel, bo plackala zo spanku, potom o druhej papala a vstala o 5:30 🙂
cherry, v krizovych situaciach budem mysliet na teba... 😉 lilly tiez milovala kocik a za chvilu spinkala,no nastal bojkot... takze aj ked teraz ti spia pekne, o par tyzdnov to tak nemusi byt 😉
lilly mala take obdobie, ked zaspavala len na prsniku ale uz preslo, teraz niekedy zaspi aj tak, no ked je jej cas ako aj teraz, okolo osmej, tak ju dam do postielky, prebalenu, napapanu, plysove prasiatko do ruk, drzim ju za rucku, alebo hladkam a zaspi.. na velkej posteli mi takto nezaspi, len vo svojej postielke..
deni, v Zadiely som bola predminulu velku noc, da sa tam ist aj s kocikom, ak mas taky s velkymi kolesami, no su useky, ked sa poriadne vytrapis.. vymyte miesta, kamene, nerovnosti... no je cast aj asfaltova.. ja by som sla radsej s manducou.. no boli tam aj hrdinovia s golfacmi.. no o drzku..

luci79
17. apr 2009

ahojte, tak my mame ako taku noc za sebou...mohla byt aj lepsia aj horsia 😅 asi pat krat sme podavali cumlik a o 5.30 skoncil u nas v posteli a pospinkali sme si do 8.00 😵
teraz spinkame v manduce, dufam, ze aspon dve hodky si pospinka...
vcera bol Peto von poobede s Jakubom a tiez dobehol domov po hodinovom spanku s revom, ja vazne neviem co sa to deje, ale nech to netrva dlho...ale preco sa stazovat, ved moze byt este horsie, ne? 😅 😅 😅
Andyika, tak ty si uzivas.... 😉 ples? no to musilo byt super sa odreagovat..
Deni, aj my sa chystame niekam, ale vikendove pocasie nevyzera prave ruzovo. A na tvojom mieste zoberiem len manducu a mas to jednoduchsie 😉

ddmoxy
17. apr 2009

lilly.....vybrali sme sivo s troskou ruzovej.Chcela som ciernu,ale asi by velmi pritahovala slnko 🙂
ideme v lete do USA,tak si tych letisk asi uzijeme....tak preto si myslim,ze to bude jednoduchsie....
deni....ja som bola v zadielskej doline asi pred 2 rokmi a bola som v pohode s kocikom.....sice musis hore tlacit,lebo je vsetko do kopca,ale zvladli sme a hlane sa Mirke dobre spinkalo na tom super vzduchu....

cil
17. apr 2009

Ahojte, vidim, ze ste nadsene z manducy, ja som si ju pred casom skusala a je to super, ale...moja mala je zvyknuta, ze ju nosim tvarou "do sveta", tak som trosku nerozhodna, ci si manducu kupit alebo skusit este nejaky iny nosic, resp. da sa v manduce dieta otocit? to neviem, vtedy mi to nenapadlo sa opytat.

hankky
17. apr 2009

ahojte,
tak my uz nemame take problemy ako vy teraz...ale mali sme problem s vecernym zaspavanim cele 4 mesiace tak si teraz uzivam ze ju polozim do postielky, ona si dudle cumlik, prevali sa na bok, chyti ma za ruku alebo si chyti plysakov co jej tam vysia a max do pol hodiny spi...no budi sa zo spanku na cumlik...aj cez den...takze este toto by ju mohlo prejst a super....a spi uz tyzden celu noc tak aj z toho sa tesim....tolko energie som nemala ani nepamatam 😀
Kocik zatial ma velmi rada, vzdy v nom zaspi, a lepsie ako "hladky" chodnik je hrbolata trava u nasich...to s nou ponatriasa a do minuty spi 😀 tak dufam ze jej to vydrzi a nebude ho aj ona bojkotovat...

No, ale mam iny problem...chcela som zacat prikrmovat...ale mrkva neuspela vobec...pred mliekom jej ju dat nemozem lebo spusti taky rev a krik ze ju musim 5 minut upokojovat aby potom vobec jedla mlieko 😖 a potom asi po 2 hodinach od jedenia skusam ale nic...vypluva, ksichti sa, napina ju, kasle....tri dni som skusala a zjedla kazdy den asi tak 2 kavove lyzicky....asi menej... Myslite ze mam skusit zemiak? alebo mam pockat este tyzden a potom skusit znovu? uz som do mrkvy skusila dat aj mlieko ale neuspech...
A chcem jej davat na noc aj nemliecne kase...ale neviem ci mozem uz teraz alebo az potom ked sa nauci papat prikrm....?
Cherry vam ako ide prikrmovanie? A co vy ostatne co uz prikrmujete?

cherry01
17. apr 2009

hankyy, s mrkvou sme mali zatial to isté a kašu mi už na večer papajú viac ako týžden. miluju ju. 😀

andyika
autor
18. apr 2009

ahojte
taaak vy mi zavidite ples???????????tak vam musim povedat, ze skoro kazdy vikend ideme vecer von s priatelmi, tiez maju deti, vsetci ich rychlo uspime a idemeeeee 😀 😀 😀 , ved svokry a rodicia sa v tom vyzivaju, ze mozu byt s nmi a my sa aspon trochu odreagujeme 😉

aj vcera sme boli vonku, viki zaspinkal ukazkovo o 19,15, prebudil sa o 20tej, este sa napapkal a potom uz spal do polnoci, no a do vtedy sme sa uz vratili.

nam na poradni dr. povedla, ze este nemam prikrmovat, nakolko pekne pribral- za 10 dni 350g, asi mam dobre mliecko, ale ochutnat uz mu mozem dat.

dadka28
18. apr 2009

ahojte kocky..
Luci no ty to mas teraz take ako my v bezne dni..a zevraj to je normalne..lenze tvojho trapia dasienka asi nie?ale mojho,neviem neviem..zeby sa nam nudil 😀 Co si pekne kupila?potom ukaz..nechces sa prist pozriet ku tej pani,co som ti vravela,co predava veci z Angl??som bola u nej pred paru dnami,jasne ze som neodolala vecickam.
Noci mame zatial musim poklopat super,je budem stastna ked aspon noci budu dobre,tie dni uz prezijeme,ved co som citala nejake prispevky,tak niekomu su zle deticky aj vo dne,v noci..
Andy ples?to su este plesy?inac my sme boli ked som bola v 8.mesiaci 😀 a to drahy len hundral ze nech mu ukazem,ktora tehotna chodi na plesy...ha ha a odtrpel si to..lebo som nepovolila
Cherry to aku kasu davas?cize to uz mozme od 4mesiaca?lebo vcera ma kamoska odbila,ze az po 5om mesiaci..a pritom maly je hlados,tak by mu to velmi prospelo..to ti kolko papkaju tej kasicky?
DDMOXY takze ta pozdravujeme s polovickou 😉
Hankky aspon mne vraveli ze to treba najprv v jeden den 1lyzicku,v druhy den 2-3lyz..ale neviem,kazdemu povedia troska inac..

ddmoxy
18. apr 2009

dadka....aj ja by som uz najradsej davala malej kase nech spinka celu noc.Ale este asi pockam.Dnes sme skusili mrkvu...a chutila 🙂 🙂
Kojis maleho?lebo ked ano tak je fakt lepsie asi pockat a aj sa asi bude dlhsie ucit tie kasicky papat.Ale ak ste na umelom,tak trosku mozes mliecko zahustit.
Uz sa neviem dockat,ked si vecer lahnem a vstanem az rano.AJ ked mi sme taky spachtosi.
V poslednej dobe som si vsimla,ze zaspi presne o siedmej a vstane okolo 0:20 lebo ked idem na zachod v noci vzdy je rure cas 0:33......ale este ze som nevidela ziadny horor s tymto casom,lebo by som sa... 😉
Aj nam idu zuby,ale uz dlho to trva.Zatial to zvladame super.Len sem tam nevieme na rychlo do coho zajusnut,tak si to odnesu moje prsty....a ma teda stisk 🙂
Ja by som uz tiez niekam vypadla.....a ako....????
Kedy bude dalsie mamickovske rande?Prida sa niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre