Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

andyika
autor
11. jún 2009

ahooojte
tak uz asi spinkaju deticky, vsak?
my lietame hore dole, vcera sme boli v roznave s babkou u lekara, a prechadzali sme pri krasnej horke, zas ma napadli dvojicky a marcelka. no tak to sa uz fakt musime stretnut..... 🙂 🙂
a dnes sme boli v Ke na nakupoch...maly sa taaak vyziva vo vozeni autickom.
my este zubky nemame, a zabudla som sa pochvalit, ze maly cely den melie ba-ba-ba-ba...............taky je zlatucky, otvara usta dokora a hlasno to krici

dadka28
11. jún 2009

ahojte kocky,tak vlastne zajtra to pada,nechame to na inokedy??

luci79
12. jún 2009

ahojte,
vidim, ze ddmoxy je veeeeelmi busy a z toho dedukujem, ze dnesna kavejka pada, ze ☹ ?
Chysta sa z vas niekto zajtra do MC Haliganda, na Mol;davskej ceste....?Budu tam Podhradska a Canaky...My tieto pesnicky uz pozname naspamat, spievame si ich kazdy den a Jakubko ich miluje... 😉
Andy, poznam to...presne co pises o Viktorkovi 😵
My mame tiez take kriciace dni, stale len krici a krici, nieco keca, len keby mu niekto rozumel 😀 , ci sme vonku, na balkone doma, stale vresti 😀 😀 😀 , vrestadlo nase... 😵
A myslim, ze sa nam bude prerezavat dalsi zubok... 😵
pa

andyika
autor
12. jún 2009

ahojte
no dnes mame ale pocasie!!!!!!!!!!!!!!!!boli sme na poradni, a viktorko vazi 8050g, cm neviem, vecer ho pomeriam. a dr. nas pochvalila, ze aky je maly vrtoch a mozme uz davat papkalt masko, kuraciu pecienku, vajecny zltok.....
tak budem skusat.

no a idem rychlo poupratat, vecer pridu nasi, upiekla som faaaaajny, tvarohovo, jahodovo zelatinovy kolac, mnam 😝 😝 😝 , to akoze je torta pre vikiho k jeho 6tim mesiacom, ale minulu sombotu sme neoslavovali, lebo sme boli na 60tke, tak oslavujeme dodatocne 😉
tak sa majte 🙂 🙂 🙂

lilly
12. jún 2009

ahojte
dnes fakt o nicom pocko, tma bola cez den, ako v noci, lilly spala na obed dve hodiny, a keby ju moj otec nezobudil, ked prisiel ako velka voda, tak spi este dalej..
andy, no pekna vaha, viki predbehol lilly 🙂 no ale sak je chlap 🙂 a uz kuraciu pecienku davat?? 😕 no ja som citala, ze tak po 2. roku zivota.. masko, zltok v pohode, ale pecienku by som teda nedala tak skoro
kolacik by som si teda dala :-P
luci, to uz druhy zubok sa tlaci? 🙂
zohnali sme uz tie neslane kukuricne tycinky, vcera ich lilly papala prvykrat, straaaaaaaaasne jej chutia, cmulala tu tycku ako cigaretku 😀 zlata bola, som ju aj odfotila, dala som fotky do albumu 😀

ddmoxy
12. jún 2009

Ahojte.nooo tak to bolo pocasie.hruuuuza.Ella bola dnes taka divna.nebola vo svojej kozi.No ale som sa taaaak velmi potesila.Manducovali sme dnes🙂🙂 A bolo to super.take zatial ostava a nepredavam.Ale prisla som na to,ze som ju naucila logovat hore dole.Kazdy den so mnou beha hore dole vybavovat veci a ked sme doma tak sa jednoducho nudi.No a dnes som si este nechala doma Mirku.Madhouse sme mali dnes doma.Ani vonku sa nedalo ist.Ale nasli sme si zabavu aspon. 🙂 😉

No a to stretko treba naplanovat.Deticky uz museli vyrast🙂 A ved ani hankky som este neviedela vobec.Tak treba nieco dohodnut urcite.
A deni ako dopadol koncert?

deni_v22
12. jún 2009

ahojte, baby,
musim sa pochvalit, som plna dojmov 😵 , bola som na Emkinom koncerte zase, a bol to taky dzezovo rockovy koncert, nieco uuuzasneee 😵 😵 klavirista chalan, mal asi 17, mastil ako virtuoz, podla mna o nom este budeme pocut... aj spievane skladby boli, aj rockova kapela aj bongo...proste nadhera 😵 😵 prisla som na to, ze mi chyba hudba, ale nie taka komercna...asi najblizsie vypnem radio a pustim si nejake chutovky z CD 😎

Emka hrala s kamoskou este od skolky stvorrucne, zmakli to babulky bez chybicky a to im za chrbtom rezonovali bicie tej rockovej kapely...ale nenechali sa rusit, zahrali to vyborne

tento tyzden som to mala akesi rusne, ale buduci by mal byt kludnejsi, teda ako so stretkom? Co takto napr. utorok o 10 doobedu 😉 ?... minule to tiez bolo v utorok a akurat hankky nemohla kvoli plavaniu, ale uz tusim doplavali...

ddmoxy, super, ze sa Ellinka skamaratila s manducou 🙂

andy, maly ma krasne miery 🙂

ddmoxy
13. jún 2009

no super...tak podme v utorok🙂 ja mozem. 😉 😉
Ako vy ostatne? Dufam,ze nam to teraz vyjde aj s pocasim.

hankky
13. jún 2009

Ahojte, my sa mozeme pridat 😉

ddmoxy
14. jún 2009

hankky...tak zatial my dve 😉 😉 😉

elfka.elfka
14. jún 2009

caute kocky, rozmyslam ze dam moju dcerku do sace do skolky, neviete aka je tam skolka? mate niektora skusenosti? sukromna ci statna? alebo niekde v okoli nie je nieco dobre?

ddmoxy
15. jún 2009

elfka.... ahoj..tak tato nasa tema asi trosku matie🙂 myslim,ze ani jedna nie sme zo Sace.Asi by sa tato tema mala volat Mamicky ,ktore rodili v Saci a ich deticky 😉 😉
Takze o skolkach tam ti asi velmi nepomozeme.

vienesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deni_v22
15. jún 2009

cafte baby, tak ako zajtra? ideme na Anicku?

lilly
15. jún 2009

ahojte, ako sa mate? vsetky zaneprazdnene, nikto nic dokopy nenapise...
u nas je asi lilluska nejaka chora, ci co.. kasle, trosku mala zapchaty nufak a poobede mala aj zvysenu teplotu.. 😖 muz je tiez nejaky chory, ci co, teda zatial ani doktory nevedia co mu je, no uz tyzden ma teplotu, vybral uz aj
jedny atb, no teplotu ma kazdy den, dnes vecer 37,9.. tolko este nemal... pritom ho nic nejak neboli, ako hrdlo abo tak, len cely clovek a je taky oslabnuty.. uz mu vysetrili takmer vsetko a vsetko je v poriadku 😕 😖 lilly neviem, ci daco od neho pochytala, alebo prechladla niekde, netusim..
inak je v poho, hrala sa, dobre jedla, pila, spala, akoby ani nebola chora.. dnes mala vecer prvykrat kasu, mliecnu ryzovo-bananovu sunarku a velmi jej chutila 😵 aj mne inac, este ze mi troska nechala 😀 ta to je ake dobre... jej ju budem chodit vyzierat 😀 😀 😀 uz mava 3 prikrmy teda cez den, na desiatu ovocie, vacsinou kupenu vyzivu, na obed obed, vacsinou mnou vareny, len obcas kupeny a uz od dnes teda aj na veceru bude kasa 🙂 sranda, ako spociatku ani usta nechcela otvorit, ledva daco zjedla, 20g bol uspech a teraz papa uz velmi pekne, tak 120-140g zo vsetkeho 🙂
deni, mala si pekny kulturny zazitok na tom koncerte 😉

janusa76
16. jún 2009

ahojte všetky nikdy som sa ku vam nepridala ale som s vami už od začiatku mam dcerku sarku 5mes a 2 tyždne a tiež som rodila v šaci chcela som vas len poprosiť o radu chceme sa prihlasiť na plavanie ale ja neviem kam ,kde je to ok neviete poradiť? byvame v ke nad jazerom

hankky
16. jún 2009

ahoj janusa 😀
neozvala som sa lebo mama ma dovolenku, sestra prisla na mesiac domov z islandu tak sme stale u nasich v krasnej...
inak co sa tyka plavania, tak som mala v plane sa ta na to opytat ci nebudeme chodit spolu lebo mne sa samej do toho akosi nechce 😅 najprv sme plavali doma vo vani, chodila k nam pani raz do tyzdna a teraz by sme uz mali od 6 mesiaca chodit do bazena, tak sa pozri na www.bczuzi.sk myslim ze vsetky v tejto teme chodia tam a ak by si chcela, tak vas pockame kym budete mat 6 mesiacov a dame sa do toho spolu, hm?

Dnes sme mali pekne dopoludnie, take prijemne spestrenie, dakujem baby 😉

deni_v22
16. jún 2009

ahojte,
janusa, kludne sa pridaj, aspon to tu trosku ozije 😉
my s luci chodime plavat do ViaVitae, cez bczuzi, ako ti napisala hankky. Myslim, ze v KE sa da este plavat v novej nemocnici, ale tam je to skor o rehabilitacii vodou - skor pre postihnute, nedonosene, zle prospievajuce babatka...ja som tam nechcela zaberat miesto inym...
A este sa plave v Saci, ale to je dost daleko na dochadzanie.

Tiez dakujem za dnesnu prijemnu spolocnost pri kocikovani 😉

ddmoxy
19. jún 2009

heeeeej....nejako sa to tu zanedbava ☹
Uz sme vsetky pofacebookovane ci co?.....dalsie stretko? hmmmm....dobre bolo...

luci79
19. jún 2009

ahojte,
tak sme sa vratili od lekarky, mame alergiu na nieco, na nejake papanicko, ale divne lebo vcera som nic nove nedavala 🙄 🙄 .....takze sme na prisnej diete ako Jakubko tak aj maminka a LEN na MM 😉 😉 😉 ...Chuda, moj maly mlyncek...tak krasne papa, radost sa nan divat...
a stretko, no dufam, ze nabuduce sa pridame uz aj my... 😵

deni_v22
21. jún 2009

cafte,
baby, sme sa s temou prepadli na 3. stranu v Regionoch... 😕

u nas nic nove, zacali sme papat kasu na veceru, asi pred tyzdnom, zacala som davkou 100 ml, stale bolo malo, vcera mala 120 a konecne bola lepsia noc, bola hore 20 minut po zaspati, o polnoci, ked som si prilahla k nej a rano o 6...no a dnes som spravila 150 ml, reku ze iste nedoje, ale dojedla 😨 tiez sa zobudila zatial raz - asi pol hod po zaspani a teraz odfukuje....snad sa nam to spanie konecne upravi.

zuby stale nemame..
cez den mi spi pramalo..napr. dnes len doobedu - od pol 11 do 13,15, potom uz nezaspala, az vecer o 8...ale nie je ani mrzuta, tak to neriesim...

ddmoxy
22. jún 2009

ahoj...tak fakt to tu pada.Zase sme boli na druhej strane 😒
No pocasie je hroooozne.A ja ze niekam vybehneme.Ozaj Luci ako Jakubko?uz lepsie je chrustikovi?
Ked sa to polepsi tak niekde by sme mohli vyrazit🙂

andyika
autor
22. jún 2009

ahojte
maly spinka, tak mam chviklu cas.
viki uz nie je chory, aj ked este sem tam zakasle, no so mnou to je horsie. nos mam plny, a nie a nie sa uvolnit.
papkat papkame pekne, aj ked preferuje zeleninku pred vyzivami. zubky este nemame, kasicku som este nedala, kojim, cez nos spinka aj ked sa 2 krat zobudza na papanie a potom okolo 6tej vstane prelozim k nam do velkej postele a spi dlhooo. no a nejak sa nam rezim pekne upravil aj cez den, uz nespi len 30 min, ale vzdy po 30min vstane, rychlo zasiahnem a lahnem si ku nemu, no a vtedy spi dalej este vzdy aspon hod.

vecer zaspava tiez v pohode, vacsinou ide spat okolo 7-8 mej, no ale zalezi to od toho kolko spal cez den.
no ale dufaM, ze to neprerieknem.

pocasie fakt na ho..o.ani voku nechodime....
a mam otazku, v com spia vase deticky????ked je teplo a prikryvate ich?????lebo viktorko spi v kombineze, je prikryty plonikom a strasne sa poti. ale on sa spoti uz pri papani po kupani taaaak, ze ma mokre vlasy a aj chrbat.....

luci79
22. jún 2009

ahojte,
Andy som rada, ze je Vikimu uz lepsie...a ty sa tiez daj rychlo doporiadku....
My sme tiez uz ok...ale bolo to o drzku, nie s Jakubom, ale so mnou a mojim mlieckom...boli sme len na MM a je to riadna fuska teraz nasytit ten nas maly mlyncek...este, ze mam zasoby v mrazaku, ktore sa pomaly uz minaju...este jedna taka alergia, ci co to vlastne bolo a skoncime asi na dokrmovani 🙄 🙄 ...
Ja som dnes objavili dalsi zubok, este nie je celkom von, ale zajtra uz lyzicka urcite strngne...takze budeme mat doma maleho 'zajka' s dvoma zubkami 😵
Bea, kludne dojdi..ale to pocasicko je na nervy a to si hovori dnes prvy letny den...no dufam, ze takto leto vyzerat nebude ☹ ...
Vidim, ze aj ty si zavitala do rise photoshopu...je to super, ze? Ja uz makam na niecom inom, nie len na cierno-bielych 😀 😅

cherry01
23. jún 2009

ahojte... no u nás leje ako z krhly ☹

andy, ked boli tie horúcavy, naši spali len v pamperske a mali body s krátkym rukávom. Naboso. U nás je 24-25 stupnov. Ked som bola s Tomim na kontrolu pred mesiacom u Virágovej, tá mi povedala, že ked su horučavy, tak im mám mať doma len v pamperske. Ale ja im dávam aj body. Najprv som im dávala aj ponožky ale mali riadne mokré nohy. Majú aj paplonik , ktorý je po 5 minutach niekde uplne inde ako by mal byť, o látkovej plienočke pod hlavou ani nehovoriac😀

janusa76
24. jún 2009

dakujem za radu . tak som sa na to pozrela a celkom sa mi to pači .už som zohnala aj plavky(do ničoho sa totiž nevmestim) hanky o tyždeň mame 6 mesiacov tak sa môžme spolu prihlasiť sama by som určite nešla už som zvedavá ako sa tie dve princezné budú tváriť 😀

ddmoxy
25. jún 2009

Halooooooooooo.......no uz sa mi to vobec nepaci.kde ste????

ddmoxy
25. jún 2009

Luci...aky mas program na upravovanie? A ozaj...ako Jakubko?uz dobre...?

cherry01
25. jún 2009

ahojte. každý je vonku alebo na facebook-u 🙂

lilly
25. jún 2009

ahojte, ja akosi v poslednej dobe nic nestiham, ci co..
mangel je chory, uz 3.tyzden ma zvysene teploty, tak do 38, nikto nevie zistit z coho.. 😔 ☹ uz ma vysetrene takmer vsetko, zajtra ide este do ke na usg brucha /objednavali ho tam pred 2 tyzdnami/, v utorok bol na infekcnom, vzali mu krv a ze vysledky o 2 tyzdne.. no a dovtedy si ma akoze rit skrabkat? Joj ma serie to zdravotnictvo.. to akoze ked ma nejaku infekcnu chorobu, sak co, ved doma len kojaca manzelka a 7 mesacne dieta, sak pohoda... prip. keby mal daco, co sa zisti z toho usg, nejaky slepak, alebo co, sak za 2 tyzdne aj neviem co sa stane... 🙄 joj ale som nasrata uz na to.. a nespokojna, ze co s nim je 😔 od vcera je uz aj na PN, bo uz nevladal chodit takto do prace..
inak zatial ja a lillus sme zrejme ok, dufam len, ze aj budeme.. dieta, domacnost aj vsetko je teda teraz zvacsa na mne, on ani k malej velmi blizko nechce chodit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre