Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

junovka
23. júl 2009

Ahojte,

nema niektora z vas zaujem o skusobnu davku mliecka Hami 3 Junior?Mam 200g balenie, skoda by ho bolo vyhodit.Predala by som za 3 eura, osobny odber.Vdaka

ddmoxy
29. júl 2009

no uz vsetky asi dovolenkujete🙂 my odchadzame o 2 tyzdne...uz mam z toho trosku nervy.Mame uz aj sirupceky na spinkanie pre obe princezny.len rozmyslam ako casovo to podat.na nas cas tam budeme o pol noci a ich cas bude 16.00 😒 😒 😒

Takze teraz premyslam a premyslam.
a ako vase babatka? my uz lozime rychlostou svetla a klacime,stojime bez problemov.Elle sa to tak zapacilo,ze hlada stale nejake miesto o co sa chytit a stoji a rehota sa ako jej to ide.No a tiez blabotame veselo.
Juuuuj mohli by sme dat nejake stretko.Deticky uz museli poriadne vyrast....

hankky
2. aug 2009

Ahojteeeee, tak vcera sme sa vratili....potrebovala by som teraz tyzden dovolenky na oddych a najlepsie bez deti 😀 Bolo fajne aj nefajne....minuly stvrtok sme boli na otocku v KE lebo mi zomrela babka...nastastie prisli nasi v stredu v noci a odchadzali v piatok vecer, takze ostali s detmi...to bolo dopredu planovane ze pridu, len ten pohreb bol prekvapenim ☹
Samozrejme ze vonku bolo 38 stupnov a frcali sme cely den na klime aby sa dala cesta vydrzat takze ma pekne v piatok seklo v krku...s ibalginom to preslo za dva dni a potom zase seklo ale tak ze som z postele nevedela zliezt...tak sme boli u doktora, dal mi lieky a bolo uz dobre...
Natalka bola za hviezdu, plavala v Balatone jak velka slecna v kolese (potom dam na FB fotky a video)...bola nervozna...prve tri dni vobec nespala cez den, len dvakrat po pol hodine, ale potom sa to upravilo a bolo dobre, len horucava bola aj v noci tak sme vstavali a pili cajik a boli nervozny... Jest tiez velmi nechcela, to co som jej zamrazila (vydzralo celu cestu zamrazene) tak zjedla tak 125g a potom nic, davala som jej mlieko....ked mrazene doslo tak som jej davala kupovane a to jej vobec nechutilo, max 5 lyziciek a konec, takze slo mlieko....a tymto sposobom sme sa dopracovali k tomu ze 2 dni pred odchodom mlieko doslo....humanu ani tu poriadne nemaju a de to este tam, nakoniec som kupila v DM humanu na dobru noc a toto som jej dala posledny vecer a potom aj rano...sme boli tam v tescu a som nasla straaaaasny kopec vselijakych prikrmov...take u nas vobec nie su....no vselijake od vymyslu sveta....no a mama truba kupovala podla mesiacov a podla obrazkov ne, sak madarsky neviem....uz ked som vedela ze dochadza mlieko tak som jej davala castejsie ovocnu vyzivu a na obed som sa do nej snazila natlacit prikrm...a zrazu som jej dala taky novy v tescu kupeny a jedlaaaaa o sto sest....muz bol akurat so Simi vo vode....tak som pockala kym pridu a sa ho pytam ze nech prelozi co to tam je napisane lebo vlastne ani neviem co som jej dala....akurat som pochopila ze cukina a paradajka bola este nakreslena a vzadu taka mala kopka a ja ze kukurica....a to nem kukurica, to cestoviny boli 😀 😀 😀 taze som aspon zistila ako strasne jej chutia cestoviny.... a mam taky pocit ze chutia jej hipp prikrmy....
A co sa tyka pohybovych zrucnosti tak ziadny pokrok...nesada si sama, ale vie pekne sediet....druhy tyzden co sme boli v penzione tak mali stolicky na krmenie a sme ju tam skusili posadit tak to bola parada, sa strasne dolezito tvarila ked tam sedela 😀 ani na 4 sa nepostavi, a mam pocit ze ani neskusa....tak neviem co to....
novy zub nemame ziadny, ale mozno aj preto bola nervozna tam, lebo zase kuse do vsetkeho a dva vecerne zaspavania sme mali so strasnym krikom a revom, az som jej musela dat panadol sirup a vtedy sa ukludnila potom jednu noc tiez, to vstala o 2 a zaspala o 3:30...
ma to strasne vycerpalo, bo vecer ked zaspala ta som aj so zvyskom bandy chcela posediet ta neskoro sme chodili spat, v noci sa zobudila a rano o 5 alebo 6 sme uz boli hore....ta toto ja nepamatam uz bo obvykle spi celu noc....
a doma je v pohode...vcera zaspala pred 9 v pohode za 5 minut bez placu, celu noc prespala a vstali sme o 6....a potom si princezna pospala od 8:30 do 11:00 😀 teraz od jednej zase spi...
v utorok odchadzame na siravu a prideme vo stvrtok, tak dufam ze tam to zvladneme uz nejak v pohode.....
tak paaaaaaaaaaaaaaaaa

hankky
2. aug 2009

no, ta som si spomenula ze predsa drobec ma nejaky pokrok....straaaasne keca 😀 podarilo sa jej trikrat ze "mama" ale pravdepodobne to bolo len take samovolne, necielene 😀 a robi ze "bu" a "dadada" a ze "joj joj joj" a take, sem tam sa jej podari ze aj nieco uplne mimo ze skoro slovo, nie len hlasky...ale to su take ze nemaju zmysel 😀
aha a tatik ju naucil na dovolenke robit pusou "indiana"...neviem ako to mam nazvat ked vydavate zvuk, otvorite pusu a rukou si po nej "buchate"....viete co myslim? tak ked jej prilozi ruku k puse tak ju otvori a zacne...aj intonuje a krici....a posledne dni to robi aj sama, ale obratenou ruckou a len tak chvilku lebo potom sa jej smykne ruka 😀
a cisti si zuby 😀 som jej kupila tu MAM kefku na ucenie, co ma na druhej strane taku tu gulicku na kusanie, tak ked jej ju podam, schmatne ju a hned do pusy a kuse si do nej a potom si ju otoci na gulicku a cmula....zlate to je, inak sa s nou ani nehra, len tak ze si "cisti" zubky 😀
ta tak no, som sa este chcela pochvalit

deni_v22
2. aug 2009

ahojte,
tak my sme dnes nadranom dofrcali z croatie.bolo skveleee, odporucam pre pobyt s detickami Rab - Lopar, piesocnata plaz, pozvolny vstup do mora, voda ako svokrina polievka - horuca a slanaaa 😀
Hankky, som akurat na teba myslela, ked sme sli v noci okolo Balatonu, ze ci ste uz v KE, alebo si tam este vegetite..potom u teba presnejsie pozistujem, kde ste boli a ako ste sa mali, lebo mozno o rok pojdeme balaton okukat..
Ja som s jedlom dopadla podobne, mala sa tak rozjedla na dovke, ze mi na posledny den - teda uz cestu domov nevystacila vecerna kasa, tak dostala prikrm aj na veceru, mala som nejake kupovane, aj sme tam 2x uvarili, mixer som si vzala z domu, tak nebol problem.. Chcela som aj daku kasu kupit, ale v meste, kde sme boli nebola nijaka lekaren, potraviny len jedny a v nich ma ponuka kasi pobavila - keksolino, cokolino, karamelino, medolino, frutolino - ta obsahovala pomarance a ryzolino - ta bola bez prichute, to by mi asi nezjedla.. Tak som nekupila ziadnu.
Pocasie sme mali uzasne, cely cas slnecno, bezoblacno, teploty okolo 35, no mala to vyborne znasala, ani sa nepotila, lebo tam pofukoval taky vanok.
Spanie sme mali na rovnake, budila sa asi 3x za noc, ako doma. Ale som si uvedomila, ze co od nej chcem, ked moj muz za noc odjazdil chorvatsko, zalahol o 4 a o 9 rano, ked som vstala, uz mal nakupene a na sporaku postavena polievka 🙂...
My este nestvornozkujeme, ale uz sme tesne pred touto fazou, ukecana je tiez dost, hlavne po najedeni jej to melie najviac 🙂
A zuby stale ziadne...

luci79
3. aug 2009

Ahojte,
tak tu mrzne ☹ ...vidim, ze musia prist cestovatelky a az potom sa to pomaly rozbieha....
My sme ok....Nabuduci tyzden sa opat chystame na predlzeny vikendik do Madarska, potom do Blavy a nakoniec uz nase vysnivane UK 😅 ...
Hannky, v prvom rade, uprimnu sustrast. Nas takato sprava zastihla v sobotu rano hned po prebudeni...Dedko dostal infarkt a ani po hodinovom ozivovani sa nepodarilo ho zachranit.... ☹ ☹ riadny sok....este teraz to neviem akosi predychat ☹ ☹ ☹ ...ale zivot je uz raz taky ☹
No, nas drobec, tiez ziadne pokroky za posledne dni neurobil..len to ze sa stavia na nohy, krasne preklada nozicky 'pri chodzi'...a okolo nabytku uz postava sam 😉 ...ale stvornozkovat nie a nie...on nevie co robit, vidim to, ze my asi stvornozkovat ani nebudeme 😅 ...
V papani, to tiez bohvie co nie je, ale v tych horucavach sa ani necudujem...ved ani mne tak nechuti...takze to ani velmi neriesim 😅
A spinkanie, je tiez take-nejake..budime sa v noci ale asi len na to , ze je horuco v izbe....podame cajik alebo cumlik a vsetko je znova ok...
tak a to je nas vsetko 😅 😅 😅

deni_v22
3. aug 2009

baby, nedame nejake stretko tento tyzden? mam pocit, ze sme vsetky v KE, navyse sme sa uz davno nevideli 😉 ... Ja idem v stredu pozriet uja Luptaka, ale inak som free, navyse slecny mame u nasich, takze mam len jedinacika..
co vy na to?

hankky
5. aug 2009

ak sa umudri pocko tak som za 😉

ddmoxy
5. aug 2009

aj ja by som sla....zase nam robia balkony:( uz mam take nervy..... ☹ ☹ ☹ ☹
Tak dajte vediet....dufam,ze vas este stihnem ...

cherry01
5. aug 2009

ahojte. My sa máme fajn, máme za sebou prvý rodinný výlet - zatial iba jednodnovy - v Madarsku, tak cez víkend pridám fotky. Bolo super, sa vybláznili vo vode ako rybicky. 🙂
Kristínke ide druhý zúbok, Tomimu asi uz siedmy, bo je nejaký uplakaný. Postaví sa uz vsade, okolo nábytku. Svornozkuje tak rýchlo ze nestíham za ním. Sa pozriem na Kristinku , otočím sa a Tomi nikde..normálne ho hladám. Len neodpovedá 😀 Kristínka nestvornozkuje, ona sa plazí na štýl vojakov v zákope, tak sa smejeme. šašula jedna. Noc mi prespí - budí sa az o piatej alebo o štvrtej, ale kedze sa uz budia na plač toho druhého, tak vstane aj ked Tomi vstáva, ale rýchlo ju uspím. Tomi vstáva kazdé tri az styri hodiny a utíši ho až mliečko..tak neviem, či potrebuje viac ako Kristínka alebo čo...
Ináč sú zlatí ...velmi ich lubim...musim uz pridat nejaké fotky.

andyika
autor
11. aug 2009

ahojte
tak vidim ze kazdy dovolenkoval.aj my sme sa v sobotu vtarili z tyzdenneho popbytu v madarsku. boli sme 3 rodiny s detmi a bolo super.viki sa kupal o 106, no citil sa tam ako doma, so zaspavanim bol trochu problem, zaspaval vzdy okolo 10tej a aj to s placom , ale noci boli take ako doma. cez den pekne spinkal ci uz na kupku v stane alebo v kociku....

no a papanie-mne uz papka skoro vsetko ale mam pocit, ze male davky. napr vyzivu mi zje na 2x....no a zboznuje smotanove ktemy, hlavne z kaulandu VIAN, o ovoci ani nehovorim, hlavne ma rad melon. mame dva zubky dole, hore zdurene dasienka....a plazi sa podobnym stylom ako cheryna kristinka. no a sediet sam vie, ale nechce, hned sa stavia na nohy, a ked ho skusam ci vie chodit, tak krasne sklada nozky .

no ale v noci sa mi castokrat budi, niekedy aj 4x, niekedy zaberie cajik inokedy ho musim nakojit, napapka sa len trosku a hned spi dalej. uz som mu dnes i vcera skusila dat kasu na veceru. zatial to nemalo velky uspech aj ked dnes zjedol 120ml.....
no uz aj ja musim pridat fotecky

luci79
12. aug 2009

...bre raaaanko,
tak my sme sa vratili z chalupky, boli sme na vikendik a dnes opat balime kufre, zajtra rano odchadzame do Madarska,sa nevieme uz dockat...Minule sa Jakubkovi veeeelmi pacilo vo vode tak uvidime teraz...dufam, ze nam vynde aj pocasicko 😵 😵
Nam idu teraz dva zubky naraz, obe horne jednotky, uz ich vidno, pomaly sa prerezavaju...Takze piaty zubok.Inac nam vysla lava dvojka skor ako jednotka, tak sme sa smiali, ze budeme mat maleho upirika 😵 😵 😵
Inac, pokroky velmi pomaly, ale uz vstava sam a stoji pri stole a nabytku, krok dolava, doprava a to je vsetko.Zatial nestvornozkujeme a ani neviem ci my vobec budeme, ked ho dam na styri povrti ritkou hore dole, este raz hore dole a tot vsio... 😀 Chodenie za rucky sa mu velmi paci aj ked to nechcem velmi praktizovat, ved mame cas 😵 ...A som sa zabudla pochvalit, ze nam uchopy dvoma palcekmi uz idu od jula...chyta tic-tac cukriky jedna radost a velmi sa mu to aj lubi ked ho pri tom chvalime 😵
Spinkame ako kedy, na chalupe a predtym to bolo uz suprove od 20.00-4.00 bez prebudenia a potom kojenie o 6.00 a pokracovali sme do 8.00 😵 .Teraz kvoli zubkom sa to troska pohorsilo, ale co narobime 😉 , hadam sa to znova vrati do normalu 😅 ...
Inac ja uz vecer prikrmujem sunarom, pretoze pri tych vsetkych stresoch, ohladom pohrebu, som 'stratila' mliecko.Je ho velmi malo a som rada, ze ho mam aspon na vecer+sunar a rano, potom mu dam ranajky...
Papnie je tiez take nejake, rano spraska cely jogurt,150ml, a este mu dam rohlik trosku, obed tak okolo 100-120ml, viac urcite nie, poobede mu dam ovocie a potom sunar do postielky, vecer kasa, ktora id ako kedy, niekedy je malo 200ml a inokedy 150ml vela 😀 ...
Uzivajte si zvysok leta a dufam, ze sa to tu v zime opat lepsie rozbehne 😵

deni_v22
16. aug 2009

ahojte,
konecne sme sa aj my dockali...Dianke dnes vykukol prvy zub 😵 dolna jednotka a susedna vyjde asi zajtra...

inak sme stale akysi rozlietani...vcera sme prisli s malou z tyzdnovky u nasich, bolo super, nasi maju dom, tak mohla byt cely den vonku..

spanie u nas furt rovnake - budi sa 2-3x za noc, po 4-3 hodinach spanku...uz som si aj zvykla, navyse teraz ani poriadne nie sme doma, tak nechcem zacat s nejakym odvykanim, no dufam, ze to takto nebude az po zakladku 😀

papa dobre, trosku menej jej chuti ovocie, ale ked don supnem zo dve lyzice jogurtu, zje vsetko..tak papame "ovocny" jogurt..

pohybovo - stvornozkujeme uz stylovo a rychlo, dvihne sa aj na nozky, kracat este nevie, ale nozky uz konecne trosku spevneli..

o stretku uz radsej ani nepisem, lebo s nasou odozvou to vidim realne az v jeseni 🙂

lilly
18. aug 2009

ahojte,
nam v nedelu vysiel druhy zubok, takze mame doma maleho dvojzubca 🙂 😵 😵
noci su takmer kazda ina, pred vyjdenim druheho zuba bola hore kazdu chvilu, dakedy aj s velkym revom, vrtela sa po postielke.. vcera prespala celu noc, no asi 3x som podavala dudu a vstala o 7:15.. inokedy ju raz kojim okolo 3-4tej a okolo 7mej sa budi..
papa celkom dobre, no aj tu je zvlastna.. niekedy sa pekne naje s chutou a usmevom vo svojej stolicke, inokedy len na mojich kolenach no aspon s kludom, a inokedy s revom na mojich kolenach.. /vcera vsetky jedla boli tak jedene 😕 / pred vyjdenim prveho zubu mi odmietala vecernu kasu, teraz aj plny tanier kase zo 150 ml vody jej je malo.. dnes som jej dala novu Sunarku jogurtovo jahodovu, no zjedla mi ju skoro aj s tanierom, ani nakladat som nestihala 😀
chutia jej vsetky frutapury a z cerstveho ovocia hlavne broskyne a nektarinky, zlty melon mi odmieta aj banan uz, asi je to prilis sladke pre nu.. minule som ju chcela osalit, ze by zjedla aj banan a zmiesala som jej ho so slivkovou frutapurou, tak mi nezjedla ani jedno ani druhe 🙄 aj biely jogurt jej chuti, masovozeleninove obedy tiez, hlavne take, kde su ovsene vlocky, spenat zboznuje, aj cestoviny ma rada 😵 uz vie zjest aj rohlik, alebo chlieb, alebo aj detske susienky, predtym sa nimi dusila, som parkrat dobry hysak pri tom chytala 🤐 a vsetko jej musim davat po malych kuskoch do ust, vobec nema tendencie si daco do ust pchat sama, ani jedlo, ani hracky, ani smetie zo zeme...
zatial stale nestvornozkuje a podobne ako luci si myslim, ze ani nebude.. aj ked posledne asi 3 dni akoby obcas zacala akoby stvornozkovat dozadu.. pekne kladie kolienka aj rucky za seba.. tak ze by na to aj prisla? 😕 chcela by uz stat, no sama sa este nepostavila, no je nevyslovne stastna, ked jej podam ruky a ona sa hned vytiahne na rovne nohy a ked si potom stoji a obzera sa.. no nechavam ju tak len chvilku, kedze to este neurobila sama.. a ani sa sama stale neposadila.. no fakt netusim, kedy sa jej to uz podari.. zo styroch to asi nebude, kedze 4nozkovat nevie a z lahu na chrbte sa jej to samej podari, len ked je trosku vyvysena, alebo ked jej podam 1 ruku, tak sa ma prichyti, druhou rukou sa oprie o zem a pekne sa posadi..
v sobotu sme boli v Tiszaujvarosi tiez sa kupat, lillus tam bola taka nadsena v tej vode ze az 😵 akurat pre mna to bolo dost narocne, bo som bola aj vodic, aj matka, aj kojit, aj krmit, uspavat, zvladat svokru, manzela, kupat sa..... 😖

luci79
19. aug 2009

ahojte,
som tu len tak narychlo....mam prosbu na Vas.... 😵
dajte mi nejake typy na nejake fajnove recepty pre drobca....mate nejake stranky, ohladom jedalnicka pre deticky? Uz ma nebavi vyvarat stale, skoro to iste dookola...a co ste uz vyskusali nove? Co mozu v nasom veku?
dakujem vam vopred.... 😵 😵 😵
pekny slnecny den...
letim vonku na cerstvy vzduch,pa

deni_v22
19. aug 2009

luci, mam nejake recepty v el podobe v subore, ak chces, posli mi email do IP 😉

luci79
20. aug 2009

juuuuj, Deni, posli, pls....
dakujem

hankky
20. aug 2009

Ahojte,
sme boli v utorok na neurologii na kontrole. Vsetko je v poriadku len nas este chce vidiet o 2-3 mesiace...teda mna asi nie 😀

lilly, natalka tiez sa sama neposadi, ani nestvornozkuje...dokonca sa ani nepostavi na styri...lekarka na neure povedala ze pekne sama sedi a ze ju kludne mozem davat nesediet, lebo ona pokial nezacne stvornozkovat tak sa sama neposadi...a ze plavajuca podlaha jej to ani nedovoli...tak sa snazim aby sme boli co najcastejsie v detskej, tam je koberec... Skusala ju aj postavit, tak sa este stavala na spicky, takze zakazala ju davat postavit, ze az potom ked sa sama postavi a bude stat pekne na celej nozke, ze potom moze stat... No a najvacsi doraz davala na to ze v ziadnom pripade ju nemam nechat chodit za ruky... taze tak... Jo a co ma najviac prekvapilo bolo ze ma skoro uplne uzavretu fontanelu...sa mi zda ze dajak skoro 😕
Dnes som jej kupila stolicku na papanie, tak sa jej to straaasne pacilo....aj nocnik som kupila, tak uz mame prve sedenie na nom za sebou....sme jej s mamou dali do nho trosku teplej vody, tak sa aj vypiskala 😀

Luci, ja mam tiez ten isty problem s jedenim....uz netusim co jej mam varit a uz vobec nie co vsetko uz moze papat....papa uz aj zltko aj masko, aj hrasok som jej dala trosku...a inak stale to iste...zemiak, mrkva, cuketa, tekvica, brokolica....z vyziv ma najradsej slivkovu, ostatne musim do nej tlacit....a inak sme chutnali nektarinku a cerveny melon....Uz jej mozem davat aj jogurt? Mam v tom chaos...idem asi nieco posondovat na nete 😒

hankky
20. aug 2009

toto vyzera celkom zaujimavo 😉
http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/

hankky
24. aug 2009

Ahojte,
sa chcem opytat, odkedy a aky jogurt davate detom? Mam v tom chaos.
A este lilly spominas cestoviny, to jej uvaris klasicke "dospelacke" a rozmixujes? alobo ako? 😅

luci79
24. aug 2009

Ahoj HANKKY,
ja jogurt uz davam...biely od Sabi a do toho vmiesam cerstve ovocie, skusila som od nich uz aj ovocne a tiez Jakubovi chutia....najma jablkovy 😵
a cestoviny davam bezvajecne, uvarim normalne a nepucim, uvar do makka a mala si to vie rozzuzlat v pusine....
ja som z toho vymyslania tiez nejako blba, lebo ani poriadne neviem co uz moze...ale uz asi ppmaly aj vsetko kedze zachvilu koncime 10.mesiac 😅

lilly
25. aug 2009

ahojte,
hankky, ja varim tiez klasicke dospelacke cestoviny, ale nevajecne, normalne spolu s masom a zeleninou v lucke + kusok masla, alebo olivoveho oleja a potom to cele parkrat mixnem tycovym mixerom.. Lilke viac smakuje kasovita strava, nie uplne na hladko, ale je to taka kasa s mensimi kuskami a tak to potom je..
ja davam len cisty biely jogurt, tak na ranajko-desiatu, alebo na olovrant, tiez vacsinou sabi, alebo bielu activiu, ohrdla mi totalne biely bio jogurt z billy 😀
davam tiez uz kadeco, no nesolim, nekorenim, nedavam napr. bielok, tvarohove veci, ziedne oriesky, pecivo, kde su nejake semiacka, papriky, ovocie s malymi kostkami /cernice, maliny a pod/, strukoviny som suche tiez este nedavala, len zeleny hrasok, a zelenu fazulku, no varenu paradajku bez kostok a supky uz davam do jedla, to ma rada..
hankky, tie recepty su celkom fajn, podobne varim aj ja.. sa mi tam pacila ta detska svieckova na smotane, abo teda na jogurte, to skusim dakedy, ale asi s kuracim masom 😝

hankky
26. aug 2009

ahojte,
no tak som jej dala vcera jogurt...bielu activiu sladku....KATASTROFAAAAA !!!!!!!!!!
dala som jej ju na desiatu, o pol 11, zbastila vsetko...akoze od rana bola taka nekludna a placliva (ale to asi zubky) ale co nastalo potom...revala jak zmyslov zbavena ☹ az som jej dala panadol sirup (nevedela som ci ju bolia zubky, alebo zaludok alebo co) uplakala sa do zaspatia....obed nechcela, tak som jej nakoniec dala len 150ml mlieka a zaspala o pol 12...zobudila sa o 14 a to iste, no strasne jak plakala, az ma zaludok bolel ☹ Skusala som jej dat zase obed a nic, tak zase 150ml mlieka, dala som jej do toho espumisan kvapky a zaspala od revu...potom uz ked sa zobudila tak to bolo celkom okej, uz sa aj smiala. Na vecer som jej spravila 180ml kase a zase nechcela, zjedla trosku ale potom sa az zpierala tak som jej zase o pol 8 spravila 150ml mlieka a zaspala pekne....
No a dnes je v pohode, len na desiatu odmietla vyzivu a potom aj obed...tak mala len rano 210 mlieka a na obed 180....mlieko z flase pekne spapa len lyzickou nic nechce tak dumem, ci nema zafixovane ze od jedla z lyzicky jej bolo zle tak sa boji lyzickou a len mlieko chce. Nebudem ju trapit dnes uz (a asi ani zajtra) a dam jej len mlieko...dufam ze nema dobru pamat a rychlo na to zabudne aby chcela zase papat lyzickou ☹
takze tak nas prvy pokus s jogrtom 🙄

luci79
27. aug 2009

Ahojte,
a chcem sa opytat davate uz detickam detsku krupicu? ako ju pripravujete? Lebo som citala, ze krupicove halusticky su do polievky uz pre nich ok...
Tak neviem...
Ja som vazne uz z toho asi taka 'dementna' co uz mozu, nemozu.... 😵 😵

luci79
27. aug 2009

a este pridavam na insiration 😵 :
http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=27&evt=c...

deni_v22
30. aug 2009

ahojte,
tak mame za sebou tyzden u nasich v rodinnom kruhu..zisli sme sa tam vsetci surodenci aj s detmi - 13 hlav, celkom fajn bolo, akurat som si uvedomovala, ze pre mojho brata so svagrinou zijucich v SRN sme pravdepodobne nevzdelanci z vychodu 😒 ...no co uz..prostredie tiez meni cloveka...navsteva splnila ucel, ich syn je pokrsteny a mne pribudlo dalsie krsniatko 🙂

ja tiez davam malej biely sabinovsky jogurt a teraz, kedze mame furik ovocia od svokrovcov zo zahrady, tak ho taktiez miesam s nasuchanou hruskou, broskynou...studovala som kelimky a na activii je vyssi podiel bielkovin nez na sabi, hoci activia neobsahuje smotanu a sabi ano...tak som ostala pri znacke, ktora navyse chuti aj mne 🙂

s nejakymi receptami pre malu sa moc netrapim... stale varim v jednom kastroliku, vsetko dokopy, roznu zeleninu, kus maska a na zaver prisypavam na striedacku bezvajecne cestoviny, ovsenne vlocky, krupicu, ryzu... o 2 mesiace mame rok, od roka sa moze jemne solit a korenit, tak planujem zaviest dvojchodovy obed - polievku plus nejake druhe jedlo, s tym, ze upravim jedalnicek kompromisne tak, aby sme mohli jest aj my ostatni aj mala..

ddmoxy
2. sep 2009

😉 Ahojte.Tak sme uz tyzden doma z USA.Bolo super.Bola som velmi prekvapena ako to deti zvladli.Ella vsetky lety takmer prespala a ked bola hore tak bola maximalne spokojna 🙂 .Takze mozno o pol roka bude repete 😀
Cesta bola strasne dlha.Najma ten dlhy let,ktory trval 10 a pol hodiny.Ale ked sme uz boli tam bolo to super.Bola som prekvapena kolko je tam miest kde sa daq ist s detmi.Nie ako u nas 😢 😢 😢
Uz mam aj fotky na facebooku,tak mrknite.Vidim,ze sa tu vela nezmenilo.Ale uz je vlastne po lete,takze tu toho bude urcite viac.
Chcela som kupit kociar v USA.Ceny sa nedaju porovnat.Stoja okolo 100 dolarov co je v porovnani s nasimi cenami skoro zadarmo.Akurat ma trosku sklamalo ich jedlo pre deti.Aj ked som mala nejake zasoby z domu.Tie sa vsak minuli.To jedlo bolo nejake divne.Ziadne extra rozdelenie ako u nas podla mesiacov.Vsetko bolo ako kasa a bez chuti.Malej to velmi nechutilo.Ale za to mali super keksiky pre deticky a vsetko zdrave organicke.Ryzove keksy mohla jest na kila 🙂 🙂 🙂 Domov sme prisli s 5 kuframi a kocikom 😉 a to som tam nejake veci este nechala lebo nevosli 😵 😵 tak dufam,ze pridu postou. A nakupili sme vela vela veci do detskej izby-zase skoro zadarmo,takze nas cakaju velke upravy.
Este rozmyslame ist na nejaku neskoru dovcu k moru.Nikde sme sa ani neboli kupat lebo sme vsetko setrili na nakupy a dokonca aj ostalo 🙂🙂🙂🙂 Takze super. Len keby to nebolo tak daleko ,tak som tam asi kazdy tyzden.

lilly
3. sep 2009

ahojte, mna dnes boli hlava, lilly buntosila kazdu chvilu v noci, 3x som kojila.. to tu uz davno nebolo 😖
vcera sa jej konecne podarilo prvykrat sa posadit zo styroch, som ju sledovala so zatajenym dychom pri tom trapeni, ci sa jej to podari do konca, ci nie a podarilo sa 😀 😀 😵 odvtedy sa jej to sice este nepodarilo znova, no nevadi..
ddmoxy, fotky som uz pozerala, krasne su, super vam tam muselo byt.. taky iny svet.. aky kocik si tam kupila?
ozaj.. lilly sa mi zda, ze dost schudla, pritom nemam pocit, ze by jedla nejak malo, tak normalne, niekedy sice niektoremu chodu velmi neublizi, no ine zje celu davku.. som ju vazila len na nasej digitalnej vahe a ma 8,7kg, pritom ked sme boli na poradni ako 7,5 mesacna, tak mala 8,6kg na tej ich vahe.. moze dieta za dva mesiace pribrat len 100g, abo aj nic?? 😕 je sice aj taka dlhsia, narastla, no cojaviem, robi kadejake pohyby, napina sa a tak, no nestvornozkuje, nechodi, spali asi aj pri tom nejake kalorie, no neviem.. na poradnu pojdeme na buduci tyzden, uvidime, kolko bude vazit tam.. predtym bola sice skor taky bucko, no teraz je uz stihla kocka z nej 🙄 😅
rano kojim okolo siedmej, niekedy ked ja ranajkujem, tak aj jej dam kusok chlebika,alebo rozka s maslom, no z toho zje fakt len kusok, malicko, potom je okolo 9:00 jogurt, alebo frutapuru /niekedy aj dve/, okolo 12:00 obed, tak okolo 150-200g, kedy ako, 15:00 kojim, ked sa zobudi, 16-17:00 frutapura, ovocie, alebo jogurt, podla toho, co jedla pred obedom, 19:00 kasa okolo 200g, kupanie, kojenie, a v noci kojim 1-3x ako kedy.. dnes som jej dala okolo osmej akoze na ranajky kukuricnu kasu s ovocim, ze teda zavediem este jeden vacsi chod, chutilo jej to, dost vela zjedla.. ak teda neratam tu ranajsiu kasu, zda sa vam to malo? aj ked niekedy zje z obeda len trosku, alebo bojkotuje vecernu kasu a zje len trosku.. ale to je len niekedy.. no neviem ja...

luci79
3. sep 2009

Ahojte,
jeeeej, Lilly, gratulujeme Lilluske k uspechu sa posadit, sokovnica.... Nas Jakub tiez nestvornozkuje ☹ , ale uz pochoduje pri nabytku, vsetko berie, takze nestihame mu brat veci z ruk 😵 ...Dnes sa dokonca odvazil sa pustit nabytku a urobit krok, dva, ale uz bol na zame...v poslednej dobe vidim, ze sa soho pusta castejsie a castejsie...Stat uz bez opory vydrzi aj 5sekund 😀 , ale potom hned hlada moju ruku 😀 ...
Bea, a mala Ellinka bola nadopovana tymi praskami ci co si jej chcela dat, ze prespinkala celu cestu? A ako sa ma maly synovec?
Ja kojim uz len rano,okolo 7.30, ale aj to velmi nechce, uz odmieta moje mliecko ☹ , takze je ho stale menej a menej...potom mame ranajky o 8.30, rozok s masielkom, eidam, bananikom, spapa cely rohlik prekrojeny napol 😅 , potom obed 12.00 asi 130-150ml, potom nejake ovocie pred spanim o 15.00 + 150ml sunar, 18.00 kasa alebo ovsene vlocky s ovocim+jogurtom, no a vecer znova sunar, 190ml.... v noci uz nepapme dost dlho a prespime celu noc 😵 😵 😵 az do pol osmej, sem tam s jednym podanim cumla 😅
Aj mne sa zda, ze Jakubko je stihlejsi 😵 , ale to asi kvoli tomu ze nam deticky narastli a rastu...Ved v tej postielke ked spinka sa mi zda taky veliky uz...uz nam nase babatke vyrastli na rozkosne deticky...
My sme ukoncili prazdniny vyletikom do Blavy a Viedne, bolo nam super, super pocasie a hlavne skvela Petova sesternica, ktora sa nam vzorne starala o jakuba, takze sme si velmi oddychli.... 😵 😵 😵
Este nas caka o mesiac vylet do UK, no a potom sme uz konecne 😅 off...
Mohli by sme dat nejake stretko, ze? ved deticky su uz velke.... 😵

deni_v22
3. sep 2009

cafte,
aj mne sa zda, ze Dianka zostihlela, uz ani licka nema take ovisnute, ako kedysi a dokonca jej trcia rebra, ked lezi na chrbte 😀 ale ona je zase furt v pohybe...strasne ju bavi stvornozkovanie, lebo ked tapka rukami po parketach, tak to vydava taky tlieskaci zvuk a to sa jej paci...tiez ta sloboda priestoru ju nedchyna, no ja mam coraz viac roboty po nej - stale "uprace" daku policku 🙂
vie sa postavit, ale chodit zatial nevie, akurat par nesmelych krocikov s oporou....

my ranajkujeme o 6-7 kojenim, o 9 ovocko, o 10 zase kojim, lebo ju chcem uspat, o 12-12,30 obed, o 4 jogurt/chlebik/ovocna vyzivka, o 7 kasa a pred spanim a v noci kojenie.

luci, tak Jakubko je iny jedak - cely rohlik 😕 a super, ze uz sa v noci vyspis 😵 ...asi to budenie sa v noci u nas prejde, az ked ju odstavim 😒

lilly, netrap sa kvoli vahe, mne Emka v takom veku dokonca schudla 100 g a po roku sa to zacalo zase rychlejsie na nu lepit...hlavne, ze je Lilluska spokojna, ved keby bola hladna, tak by ti plakala..

Bei, fotky mate krasne 🙂 ani sa ti nedivim, ze sa tam o pol roka chystas znova 😉

baby, som tiez za stretko... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre