Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

suntalka
27. mar 2009

Pekne ste to tu roztocili dievcata, za tych par hodin, co ste sa prestahovali... 😎 nezapajam sa casto, ale zvyknem si vas tu priebezne citat... chcela by som sa vyjadrit k tym nosicom... neviem ako presne funguje manduca, ale bezne nosice nie su vhodne pre deticky, ktore este nevedia same sediet. hlava je totiz u babetiek velmi tazka a chrbtove svaly este nie su dostatocne silne, takze cela chrbtica je naskladana na sebe clanok po clanku a na to vsetko este tlaci hlava, z toho su potom deticky nervozne, a okrem ineho to sposobuje skoliozu... satky a babyvaky su koli tomu pre novorodencov vyhodnejsie, to ze je babetko stocene, ho okrem ineho aj ukludnuje, pretoze takuto polohu doverne pozna z bruska...

andyika
autor
27. mar 2009

no tak sultank, suhlasim s tebou o tej manduce, preto ju ani nepouzivam, zatial,no a neviem moje je take dost labilne, tak sa bojim, ze by z toho mohol maly vapadnut, alebo prevratit dozadu. no uvidime.

chery, tak tabulku dam do fiktivneho clena - bude sa volat šačanky, a tam dam album, suhlasite?????a taktiez mozme vytvorit spolocny album s fotkami deticiek, aby sme sledovali ako nam krasne rastu nase chrobaciky 🙂

co sa tyka udajov, posielajte mi
Meno, datum nar. vahu, cm, a vahy v jednotlivych mesiacoch - 1,2,3,..... OK??????????????tabulku dam do albumu, ak ju uz budem mat aspon ciastocne vyplnenu.

sacanky
27. mar 2009

tak tu budu ulozene albumy 🙂 😉

lilly
27. mar 2009

suntalka, manduca je ergonomicky nosic, teda podobne ako satka zabezpecuje spravne postavenie klbikov, podsadenie zadocka, zaokruhleny chrbatik, teda z tohto pohladu je to ok 😉
nie ako v nejakej klokanke, kde babo visi za genitalie.. do toho by som dieta nedala ani nahodou a uz vobec nie chlapceka, keby som ho mala
any ja si nepamatam vahu v 2. mesiaci 😅 nezapisovala som si to, musim sa spytat najblizsie doktorky 😅

suntalka
27. mar 2009

OK Lilly, ja som narazala na klasicke klokanky. podla toho linku co si poslala, su viditelne rozdiely, len som to nevidela nazivo, tak neviem presne ako to funguje...

andyika
autor
27. mar 2009

tak ja mam tu klokanku, ..... 😢 😖

lilly, nevadi, tak napis ostatne udaje.... 😉

deni_v22
27. mar 2009

jeej, ahojte, mame novu temu 😵 ...nestihla som vsetko do detailu precitat, ale plavat chceme aj my ist, tak by sme sa radi k niekomu pripojili, ak mozme...

dadka, ja fotky pridavam na MK tak, ze vo Windowse v prieskumnikovi oznacim vsetky, potom prave tlacitko mysi a volba Odoslat prijemcovi posty/Send to mail recipient a win sa ma sam opyta, ci ponechat velkost alebo zmensit, dam ze zmensit a otvori sa mi okno s novym mailom, kde su tie fotecky, ale uz male. Tie odtial vykopirujem a mozem rovno ladovat na konika, maju do 100 kB. Takto jednym vrzom zmensim lub. pocet, nemusim po jednej upravovat velkost

lilly, ja som sa k novembrovkam pridala az ked bola mala na svete, som nejak nevedela, kam sa zaradit a tam to dost zilo... ale uz aj tu, ako pozeram 🙂 ...

andyika
autor
27. mar 2009

deni vitam ta v teme, sup s udajmi do tabulky.....vyssie su uvedene veci co do nej potrebujem 😉

luci79
27. mar 2009

LILLY, suhlasim s Tebou o Manduce.. to nie je obycajna klokanka... My sme dokonca balili nasiroko len do 6.-8.tyzdna a potom sme ako 'nahradu' pouzivali Manducu a podla poslednej kontroli USG mame klbiky na jednicku s hviezdickou Ia.... 🙂 🙂 🙂
ANDYIKA, doplnila som moje udaje do tabulky, mas IP... 🙂

mimi16
27. mar 2009

ahojte vsetky mamicky.aj ja sa tesim z novej temy asi pre nas mamicky aktualnejsej.ja sa hlasim po dlhsom case,dufam ze si ma tu este niekto pamata.nase zojka nam tiez pekne rastie,buduci tyzden oslavime tri mesiaciky,a uz mame okolo siestich kil.moja mala tiez uz dost slinta a vsetko chyta do rucky a gagoce o sto sest,robi nam velku radost.uz sa vie konecne aj sama zabavit. ....a andyika kde presne najdem tu tabulku?

andyika
autor
27. mar 2009

mimi tabulka este ni je v albume, chybaju udaje ale budu v albume, ktory som vytvorila s nazvom sacanky 😉

luci79
27. mar 2009

jeeej, super ANDYIKA, tabilka je na svete....
este pridat nejake fotecky mozno... 😵 😵 😵

suntalka
27. mar 2009

boze, som si pozrela tabulku a som odpadla... nasa Ema mala vcera 3 mesiace a vazi 5050g...

suntalka
27. mar 2009

opravujem, 4 mesiace mala vcera...

cherry01
27. mar 2009

ona to dobehne 🙂

andyika
autor
27. mar 2009

suntalka to nevadi, ak si pozries porodne vahy, tak skoro vsetky babatka boli velke, tak aspon emka nebude musiet drzat dietu 😀 a posli mi udaje 😉

hankky
27. mar 2009

Ahojte, paradne sa to tu rozbehlo 😀
Cherry, ides prikrmovat ked budu mat 4 mesiace alebo ked ukoncia 4. mesiac? Ja som z toho jelen ze kedy mam zacat 🙄
S tymi kasami si dam asi pokoj a skusim ich neskor...ci co 😅
Co sa tyka plavania, neurologicka mi dala stranku www.bczuzi.sk, uz som jej volala, do 6 mesiacov chodi bud domov alebo sa plava vo vani som zabudla kde (je to na stranke napisane)...tak sme sa dohodli ze pride k nam, ma mi zavolat kedy. No a od 6 mesiacov sa chodi do bazena do viavitae...ceny su priblizne vsade rovnake...a som si vsimla ze tam kde to je lacnejsie tak to aj kratsie trva... Takze ja som rozhodnuta a ak sa bude chciet niekto pridat tak budem rada 😉
andy, posielam udaje 🙂

cherry01
28. mar 2009

Hankky, ja som sa podla fotiek rozpamätala..ty si bola na izbe č.10, však? nerozprávala tvoja mamka alebo svokra nejakým cudzím jazykom? to sa mi len tak marí,že niekto telefonoval na chodbe po neviem ako 😅
Ja začínam s prírmami od 4.4. - čiže ukončený štvrtý mesiac. Tebe to vychádza o deň neskôr. A začnem postrúhaným jabĺčkom 🙂 takže o týžden píšem ako to dopadlo...možno aj nafotím

cherry01
28. mar 2009

Andyika, podla mna nevytváraj nový album...ale fotky pridaj do toho, kde je tá tabulka - sacanky ! nie? a už asi len aktuálne, aby sme vydeli ako vyzerá teraz. takže baby, asi to bude najjednoduchšie označiť aktuálnu v albume. čo poviete?

cherry01
28. mar 2009

dala som takú , kde sú celý, aby ich bolo vidno 🙂 a k tomu spoločnú..viete čo to dá námahy odfotiť ich spolu, aby sa nehýbali a pekne tvárili..uuff.riadna fuška 😀 😀 😀 už aj na tej sa po sebe váľajú 😀 😀

sacanky
28. mar 2009

album je aktualizovany 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

a chery, nechcelaq som vytvorit novy album, asi som sa zle vyjadrila, chcela som to pridavat do sacanky, tak mozete pridavat

prihl. meno:sacanky
heslo: sacanky

dufam, ze to nikto nezneuzije, a nezmaze nam nase udaje

andyika
autor
28. mar 2009

chcem sa vas spytat, kolko ml davate z UM??????????pretoze si myslim, ze na noc ho budem musiet prikrmovat, pretoze kazdy vecer uz asi tyzden chce byt len na cicke, ale stale aj papa, nehraje sa s prsnikim, a ked si myslim, ze staci alebo sa on uvolni, tak o malu chilku si pcha rucky do ust a strasne ich cuca. a ked mu opat ponuknem prsnik, tak papa zas. no a pre mna sa stavaju vecere nocnou morou, hlavne ked manzel je na nocnej. ja uz nevladzem a on sa usmieva a rozprava sa, a kym zaspi, co trva niekedy aj do 23tej, tak ja si uz necitim chrbat.

poradte mi, moze to byt tym ze mam na vecer slabe mlieko???? ☹

luci79
28. mar 2009

Ahoj ANDYIKA, skus ist do temy DAKUJEMA ANNAG...napis jej svij problem ona ti urcite poradi....
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tiez som sa s nou radila ak som mala 'problem' s kojenim...je to velmi mila zienka a dobra odbornicka 😵

hankky
28. mar 2009

cherry, to nie je zaciatok 4. mesiaca? som myslela ze ukonceny 4. mesiac je zaciatok 5. mesiaca 😒
a preco zacinas jablckom? ja tak viem ze sa ma zacinat zeleninou - mrkvou, lebo ked sa zacina ovocim tak si zvykne na sladke a nebude chciet zeleninku 😖
a hej ja som bola na 10 izbe 🙂 ale nikto z nasich nerozprava cudzou recou 😉

andy, ja davam malej teraz 210 ml uz asi mesiac...dost vela papa. Ak dobre viem tak slabe mlieko vraj neexistuje. Ak chces kojit aj dalej tak napis do temy "dakujeme annag" co je vo fore "babatka" ona ti poradi ohladom kojenia velmi dobre. Co som si citala jej prispevky tak radi hlavne nedokrmovat UM 😉

luci79
28. mar 2009

ANDYIKA, aj ja si myslim, ze slabe mliecko neexistuje.... Mozno ma Viki len obdobie rastu, ked si pyta viac papat. Aj my sme to mali v 3.mesiaci,papali sme kazdu 2hodinu, ale od 4.mesiaca sa to znova napravillo a papame vecer o 8.30 a potom az o 4tej rano... Viem o com hovoris, ze to chces vzdat, tiez som chcela zacat s prikrmovanim, ale...
Radsej som to vytrpela, trvalo to mesiac a chodila som ako matoha,nevyspata, ale fakt stoji zato vydrzat. Sme stale na MM... Radsej vydrz ako zacat s UM... 🙂 😵 😵

cherry01
28. mar 2009

hankyy..som napísala jablko? som blbá..som myslela mrkvu 😅
a ukončení 4.mesiac--ved si počítaj - dec., jan.,feb.,mar., 5.apríl - je koniec 4.mesiaca a začiatok 5.mesiaca . Dufam ze sme sa pochopili 😀

A ja dávam tak ako je na krabici Nutrilonu - 5x denne 150 ml. Vy už dávate 210ml???? hanky???
Andyika, to že si pchá ručičky do úst neznamená ze je hladny... ale že zistil, že rúčky sa dajú oblizovať.. To by som mojim musela furt dat jest.. či Viki ti aj plače??

suntalka
28. mar 2009

Lilly, pozeram na tu Manducu.. dost dobre vyzera, zacinam o nej vazne uvazovat, zisla by sa mi, byvame totiz na 2.poschodi a nemame vytah, takze ked potrebujem len vybehnut do obchodu, alebo do skolky, nemusela by som sa furt trepat hore dole s kocikom... tak potom, prosim ta, napis ako sa vyvija vztah Lilly junior vs manduca 😉

deni_v22
28. mar 2009

andyika, tiez sa priklanam k nazoru zatial neprikrmovat. Aj my sme presli podobnym obdobim, tiez som mala po veceroch pocit, ze malej nemam co ponuknut na veceru 😕 , ale ona si stale cosi vycucla. Nemrazis si nejake zasoby mliecka ? Ja som v case najvacsej krizy (3x) pre pokoj duse vecer siahla do mrazaku a dokrmila ju rozmrazenym MM a napodiv ani ho vela nevypila. Mozno aj tvoj maly ta len chce mat nablizku, alebo mate rastovy spurt...to sa znormalizuje, neboj...pi vela tekutin, castejsie prikladaj, oddychuj a vyckaj, upravi sa to samo 🙂

lilly
28. mar 2009

ahojte,
suntalka, poslednych par dni som Lilly nemala v manduce, akosi som sa k tomu nedostala 😅 Ono, ja si myslim, ze v vnutri nemusia byt deti v manduce, alebo satke dlho spokojne, lebo oni k tomu potrebuju aktivny pohyb, teda ked si vonku a chodis, tak je aj dieta spokojne a po chvili aj zaspi.. tak som to mala aj so satkou - vnutri este ked bola liluska mensia, tak tam vydrzala dlho, zaspala za chvilu, no uz ked bola vacsia, tak tam ostala chvilu a potom sa uz pytala von, alebo som s nou stepovala okolo bytu niekolkokrat, kym sa upokojila.. no ked som ju mala vonku pod bundou a chodila 3 hodiny po obchodoch, tak spala celu dobu.. no s manducou som sa zatial von nedostala, cakam konecne na jar a teplejsie pocko, ze by som nemusela nosit tolko vrstiev.. zaciatkom juna sa chystame na par dni do tatier, takze tam bude manduca hlavny dopravny prostriedok pre malu, kocik ani neberieme 😵 tak do obchodu, alebo do skolky by si to urcite vyuzila 😉
andy, slabe mliecko urcite neexistuje.. ja by som neprikrmovala na tvojom mieste, ale radsej vydrzala, viki ma urcite len nejake prechodne obdobie teraz.. aj ti place, ked mu vezmes cicku, ci je len hore a chce sa hrat a rozpravat? Ked neplace od hladu, podla mna nemusi mat stale cicku v ustach. A kvoli comu ta boli chrbat? Z kojenia? Nekojis napr aj po leziacky? Tak by maly mozno aj skor zaspal. A ked si pcha ruky do ust, to nemusi znamenat hlad.. aj moja ma v kuse aspon jednu ruku v ustach, ked nie dve.. 😀 to uz sa podla mna v tych dasienkach nieco deje zo zubkami a deti to drazdi..
Neskusala si pit Vineu, alebo Marku? Ja ked ju pijem, tak mam tolko mlieka, ze este aj cez den mam take plne prsia, ze by sa zislo aj odsavat, no sa mi nechce, tak radsej dam malej, aj ked az taka hladna nie je 😀

dadka28
28. mar 2009

andyika,teraz len v rychlosti citam tv.odpoved,posles mi link na dadka28@centrum.sk??dik a dufam ze zajtra budem mat casu troska tu popisat..pozdravujem šacanky 😉 pekny vecer kocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre