Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

hankky
25. jún 2009

Bry vecer 🙂
joj lilly to ma mrzi, drzim prsteky nech sa muzicek da rychlo doporiadku...nech zistia co mu je a zacnu ho liecit a aby ste aj nadalej s lilluskou boli mimo bacilov 😉 na nase zdravotnictvo, sudnictvo a podobne institucie nemam slov uz davno ani ja...a od dnes uz ani na obchod co sa vola Metro (to len tak pomimo, lebo dnes mi riadne dvihli tlak)

janusa, no super super, uz od piatku sa tam chystam volat, ale vzdy zabudnem 😀 tak zavolam zajtra (dam si pripomienku) a budem pytat miesta pre dve 😉 potom ti dam vediet co som zistila 😉

andy, co sa tyka obliekania, ja sa vobec nemozem riadit odporucaniami co su na nete alebo v clankoch o tych vrstvach a ze ked ja mam kratky rukav jej mam dat dlhy a podobne....ona je vkuse spotena a prehriata a vzdy jej je teplo, takze pokial je teplo tak jej davam len body s kratkym rukavom a ponozky, potom ked idem spat tak cez nu prehodim tenku deku ktoru ma rano omotanu okolo pasa 😀 No a ked je chladnejsie tak jej dam polodupacky a ked uplne ze chladno je v izbe tak jej dam dlhy rukav ale aj to su tie najtensie body co mame...viac ju nemozem na noc naobliekat lebo mi ani nezaspi...a v podstate cez den je to to iste...

Inak nemame asi ani nic nove, stale "len" dva zubky, chuti jej vsetko co jej dam...aha, predsalen novinka, 2 mesiace spala krasne celu noc cca od 20 do 7 a teraz posledne tri noci vstavame rano okolo 3 a nezaspi pokial jej nedam aspon 150 ml mlieka....trosku nerozumiem lebo myslim ze prave teraz by mala uz vediet prespat celu noc bez papania, tak neviem co sa pokazilo 😕 mozno je to tym ze predtym papala 4x do dna po 210 ml mlieka a teraz zrazu na obed nieco ine a je hladna, alebo ja neviem....chcela som skusit davat jej castejsie mlieko aj ked vypije menej...ale tak nech ma castejsie a menej akoby mala byt v noci hladna...no ale tak dnes to nevyslo, lebo som jej dala mimo jej zabehany "cyklus" a ani si necucla tak dumem v com to moze byt 😒

ddmoxy
26. jún 2009

Hanky....my sme na tom rovnako...donedavna spala od 18-19.00 az do 5.00 rano....uz sa pomaly nebudila...teraz chodi spat okolo 20.00 a o 3.00 je hore raz sa napije a koniec...tak neviem..mozno je to od smadu

hankky
26. jún 2009

ddmoxy, a este stale odmieta mlieko?
dnes vstala "az" o 5:30 aj to ju asi zobudil tatik ked presiel okolo izby...ta kua podla vrzga 😠
takze to bolo celkom v pohode...tiez som myslela ze smad ale caj nechcela vobec...len mlieko...tak uvidime, snad sa to upravi...o chvilu ideme na dovolenku a som sa tesila ze pekne spinka tak ze nebudem musiet chodit skoro spat aby som tam nepobehovala s kruhami pod ocami ☹
a mam take podozrenie ze jej ide horny zubok....teraz na obed ked som ju ukladala tak plakala a bola nervna tak som jej natrela gelom a som citila taky hrbolcek...
a inak som ju zabudla pochvalit, neviem ci si pamatate ale ona straasne nechcela byt na bruchu...a teraz uz ked sa vie pretocit aj z bruska na chrbatik tak sa kruti stale a normalne ked sa prevrati na brusko tak sa zacne pekne dvihat na rucky, hraje sa s hrackami, chyta ich, obzera sa dookola....to co doteraz vobec nechcela robit sa naucila za tyzden 😀 tak sa tesim ze to zvlada lebo som mala obavy ako zacne lozit ked odmieta polohu na brusku...

ddmoxy
26. jún 2009

hanky...no uz to bolo lepsie s mlieckom a zase mame tie iste problemy.uz som pisala aj anag no ale nijako sa to nezlepsuje.takze to zatial vyzera ze budeme na umelom.tak som este chcela kojit:(:(:(
zatial bojujeme ale neviem ako dlho ju mozem tak vyhladovat.nerozumiem ze napriklad v noci alebo skoro rano nema problem s prisatim...no ale cez den ani za nic a ked tak sa len napije ako keby od smadu.ale urcite sa nenapapa.a potom place ze je hladna.tak doobedu jej davam hypoalergenne mliecko ☹ ☹ ☹
No co uz.hlavne ze sme zdravi....to je dolezite....

andyika
autor
28. jún 2009

ahojte mamicky
my sme akurat vonku, viki spinka...aj ked viem, ze po 30 min sa zobudi, ved je to u neho normalka
poobede sa chystame na parkurove preteky koni, no neviem ci som to napisala spravne.... pretoze su u nas moldavske dni...
tak ja este kojim, cez den som si vsimla, ze tiez moc nechce papkat mliecko, ale nie je hladny, to bude tym, ze mu davam uz kazdy den nieco na papanie. a chcela som sa spytat, davata mliecne veci, napr. pribinacik???ja som uz dala a malo to velky uspech...
trapia nas asi potnicky na chrbte, su to male cervene vyrazky, tak aspon si myslim, ze su to potnicky....pre pripad berieme aj fenystil gel. zubky este nic....
no a tiez sa nam zhorsilo vecerne uspavanie,predtym zaspal okolo 7-8mej a teraz aj ked zaspi, tak sa zobudi, a tym padom, ze vonku este nie je tma, neviem ho hned uspat a tak spinkat ide az okolo 9,00 - 9,30tej, a niekedy nam uspavanie trva aj 30min, len sa vrti na velkej postely, na stastie ho nemusim nosit na rukach....

no a nie je sikovny ako marcelkyne deti, ale straasne vela keca-bababa, papap, tatat, daj, daj.... niekedy poriadne na hlas....

chory uz viki nie je, len ja mam plny nos, v pondelok idem na krv, pretoze ATB nezabrali, a manzel ma podobny problem ako lillyn manzel, uz viac ako tyzden ma kazdy vecer teplotu okolo 38, bral 3dnove ATB, nezabrali, teraz berie ine, ale zatial nepomahaju, aj teraz chudak lezi, nevladze sa pohnut....no a dr. sa pytal ci nebol nahodou vo styku s nejakou osobou, kt mala virus H1N1???????????????????? 😲 😲 😲 😲 no este to mi chyba aby to bolo nieco vazne!!!!!!!!!!!!
tak sa majte, uzivajte si konecne slniecko 🙂 🙂 🙂 🙂

cherry01
28. jún 2009

nové fotky..

u nás vsetko ok, Tomi má vonku štyri zuby a už sa ukazuju aj hore aj dole dalšie štyri...Kristínka nič. Dnes sme boli na vzduchu celý den - na terase. Moji papaju cez den 5x 200ml mlieka a medzitým nejakú výživu - bud ovocnu alebo zeleninovu. Dnes mali vývar s maskom a mrkvickoou - ale Tomi už hrýže aj banán, Kristínka oblizuje 🙂 A už sme skúšali aj SAFARI keksy - ta sa bojím že sa mi do toho zadrhnu...ževraj Sunarka keksy sú lepšie..tak neviem. musím kupiť. 😀

lilly
28. jún 2009

ahojte,
no moj mangel skoncil v piatok v nemocnici na rastislavke na infekcnom 😔 to usg mal v poriadku, tak ho jeho dr poslala na infekcne s odporucanim na hospitalizaciu a ti si ho tam rovno nechali.. ☹ no zatial nic nevedia z coho to ma, on sa stale citi slaby a ma kazdy den zvysenu teplotu.. no vraj maju podozrenie na cytomegalovirus, no este nemaju vysledky.. uz by som bola najradsej, keby zistili pricinu, nech mozu nasadit aj nejaku liecbu, zatial mu davaju len paralen a vitaminy 🙄
andy, tvoj muz ma ake priznaky, co ho boli? Moj tiez vybral aj atb, no ziaden vysledok, na virus to aj tak nezaberie.. 😖
andy, pribinacika by som este nedavala tak skoro /zase nieco z jedla kritizujem, viem 😔 /, kvoli vysokemu obsahu tvarohu a ten sa ma davat az po roku, obsahuje vysoky obsah bielkovin a tie zatazuju oblicky a tusim pecen.. mozno aj pred dosiahnutim 1 roka by som dala, no v takom veku ako viki urcite nie.. skor sa potom dava biely plnotucny jogurt, najlepsie neochuteny.. no ja som uz napr zaradila do jedalnicka lepok, tiez trochen skor ako sa vraj ma, dala som jej uz nemliecnu obilnu slivkovu kasu, /bo ma tvrdu kaku, gulicky mi davkuje takmer do kazdej plienky a chuda strasne ich musi tlacit/, a dala som jej uz aj nevajecne cestoviny do obednajsieho prikrmu..
lilly tiez nie je taka sikovna ako cherryne deti, ani velmi nekeca, take baba tata mama vobec, ani zuby ziadne nema, aj ked mam na ne uz podozrenie, lebo sa uz par dni velmi zhorsili noci, ani nepocitam uz, kolkokrat v noci place zo sna, sice hned zaspi, ked dam dudu, alebo nakojim, no aj tak.. aj cez den je viac nepokojna.. no aj tak je samozrejme pre mna tak najlepsia, najkrajsia a najsikovnejsia na svete 😵 😀 no uz ked je na brusku, zacina sa niekedy dvihat aj na kolienka a trosku sa tak pohupat dopredu dozadu, takze ona na to pride, len potrebuje svoj cas 🙂
som stretla kamosku z porodnice, co rodila mesiac predo mnou, ked som tam lezala ako tehu, jej mala Vivien vyzerala mensia ako moja Lillian 😀 a ona vraj preskocila stvornozkovanie, ze uz s nou chodia za ruky a tak pod pazuchami ju drziac.. no to by som teda tiez nerobila.. no ale sak kazdeho vec to je, co robi so svojim dietatom..

janusa76
29. jún 2009

hankky tak ak ťa to veľmi nezaťaži prihlas nas na to plavanie pre mna by bolo najvhodnejšie doobedie lebo ked sme nevyspatí sme zlostní 😠 tento piatok začíname 7.mesiac daj vedieť ako si dopadla 🙂

deni_v22
29. jún 2009

ahojte,
co to tam mate v Moldave za pliagu? a to ma pozyva do Moldavy moja spolubyvajuca z porodnice k nim na navstevu...:-/
Nam sa trosku zlepsili noci - nechavam ju uz trvale spat u nas v posteli, takze v noci je kojenie jednoduche, ani ho nevnimam..vecer uz dokaze sama zaspat, sice trosku povykrikuje, ale neplace, len taky protest na max 15 minut a spi.. Budi sa v priemere 3-5x, no bola uz aj noc, ze len raz...takze zlepsuje sa to , to mi staci 🙂

Jedenie je v pohode, zatial mame ovocnu desiatu - najcastejsie surove ovocie, na obed zelenina s masom, na veceru kasa - asi najviac chuti mliecna Sunarka s bananom, ale davam je aj nemliecne, s rozmrazenym MM, alebo len s vodou a ovocim, olovrant som zaradila cez vikend, zacala som davat biely jogurt a asi to budem striedat s kuskom chleba, rohlika, detskou vyzivou.. Kakanie mame nastastie uz OK, rozbehlo sa nam to po slivkovej frutapure a drzi sa to..

pohybovo sme lenivsi, zatial sa len gulame a dnes sa jej podarilo samej takmer posadit z lahu. Stvornozkovanie nehrozi, ani len nenaznacuje ten pohyb...

rozprava baba, papa, tata, piff ale mama este nebolo...no vsimla som si, ze cielene pouziva slovko emmm na to, aby bola nakojena 🙂 takze "znakuje" posvojom 🙂

a zuby ziadne...boli sme minuly utorok v poradni (8400g) a dr skonstatovala, ze po zuboch ani naznak...takze nam vyjdu asi az na Vianoce 🙂

ddmoxy
2. júl 2009

no toto???? uz fakt koncime? ☹

hankky
3. júl 2009

ahojte, ddmoxy, myslis ze toto je koniec? niee, ja myslim ze prislo leto a vsetky sme co najcastejsie vonku 😎

ddmoxy
3. júl 2009

myslis?no neviem ,ale vyzera to tak....co mate nove?my uz spime celu noc bez budenia.od 20.00 do 7.00 rano.Konecne!!!!!!

hankky
3. júl 2009

no my od kedy papame obed tak sa nam rozhadzalo cele papanie poobede a tym padom aj rezim je v prdeli...to co sa budila tie 4 noci okolo 4 rano a papala tak to sa nam uz nestalo...teda stalo, ale nedala som jej papat, dvakrat zaspala naspat sama a raz som jej dala cajik...tak dufam ze to uz mame za sebou...musim jej nejak upravit to papanie, lebo vobec to takto nie je dobre...
inak asi nic nemame nove...zacala rozne skladat pusinku tak sa z nej vytesujeme ake to je zlate...na brusku sa jej paci coraz viac, dnes v noci dokonca spala na bruchu.
No a uz sa nam to krati a o 2 tyzdne ideme na dovolenku a ja mam dilemu, lebo vcera som behala po obchodoch a som chcela kupit hotove zeleninove prikrmy ako zeleznu rezervu ze sa mi predsa nebude velmi chciet kazdy den jej varit....a este budem musiet varit bud skoro rano predtym ako pojdeme na plaz alebo vecer ked ju ulozim...tak to si ostatnych velmi neuzijem lebo potom mozem rovno padnut do postele...(tolko moja miniuvaha) no a som chcela ze kupim a som sa len nasrala lebo zeleninove maju len male 125g co je malo...a velke 200g co maju tak su vsetko s masom a ona maso este nepapa 😒 tak teraz neviem...aj som rozmyslala ci jej mozem navarit doma, dat do sklenenych flias a normalne zasterilizovat....no proste neviem co mam robit 😅

lilly
3. júl 2009

ahojte, my sme stale same dve doma, bez ocka, ten je stale v nemocnici.. ☹ no uz od dnes aspon vedia, co mu je.. ma cytomegalovirus, nieco ako mononukleoza.. 😖 stale ma teploty, uz to je 4.tyzden, je slaby, kasle.. ktovie do kedy ho tam budu drzat 😨
inac my tiez nemame nic take zvlastne nove, lilly sa prave snazi zjest nohu aj s topankou svojej handrovej babike 😀 u nas su noci nie velmi dobre, stale sa casto budi, place zo sna.. casto zaberie sice aj cumel, no aj tak.. 😒
hankky, kolko g zvykne zjest natalka? nasej by aj teraz stacilo 125g.. a uz mate skoro 7 mesiacov, podla mna jej kludne mozes dat aj prikrm s masom.. ja som maso tiez zaviedla na dovolenke v takom kupenom masovo-zeleninovom prikrme a prave tam sa potom rozjedla, co jej to zachutilo 😀 ale ja som este take male flasticky kupovala, co pisu, ze su od 4.mesiacov, vtedy ich prvykrat zjedla cele, predtym len tak polovicu tej davky..
a ved na dovcu idete az o 2 tyzdne, to jej kludne mozes zaviest maso aj v tvojom prikrme.. ci kedy si jej ty chcela zaviest maso do jedalnicka?

deni_v22
3. júl 2009

ahojte,
lilly, aspon ze uz sa vie, co tvojmu muzovi je, a mozu ho zacat liecit. drzim palce, nech sa z toho cim skor dostane, musi to byt pre teba tazke sama s malou 😕 ...

hankky, ja som zaviedla maso od 7. mesiaca, co vy uz mate, podla mna uz mozes zacat s maskom, uvidis, bude papat este lepsie..aj Dianke viac chuti maskove jedlo
a kam idete na dovku? my sa tiez chystame, k najblizsiemu moru, a prikrmy planujem zavarit doma, lebo malej tie kupovane moc nejdu. Sterilizovat planujem v tlakovom hrnci 10 minut, vraj kvoli tomu ze je tam vyssia teplota, aby sa masovy prikrm nepokazil..

lilly
4. júl 2009

deni, no tam sa ani liecba nezmeni, nedava sa na to nic, len vitaminy, paralen, daco proti kaslu.. a dieta, no tu mu este ani nenasadili, lebo cakaju na vysledky.. tie vysledky zatial vie len od znamej jeho spolubyvajuceho, co robi v labaku, keby sa tam on nepytal na jeho vysledky, tak mu vravela, ze to by este dlho neprisiel na rad.. no proste uzasna zdravotna starostlivost.. no dufam, ze aj cez vikend im dorucuju vysledky na odd.. 😕
no nie je to nic moc, byt sama a muza mat v nemocnici 😔 no ale co uz.. 😎
andy, tvojmu mangelovi je uz lepsie?

andyika
autor
4. júl 2009

ahojte
tak vidim, ze manzel lilly je v nemocnici. moj sa ma lepssie, zatial 3 dni nemal teplotu, uz chodi aj do prace,ale brali mu krv a zistili ze ma vysoku hladninu lymfocytov....nevedioa od coho, tak mu zas brali krv na podrobnejsi rozbor+na boreliozu, pretoze koncom maja mal kliesta, tak ci nahodou nie od toho ma tie teploty. no a tiez mu nic na to nedali, len som ho vzdy vecer dopovala panadolom proti horucke, v noci sa vypotil a cez den uz bol vzdy fit.
takze teraz cakame 8-10 dni na vysledky....

co sa prikrmov tyka, tak ja uz davam ten pribinacik, vikimu to chuti a nic z toho nema.....nedavam mu kazdy den...takze dufam, ze ziadna aleria a ziadne zatazenie pecene nebude. no a vyzivi mi nechce papat uz skoro vobec, a zacala som mu davat kasicky, aj ked noe na vecer, skusila som rano....ryzovo bananovu a veeelmi mu chutila, a dnes mal karfiolovu polievku, tak aj tu spraskal do poslednej lyzicky.
masko som mu dala kuracie, zatial nechutilo, uvidime zajtra ci mu bude chutit....bravcove som mu este nedala a tie kupene som este tiez neskusila....nejak sa mi zdaju pridrahe.....

na dovcu ideme aj my, ale tento rok len do madarska s partiou, zaciatkom augusta, no a estre neviem ako to poriesim so stravou....

zubky este nemame....

hankky
6. júl 2009

Ahojte,
lilly skore uzdravenie prajem, je to smutne ako sa v nemocnicy (ne)staraju o pacientov ☹ ale hlavne ze uz viete co mu je...
andy, aj vam drzim palce aby sa rychlo uzdravil...a vela vela sil, moj drahy chodi sem tam mimo KE max bol dve noci prec a to uz mam abstaky tak si neviem predstavit ze by bol niekde dlho prec...aj ked mi mama pomaha aj tak...je to ine ked sme doma len same dve 😖
no co sa tyka toho papania maska...nejak sa neponahlam...ja sama nie som velmi na maso a Naty este nema velky repertoar v jedle...papa zemiak, mrkvu, cuketu, karfiol. dnes som kupila brokolicu a tekvicu. asi 4 krat som jej dala ovocnu vyzivu, vzdy inu...vsetky jej chutili zatial. Bojim sa velmi experimentovat s nou kvoli alegii, som rada ze sme sa po tolkych mesiacoch dostali s kozou na normal. aj som citala ze alergickym babatkam sa ma pridavat novy druh nie po 3 dnoch ale az po 5...tolko starosti mala s bruskom, kym sme nasli spravne mlieko...s kozou...nejaka som ustrachana a radsej chcem ist na nu pomalsie aby sa nam nieco nevratilo ☹
kupila som tri zeleninove vyzivy a tekvicova nemala uspech..mne osobne smrdela...
a zhorsilo sa kakanie...len si tak bobkuje asi trikrat za den jedna bobka a dost...neviem co jej mam dat spapat aby ju netlacilo brusko...
co sa mnozstva tyka tak je to cca 180-200g, a posledne dni ani nedoje celu vecernu kasu (teda mlieko zahustene kasou)
deni, a ked nemam tlakovy hrniec? 😒 mam normalne vo vode sterilizovat? masove robit nebudem...a spravila by som len par flias...ideme na 2 tyzdne na balaton a budeme byvat v dome, takze mozem tam navarit na dva dni dopredu, ale chcem mat po ruke nieco ak by mi nevysiel cas alebo energia alebo ak by sa mi jednoducho chcelo sediet pri ostatnych a nie varit 😅 alebo sa na to cele vyprdnem, nebudem vymyslat a budem jej kazdy druhy den varit...

deni_v22
7. júl 2009

ahojte,
tak na uvod blahozelame a posielame uslintany boztek Jakubkovi k 8-micke 😵 ... este styri schodiky a pecieme tortuu 🙂
hankky, ja som sa vcera vyhrala s vyzivkami pre malu, sice tlakovy hrniec mam ale nakoniec mi don nevosli na vysku flase od vyzivy, tak som to sterilizovala obycajne, 15 minut... uvidim, co z toho bude, tiez ideme do domu, kde je aj kuchyna, tak prinajhorsom jej nieco uvarim, ked sa pokus nevydari..

pokial ste citlivy na alergiu, tak mas pravdu, radsej pomalsie s prikrmami, ved sa niet kam ponahlat, casom iste ochutna aj masko...

no a mala prave nalozila, tak idem prebalovat...

lilly
7. júl 2009

hannky, jasne, radsej teda pomaly, ak mate nabeh na alergiu, ako nieco pokazit.. lepsie ako dat segedin v 4. mesiacoch.. 🤐
hannky ja som nasla minuly tyzden v COOP Jednota cisto zeleninovy prikrm vo velkej flasticke 190g.. je to v ich coop baleni, je na tom len dojcensky pokrm a zeleninova zmes, malej chutil a teraz maju tie ich prikrmy v akcii, vyraba to inac Novofruct tusim, bez soli, konzervacnych latok, kupila som 2 rozne, ze vyskusam..

luci79
7. júl 2009

ahojte,
pozeram, ze ste sa tu rozpisali...uz som to aj precitala...
my sme sa vratili z chalupy po 9dnoch, uuuzasny oddych, sice len po prichod svokrovcov 🙄 , ale....pohoda...
Deni, dakujeme za blahozelanie a my tiez dodatocne vsetkym detickam k vymesaciu...ten cas strasne rychlo leti 🙄
Jakub robi pokroky snad kazdy den....Uz si sadame pomaly, este nie celkom, ale z pomocou to aj zvladne...ale funi pri tom ako keby zabehol maraton 😵 😵 😵...no v kociku uz nechce lezat, stale sa uz vytiahne a drzi sa ako klies...vonku sa nam derie dalsi zubok, uz je tam nieco vidno, ale este nestrnga lyzicka 😉
Vidim, ze sa kazdy bali na dovolenky...aj mu ideme o tyzden na predlzeny vikend do Madarska, ale nechce sa mi tam....Ideme so svokrovcami a tak ma s tym nasrali, ze radsej by som nikam nesla, len nemam dostatocne dobru vyhovorku 😅 ...

Lilly, nech sa ti muzik da co najrychlejsie dokopy, ved je to asi o drzku gazdovat sama doma bez neho... ☹

ddmoxy
7. júl 2009

luci a co ze ta tak vytocilo?hmmm??? a kedy ta kava?

ddmoxy
7. júl 2009

inak mne zacina otrasny tyzden.svokrovci odchadzaju do USA a dali nam tu na prazdniny psa 🙄 🙄
No neviem co ho nevezmem na prechadzku a niekde " odbehne " nahodou.Je strasne nevystaty...no hruza.Nie ako moj Maxik,nadpriemerne intelignetny a mily🙂

Inak sme nadobro skoncili s kojenim. ☹ Som nestatsna.Mala nechcela prsnik cez den ani vidiet iba v noci a teraz sa rozhodla spat celu noc az do rana do pol osmej.A odsavat nechcem,nakolko som si prezila dost uz pri Mirke.Takze sa citim ako krkavcia mater!!! Vsetci ma ukludnuju ,ze som sa snazila ,ale ja mam strasny pocit ☹
Co by som za to dala.este aj teraz ked uz mlieko pomaly nemam ,tak skusam ale je ako keby som jej davala nieco strasne:( no neviem.citala som,ze niektore deti sa okolo 8.mesiaca proste rozhodnu,ze stacilo a je koniec.Ze vraj su samostanejsie.No neviem.

Inak Mirka zacala ucit Ellu blbosti.spolu pistia a potom sa smeju maju z toho neskutocnu zabavu.Tak ked je vecer a doma ticho je to ako v raji.Nic mi uz nechyba🙂🙂🙂

deni_v22
15. júl 2009

baby, kde ste vsetky? tak my sme uz boli aj na mini dovolenke v Madarsku a tu nic nepribudlo 😕

hankky
16. júl 2009

caute, ta to kde sme sa prepadli? 😕
sme boli vcera v poradni, tak hlasim do tabulky ze tulina ma 9660 g a 76 cm 😀 😀 😀
v sobotu mame odchod na dofcu, takze sa uvidime najskor o 2 tyzdne 😉
jo a co som riesila co s prikrmami na dovolenke, tak co som vyskusala 3 zeleninove kupit tak 2 z toho nechcela a tretiu som ani neotvorila...a som sa rozhodla to riesit tak ze to zmrazim 😎 viac verim zmrazeniu ako sterilizovaniu...
tak majte sa tu pekne zatial
papaaaaaa 🙂

luci79
20. júl 2009

Ahojte mamicky a deticky....
ako sa mate?
Vidim, ze tato tema tu nejako mrzne...asi to bude tym teplym a dovolenkovym obdobim, ze?
My sme boli na predlzeny vikend v madarsku, v Egeri...bolo super 😉 ...mali sme super au-pair, starych rodicov, takze sme mali cas aj na samych seba...o dite bolo postaraaano 😀 😀 😀 ....
Jakub to prezil uzasne....a my s nim 😀 , aj ked som sa tam velmi netesila 😉 Ale nakoniec to dopadlo super...
Jakub tam mal fun club v madarskych stankoch, kedze sa stale usmieval, rehotal a vrestal, tak si ho tam stankari oblubili a on chodil z ruk do ruk...taky maly cigan, nevadi mu na kom 'visi' 😀 😀 😀 ani mamku s ockom velmi nepostradal 😵
Zacal sa pomali staviat na nohy, vytahuje sa hore, ale este sa napostavi...a sadnut sa tiez pokusa, celkom mu to ide, ale posadi sa len ked mu chytim nozky....a potom je zadychany ako po maratone 😵 😵 Takze taketo novoty u nas...Este nerozprava, nic, ale v sobotu v HU nam nieco rano povedal, nejake slovo, ale nerozumeli sme asi bolo v madarcine.... 😀

Deni, a vy ste si ako uzili dovcu? bolo fajnovo?
Hankky, uzite si to...Natalka je riadna tulinka 😀 , krasne miery 😵
Priklanam sa k Tebe s tym marazenim prikrmov....tiez tomu asi viac verim ako sterilizovaniu

papa

deni_v22
20. júl 2009

ahojte,
bola som sa dens u kadernicky poludstit, lebo ma uz spoza vlasov nebolo vidno 😎 flakala som sa s detmi od obeda az do vecera v meste, mala to zvladla super...

a tiez som mala stretko s byvalou kolegynou, odisla pred par rokmi do Australie, tam stretla svojho princa, paradoxne Slovaka, maju spolu asi 1,5 rocne dvojicky, dievcata, jedna z nich mala po narodeni problemy s dychanim, doteraz dycha s nejakym pomocnym pristrojom cez noc...kedze na zaciatku bola dlho na pristrojoch stratila saci a aj prehltaci reflex, musela byt krmena hadickou a od pol roka doslova stopkana kasickami ako huska... tu druhu zase kojila, koji doteraz a budili sa jej tie deti na zaciatku aj kazdu hodinu, stale ina, takze vraj az teraz sa trosku vyspi, lebo uz spia do 5 rana... a to boli cely cas sami v tej australii a kamoska sa ani nestazovala, skor zartovala na tuto temu..no ma moj obdiv ...

Hankky, riadnu bublinku mas doma 🙂 krasne miery 😵

Luci, na dovke sme sa mali fajn, slniecko a tepla voda v bazenoch to musi zdvihnut naladu kazdemu 😉 nasa mala sa tam zase strasne pacila domacej pani, teda hlavne malej oci 🙂 zartovala, ze si ju tam necha, ze my uz mame dve dalsie ...🙂 srandistka..

a s prikrmami som ja osobne prehrala, lebo tie doma vyrobene sterilizovane som jej nakoniec nedala, lebo sa mi nezdala ich vona. Tak sme nakoniec na dovke kazdy druhy den uvarili malej prikrmy a bolo.

Dianka sa uz 4 dni dokaze sama postavit v postielke...sice nohy ma dokriva, este ich ma slabucke, ale uz vstane a straaasne ju to bavi..rehuna sa pri tom, je to take jej male vitazstvo 🙂 no a samozrejme popri tom ohryza zabradlie postielky 🙂

posadit sa dokaze uz suverenne a na zemi sa zase pokusa zo sedu presunut do stvornozkovacej polohy, ale jedna nozka este ostava pod bruskom, takze este par dni treningu to chce 🙂.. popri tom sa jej vcera podarilo sa smyknut a spadnut na parkety, ale nic sa jej nestalo, lebo som stihla pod jej padajucu bradu podlozit ruku, no velmi sa zlakla a straaaasne plakala... Takze zacina slzave udolie, kym sa nenaucime stabilne chodit 😒

dianocka
21. júl 2009

Ahojte,neviete o nejakom dobrom detskom kutiku v obchodnom dome.Tie ktore poznam su podla mna dost slabe. Diky

lilly
22. júl 2009

ahojte,
hanky, no pekne miery mate teda.. 🙂 my sme boli asi pred dvoma tyzdnami na poradni, aj na ortopedii konecne s klbmi, tie su ok, lilly mala 8600g, vysku neviem, stale ju zabudnem odmerat.. trosku jej zabiehaju ocka do vnutra, aj ortoped si to vsimol, vraj bude treba prelepovat, no moja dr. mi dala sice papier k ocnej, ze ked chcem, tak tam mam ist, no ze aj tak az po roku sa s tym chodi a nieco robi, lebo dovtedy sa tie ocne svaly vyvijaju.. na ocnom som sice bola, no neordinovali, tak ma len sestricka vypoklonkovala, ze sa mam vratit, ked bude mat mala rok.. 😅 🙄
no mohlo by sa jej to upravit dovtedy radsej 😖
deni, ta tvoja kamoska to teda mala tazke, nechcela by som take zazit.. 😔 jakub aj dianka su teda sikovni, nasa stale nejak nechce napredovat, alebo teda len pomaly.. sama si este nesadla, no nechavam ju obcas aj posediacky sa pohrat, sak nemoze vkuse len lezat, s malou pomocou sa pritiahne a posadi, ked jej podam ruky, no sama nie.. zo 4-och sa tiez neposadi, lebo nestvornozkuje, no dviha sa na kolienka, teda na 4 a tak sa pohupuje dopredu dozadu, uz to robi casto.. no tym sposobom jej ide posuvanie akurat tak dozadu... na nohy sa tiez nestavia, iba ked ju dviham na ruky, tak sa tak odrazi na nohy, alebo ked ju davam sediet, alebo lahnut z ruk, tak nechce a ma vystrete nohy, ze by stala, toto mi nezvykla predtym robit.. no nenechavam ju tak stat..
a nemame zatial ziaden zub.. aj ked asi sa tam uz daco deje, na jednom mieste ma take biele daco, no neviem, ci je to zub a casto si tam hryze prsty a zle spava v noci, casto sa budi, place, vacsinou zaberie duda a pohladkanie, no aj tak sa budime kazdu chvilu..

ddmoxy
23. júl 2009

ahojte...ani my este nie sme zubaty ☹ ☹ Ale za to chodime po styroch,sedime,klacime a uz sa snazime aj stat v ohradke.Ale len niekedy sa podari.Sadnut si vie sama,ale len tak zboku.Hoci ked vstane tak sa snazi z lahu,ale tazka hlava je 😉 😉

No ja mam otrasny den dnes.Dotrepali sa mi svokrovci.Ma porazi.A to som mala mat kraaaaasne poludnie s luci ☹ ☹ Keby sa dalo pohladom zabijat...hmmmmm......no muz uz by bol sirota urcite 😝

Kedy dame stretavku???? uz by som tak sla....dufam,ze aspon zajtra sa mi podari ta kava s luci,lebo ma doma porazi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre