Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

deni_v22
29. mar 2009

ahojte,
andy, poslala som ti vcera IP, dufam, ze dosla...

Dosedlovi mozte zalozit fanclub a ak by ste mu aj nejake plysaky chceli posielat, mozem mu ich odovzdat, je moj sused 😉 ale to som sa paradoxne dozvedela az tesne po porode, ked som lezala na porodnej sale, on tam vtedy dorazil k nejakej svojej pacientke, prestudoval si moju kartu a prekvapene skonstatoval, ze byvame v tom istom vchode 😀 svet je maly...

deni_v22
29. mar 2009

chuchu, blahozelame k Viktorkovi, nech vam robi vzdy velku radost 😵

dadka28
29. mar 2009

no nakoniec to tak vyzera,ze my šacanky,sme pomali vsetky rodili u Dosedlu 😀

cherry01
29. mar 2009

pridajte fotky do albumu co vytvorila Andy - sacanky - a heslo sacanky!!!

hankky
29. mar 2009

pridane 😀

luci79
29. mar 2009

ahojte, pozeram, ze tu sa tato temicka riadne rozbehla... 😵 😵 😵
CHUCHU, blahozelam k Viktorkovi a prajem hlavne zdravicko a nech Vam robi veeeeelku radost 🙂
Pozeram, ze ste tu dost velky fan Dosedla club 🙂 , to asi iba ja som rodila pri mladej Vargovej, ze? Ale tiez ju mozem vynachvalit, tiez mi velmi pomohla, Aj s tym bolestivym roztvaranim ☹ ☹ ☹
A s tym plavanim, ja sa pridavam do clubu mladych plavcov.. Ja by som najradsej ten VieVitea, poucula som o tom len same chvaly, aj ked je to trocha drahsie....
Idem aj ja pridat fotecku do albumu... Ake kraaasne deticky tam su uz pridane 🙂 , dvojcatka su roztomile a samozrejme aj Natalka 😵 😵 😵

dadka28
29. mar 2009

joooj neviem ako sa zmensuju tie fotky..preto neviem pridat.vie mi niekto nejak polopate vysvetlit,alebo poslat program,nech sa s tym potrapim,pokial maly spinka
luci ahoj,zas drVargova,spolu sme chodili na zakladnu skolu,len ona je mladsia..aj to sa mi stal trapas v Saci,ked mi robili kyretaz,prijimala ma dr.Vargova-a ja som myslela ze je sestricka,v pohode som jej zacala tykat/vsak sa pozname z videnia/,ona velmi nic nehovorila,az ked mi spolubyvajuce povedali ze je dr.tak som sa pekne zacervenala,a ja ze preco je taka odmerana 😀

andyika
autor
29. mar 2009

dadka posli mi cez mail par fotiek a ja ti ich zmensim a poslem spat.ok??????

posli mi to na mail andypel@pobox.sk

andyika
autor
29. mar 2009

a dr. vargova je tiez velmi zlata, ona ma prijimala , mala vtedy sluzbu 😉

lilly
29. mar 2009

fotku som pridala aj ja 🙂

adka.b.
29. mar 2009

ahojte...chuchu..srdecne gratulujem! Sme sa v nemocnici nestretli..ja som porodila o 5 dni skor....kedy Ta prijali do nemocky? neviem,ale asi som tam podobnu babu videla....
a este sa chcem opytat,ze ako sa mam dostat na ten sacansky album???

cherry01
29. mar 2009

adka.b - prihasis sa ako sacanky a heslo sacanky

luci79
30. mar 2009

Ahoj ADKA, gratulujem k Viktorke... 😵 😵 😵 vela radosti a malo starosti 😵
Dadka, to vazne ste boli spoluziacky? Moja 'svokra' jej bola ucitelkou v skolke... 😵 Si chodila na zakladku na Furcu?
Ako ste prezili vikendik s pokladikmi?

dadka28
30. mar 2009

dobre ranko..
andy,uz ti posielam fotky.kamarat mi poslal nej.program,zatial sa s tym bavim,lebo tam su pixely,nie kb/mb..tak to skusam
adka.b gratulujeme,hlavne nech ste zdravucky...

luci79
30. mar 2009

ahoj mamicky, chcem sa opytat... mozme teraz papat pecienku? Viem, ze sme mali pocas tehotenstva zakazane kvoli A vitaminu, ale ako je to teraz...?????????
Tu je dnes akosi mrrrrrtvo ☹

lilly
30. mar 2009

luci, podla mna mozeme. Ja som ju uz jedla parkrat. A aj v tehu som ju nejedla len v prvom trimestri, potom uz ano a ku koncu dost casto, lebo som mala zly krvny obraz a malo zeleza a na to je pecienka dobra

luci79
30. mar 2009

jeeej, dakujem LILLY za kladnu odpoved....lebo maaaaaaaaam taku chut na pecienku.
tak letim varit, mnam, mnam

cherry01
30. mar 2009

hanky, nebola si ty dnes v šaci na rizikovom? či si sa len podobala....

traktor
30. mar 2009

ahojte, chcem saopytat, ze ked ste rodily v saci, - ja som sa rozhodla, ze tam tiez budem rodit u dosedlu- co je treba si zobrat so sebou, pre babo aj pre mna. a boli ste spokojne so starostlivostou? nemam ziadnu skusenost s touto nemocnicou, tak by som chcela vediet do coho idem. dakujem

dadka28
31. mar 2009

traktor..ja som rodila u Dosedlu,tiez som si ho vybrala a nelutujem,sice ja som k nemu chodila uz skor,este pred tehotnostou,ale nelutujem,vsak sme uz o nom tu aj pisali.uvidis,nebudes banovat..
pre babo ti v podstate na oblecenie nic netreba,sice ja som rodila v januari,tak max ciapocku,ponozky a rukavicky/lebo sa mi maly dost skrabal po tvaricke/,plienky,vlhcene utierky a kremik na zadocek..potom az oblecenie,ked pojdete z porodnice domov.
pre teba:vlozky/no aspon moj nazor je ze tie poporodne,co dostat kupit v lekarni su o nicom,radsej hladaj klasicke,uz neviem aka to je znacka,ale su take vlozky dlhe a hrubsie,skusim zistit tu znacku,boli sme s nou velmi spokojne na izbe/,odsavacku mlieka,popripade kojenecku podprsienku,vlozky do podpiry,krem na bradavky/hojivy/,noc.kosele min2ks,zbytok osobne potreby..no neviem ci som na nieco zabudla..
a este dr.Dosedla ti aj poradi taky sprey na rany..rychlejsie sa ti hoja stehy..vola sa to Dermo-chlorophyl spray.
ak tak kludne sa pytaj

luci79
31. mar 2009

dobre ranko, ako sme spinkali? Mamicky ako spinkaju vase deticky? My mame za sebou taku 'hroznu' noc...od 2hej sme boli s prestavkami hore do 4tej, potom sa napapal a spinkal do 7.30...Nieze by som sa stazovala, ale... 😉 len Jakub je nauceny spinkat s cumlikom a ked zisti, ze mu vypadol z pusinky tak zacne mrncat...treba vstat a dat mu ho spat ☹ ....

traktor
31. mar 2009

dadka dakujem, ked budes vediet tu znacku vloziek tak mi napis. zatial som sikupila aspon tie poporodne - predtym som si s tym starost nerobila, ved smevsetko dostali v nemocnici, ale hold su ine casy, a hoc mam uz tolko deti , musim sapytat. 😀 ja somsa k Dosedlovi dostala nahodou - mala som zle triple testy- ale bola som prekvapena jeho pristupom, na ultrazvuku mi vsetko poukazoval od hlavicky az po paty, no proste bol uzasny, a hned sa pytal ci chcem pri nom rodit. tak som suhlasila.aj co citam, tak su nanho len same dobre veci...len mam este jeden problem, kedze ho nepoznam a hlavne ho nechcem urazit, co mu mam dat za to , ze sao mna stara?pride mi blbe chodit za nim sprazdnymi rukami...

dadka28
31. mar 2009

luci,musim poklopat ze nam maly spinka v noci dobre,cize napr posl.noc spinkal od 22.00-2.45,3.20-6.30,tak to bolo aj minulu noc.som sa bala ze ci ten posunuty cas nam to nepokazi..v podstate nam spinka dobre,niekedy sa stava,ze po tom prvom prebudeni,okolo 1-2ej,je hore aj 2hod..cez den je to horsie,skoro vobec nespi,len ked sme von,v kociku..takze som stale nutena ist von,v case i necase..inac aj nas je dost nauceny na cumel,ale snazim sa mu v spanku stale vyberat a uz si mozno aj na to zvykol ze ho nema

dadka28
31. mar 2009

traktor ja som k nemu tiez chodila aj skor,nielen pred porodom,ale kedze chodis k nemu ohladom tehotenstva,podla mna,no neviem ci mu chces dat nieco za porod..ale uplne staci,ked porodis,po tom vsetkom sa mu revanzovat..aspon ja som to tak urobila..a nehovorim,ze este sam dr mi volal ako sa ma maly/my mame problem s oblickou/,chcel vidiet jeho vysledky atd.proste sa zaujima aj co bude dalej,nielen ze porodi a koniec..ako ini dr..

traktor
31. mar 2009

dobre dadka, dakujem, pekny den a vela radosti s malickym 🙂

dadka28
31. mar 2009

traktor..dr.Dosedla ma v podstate aj zachranil,zaobera sa konkretne prenatalnym vyvojom babatka pocas tehotnosti.v posl.den som bola u sv.gyndosa/potom uz chodis ku sv.porodnikovi/,vravel ze je vsetko v najlepsom poriadku,hned v ten isty den mi kazal Dosedla ze nech pridem predsa k nemu na kontrolu,ak mi to nevadi a hned zbadal ze je problem..fakt som velmi stastna ze som bola u nho..vlastne mi musel vyvolavat porod,rodili sme o 3tyzdne skor

dadka28
31. mar 2009

traktor dakujem,tebe hlavne rychly porod a nech ste zdravucky 😀

traktor
31. mar 2009

ved koli tomu , ze sa zaobera aj prenatalnym vyvojom , som sa dostala k nemu aj ja.mne vysli 2 x zle triple , riziko na dawna - co je strasna predstava, a hlavne ked mam doma 3 zdrave deti- a ja mam trochu zaspateho doktora, ktory mi len oznamyl, ze testy vysli zle a nic viac. som rada , ze som sa dostala k dosedlovi, ten ked videl aka som z toho hotova - mesiac som zila v tom , ze je vsetko zle- tak sa o mna fakt super postaral. s takym pristupom som sa este nestretla, a skusenosti teda mam 😀 , tak len verim , ze vsetko dobre dopadne.ono je to fakt aj o stasti, ku komu sa zena dostane...

hankky
31. mar 2009

ahojte mamicky,
cherry, nebola som to ja, nechodime uz na rizikove,len na neurologiu...vy este chodite? vsetko v poriadku?
luci, my v noci spime dobre...zaspi najneskor do 21 a je hore len raz, okolo 2 a potom vstavame rano o 6. Jedine co mame problem je vecerne zaspavanie...uspavam ju hodinu a to cely cas reve...nie place, reve, krici...tak ju musim nosit na rukach a uz ani to velmi nepomaha ☹ Nemam pocit zeby ju nieco bolelo, skor je nervozna...len neviem z coho. Mala tiez zaspava s cumlom ale ked uz tvrdsie spi a jej vypadne tak sa nezobudi...alebo jak ju sledujem tak si ho aj sama vypluje, pomlaska si naprazdno a spi dalej 😀
A ako s plavanim? najprv budete chodit aj vy do vane, ze?

luci79
31. mar 2009

HANKKY, nas mal vcera aj svoj lepsi den, lebo s uspavanim to bolo tak ako ty pises...tiez len rev , nenormalny, ale to len akoby trucovat, nechcelo sa mu spinkat...lebo sme ho zobrali na rucky a vsetko bolo v poriadku. Inac nam zaspava pekne, sam v postielke s plienkou a macom 😵 😵
a s plavanim... no urcite idem na plavanie, ale az rovno do bazena od pol roka. Este tam musim zavolat... ale myslim, ze mi tam pracuje kamoska presne s batolatami tak sa skusim ozvat najprv jej...
Takze uz sme dve na plavanie?tesim sa ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre