Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

ddmoxy
7. apr 2009

AHOJTE🙂🙂🙂
No vy ste ale rychle.....
Jakubko vsetko najlepsie-moje okate slniecko.
No fakt bolo super.Trocha ozivenie tej nasej materskej.Este zopakujeme.Leto je dlhe,tak kedykolvek.Mozme chodit hore dole🙂🙂🙂🙂

luci79
7. apr 2009

Ahojt, dakujem Vam za zelania k nasmu vymesaciu 😵 😵 😵
Dnesny den som si naozaj uzila... Lilly, som rada, ze si pozdravila Slavku...A o Sofia tak vymysla ☹ , ved uz prekrocila 'krizove' 3mesiaciky. Juuuuj, bola by som velmi rada keby sa ku nam pridala 🙂

dadka28
8. apr 2009

jeeej dievcata,tak vam muselo byt super a detickam...tie usmevy svedcia o ich spokojnosti..to su ale kamosi
Luci gratulujeme Jakubkovi..
a Dianka je aka krasna cervenucka 🙂

deni_v22
8. apr 2009

dadka, dakujeme za kompliment... 🙂 mne sa zase pacilo porovnanie reakcii deti - Ellinka aj Jakubko pekne zivo mavali ruckami, kopkali nohami, nasa lenoska sa len vyvalila a pozorovala situaciu 😀

inak, pochvalim sa, zajtra mi donesu z PO manducu 🙂 takze cez velku noc mozme turistikovat 😅 ...a ta andrea, co si mi ju, lilly, spominala, je manzelka mojho spoluziaka z VS 🙂, on mi ju ma doniest, robi v KE... svet je fakt maly ..

lilly
8. apr 2009

deni, no supeeeer 🙂 jej manzel nam uz tiez par veci doniesol do ke, napr. zavesne kreslo, na to sa nedas nalakat? 🙂 A aku farbu si kupila?

deni_v22
8. apr 2009

lilly, vzala som nakoniec klasicku cervenu, lebo ju mala skladom...rozhodla som sa vcera, po vyskusani u luci, ze chcem a ked ja uz nieco chcem, tak HNED 🙂 teda aby sme cez Velku noc mohli niekde vonku pochodit... ideme k nasim, tak nech nesedime len nad taniermi s jedlom 😉
kreslo musi byt uzasne, videla som ho na tvojich fotkach, no my mame tak preplneny byt, ze uz by som ho nemala kam zavesit 🙄

cherry01
8. apr 2009

ahojte.. dnes sme boli v šaci na kontrole na rizikovom. Boli sme s oboma ale na kontrolu len s Kristínkou . Všetko ok, dobre ma tam ogrckala, tak nam dali kupit antirefluxné mliečko 🙂 a pochválili jej copík 😀

A stretli sme sa s Lucinkouuu a Jakubkoom 😉

ddmoxy
9. apr 2009

jeeej a to ste sa hned spoznali?to je mile,ked sa tak stretavame.hlavne ak si tu vypisujeme dlhsiu dobu a vieme aj detaily o detickach🙂🙂
Musime naplanovat veeeeeelke stretnutie. 😀

ddmoxy
9. apr 2009

deni.....kolko ta to vyslo?ja stale rozmyslam ci ano ci nie. v auguste nas caka veeeelmi dlha cesta,ale vaham ci predsa nebude lepsi kocik.co ked bude chciet spinkat?neviem si predstavit ako bude spat v tom.

deni_v22
9. apr 2009

ddmoxy, stalo to 99 eur. Nie je to najlacnejsie, no tie lacnejsie nosice zase nie su zdravotne vhodne... Ved prides k nam, vyskusas to toho nalozt malu a rozhodnes sa 😉 ...Mna to hned presvedcilo, ked som si to u luci vyskusala...
Ako v tom deticky spia neviem, ale vraj dobre a radi...opru hlavku o airbagy a spia 🙂

ddmoxy
9. apr 2009

no tak to pridem vyskusat....treba zase vybehnut zo stereotypu a mne tie zmeny robia taaaak dobre....takze musi byt dalsie stretko jednoznacne!!!!! 😀

luci79
9. apr 2009

caute kocky, dnes je tu akosi ticho, ze? Pripravujete dobrotky na velku noc? Poradte co napiect, nieco fajnove a rychle... 🙂
Vcera sme boli v Saci s Jakubom,, vseko je suprove... Pochvalila nas primarka, ze stale kojime 😵 , vela mamiciek vraj v tomto obdobi su uz z toho vycerpane a preto davaju UM 😒 . Stretli sme sa s Kristinkou, krasne vlasatou 😵 a Tomaskom, maminkou a tatinkom... Dvojcatka su kraaaaaasne 😵 ...
Dnes a vcera je krasne pocko tak sme travili cele dni vonku, Jakub je uz aj slnkom oslahany 😀 ... Minula noc bola u nas hrozna...2hodky sme sa 'trapili' ani nie placom, len sa mu proste nechcelo spinkat. No a rano mamka s ockom pri pohlade do zrkadla vyzerali ako vyrihane rezance 😀 😀 😀 ...
Deni, ty si ,a le sikovnica...si presne ako ja... ked nieco tak HNED!!!!Takze uz mate Manducu? Nas Jakub v tom velmi rad spinka a hlavne ked je nervny tak ho dam do toho a je spokojny ako nikdy...
Bea a stretko musime urcite zopakovat...Bolo nam suprovo 🙂 😵
Dadka, pocula som , z mojich zdrojov 😉 , ze v nedelu krstite...Tak peknu oslavu a Matuskovi cmuuuuuuuuuk 😵

deni_v22
9. apr 2009

tak manduca je uz doma, vyskusali sme po byte, ihned oslintala oba popruhy (toto budem musiet nejak riesit, lebo s takymi tmavymi flekmi sa mi to nepacilo 😝 ), zaspat sa jej nepodarilo, hoci nabeh uz bol... a zatial si neviem sama zapnut ten pasik medzi popruhmi na chrbte.. bud mam kratke ruky, alebo som lemra 😀 asi b je spravne ... ale natrenujem to 🙂

luci, v nedelu som piekla zaujimavy kolac - vymiesalo sa svetle cesto, 2/3 naliat na plech, do zvysnej tretiny kakao, naliat na svetle, na to lyzicou kopky uvareneho pudingu, dat upiect a ako poleva sli 2 pochutkove smotany s cukrom. cele sa to tak zvrasnilo, cesto vybehlo vyssie okolo pudingu. Rychle, efektne a dobreee... a ziadny krem... ak chces pohladam presny rozpis

lilly
9. apr 2009

ahojte moje, dnes som bola na hematologii v saci, aj mala a mangel boli s nami, kocikovali sa v nemocnicnom parku.. uz ked som bola po vysetreniach, tak mala vyhladla, nakojila som ju v parku, inac spala skoro cely cas.. normalne som mala vylet, z toho stereotypu domaceho 🙂
vysledky som mala inac celkom ok, vraj stav uspokojivy 😀 hranicny KO, Fe, zvysena zrazanlivost, no kedze kojim, nic mi nedala... mam vela chodit a pit 🙂 a zelezo mam brat..
malej som tam kupila Hipp jablkovo medovkovy cajik a MAM hryzatko, take krasne 😵 Inac ona mi nechce vobec pit caj.. doteraz mi to nevadilo, no teraz bude leto, teplo, tak snad jej zachuti tento novy.. aj cumlik do flasky jej asi iny budem musiet kupit...
deni, super, ze mas uz manducu.. ja olizovanie popruhov riesim cumlom v ustach 😀 alebo som videla este tak, ze si tam pripli podbradnicek, obtocili a zapli.. alebo existuju take chranice na popruhy, robia ich na nosic Ergo, no zrejme by sedeli aj na manducu.. u andrey som ich videla 🙂
a mne sa lepsie nosi, ked mam tie popruhy krizom na chrbte, nie tak ako batoh.. no zapnut si ich tiez neviem sama a pritom tam nakladat malu.. teda si celu manducu nastrojim na seba a malu tam nasukam potom zhora /vlastne ako aj do satky/ a potom to uz na sebe dotiahnem
deni daj recept.. taky zvykla robit aj svokra tusim a velmi mi chutil 😝
az tu slintam na klaaavu 😀 😝

lilly
9. apr 2009

a deti su v manduce najspokojnejsie pri chodzi, najlepsie rychlej.. vtedy aj najlepsie spia 😉

deni_v22
9. apr 2009

Tak tu je receptos, dufam, ze sa z toho da vyjst:

Sviezi pudingovy zakusok
Cesto: 5 vajec, 250 g polohrubej muky, 250 g prask. cukru, 1 prasok do pec., 1 dcl oleja, 1 dcl vody, 2 PL kakaa
Puding: 2 bal ovocneho (alebo ineho) pudingu, 1 liter mlieka + 2 PL cukru a 1 vanilkovy cukor - uvarit, nechat vychladnut
Poleva: 2 kelimky pochutkovej smotany, 3 PL prask. cukru, 1 van. cukor - vymiesat

Bielka s prask. cukrom vyslahame na tuhy sneh. Postupne pridavamze zltky, olej, vodu a na konci muku a PDP. Na vymasteny a hrubou mukou vysypany plech dame 2/3 cesta, zvysnu tretinu prifarbime kakaom a vylejeme na prvu vrstvu. (Ja som liala taku mriezku). Nakoniec vkladame lyzicou kopky pudingu a dame piect (180 stupnov). Na upeceny natrieme polevu a nechame stuhnut.

Kolac sa pri peceni zvlnil, takze tej polevy bolo viac v jamkach, kde bol puding, na kopcekoch trochu presvitalo cesto, takze ked to chcete mat cele pokryte smotanou, odporucam 3 kelimky.

deni_v22
9. apr 2009

k manduce - my cumel nelubime :-/, okukam tie chranice, mozno by sa to dalo aj usit...
a vlozit malu az na zaver a potom dotiahnut popruhy, dobry napad, vyskusam 🙂

luci79
9. apr 2009

mnamnky, Deni, urcite vyskusam... 😵

ddmoxy
9. apr 2009

ja urobim muffiny z prasku🙂🙂🙂🙂
a pockam co mi kto donesie....budeme na sviatky vsetci spolu...takze vyhoda.Ja poskytnem priestor a druhy jedlo🙂 😀

cherry01
9. apr 2009

ddmoxy, tak to mám aj ja vyriešené...

andyika
autor
10. apr 2009

ahojte
neukazala som sa 2 dni, nejak nemam casu
boli sme v madarsku nakupovat, kupila som malemu 5 body s kr. rukavom za 200sk, su kvalitne a este aj hipp cajik, fenyklovy mali za 59 sk u nas som kupila za 141sk 😨 , a plienky boli tiez v akci, ale tie som nekupila, este mame zasoby tak na 2 mesiace.

inac maly mi skoro cez den nechce spat, uz 3 den, teraz spinkal 40 min, no som zvedava kedy mi poobede zaspi, ale zato ho musim chvalit, pretoze vecer mi krasne spinka a prvy krat sa zobudi tak po5 hod. takze sa aj ja vyspim.

no a neskor prilozim fotky z kupania vo vani, bol z toho cely stastny, no normalne nechapal.... 😉

lilly
10. apr 2009

ahojte,
deni, tvoj kolacik je uz upeceny a caka, kym nanho dam tie kysle smotany 😝 mnaaam, tesim z neho 🙂 😵
lilluska mi spinkala 3 hodiny, tak som stihla aj napiect, aj navarit.. Taky dlhy spanok uz davno nemala cez den 🙂
mne mala vcera a predvcerom prespala celu noc 🙂 no dnes sa raz zobudila na papanie, no aj tak dobre.. no take prespate noci su super 😵

cherry01
10. apr 2009

ahojte. no noci su aj u nás prespaté..je to super. A mne už cez den tiež vela nenaspia, akurát ked kočíkujem a potom asi ešte hodinku pred obedom.
Kristínke predpísala primárka Virágová Nutrilon AR ale to mi nechce piť, som ochutnala no fuuj hnusné to je. Este ten Nutrilon HA sa dal, chutil ako kozie mlieko. Nutrilon AR je taký hustejší, aby negrckala, ale kým to vypije, tak mi celý čas vrieska, dvakrát potiahne zase vrieska..jeme to asi hodinu. No neviem. Uz mi jej bolo ľúto , tak som jej dala znova Nutrilon HA, tak sa riadne zgrckala.
Na noc jej robím už kašičku z prášku a tá jej chutí , ani negrcká. 🙂 Ale nemôže žiť na čaji a kašičke 😕

ddmoxy
11. apr 2009

Cherry ...a nepomoze ina znacka?moja zlata...ked jej nechuti 😉

ddmoxy
11. apr 2009

krasne sviatky vsetkym 🙂

luci79
12. apr 2009

ahojte, krasne sviatky...mamickam vela vody a chlapom vela vodky 😀

adka.b.
12. apr 2009

ahojte....vsetkym prajem krasne prezitie sviatkov jari...vela radosti a spokojnosti v rodinnom kruhu a hlavne pekne pocasicko 😀

cherry01
12. apr 2009

už je to lepšie...kašičku večer vypijú a spinkaju až do rána...sem-tam Tomi zaplače a dám mu čajíček len tak, ani z postielky ho nevyberiem. Zlatíčka moje..

dadka28
13. apr 2009

ahojte...tiez zelam vsetkym krasne sviatky..som tu nobola dlhsie,vcera sme zaroven robili krstiny Matuskovi.bol zlaty,ani nemukol,vsak som ho predtym natankovala mlieckom,aby bol kludny,lebo inac by nam urcite vyvadzal..
kocky,vam deticky ako dlho vydrzia cez den bez jedla priblizne?a so spankom to je hrozne..zaspi cca po 3-4hod a aj to uz s poriadnym placom,tiez sa budi po 20min-polhodke
DENI,citam ze mas nejaky fajny kolacik s kyslymi smot.?nepodas ho dalej hm?nemoze to byt nic zle s tymi smot.,by som to vyskusala

dadka28
13. apr 2009

jaaaj uz ho vidim,ten recept,ja slepana.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre