Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

luci79
22. máj 2009

...tak hlasim, ze teplota 38.1, znova ...sme tam kde raaaano...a k tomu teraz este hnacky 🙄 🙄 ...boze...dufam, ze fakt zubky a nie nieco ine ☹ ☹ ☹

som z toho taka nijaka..... ☹ ☹ ☹

cherry01
22. máj 2009

ahojte. nestíham vás prečítať, konečne mám net. Dufam ze večer sa k vám dostanem 🙂 Aj ked teraz mi zaspávajú dosť ťažko. Tomáškovi sa prerezáva zúbok, už má dierku v ďasne. Ale aj Kristínka začína byť nejaká nepokojná. Už pijeme sami z fľašky, z čoho mám veľkú radosť. Kakáme do nočníka takmer pravidelne. Kristínke sa teplom zhoršuje ekzémik na krku a na jednej rúčke. Už sa otáča jedna radosť z chrbta na brucho, a najradšej z hracej deky na podlahu 😀
tak pá večer,
kukla som vaše fotky, krásne rastiete aj Viktorko, Jakubko, liluška, natálka..jeeeeej 😉

aj ja mám nové fotky
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lilly
22. máj 2009

ahojte, dnes sme tu mali babku na navsteve /teda moju svokru/, no celkomo dobre bolo, akurat som malj stihla prihoriet obed, tak som mohla varit este raz, muz sa s nou stihol povadit kvoli notebooku ale inac bolo fajn. Kupila malej nafukovaci bazenik na balkon a klobucik 😵

cherry, krasne deturence mas, hlavne ta kde obaja cmulaju dva prsty ako take kopie sa mi strasne paci 😵 😀

luci, neviem, no, podla mna by to mohla byt aj šiesta choroba - tam su tri dni teploty, potom hnacky a tusim po tych troch dnoch sa este vyhadze na telicku takymi vyrazkami.. no je to taka choroba, na ktoru sa nic nedava, len paralen, ani sa s tym nemusi ist k lekarovi, prejde to same.. no zelam skore uzdravenie 😵

luci79
22. máj 2009

lilly, siesta choroba sa prejavuje teplotkami nad 39 a to sme my nemali...a teplotka nam aj bez paralenu, bez ziadneho lieciku teraz klesla na 37.5...iba mu davam pit feniklovy cajik....

lilly
22. máj 2009

no kamoskin syn ju mal a mal okolo 38 teploty, s paralenom potom menej..
no ved uvidis, ako sa to vyvinie.. len nech je mu lepsie cim skor 🙂

luci79
22. máj 2009

lilly, nestras!!!!

lilly
22. máj 2009

luci, nechcem strasit.. ale keby to bolo to, tak to by som sa velmi nebala, lebo je to taka neskodna choroby.. asi radsej to, ako nieco vaznejsie.. tato by presla sama od seba a bol by pokoj

andyika
autor
22. máj 2009

ahojte zienky
nejak tu bolo dnes rusno.
co citam???deticky maju teploty???myslim tym jakubko a natalka????
no nech im to skoro prejde, a nech su zdravucky.

tiez som pridala par novych fotiek. a aktualizovala som tabulku s mierami 😉

no cherry, fakt su dvojicky na spapanie, tiez sa mi velmi paci ta fotky s prstikmi ako spomina lilly

no musim uznat, ze v tejto teme mame krasne deticky. fakt sa nam vydarili 🙂

deni_v22
22. máj 2009

ahojte,
u nas sa este uspava :-/
boli sme poobede na Emkinom klavirnom koncerte a zaspala cestou domov, cca o 6, takze podla jej harmonogramu najblizsie spanie o polnoci 🙄

luci, Jakubko je placlivy, ci skor spavy? no uz nech len mu to cim skor prejde...

deni_v22
22. máj 2009

cherry, super, ze uz si zase online, uz sa tu takmer vyhlasovalo patranie po vas 😉 ...a poslat som nestihla, posnazim sa cez vikend zabalit...
fotecky i deticky su krasne 😵

andy, aj tvoj albumcek som prelustrovala 😉 maly je zlaty 🙂 a na svadbe aky fesacik 😵 len tu nahatu, ked ti mozem doporucit, radsej nechaj v sukromnom archive...pisala mi jedna kamoska tu na koniku, ze jej muz je policajny vysetrovatel a riesil nejake zneuzitie fotiek na webe...nechcela mi povedat podrobnosti, ale ona zrusila komplet svoj album na MK...

cherry01
22. máj 2009

ahojte.
tak ako? čo už vedia vaše detičky??? moje sami piju z fľašky, len Tomi je lenivejší tak mu ju vždy naprávam 🙂 už sa mi strašne tlačí na nohy a už chcú aj sedieť, len sa zvalia dopredu alebo do strany 😀
a zuby už máte????????

a kolko papajú ? moje za jedeň den liter mlieka (Nutrilon), nejaku výživu alebo mrkvičku - ked stihnem spraviť, väčšinou kupenské...a večer o desiatej mávajú kašičku. a čo vaši? andy, luci, lilly

lilly
22. máj 2009

andy, aj ja si myslim to o tej fotke, co aj deni, mam tam sice podobnu, ale pohlavie nevidno.. inac, viki je strasne zlaty na fotkach 😵

cherry, lillus konecne zacala pit aj ine ako moje mliecko, no len teply cajik a z uciaceho hrnceka, flasu zasadne odmietala, uz sedi sama, presne od svojho polroka, pretaca sa do obidvoch stran ako nic, dokonca aj v spanku, dnes sa nadranom tak pretocila najprv ritou dolava smerom na brucho, chvilu spala tak a potom pretocila aj trup, az skoncila na vzpriamenych rukach s revom a otaznikom v ociach, ze to v akej polohe som sa ocitla, ked ja chcem spat?! 😀 zuby este nema, no ruku v ustach stale..
zatial prikrmujeme 8 dni, lilly zje, ked jej to dostanem do ust, no otvarat ich nechce zatial. dnes mala zemiak+kalerab+cuketu a zatial jej to chutilo asi najviac 🙂 akurat som to neodvazila, predtym papala tak okolo 20g iba.. kasu este nedavam, chcem, ze by sa rozjedla so zeleninou a tak pridam ovocie a kase.. inac banan jej velmi chuti, no musi si nanho pockat, dala som jej ho asi dvakrat len tak ochutnat 😵

cherry01
23. máj 2009

lilly, to s tým krútením sa v postielke..to je aj u nás... 😀 niekedy až krkolomné vytočené polohy 😉

ddmoxy
25. máj 2009

dadka...vsetko najlepsie k narodeninam.... 🙂 🙂 🙂 🙂
aspon podla facebooku..... 😉

luci79
25. máj 2009

Ahojte,
tak nasa diagnoza:siesta choroba...potvrdena aj lekarkou...Ale uz je to pomaly za nami.Teploty uz nemame, ale bolo to celkom o drzku...kedze som nevedela, co robit...cely nam horel ☹ ☹ .
Jakubko uz nie je placlivy ani mrzuty, takze to pomaly, ale isto odchadza.... 😉
A ja som si myslela, ze su to konecne zubky...
Vcera sme boli na navsteve u deda,Jakubkovho pradedka...tak sme sa vyvencili na cerstvom vzduchu, Jakub sa pohral s mojimi malymi bratrancami a veeeeeelmi sa mu pacilo...
No, a po ceste domkov sme sa stavili v Barci, ohladom pozemkov a len sme sa nasr..., lebo taku rodinu aku mame my...tak to sa asi musi hladat...jeden den je vsetko dobre, vsetko sa moze vymerat, rozdelit a my mozeme konecne zacat s vystavbou domceka a druhy den uz nic neplati.... 😠 😠 😠
Takze sme sa rozhodli ist na to sudnou cestou...a mozno sa zlaknu pred tym sudom a vsetko povolia, podpisu....no na nervy, na prasky to je celeeeeeee ☹ ☹

Deni, a ja som uuuuuuuuuplne zabudla...Dakujeme sa tu naaaadhernu ciapocku...Have a look:
http://picasaweb.google.com/trojka311/7Mesiac#5...

ako sa mate?Ako ste travili vikendik?

deni_v22
25. máj 2009

ahojte,
luci, niet za co, ved vies ze hobby...ale tusim si "poziciam" foto Jakubka v ciapke do sukromneho albumu, lebo vyzera zlato, hotovy model 😉
super, ze ste nad teplotou uz vyhrali..
riesit majetky s rodinou.,..nepoznam nic horsie 🙄 tak drzim palce, nech sa nejak dohodnete k vasej spokojnosti..

my sme mali navstevny vikend, Atti mal narodky, tak v sobotu som robila tiramisu pre svagrovcov, v nedelu marlenku pre nasich..teda robila som ju uz v sobotu ale az v nedelu sme chutnali a nic moc...cakala som od tak pracneho kolacika viac...no ale aspon mam skusenost 🙂

lilly
25. máj 2009

luci, tak predsa len siesta choroba? no ale hlavne, ze uz konci 🙂
my sme boli v sobotu u nasich na zahrade cely den a nedela taka obycajna..
tiramisu, marlenka, mnaaaaaaaaam 😵

luci79
25. máj 2009

taaak, my uz spinkame... 😵
Deni, kludne si ho 'poziciaj'..on je hotovy manekyn, ked vidi fotak tak koniec....vsetko puisti a ide sa fotit 😀 😀 😀
Uz sme vysypany aj na telicku...tak dufam, ze to bude mat rychly priebeh a zachvilku uz nebude po 6chorobe ani stopy 😉

Mnam a ten jablkovy kolacik s litkovym cestom....mnaaaaaaaaaam...uz pomaly ani nie...bola aj sestra okostovat, a kostovala, kostovala az skoro nic neostalo 😅 😀
prikladam link, ak by nahodou chcel piect nieco rychle a veeeelmi chutne, mnam
http://www.varenieapecenie.estranky.sk/stranka/...

andyika
autor
25. máj 2009

ahojte
tak u nas vikend bol skvely az na zakoncenie soboty
varili sme gulas pod lesom, mali sme etse akoze dozvuky, co sme boli na svadbe, a dokonca tam bola aj ta kapela co hrala na svadbe. takze supeeeer, prijemny den. vecer som vikiho priniesla domou, okupkala a svokra ho uspala, my sme isli spat, no a zrazu necakany telefonat od svokry, ze podme domou, debo viki zacal strasne plakat zo sna a nevie ho utisit. no ze my sme boli pod lesom, taka cesta o nicom a tym padom aj dlhsie trva kym sa clovek odtialto dostane. ale manzel sa poponahlal, no a doplatila na to olejova vana, ktora sa nam cestou vyderavila, pretoze sme suchli spodok auta. vytiekol nam olej, auto zastalo a museli nast tahat domou. no ja uz nervozna, co je s malym, ze chuda tam reve. no a kym sme prisli, on uz spinkal, 😒 no a nas to vyslo na viac ako 100eur. no ale nevadi, hlavna vec, ze sa nic vazneho nestalo 😉

n a v nedelu sme boli na 40tke a este sme odskocili aj do botanickej na vystavu exotickych motylov. tak sme sa pofotili....

inac o tej siestej chorobe som ani nepocula 😅 😅 😅 😅
viki uz celkom papka prikrmy, no a asi najviac mu chuti jahodova vyziva a aj zemiaciky su v pohode.... a mruska s mrkvou 😉

luci a tie ciapocky robis ty??????aj ja by som taku chcela!!da sa objednat????napis info do ip.

dadka28
25. máj 2009

ahojte mamicky..
pozeram ze ste tu boli chorucki..nejak vobec nemam casu,len tak narychlo vas precitam,pisat uz vobec nie,lebo vecer uz odpadavam do postele,vcera som horuckovala,dnes uz nic,nechapem co to bolo...ale hlavna vec ze malicky je ok..
DDmoxy joooj dakujem velmi pekne,aj Luci.
Matusko sa nam uz tyzden pretaca z chrbatika na brusko,teraz sa otaca jak o preteky,musim davat vedla neho nejaku oporu,ked sa napapka,lebo vkuse chce byt na brusku..
DDmoxy a s tebou je co?
stretko ziadne nebolo okrem zoo??

dadka28
25. máj 2009

ved toto ani ja som nepocula o siestej chorobe,len co vy tu pisete..

luci79
25. máj 2009

Andyika, ja som si tie ciapocky objednala...a tu zelenu mi teraz urobila DENI....moja zlata, ona takaaaaaaaa sikulka je 😵
Dakujem

ddmoxy
25. máj 2009

ahojte....no ja sa neviem k nicomu dostat....vela vela vela veci sa na mna spustilo...ale sme zdravy...to je hlavne...
chuda Jakubko...dufam,ze mu to prejde cim skor.....moj male okate slniecko....

a musime sa pochvalit....spime uz celu noc....v noci sa budi max. raz a aj to je len smadna,tak 5 krat potiahne a spi do rana.takze to uz ani nepocitam ako budenie...dnes sme sa dokonca zabudli zobudit 🙂 🙂 🙂
Dufam,ze to vydrzi.....

inak my nemame radi manducu....neviem preco..tak na 15 min a dost.asi fakt ostane Maxovi.Trosku som sklamana,lebo som myslela ze nebude problem.tak ju snad aspon predam niekomu.

no a to stretko ----zeny vymyslite nieco....

luci79
26. máj 2009

..bre ranko,
tak mali sme znova katastroficku noc 🙄 , som rozbita ako pivo 😀 😀 ...nevladzem ani oci mat otvorene, to iste Peto...neviem co sa robi, len nech to obdobie uz prejde lebo uz teraz zacinam mat nejake depky, ked pocujem Jakuba plakat 🙄 🙄 🙄 ...nemoooooozem

Bea, porad recept na dobry spanok...Ja sa potrebujem fakt riadne vyspat...vlastne obaja...keby som uz v noci nekojila urcite ho dam rodicom... 😅 krkavcia mat, teraz si myslite, ze?????????

ako spinkaju vase deticky...a rdate recepty na dobry nicim neruseny detsky spanok, pls.....

andyika
autor
26. máj 2009

apekny den mamicky
u nas tiez noc o nicom, ja neviem preco, ale viki sa mi castokrat zobudza ☹ papa z jedneho prsnika a zaspinka....no sme tiez tak hore max. 15 min, no skusim mu dat cajik, ci mu to nebude stacit.
teraz sme papali jablcko, no a myslela som, ze sa mi maly povracia, za kazdou lyzickou sa mu prevracal zaludok.... ☹ ale spapkal.len neviem kolko toho potrebuje....spapkal 1/4 jablcka+ neskor mu este dam mliecko.je to malo????alebo vela.
sediet este sam nesedi, ale uz sa pekne drzi, otacat sa otaca, a spi mi vzdy na lavom boku. hoci ako ho otocim, vzdy sa on sam otoci spat. ale inac sa mi otaca na obe strany. tak dufam, ze nebude preferovat len jednu stranu.
a zistila som, ze vela v eci chyta lavou rukou, tak ci nahodou nebude lavak?????

a ma este jakubko horucky,???a hnacku??? no nech sa rychlo uzdravi 🙂

luci79
26. máj 2009

Andyika, uz neteploujeme ani nehnackujeme....Uz sme len vyhadzany takymo fliacikmi ci vyraztickami, co je posledna faza 6choroby...

a s tym spanim neviem...preplakali sme skoro celu noc...lepsie povedane prerevali, nedal sa ani ukludnit 🙄 🙄 🙄 ani na ruckach nejako nezaberalo.

Andy, nas papka od zaciatku 140-160g prikrmu, co si myslim, ze je dobre alebo az vela, co citam, co tu pisu dievcata... 😉 ..ale hlavne ze mu chuti, aj ked posledne dva dni, nam nejako brokolicka nesla...ale spapal okolo 120g, urcite 😅

deni_v22
26. máj 2009

ahojte, tak my sme chori... nic vazne, len prechladenie, ale boli sme sa pre istotu ukazat u dr.. mame fenistil, sinupret a libenar..
luci, takze zajtra neplaveme ☹

Dianka zje asi deci kase, na gramy neviem, lebo sa mi nechce furt vyberat vahu, navyse mam len mechanicku s nanic presnostou..

a recept na spanok potrebujem aj ja....vecery su nocna mora, noci len o tolko lepsie, ze nemusim vstavat, lebo uz dlhodobo spi vedla mna...chvilu zaberala ockova autorita pri uspavani, ale uz nezabera...

ddmoxy, nie je malej v manduce teplo? teraz v lete ani Dianka tam dlho nechce byt, ale len preto, ze sa rychlo prehreje...

ddmoxy
26. máj 2009

Ahojte....no ja neviem ako to je s tym spanim.Dnes sme v noci vobec nevstavali a to isla Ella spat o 19,00 🙂 🙂 🙂
Hore bola o siestej a riadne pokakana....tak podla mna bola hore len kvoli tomu.Ked som jej dala papat,tak mi este aj pri tom zaspala ,no a potom prisiel moj maly uragan,ze treba vstavat,lebo sa ide so skolky.......
Asi to budu geny.....Aj Mirka tak spala a dokonca uz od 3 mesiacov......Takze bola este lepsi spac 🙂

Ale zase cez den nenaspime vela.....ale sme vacsinou dobri.....takze fajn.Chodime vybavovat teraz vela veci ohladom roboty a to sa jej paci...stale nieco nove naokolo.... 🙂 🙂 🙂

Luci....nie si krkavcia matka.....ja to chapem......nie je nic horsie ako ked si nevyspata.....ja sa takto niekedy cez den zbavujem deti...idu k babke a hotovo...a tam sa ich nevedia nabazit,takze super...a ja vtedy oddychujem......

lilly
26. máj 2009

ahojte, nejak tu choreju deticky, dianke prajeme skore uzdravenie 🙂
andy, to prikrmovanie beries uz ako prikrm, alebo ochutnanie? Na ochutnanie to staci a na prikrm podla mna tiez.. akurat sa spociatku odporuca ovocie okrem banana troska povarit a take mu dat, ved vyskusaj, ci mu nebude chutit viac ako surove jablcko.. ja ovocko este nedavam, zatial len zeleninkove kase na obed, uz sa zacina lilly rozjedat, sice na lucinho jakubka nemame, no vcera a dnes mi uz zacala otvarat usta, dnes dokonca sa spociatku natahovala hlavou za lyzickou, ze by som jej rychlo dala 😀 dnes mala zemiak + brokolica, velmi jej to chutilo 😵 zjedla 44g, predtym mi jedavala tak 15-20g, takze je to na dobrej ceste..
so spanim to nie je ktovieco aj u nas, viackrat sa budi, niekedy jej staci podat dudu, inokedy, ked uz duda nezabera, tak dame cici a zaspi pri tom, kojim tak 2x cca a budi sa kedy ako, niekedy o piatej, inokedy aj do siedmej potiahne..
luci, mozno jakubkovi idu predsa len zubky, preto je taky nepokojny v noci.. musis vydrzat, ine sa neda 😖
ddmoxy, bola si s malou v manduce aj vonku? pri chodzi by mohla vydrzat dlhsie, vnutri ani moja tam nevydrzi dlhsie ako 15 min..

joooj, idem zehlit, mam tam nenormalnu kopu a dalsie sa susi v susicke.. uffff nemaaam to raaaad 🙄

ddmoxy
26. máj 2009

lilly....bola som s nou vonku...dokonca na nakupe a mala uzasny vyhlad...nechapem....a zase tak teplo nebolo...tak neviem....asi sa jej zbavim cim skor....kym sa este da predat.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre