Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

chavallee
28. mar 2009

Caute baby!
Fajn, tema🙂
Obcas kuknem, hoci patrim k januarovym babikam 2009 🙂

Zatial sa drzte!

deni_v22
28. mar 2009

lilly, pozrela som si tvoj albumcek.. Tiez rozmyslam nad nejakym nosicom a pravdepodobne to skonci pri manduce, aby mohol aj muzo ponosit, lebo satku zamietol, ze on nie je indianska babicka 🙂. Velmi sa mi paci ta farebna kombinacia, co si si vybrala, nejak som ju doteraz prehliadala 🙂. Asi sa uz naozaj budem musiet donutit zajst do PO, tam je vraj obchod, kde ich predavaju.. Chcela som to totiz najprv nazivo vidiet, pripadne aj malu do nej zapnut, ci sa jej tam zapaci, predsa len sa mi to zda dost vela penazi na kupu naslepo a nikto z mojho okolia ju nema...

dadka28
28. mar 2009

deni mozem sa opytat?tiez rozmyslam nad kupou,vasa Dianka je tiez placliva,treba ju nosit po rukach,preto zvazujete kupu..?

dadka28
28. mar 2009

deni jaaaj a teraz pozeram ze si mi pisala ako tie fotecky zmensit..dakujem,musim vyskusat,ale zajtra,lebo som uz zlomena a nechce sa mi s tym teraz bavit.aj tak uz utekam lahnut

deni_v22
28. mar 2009

nie je placliva, ale obcas mava take popoludnia, ze sa chce tulit a ked ju zlozim z ruk, tak fnuka a ja jednak nemam srdce ju nechat bokom, ale tiez nemam tolko casu, aby som mala ruky ako drziak dietata a nic ine nerobila, takze by sme spojili prijemne s uzitockym 🙂 ....
no a druha vec, ide leto - prechadzky do lesa, vylety, rychle nakupy...a uz ked kupit tak nieco ergonomicke, klokanky sa uz neodporucaju...
no a do tretice, je to az do 20 kil dietata, takze dost dlho vydrzi 🙂

ozaj baby, ktore ju mate, nosite v nej babo aj na chrbte? ako sedia tie popruhy? nie je to neprijemne- ten kriz -vpredu?

dadka28
28. mar 2009

ved toto ze nemame to srdce nechat nase deticky plakat..no nic,ked nahodou sa rozhodnes a kupis skor ako my,daj vediet ako sa ti to pozdava..
zelam vam pekny vecer kocky uz fakt utekam spat.pa

cherry01
28. mar 2009

no asi som zlá, ale ja ich niekedy musím nechať revať ...lebo niekedy neviem obe zobrat ☹ ale furt niečo vymyslím... a oni sú tolerantnejší.

andyika
autor
28. mar 2009

no dakujem vam za rady
tiez nie som nadsena z UM, a nechcem ho pouzit kym mam liecka dost, ved ine maminy by boli stastne ak by mohli kojit. on nie je urevane decko, ale ked chce papkat, tak ked mu dam cumel, tak sa napina a zlosti sa, inokedy ho cmule v pohode, a tiez som zistila, ze pri hlade si ruky neoblizuje, ale normale akoby ich sal a tak silno, ze ma ich cervenkaste.

poleziacky nekojim, aj ked som to skusala, ale,nejak si ja neviem najst taku vhodnu polohu. a stalo sa mi, ze som ho aj tak kojila, zaspal, a ked som ho prekladala do postielky, tak sa zobudil.

odsavat si neodsavam, mam mliecka asi len presne tolko kolko potrebuje,....a vecer mam tiez, len ked neustale chce byt na prsniku.....tak uz ku koncu nemam alebo mu tak neide a sa znervoznuje a duplom nezaspi....

no a chrbat ma boli preto, ze ja mam krivu chrbticu a mam asi aj nespravnu polohu pri krmeni, som tak trochu skrcena.

a on mi vecer zaspi po kupani, napapa sa a tak okolo 8mej zaspi, ale tak na 30min, potom sa zobudi, cerstvy ako rybicka. niekedy ho dokazem spat uspat, dam mu cumel pohladka ho, alebo ho max vyberiem a v tme ponuknem prsnik, lebo viem ze na nom zaspi(viem je to moja chyba, ze mu ho davam, ale ulahcuje mi to uspavanie),ale vacsinou nechce tak ideme ktelke a sa hra....a keca smeje sa....lenze okolo 10tej zacne byt zly, uz je velmi unaveny a chce byt len na rukach, cumel vypluva, a opat si pyta papat. mozno ani nie je hladny, len fakt sa mu paci na tom prsniku.ked papa zaspi, dam ho do postielky a ked mam stastie, tak uz spi a ked nie opakujem vyberanie a vkladanie do postielky niekolko krat, no a z toho som ja nervozna, lebo som uz straaasne unavena, on to asi citi a just nechce spat a zacne sa mi do tvare smiat. huncut jeden.....

no ale stazujem sa nanho, ale dnes mi uz spi od 20,20 tej, trochu sa zobudil pred 9tou, napapal sa z oboch prsnikov a opat zaspal....tak dufam ze vydri tak aspon do 1-2hej

no a idem si uz aj ja lahnut
tak sa majte, dobru noc 😉

lilly
28. mar 2009

deni, to je farba z limitovanej serie chilli/chocolate a je cela z organickej biobavlny, aj tak na omak je super makkucka, ina ako tie ostatne z ineho matrosu 😵
kupovala som ju na nosime.sk, to je obchod z presova, no neviem, ci maju uz kamennu predajnu. No ja som bola u tej Andrey doma, co ma ten obchod, este ako tehu, ked som vyberala satku. Je velmi zlata, vsetko mi poukazovala, aj satky, aj plienky,vlnene oblecko, manducu, vselico, co mala prave skladom, urcite by si sa s nou dohodla aj ty. Teraz ma aj viacere manducy skladom.
Ja som zatial na chrbte nenosila, asi budem az neskor, mozno tak od polroka. Tie pasy vtedy nemas prekrizene vpredu, ale normalne ako keby batoh a este jeden taky maly fras vpredu nad prsiami zapnes. Aj ked vpredu nosis dieta, tak mozes mat popruhy na chrbte dvojakym sposobom - bud prekrizene, alebo tak, ako som ti to opisovala, teda ako batoh a taky tenky fras spojeny priblizne nad lopatkami.
Inac, je zaujimave sledovat reakcie ludi, ked som mala malu v satke pod muzovou bundou a bola som niekde v obchode. Hlavne u nas v Moldave, kde som este nikdy nevidela nikoho babo nosit, tak ludia cumia ako nikdy.. 😀 No vacsinou je to najprv udiv, ze co to jeee? a potom, zistia, ze tam je babo, tak taky prijemny mily usmev nahodia.. a kopa ludi, zien sa pustila so mnou aj do reci, obdivovali to, pytali sa ako to funguje, a ze ake to je zlate a praktikus... 😀 😀 😀

deni_v22
28. mar 2009

lilly, dik za info 🙂 , preto je asi aj drahsia chilli /chocolate manducka, ale super, ze je makksia, to sa mi paci. Inak jej nazov je tiez sympaticky, muz ma rad chilli, ja chocolate 😀

viem si predstavit, aka rarita si musela so satkou byt 🙂 ...mozno si citala v novembrovkach, jednu babu zastavil na ulici chlap, ked niesla syna v manduci a sa pytal, ze co jej to vykuka z bundy a ona ze dieta, tak sa jej pytal ci je jej 😅 ...ludia teda maju fantaziu...🙂

No tak uz som celkom navnadena 😵 , musim sa spojit s tou Andreou...

inak, neokusuje ti mala popruhy?

hankky
29. mar 2009

cherry, preco pocitas do mesiacov aj december? ja to pocitam tak ze:
5.12. sa narodila
5.1. = 1. mesiac
5.2. = 2. mesiac
5.3. = 3. mesiac
5.4. = 4. mesiac
Takze 5.4. bude mat ukonceny 3. mesiac a zacne 4. mesiac, hm? 😅

lilly
29. mar 2009

hankky, 5.4. bude mat ukonceny 4.mesiac a zacne piaty mesiac.. 😉 podla tebaby to potom bolo akoze od 5.12. - 5.1. co? nulty mesiac?

andyika
autor
29. mar 2009

ahojte
hanky, ja ta chapem, ako to myslis, ale dievcata to myslia tak, ze napr. aj v pase pri fotke tu na fore mas napisane 3 mes a 3 tyzdne. to znamena, ze uz 3 mesiace mal a tie 3 tyzdne to sa pocitaju akoze uz do 4 mes. a ked bude mat 5.4. 4 mes, to znamena, ze 4 mes je ukonceny a zacina sa piaty. napr. 4 mes a 1 tyz, to uz ste na zaciatku 5teho. dufam, ze som to vsvetlila spravne 🙂

chuchu86
29. mar 2009

Ahojte baby, nestiham Vás čítať, my sme prišli včera domov z pôrodnice, máme sa dobre, Viktor sa narodil 24.marca o 16:05 hod, má 3300g a 51 cm.

andyika
autor
29. mar 2009

no tak my sme mali celkom dobru noc, viki spinkal, uz aj teraz pred obedom zaspal na 1 hod, ako to je vo zvyku, len kvoli posunu hodinie zaspal 10tej a nie o 11tej, chudak ma v tom trosku chaos 😅

tak a teraz ho supnem pod hrazdicku a ja idem surfovat po nete, chcem najst nieco fajne na velku noc co by som upiekla. mate vy nejake dobre recepty?????

a este, neskodi notebook velmi ociam babatka???pretoze viki castokrat je pri nom so mnou 😕 😕

dadka28
29. mar 2009

chuchu.jee to je ale mladucke babo..ja si uz pripadam,ako keby maly mal uz 1rok 😀 gratulujeme

andyika
autor
29. mar 2009

chuchu gratuuuullluuujem 🙂 😉 a prajem vam vela zdravia, vzajomnej lasky a radosti.
no hovor, ake to bolo, pri kom si rodila????vyvolavali ti porod, alebo sa ti spustil sam,???

no a pridam udaje do tabulky 😉

chuchu86
29. mar 2009

ahojky dadka, dakujeme pekne
vy ako sa máte ?

dadka28
29. mar 2009

andyika,podla mna skodi net,mozno aj tv,neviem,to je len moj nazor.aspon mam taky pocit ze predsa este nase babatka nemaju az tak vyvinuty zrak,aby sa mohli pozerat na tak silne a drazdive monitory,svetla.no fakt neviem..

dadka28
29. mar 2009

chuchu,teraz je to o nieco lepsie,ale doteraz sme len plakali a nosili po rukach a nosili.teraz az tak casto Matusko neplace,ale aj tak to nie je ono,stale ho musime nosit na rukach,dost ma to ubija,ale nevadi,vidim ze nie som sama.najprv som si z toho robila velku hlavu,ze ci je vsetko v poriadku..akurat ze onedlho ideme na operaciu oblicky,tak ani zatial radsej na to nemyslim..ach
a vy ako?noci?

andyika
autor
29. mar 2009

dadka jaj neviem najst ten link co si chcela..... ☹ ☹ ked sa manzel zobudi, tak sa o spytam kde to najdem....ok????
a tiez si myslim, ze pc aj tv skodia, ale co mam robit,sediet s nim a cumiet do plafona???a tak tu pistam pesnicky, spievame si a hrame sa.....kecame a salime sa.....sem tam ked lezi a sa hraje, nakuknem do konika rychlo co to popisem..... 🙂

dadka posli mi udaje, aby som mohla tabulku aktualizovat 😉

andyika
autor
29. mar 2009

dadka co ma matusko s oblickami??????dufam, ze nic vazne 😢

dadka28
29. mar 2009

andy,nevadi,vsak posles neskor.je to jednoduche?bo uz tu riesim ako zmensit fotky,ale ja som riadny antitalent!!ach
Matusko ma megaureter-cize zvacsena obl.panvicka-nevypiska vsetok moc a mu to tam ostava..ze normal.by to malo byt velke cca5mm a my mame 21mm ☹

dadka28
29. mar 2009

chuchu tiez som zvedava ako,jak..to vsetko prebiehalo..
kocky a vy ste pri kom rodili?ja u dr.Dosedlu,neviem si ho vynachvalit,je vyyynikajuuuuci

andyika
autor
29. mar 2009

dadka aj ja som rodila pri Dosedlovi, tiez bol skvely, velmi mi pomohol, hlavne ked som sa nechcela otvarat a on tomu napomahal.sice to v tej chvili bolelo straaasne, asi viac ako samotny porod, ale musel, pretoze malemu slabli ozvy.....tak a za hod na to som aj porodila. takze bol fakt skvely 🙂

dadka28
29. mar 2009

vidis aj mne tiez tak isto pomahal,ako spominas..sranda,asi kazdej..
takze ja davam len same odporucania na nho,aj kamosky hned smerujem..a zatial som ani nepocula jediny zly nazor

lilly
29. mar 2009

dosedla je super, sice som pri nom nerodila, no par krat som ho zazila na ultrazvuku a pamatal si ma aj ked som tam lezala este ako tehu, takze ma potom bral na utz aj mimo poradia a zo zadu, nie z normalnej cakarne, takze tiez ho chvalim 😀 Mozeme tu zalozit Dosedlov fanclub 😀
rodila som pri Lendakovi a tiez bol super a tiez ma tak roztahoval ako vas, no som mala epi a aj ked uz az tak neposobila, lebo mi nechceli dat dalsiu davku, tak sice to dost bolelo, no dalo sa vydrzat 🙂

lilly
29. mar 2009

chuchu blahozelam k Viktorkovi, nech je zdravy a robi vam len radost 😵 Ak budes mat chvilu cas, popis aky si mala porod 😉 sme tu vsetky zvedave a nedockave 😀

hankky
29. mar 2009

liily, nieeee, ziadny nulty mesiac 😀 ved ked sa narodila 5.12. tak 5.1. mala 1 mesiac...5.2. mala 2 mesiace....a tak dalej...tak som to myslela 😉

andy, ahaaa...ja som myslela ze sa to pocita tak ze v prvy den piateho mesiaca je ukonceny 4. mesiac....takze 5.4. mozem zacat prikrmovat? lebo mne na gastre povedala ze ked bude mat 4 mesiace a 2 tyzdne tak mozem zacat....ja som z toho jelen 🙄

chuchu blahozelam a prajem vela vela zdravicka a aby ste sa rychlo spoznali a zvykli si na seba 😉

cherry01
29. mar 2009

hanky...ty si nejaká popletenáá 😀 5.1. bol ukončený prvý mesiac. takže 5.4. je ukončený štvrtý mesiac.

A ja som mala cisársky u Dosedlu. Ja som k nemu chodila od 20.tt. je super!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre