Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

dadka28
27. apr 2009

jooj no vidis...??nevadi a pritom aj ta kamoska mi byva nedaleko od kostola,zvykneme ju prist pozriet,no raz za polroka 😉 ale zvykneme...
sssskoooda

luci79
27. apr 2009

Ellinke, krasne vymesacie...uz je tiez velka slecinka 😵 😵

ddmoxy
27. apr 2009

luci....Dakujeme....ty si ako nas kalendar......aj Maxik ma dnes 1 rok...takze dvojita oslava bude 😵

andyika
autor
27. apr 2009

ahojte mamicky
vidim, ze vy sa v KE stretavata jedna radost. u nas nejak sa to uplne zmenilo. cez den mi spi 3x po30-40 min, nezalezi na tom, ci spi v postielke alebo v kociku a ked sa preberie skusala som ho uz uspat aj na velkej posteli, ze som si ku nemu lahla a nic. ale na druhej strane, vecer okolo 19tej mi vzdy zaspinka 😉 takze neviem, ci to je dobre alebo nie. ale uz som si na to nejak zvykla, ze vecer robim domace prace - zehlenie, drobne upratovanie 😀
aj ja s pridavam ku gratulacii elinke.no nestiham sa cudovat ako rychlo nam to uteka...

lici nadherne fotky, fakt ako umelecke 🙂 my sme sa tiez vcera fotili u nas na zahrade a nafotili sme krasne fotky, len akurat maly spinkal, tak aspon mame fotky s kocikom 😉

no ako postupujete s plavanim?????????

deni_v22
27. apr 2009

aj my gratulujeme Ellinke 😵 😵 a tiez jej strazcovi a bodyguardovi Maxikovi

andy, s luci a Jakubkom plaveme od stredy...a vooobec sa netesim a nechce sa mi tam 😀 (to aby som nezakrikla, lebo ak sa niekde tesim, stale pridu komplikacie 😉)
a bud rada, ze aspon v noci ti spinka, lebo u nas uz bolo krasne obdobie, ze vecer zaspala a jedla len 1x okolo 3-pol 4 a teraz krmim aj 5x. Neviem ci je to hladom, ci vekom(citova potreba), ci mam obehat susedov, aby na noc vypinali wifi siete 😠 ... Od vikendu zacinam prikrmovat, spolieham sa na to, ze sa to zmeni...

luci79
28. apr 2009

Dobre ranko,

Deni, vy mate uz v sobotu pol rocka? 😵 Uz ides prikrmovat? Nezacina sa s prikrmami az od ukonceneho 6.mesiaca?...a chces davat Dianke aj nejake kasicky na vecer, aby spinkala lepsie 😉 ?
My mame pol roka o tyzden neskor ako vy...Jakubovi davam uz ochutnavat vecicky, zatial mu chuti no uvidime ked k tomu dojde ako to bude potom 😉

s tym plavanim sme ne tom rovnako, tiez sa nechces velmi tesim, lebo potom Jakub stale prekvapi 😅 niecim...
Plavky nam este nedosli, este mozu dnes alebo zajtra...verim, ze ich dorucia do zajtra 😵 , aby boli nase detvaky krasne
Vcera som bola u lakerky potvrdit ten papier na plavanie, a lekarka nam to vrelo odporucala, ze je to to naj pre deticky kvoli posilneniu svalstva 😵

Andy, nic si s tym spinkanim nerob.Nas Jakub minule spal 15mi rano a 45 poobede a stacilo mu to 😉 ...vobec nebol unaveny do 8.30vecera, ked ide do postielky...Odkial tie deti beru tu energiu? Nechapem 😕
Ale v noci spinkame posledne dni celkom dobre, nebudem ho znova vychvalovat lebo sa to nakoniec...ved viete, co... 🤐

Ddmoxy, aj Maxikovi vsetko NAJ 😵

lilly
28. apr 2009

ahojte, aj my gratulujeme ellinke 🙂
luci, ved polrok je ukonceny 6.mesiac 😉 ja som tiez dala lilke ochutnat mrkvu, zemiak a banan, no nejak nadsene sa netvarila.. no ved uvidime, ked to uz bude naostro..
lilly spinka pomerne dobre cez den aj v noci, sice doobedu je to horsie, no nejak sa da - cez den spi 3-4x polhodku, hodku, niekedy aj dlhsie..

luci79
28. apr 2009

joooj, ja som z tych mesiacov blba...ja som myslela, ze prikrmovat sa zacina na zaciatku 7.mesiaca... 😅

lilly
28. apr 2009

ved ano, luci 😀 zaciatok 7 mesiaca zacina, ked dovrsi dieta polrok.. na druhy den po polroku je prvy den 7.mesiaca.. moja, ty si mi taka zmatena z tych mesiacov.. tvoj jakub 7.5. dovrsi 6 mesiacov, ukoncil 6.mesiac, 8.5. je prvy den 7.mesiaca 😉

lilly
28. apr 2009

a mozes veselo prikrmovat 🙂

luci79
28. apr 2009

pochopila som to Lilly, ale aj tak som to zle napisala...
takze prikrmujem od buduceho piatku... 😵

deni_v22
28. apr 2009

ahojte,
chapem, ze tie mesiace sa pletu, lebo niekde vravia "od ukonceneho 6." , niekde "od 7.", ale ked sa clovek zamysli, je to to iste....

boli sme dnes v poradni, mame 7910g, podla mojich poznamok, Emka vazila v 8. mesiaci 7920...takze sme tlustejsi 🙂... urcite to sposobuje to nocne jedenie, Emka v noci spala, Dianka maskrti 😀

lilly
28. apr 2009

no moja lilly je asi tak posledny mesiac v noci tiez castejsie hore, no jej staci aj dudel, ked jej ho podam a spi dalej, papa raz tak okolo tretej - stvrtej.. predtym sa takto zobudila a dovtedy spala..
inac pekne miery, my budeme mat asi podobne, si myslim 🙂

andyika
autor
28. apr 2009

tak deni, mozem zapisat udaje do tabulky????

viki sa nedavno zobudil, tak sme prisli dnu sa nsapapat, ale neviem co s nym dnes je, len mi place, lepsie povedane fnuka ....ako rozmaznanec, tak s nim neskor pojdem este von 😉

no zatial mu musim skratit nohavice na svdbu, tak potom este nakuknem
zatial sa majte a uzivajte si slniecko 🙂

deni_v22
28. apr 2009

andyika, ano mozes zaznacit nase polrocne snazenie sa 😉 dlzku neviem, lebo nasa dr nemeria, obvod hlavy mame 43,5 cm

luci79
29. apr 2009

Ahojte, pozeram,ze tu je tichucko v tejto teme? Nemate cas pisat?
Taaak, my mame prvu hodinu plavania s Jakubom a Diankou za sebou...zvladli sme to vyborne, aj ked na konci Jakubovi uz asi bolo dlho vo vode a trosku sa zlostil, ale hracky nam pomohli...Deni, a poctivo trenujeme aaaaaaa, suuuuuuuuup 😵 😵 😵
Ako ste spinkali. My sme dosli domkov vybrala som ho za sedacky, napapal sa a predstav si spinkal do 5.00, dve hodky a nieco...normalne neuveritelne...... 😉 ..voda nas asi zmohla 😵
Neskor pridame fotecky 😵

Andyika, chystate sa na svadbu? Aj s Viktorkom? Paraaaaada 😵 ....uzite si to 🙂 🙂 🙂

deni_v22
29. apr 2009

Luci,
chuda Jakubko, riadne sa vystavil v bazeniku 🙂

nas nezmar spal len tolko, co sme cestovali v aute. Na parkovisku sa prebrala a viac nezaspala az vecer o 8, aj to na 2x (tj, po 10 minutach dalsia davka jedla a dalsie zaspatie). Nechapem, kde berie energiu, asi z tych faldikov, co ma na brusku 😉. A ani zla nebola, usmievava, spokojna..
Aj my sme trenovali aaaaa sup, 1x sa uz nenadychla vody z ruky, snad to do tyzdna nacvicime 🙂

dadka28
30. apr 2009

ahojte,
jeeej pozeram ze ste plavali..no to chcem vidiet fotecky.aj ja by som urcite sla s malym na plavanie ale nemozme koli oblicke,no nadhera..sme pekne odstaveniiii
Rychlo teraz pratam..som robila fajny segedinsky..mnam 😀
kocky neviete mi poradit?maly je prechladeny,no akoze dr ho pozerala,ze pekne dycha ale hlieny ma dakde az vzadu..odsavam,ale s problemami,vobec nechce a mika sa mi,dost mi to ide tazko,k tomu berieme fenistil...viete poradit este co take by sme mali robit..?
Spinkali sme oukej,o 21ej sme zaspinkali,vstali o 3.15,potom do 6.15,taka nasa klasika..len nech sa nam to drzi..
Deni,Luci a kolko deticiek tam chodi??ako sa to pacilo detickam??nekoukali?predsa prvy krat..

deni_v22
30. apr 2009

dadka, dufam, ze sa ti maly rychlo zotavi..len sa mu snaz vsetko poodsavat, nech mu to neprelezie na uska alebo priedusky..

na plavku bolo 5 deticiek, akurat sme sa vosli na schodiky pri rozcvicke 😉 este ze sme tam boli vsetky mamky relativne stihle 😅 😝
Dianke sa, myslim, pacilo, usmievala sa, neplakala vobec, Jakubko sa az na uplny zaver rozplakal, asi bol uz unaveny, on spava cez den viac ako Dianka.. ta je fakt nezmar, staci jej male zdriemnutie a frci dalej niekolko hodin..
nejake fotky som supla na FB, tak mrkni, ked budes mat cas a xut

a keby niekto chcel tip na jedlo, vcera sme mali na veceru toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=613
len som do tej vrchnej vrstvy dala este pazitku (lebo jej mam este dost v mrazaku a o chvilu bude cerstva..)
Bolo to dobre, aj rodina odklepla, ze mozem aj nabuduce take uvarit 😉

cil
30. apr 2009

ahojte! deni, kam chodite plavat?
Uz mam manducu, tu cervenu, aj som ju prala, je bez problemov, farbu nepustila 🙂
A jasne, ze mala tiez olizuje a cmulka tie traky. Dokedy sa ma pouzivat ta novorodenecka vlozka? ja som skusila s nou ale uz aj bez nej...ale vtedy som zazipsovala ten predlzovaci diel a neviem ani sama, ako to bolo lepsie, asi rovnako.

deni_v22
30. apr 2009

cil, plaveme cez bczuzi.sk a fyzicky sa to kona na Diamantovej vo ViaVitae

manducu pouzivam zazipsovanu bez novoroden. vlozky. Tak kedy spravime atrakciu v tah? Pojdeme sa prejst s batozkami na bruchu... mam tiez cervenu, budeme ladit 😉 😀

luci79
30. apr 2009

Ahojte,
tak my dnes spinkame ukazkovo, rano hodku a pol a teraz este spinka, uz hodku a stvrt, takze za chvilu sme hore 😉

Deni, ten receptik vyzera bombovo, ja mam rada take nemasite vecicky...ale kvoli Petovi 'musim' varit masko 😅 ..ale urcite to vyskusam....

Zachvilu idem k nasim, uz konecne finishujeme s bytikom, takze uz len take male upravy, dat nabytok namiesto a podelit somarinky do policiek 😵 ...

A zajtra mi prifrci sestricka...konecne, uz sa jej neviem dockat.Som zvedava po akej dobe poviem, ze mi lezie na nervy 😀 😀 😀 , a ze mala ostat tam kde bola 😀 😀 😵

V sobotu sa chystame na chatu do Smolnika za svokrovcami, uz nas tam cakaju...
A tyzden na to tam ideme s kamoskou, 38.tt, tak dufam, ze vydrzi predlzeny vikend a nebudeme sa musiet rutit do najblizsej porodnice... 😀

Fotky som dala taktiez na FB...A pozor na Dianku... 😀 Ved uvidis, co stvarala s nasim jakubom...mame to zachytene 😀 😵

Co je s Ddmoxy? Dlho sa tu neukazala...dnes mi len poslala smejka na Skype a to bolo vsio 😔 😔 😔 ..
Ziena, uz mi celkom chybas, tak sa ozvi 😉

A viete nieco nove s Hankky? Asi jej napisem SMS, kedze mam nanu cislo...skusim a budem ju pozdravovat od vsetkych mamiciek a deticiek 😵

luci79
30. apr 2009

fotky z plavanicka su aj tu:
http://picasaweb.google.com/trojka311/JakubPlav... 😵 😵 😵

lilly
30. apr 2009

ahojte, ja som sa pred chvilou vratila z prechadzky s manducou.. stale som ako putova atrakcia.. 😀 aj v kosiciach je to take?
andy, vcera som videla aj tvoju mamu, akurat zatvarala obchod a tiez sa na mna tak udivene so zaujmom divala 🙂
to plavanie musi byt super..neviem, ci sa my k tomu dakedy dostaneme, ale chcela by som 🙂
deni, pozriem potom aj fotky na FB 🙂
ja som dnes robila taky slany osuch, je to vraj take stare jedlo na zapadnom slovensku, nepoznala som to, kamoska ma inspirovala, strasne mnam to je 😝 kysnute cesto rozvalkane na plech, potrete s kyslou smotanou, posolene a na to nakrajana oravska slanina.. upecie sa to a je, bud len tak, alebo ku kyslej polievke.. je to nieco ako pizza na starodavny sposob 😀
jaj a manducu ja nenosim s tou novorodeneckou vlozkou, ani som ju neskusala este, kedze to je len pre male mimi. Ale pre male mimco je asi lepsia satka ako mdc. A zips mam zazipsovany, odzipsuje sa potom, ked je dieta vacsie 🙂

lilly
30. apr 2009

jej krasne fotky, zjavne vam bolo dobre 😵 zlate deticky 😵

deni_v22
30. apr 2009

luci, videla som, nasa stuplinka ochutnava vsetko, vratane chlapcov 😅 kupim pas cudnosti 😀

my sme dnes dospali vcerajsok, doobedu 3h vkuse 😕 a poobede este hodku dala.

Atti bol tiez maskovy, ale pri mne sa zmenil, normalne si brokolicu oblubil 😀 takze zvlada raz za cas aj nemaskove jedla...len sladke moc nemusi... tak vtedy varim aspon gulasovu polievku..nech su vsetci spokojni..

ddmoxy ma kopec roboty na dome, maju nejakych majstrov na dvere.. dnes som s nou kratko popisala na skype ze ked pojdeme kocikovat najblizsie, mame jej dat vediet

a hankky je po operacii, ktovie ako to dopadlo, ci uz ma dovolene pc.. posli jej sms a od nas urcite pozdrav

luci79
30. apr 2009

Ahojte, tak pisala som Hankky a pozdravila ju od vsetkych mamiciak a deticiek Sacaniek 😵 😵 ...
a tu je odpoved 😵

Jeeej, ahoj 🙂 , vy ste zalte.
Vsetko dopadlo ok len este miestami vidim rozmazane. Vcera som sa snazila vas citat, ale neposluchali pismenka.
Pozdravujem vsetkych!!!

ddmoxy
1. máj 2009

luci..... Urcite napisala,ze sme zalte??? 🙂 🙂 🙂 😉 joooooj upratujem od vcera. Mame doma tolko prachu ako na stavenisku. Museli nam burat zo stien:(:( takze hruza.kedy kocikujeme???uz je vonku tak pekne🙂

luci79
1. máj 2009

Ddmoxy, urcite 😀 len som to prepisala 😵

luci79
1. máj 2009

Dianke vseeeeeeeetko naj k 6.mesiacikom....hlavne vela kvalitneho mliecka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre