Mamičky Košice časť Šaca a ich detičky

andyika
26. mar 2009

Mile mamičky vítam vas v tejto novej teme
Dufam, ze sa tu uz budeme stretavat castejsie, pricom sa povychvalujeme nasimi deturencami 😀
mohli by sme si zalozit aj tabulu nasich deti a aj album s fotkami.
Co vy nato?????

tak sup do toho 😎 😎 😎 😎 😉 🙂

hankky
31. mar 2009

no Luci, my sme mali uz zopar takych obdobi co trvali asi tyzden, ze som ju asi 3 minutky v spalni pri malom svetle nosila na rukach, kym sa neupokojila uplne a nedostala do "spacej" nalady a potom som ju polozila do postielky, drzala dudku aby nevypadla,drzala som ju za ruku, hladkala som ju a niekedy skor, niekedy do pol hodiny zaspala v klude. Ale tak to bolo asi tak tri krat po tyzdni...inak stale cirkusuje...predtym aspon na rukach sa ukludnila a zaspala. Ale teraz tyzden co vystraja...strasne, uplne sa cela napne a zacne neskutocne kricat...ja ani neviem k comu to mam prirovnat...no asi tak akoby som jej nejak strasne ublizila, akoby sa obliala vriacou vodou, alebo mala nieco zlomene, no priserne nieco....a uz aj na rukach to robi...tak ju nosim taku kriciacu, kazdych 5 minut jej dam caj lebo je cela spotena a zacne kaslat z toho placu a tak asi o hodinu sa ukludni, uz si "len" vzlyka a hlta o dusu sliny a zaspi ☹
Uz neviem co jej moze byt...dnes v noci som uz ani mobil nemala v spalni (mala som ho kvoli hodinkam), vymenila som jej caj...a vcera som kupila filtracnu kanvicu na vodu a budem jej filtrovat vodu...a zacala som jej davat do vecerneho mlieka kvapky espumisan ci ju nahodou neboli brusko....a ine co mam zmenit ma nenapada 🙄
aha, rovno do bazena, tak to nas predbehnete...a asi sa nestretneme, ci ano? su vekovo pomiesane deticky?
ja chcem zacat uz vo vani, mozno to ju ukludni trosku a bude sa aj viac hybat...no uvidime, ale kazdopadne chodit plavat budeme 😉

suntalka
31. mar 2009

Hankky, tak ti odporucam zacat co najskor, pretoze ty si pocas plavania cely cas zohnuta nad vanou a v rukach drzis dieta, a cim dalej, tym su drobci tazsi a tazsi... inak odporucam http://www.bczuzi.sk/ , robia plavanie v KE aj v PO, plavali sme aj s Adamom a plaveme aj s Emou, uz budeme pomaly koncit kurz a velmi sa jej to paci...

deni_v22
31. mar 2009

ahojte,
luci, ani my dobre v noci nespime a dokonca horsie ako ked bola mensia. budi sa 3 az 5x za noc a furt chce jest, takze krmim ako robot a castokrat rano ani neviem, kolkokrat to bolo... 🙄 u nas cumlik takmer nefunguje, tak len kojim odusu 😝

chceme ist tiez plavat...po dovrseni pol roka, tj niekedy od maja...chcela som tu novu nemocnicu ale mam pocit, ze to tam je zriadene pre postihnute, predcasne narodene, slabsie sa vyvijajuce deticky, tak nechcem zaberat miesto niekomu, kto to viac potrebuje. Takze asi ostava ViaVitae - tam je slana voda, aspon podla popisu, to by mohlo byt fajn. (luci, nedame si to na rovnaky termin? 😉 )

len nechapem, ci bczuzi je to iste ako aqua baby na viavitae.sk, alebo bczuzi si len prenajima priestor-bazen na tej Diamantovej...
suntalka, vy plavete s tou pani Lukacovou? zatial doma vo vani?

luci79
31. mar 2009

DENI, vsetko NAJ k piatym mesiacikom!!!! 😵 😵 😵
To by bolo fajn keby sme tam sli spolu... Pozeram ze mame deticky rovnako stare, tyzdnovy rozdiel.Ano bczuzi je to iste viavitae alebo spolupracuju spolu...alebo nieco take...
HANKKY, ja si myslim, ze by sme na plavani mohli stretnut 😵 ...len neviem ci do kurzu sa nahodou nezapisuje na nejake terminy, a potom oni urcuju skupinu, ktora bude stale chodit rovnaky den, rovnaku hodinu...vazne neviem... Ale keby si zapisala malu o mesiac skor tak by sme sa hadam mohli stretavat... 😵 😵 😵
...a stym placom...viem presne o com hovoris, lebo aj nas mal dva dni po sebe take zachvaty placu pri uspavani, neviem comu to pripisat ☹ ☹ ☹
Dnes zacinam s novym rezimom 😵 .. Spinakame rano od 10-12 a potom poobede od 15-17.00, tak som zvedava ako to dopadne, dnes je len prvy den...a v noci od 20.30-7.30. Som zvedava ako to dopadne.... 😵 😵 😵

andyika
autor
31. mar 2009

ahojte
vidim, ze sa to tu rozbehlo 😀
u nas noc ako zvycajne, maly zaspal o 21,30 a zobudil sa presne kazde 3 hodiny, len nad ranom sa uz zobudi tak po 1,5 az po 2 hod, ale to nevadi, pretoze aj ja som vyspinkana. ved kto by nebol rad, ked cstava tak okolo 9tej a niekedy aj neskor 🙂

vecer sa hraje pod hrazdickou, a ked uz nechce tak ho musim drzat na rukach a rozpravat sa s nim, a ked uz ani to, tak chce byt stale len na prsnikiu. sam mi vecer este nikdy nezaspal, len ked bol velmi unaveny, tak som ho uz dala do nasej postele a po pol hodinovom neustalom kopani a vrteni sa zacal driemka, ale musela som ho hladkat. ale bolo to asi 3x.

inac cez den mi spi eln doobedu 1 hod a poobede 2,5hod, tiez ma rad kocikovanie, hned zaspinka 😉

tak ja idem maly, bude este papkat, takze nakuknem este vecer 😉

sussy76
31. mar 2009

Ahojte milé mamičky! Vy ste tu už všetci po pôrode? Ja som v 24. týždni tehotenstva - termín 23. júl. Poradíte mi? Rodila z vás niekto s epidurálnou analgézou v Šaci? Pomôže to? Aký máte názor na Lenďáka? Nie som úplne začiatočníčkou, mám už jedného 9 ročného syna, no okrem Lendáka nikoho tam nepoznám - všetci už odišli. 😒

deni_v22
31. mar 2009

luci, dakujeme 🙂..dnes mam nejaky stres den, takmer som zabudla na nase vymesacie...
Emka ma zapal priedusiek, bola som s nou u dr..tak len dufam, ze to mala nenachyta... 😕
Potom sa dohodneme na tom kupani, aby nas supli do rovnakej skupiny...tesiim 🙂
Drzime palce pri novom rezime 🙂

sussy, ja lendaka nepoznam vobec, poznam Luptaka, je moj gyn a rodila som pri Petrickovej...epidural som nemala...

lilly
31. mar 2009

sussy, ja som rodila s epiduralkou a rodil ma Lendak 😉 obrovska spokojnost aj s epi aj s lendakom, bol uzasny. Je to aj moj gynekolog, tak som bola velmi rada, ze mal vtedy aj sluzbu a odrodil ma. Ja som mala silne bolesti od zaciatku porodu, aj ked som este bola otvorena len na 1cm a kontrakcie ani nebolo vidiet a tam mi nechceli verit, ze mam take bolesti, no pritom ja som tie kontrakcie citila a boleli jak svina, triasla som sa na celom tele.. asi od 10:00 do 16:45 som sa otvorila na 3 prsty /vtedy mozno dat epi/, medzitym mi dali atb v infuzke, klystir, sprcha.. potom po epi bolesti uuuuplne presli, ja som si super oddychla, muzik uz bol potom so mnou na sale, citila som len taky tlak na konecnik, ked bola kontrakcia.. Ked prestala ucinkovat, dali mi dalsiu davku, a pri dalsom vyprchani ucinku mi ju uz nechceli dat, lebo som bola otvorena na 8cm, a ze by som teda lepsie citila kontrakcie, tak ju nedali.. teda poslednu hodinu som si uzila zase dost silne bolesti, lendak ma este roztahoval, no ale dalo sa.. na sitie mi dali zase davku epi, tak sa to tiez dalo vydrzat.. Pocas tej epi mi dali rozne urychlovace do infuzie a porodilla som o 20:40. Epi je super vynalez, dalsi porod zas len s nou 🙂

cherry01
31. mar 2009

ahojte. No dnes mi akosi dlho trvalo uspávanie, obidvoch sme s babkou mali na rukách, a hned ked ich vkladáme do postele - tak rev nenormálny, akoby som ich z kože drala...no po polhodinke zaspinkali. Kristínka vstane až ráno, ale už nevstáva s revom, ale bľabotá.. A dnes sa to podarilo aj Tomimu. Predtým stále s plačom vstával.

Luci a ako zavádzaš režim? ked chce medzitým spinkať, tak ho zabavíš a potom uspíš o tretej..alebo ako? držím palce.

luci79
1. apr 2009

ahojte, tak prvy den mame za sebou... Jakub spinakal vcera 10-11.30 a potom 15.30-17.00... a vecer po kupkani sa napapal a hned do postielky, trocha si poblabotal a zaspinkal sam v postielke...kraaaaaaaaaasa
vstal rano o 3.30 na papanie a budicek sme mali o 7.30...
predtym mi spinkal okolo 18.00 vecer a ked siel do postielky tak asi nebol dostatocne unaveny a preto tak reval... ale nenormalny rev...
a teraz ked je unaveny tak mu nedovolim zaspinkat, hram sa s nim , zabavam ho...
som zvedava na dnesny, druhy den...Ale nieco musim robit, aby mal ako taky rezim...Ved si myslim, ze je uz dost velky 😵 😵 😵 ...ale nemajte ma za 'krkavciu mat'... ☹ 😅 😅

ddmoxy
1. apr 2009

par dni som tu nepozrela a vy pisete ako o zivot🙂🙂🙂nestiham vas citat!!!!Ale som rada,ze sa to rozbehlo...Idem citat🙂

luci79
1. apr 2009

cau Bea, ta mi sa nejako miname na tom skype, ze? Tak aspon tu mame sancu sa stretnut 😀 😀 😀

lilly
1. apr 2009

Ahojte, ja rezim neriesim. No mojej by nestacilo spat 2x denne, aj ked dlhsie. Ona spi priblizne okolo 9:00, 13:00, 15:00 /ked je v kociku/, 18:00, vzdy tak okolo polhodinu - hodinu. Aj teraz mi spi. Idem rychlo daco urobit 🙂

luci79
1. apr 2009

DENI, dakujem za prijatie na FB...odteraz sme kaaaaaaaaaaamosky 😀 😀 😀
Prave som kukla tvoj albumik a robis kraaaasne hackovane vecicky pre dievcence... Aj pleties?
Keby som Ti poslala jeden obrazok ciapocky pre Jakuba? Zvladla by si to? Ja som totiz veeeeeeeeeeelmi narocna 😀 😀 😀

luci79
1. apr 2009

LILLY, ja by som tiez rezim neriesila 🤐 🤐 🤐 , keby chcel Jakub aspon spat...On totiz keby nemusel tak nespi cely den...preto chcem aspon nieco take...aj to spinka len vonku v kociari, takze sme skoro cely den von...ale teraz ked sa tak oteplilo tak mi to vobec nevadi 😵 😵 😵

deni_v22
1. apr 2009

luci, dakujem za kompliment, ale to nie je, to moja mamka hackuje... 🙂 ja len pletiem. Babam z konika uz odislo asi 5 ciapok, takze kludne posli obrazok, uvidim, ake mas naroky 😉 😀

andyika
autor
1. apr 2009

ahojte
u nas noc celkom v pohode, akurat vecer zaspal okolo 22,30, le pekne lezkal na posteli, hral sa kecal, az nakoniec zaspinkal sam, iba som ho drzala za rucicku. 🙂 no a rano si zase dlhsie pospinkal, do 8,30 😉 takze pocitam, zeteraz mi zaspi okolo 10,30-11hod.tak to je kazdy den. no a ja idem dovtedy umyt okna na obyvacke. vcera som dokoncila spalnu(podotykam, ze mam tam 8 malych okiel, ktore maju dvojite sklo, takze umyvam 16 okien 😕 🙄 )no v obyvacke mam len 10 + dvojite balkonove dvere.

v piatok ideme na poradnu a aj s klbikmi na kontrolu, tak verim, ze to je ok, a ze klbyky su krasne.
lilly, ty si uz bola druhy krat s klbykmi???

hankky
1. apr 2009

ahojte, tak vcera som zmenila par veci....v noci nemam mobil v spalni, zmenila som jej caj, mliecko robim z prefiltrovanej vody, skoro vobec som nemala zapnutu telku cez den, a vecernu davku fenistilu som jej zvysila na 5 kvapiek (boli sme u koznej a ona poradila, lebo sa este stale skrabe)....no a spala doobedu tri hodinky, a poobede mala rozhadzane, lebo sme boli u koznej a potom sme sa kocikovali ale to spala pol hodku, musela som sa ist domov najest tak sa zobudila, susedia treti tyzden vrtaju tak nevedela zaspat, tak sme o 4 zase sli von a to spala asi 45 minut...a vecer som jej nedovolila plakat, hrala sa pod hrazdickou, kupali sme sa a potom som sa s nou prechadzala po byte a pozerali sme si co tam vsetko mame, po pol hodine sme sli do spalne, a v tme mi zaspala do 5 minut...aj ked na rukach ale bez toho zalostneho kriku...len teraz neviem co z tych zmien zabralo 😀 asi tie kvapky a nedrazdi ju koza...
Inak ona mi cez den pekne spinka...doteraz bola hore max. dve hodky a zaspala...teraz si to trosku predlzila a vydrzi aj tri hodiny...
No a plavanie mame prvy krat v piatok o 10:30 u nas doma tak sa straaaasne tesiiiiim...kupat sa ma rada tak dufam ze aj to sa jej bude pacit. A tiez som sla cez bczuzi a pride pani Lukacova 😉
Vcera sa straaasne rozkecala...ked sa velmi snazim tak to uz znie ako slova 😀 a vie sa uz pretocit na bok, tak cakam kedy sa zgula na brusko 😀

deni_v22
1. apr 2009

andyika, byvas na zamku? 😉 tolko okien... ja mam 5, aj to sa mi nechce do nich pustit...pre mna najhorsia domaca praca je umyvanie okien 😝

hankky, je to zlate, ked sa take babatka snazia hovorit 😵 ...aj u nas su prve pokusy, ale strasne pri tom slinta a zabuda jazyk medzi "zubkami", akoby suslala, strasne komicky to vyzera 😀 ale snazi sa stuplik 🙂

lilly
1. apr 2009

no my mame 4 miestnosti, teda 4 okna, plastove, teda ziaden problem.. a pre mna duplom nie, kedze ich umyva mangel 😵
andy, mozno aj my pojdeme v piatok na poradnu, no este to musim dohodnut 🙂 s klbikmi sme boli len raz, ked mala 4 tyzdne, vtedy boli super, takze mame prist, az ked bude mat lilly 6-10 mesiacov. Ty nejak castejsie chodis na poradnu... ja som bola, ked mala lilly 3 mesiace, bolo ockovanie a mali sme prist o 6 tyzdnov na dalsie ockovanie.. a to je tento tyzden. Nemam rada tie ockovania 🙄
hankky no poriadne zmeny si zaviedla, no hlavne ze daco z toho zabralo 🙂

andyika
autor
1. apr 2009

deni, nie nebyvam 😀 😀 😀 😀 😀 len svokor je stolar, tak ked sa budovali, tak sa mu asi chcelo vyrabat tolko okien 😉 len nemyslel na to, ze to aj umyvat treba. s oknami by ani nebol problem, pretoze ja rada umyvam okna, lenze mame aj vonkajsie rolety(biele)no katastrofa 😠 😠 😠 .

lilly, lilly s klbikmi sme tiez boli len1x, boli pekne, ale ze nech sa zastavime na ko o 3 mesiace. tak skocime niekedy. co sa poradne tyka, tak chodime 1x za mesiac a len na zaciatku sme boli castejsie a 1x sme boli ked bol viki chory. a vy nechodite kazdy mesiac????? 😨 😕

lilly
1. apr 2009

No my sme boli zatial stale 1x za mesiac, ani na zaciatku sme neboli castejsie a naposledy nam kazala prist za 6 tyzdnov. Uz som sa s nou dohodla, ze mam prist zajtra, alebo v piatok, no asi pojdeme v piatok.

ddmoxy
1. apr 2009

ahojte....no nestiham vas:(ste sa pretrhli...🙂🙂🙂
luci....nejako nemame stastie....kedy kocikujeme???dufam,ze to nejako naplanujeme.uz je konecne pekne...tak nieco musime vymysliet.Mirka je teraz doma a chora:(:(:( Ale to nejako zariadime🙂Pusinku Jakubkovi....a aj masaz musime zopakovat.Mam pocit,ze uz ani nemam chrbat🙂
Deni....aj teba nejako minam.....aspon ten skype sa raz za cas podari🙂

ddmoxy
1. apr 2009

tato tema bola fakt dobry napad.....budem chodit castejsie,ked ste sa tu tak rozkecali🙂
Aj ja mam pocit,ze uz su zubky na ceste.....Ella sa snazi vsetko zjest🙂🙂 inak uz sme aj olizli okraj pizze🙂🙂 😀 to boli oci na pol hlavy,ze co to je🙂 inak s prikrmami cakame na 6. mesiac....myslim ze vydrzime a statocne priberame....takze je este cas....

sussy76
1. apr 2009

Ďakujem ti Lilly za odpoveď.

luci79
1. apr 2009

DENI, pridala som obrazok ciapocky do albumu.... 😵
BEA, tak neviem kedy to naplanujeme, ale asi bude pre teba jednoduchsie ked bude Mirka v skolke, ze? Co tak niekedy buduci tyzden....
My mame prechadzky rano od 10-12.00 a potom od 15-17.00..takze nejako takto... mozno by sme rano mohli pokocikovat, potom by sme sa napapali u Teba a o 15.00 by som mohla spat na Furcu 😵 😵 😵
Co ty na to, zlato?

cherry01
1. apr 2009

Aj my chodíme na poradnu 1x mesacne, ale teraz máme ist az o 6 tyzdnov. Tak ako lilly.
Andy, 8 okien????????? to si neviem ani predstavit..v spáálni????

dadka28
1. apr 2009

ahojte kocky
luci,teraz co citam dozadu,si sa pytala ci sme boli spoluziacky s dr.Vargovou.nejak som to asi prehliadla 🙂 nie neboli,len sme chodili na jednu zakladnu skolu,na postupimsku..
andyika-tie fotky??este nic?nevadi..ja len ci si nezabudla..
dievcata,pozeram ze mate starsie deticky ako ja..v 3mesiaci robia ockovanie prevenar-hepatit.B-pichali ho dnes,velmi je nekludny,dost nam place..mame cakat aj teploty?ake boli vase deticky??ako by som mala postupovat,poradite mi prosim..dik

dadka28
1. apr 2009

andyika..jaaaj akurat pozeram ze si fotky poslala dakujeme...

deni_v22
1. apr 2009

ddmoxy, veru, akosi aj ja mam stale co robit...teraz obskakujem este aj Emku, je chora a asi ju z liekov boli zaludok...no super 😝
ze pizza, ste dobri 😀 ziadne jablcko, mrkvicka? 😉

luci, ciapka no problemo, jediny problem vidim v tom silte, pretoze to chce taku plastovu tvarovanu vystuz, ktoru nemam ☹ ...ked nieco take zozenies, upletiem raz dva... 😉

dadka, nas uz 2x ockovali, stale trosku vybehla teplotka, na nozky som davala studeny obklad a octanovu mast a proti teplote nieco treba, ak je vyssia nez 38. My sme az tolko nemali , nastastie, tak som jej nedala nic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre