• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky , ktoré mali sekciu 20.5.2007 v Novej nemocnici v Košiciach. Ste tu?

10. februára 2009 
Ahojte!

Troska netradicna a trocha uletena tema, ale rada by som vedela, ci sa tu najdu mamicky, ktore rodili na cisarsky v Novej nemocnici od 20.5 2007 a vyssie , nakolko ma zaujima ci mali dobre KO asi tak 5 a viac mesiacov po porode.Vdaka :wink:
4. feb 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nikto :frowning2: :confused:
7. feb 2009 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja splnam kriteria :grinning: az na to ze mi nerobili KO po porode vobec az doteraz.... co si mala zly KO?
8. feb 2009 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
norik, mna zaujimaju hlavne pecenove testy asi cca 5 mesiacov a vyssie od cisaraku...pravdu???Chytla som tam zltacku B :pensive: ... ani som o tom nvedela, az po roku od porodu :pensive:
9. feb 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ty kokso.... a mala si planovanu alebo urgentnu sekciu? Pri urgentnej ide hygiena bokom ak niekoho rezali tesne pred tebou.... hmmmm.... a sa ti to prejavilo nejak? ci sa na to nahodou prislo? Mrzi ma to :confounded:
9. feb 2009 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Junovka,keď sa ti potvrdila hepatitída B cca 1 rok po pôrode, prečo si myslíš, že si ju dostala práve pri cisaráku?. Máš to potvrdené? Mohla si ju predsa dostať aj niekde inde.
Norik, aj pri urgentnej sekcii sa MUSIA dodržiavať veľmi prísne hygienické pravidlá, respektíve, každá pôrodnica musí byť vždy, 24 hodín denne pripravená na urgentnú sekciu tak, aby boli dodržané všetky hygienické predpisy. A tie máme v SR naozaj prísne, prísnejšie ako v niektorých krajinách EU. Hygiena NIKDY nejde bokom,vždy sa použijú sterilné nástroje, sterilné rúšky, sále je vždy pred sekciou vydezinfikovaná. Sála na sekciu je samostatná sála, iné operácie sa na nej nevykonávajú, len cisaráky. Ak náhodou nie je pripravená, vydezinfikovaná, lebo sa tam robil iný cisarák a nestíha sa to,použije sa iná operačná sála, plne pripravená.
9. feb 2009 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha... no neviem, toto som mala od kamosky sestricky na porodnej sale...samozrejme netvrdim ze sa u nas kasle na dezinfekciu, to nie... upratovacka mi zmyvala izbu 3x denne, tak operacka asi nebude vynimka :sweat_smile:
9. feb 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mala som planovanu.Len trocha zadrhel bol vtom, ze som mala ist odrodit na 17.posch a nakoniec ma v poslednej chvili dali na salu na 16.posch.A priznaky som nemala ziadne, teda o nicom neviem.

Avenica, a potom odkial som to mohla dostat.?Mne to aj potvrdil moj hepatolog.Nakolko u mna prichadzali do uvahy 2 moznosti, ze som ju mohla chytnut bud v detstve pri operacii srdca, alebo naposledy pri cisaraku.A kedze doteraz som nemala problemy od detstva s pecen.testami a neprislo sa na to ani ked som bola tehu, kedze sa na to robia testy , tusim HbSg/dufam, ze som to dobre napisala-znacka ktora sa zapisuje aj v tehu knizke :sweat_smile: /, a ani pircing ci tetovanie som nemala, a viem, ze ani pohl.stykom som to nedostala, nakolko manzel je cisty-ma to potvrdene, tak potom jedine cisarak prichadza do uvahy, kedze sa to prenasa krvou. A inkubacna doba je od 3 tyzdnoch az 5 mesiacov. :frowning2: :pensive:
9. feb 2009 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Junovka,vírus hepatitídy B sa môže preniesť napríklad u kaderníčky,na manikúre, pedikúre- pokiaľ nedostatočne sterilizujú nožničky, pilníky a ak predtým mala zákazníčku s hepatitídou B a poranila ju a potom škrabla teba - stačí aj malinké poranenie, ktoré ani nezbadáš. Tatiež pri požičiavaní holiacich strojčekov. Vírus sa prenáša aj slinami, takže pri požičaní zubnej kefky. A takisto sa niekde v parku alebo v pieskovisku môžech poškrabať, napr. na črepine, drôte a ak sa ním predtým poranila osoba s hepatitídou B , tak aj cez malú oderku sa môžeš nakaziť vírusom, prežíva pomerne dlho aj v zaschnutej krvi.
Najmenej pravdepodobný je prenos pri cisaráku, lebo ihla, ktorou sa šije, niť, skalpel,ihly, infúzie, to sú jednorazové veci, to znamená, že niekde ich vyrobia- zbavie všetkých mikróbov, zabalie do vrecúška, ktoré ich ochraňuje pred baktériami aj vírusmi. Otvoria sa až na operačnej sále a po použití sa vyhodia, nepoužijú sa pre ďaľšiu pacientku. Čiže dostanú sa do styku len s krvou jednej pacientky.
Jedine tak sa pri operácii dá preniesť vírus hepatitídy B, že by sa operatér, ktorý ale musí mať infekčnú formu hepatitídy B pichol ihlou, ktorou šije a pokračoval by v šití alebo porezal skalpelom a operoval ďalej. Avšak všetci zdravotníci by mali byť povinne očkovaní proti hepatitíde B .
Názor, že najčastejšie sa hepatitída B prenesie pri operácii , je pozostatok z minulosti, keď sa nepoužíval jednorazový materiál a napr. ihly sa po presterilizovaní opakovane použili aj u iných pacientiek.
10. feb 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok