Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
20. júl 2009

m1rti dik za ninku 😉 je to nas andel s dablem v tele 😀
baby ale fakt, ja uz som zufala, nemozem od nej odist ani na 2metre, hned zacne jacat 🙄
mna zas chytil prispevok v takom nejakom zneni, ze sak oni uz maju 7 mesiacov a vsetko podla tabuliek, aj milacika 😲 a teda davat dietatu to, co jem ja, teda fajnovo pokorenene, posolene 😒

bezaz
autor
20. júl 2009

sisak este k tej sobote, ak by bolo pekne mozeme.. som to nadhodila petovi, najprv, ze sak on chcel ist na ryby a potom, jej ved tam moze ist na ryby 😵

prsky
20. júl 2009

mna by zaujimalo, ze ci sa s tym priznaju aj pediatrom 😲

bez...toto mame podobne...tiez je Lala na mne furt nalepena...aj u ruda vydrzi len kym vidi mna..ale zas ked ju zaujme, tak po chvili zabudne, ze revala za mnou, ale zas nemozem prebehnut okolo, lebo si hned spomenie, ze ma za mnou revat 😀

m1rti
20. júl 2009

holky, dětičky mají nějaký závislácký období, doufejme, že jednou se osamostatní 😀 Markétku když chce chovat někdo jiný, tak pořád kontroluje, kde jsem a jestli jsem jí nezmizla z očí 😀

horajda
20. júl 2009

cafte baby,

dik prsky za odkaz 🙂

ozaj mozno blba otazka ale preco rozok taketo deticky nemozu? co som nieco zanedbala?

aj ja by som sa v sobotu pridala, len nemam sa tam ako dostat takze asi nehrozi ☹ lebo miro ide na stavbu,juj skoda

deni_v22
20. júl 2009

cafte,
bola som sa dens u kadernicky poludstit, lebo ma uz spoza vlasov nebolo vidno 🙂 flakala som sa s detmi od obeda az do vecera v meste, mala to zvladla super...

a tiez som mala stretko s byvalou kolegynou, odisla pred par rokmi do Australie, tam stretla svojho princa, paradoxne Slovaka, maju spolu asi 1,5 rocne dvojicky, dievcata, jedna z nich mala po narodeni problemy s dychanim, doteraz dycha s nejakym pomocnym pristrojom cez noc...kedze na zaciatku bola dlho na pristrojoch stratila saci a aj prehltaci reflex, musela byt krmena hadickou a od pol roka doslova stopkana kasickami ako huska... tu druhu zase kojila, koji doteraz a budili sa jej tie deti na zaciatku aj kazdu hodinu, stale ina, takze vraj az teraz sa trosku vyspi, lebo uz spia do 5 rana... a to boli cely cas sami v tej australii a kamoska sa ani nestazovala, skor zartovala na tuto temu..no ma moj obdiv 😕 ...

prsky
20. júl 2009

hor...kvoli lepku, ale od 8. mesiaca uz lepok mozu (novsie sa teraz uvadza uz od 6 mesiaca) 😉

horajda
20. júl 2009

no sak prave ja som citala ze od 6 sa uz moze tak co potom, a ja ho davam od konca 8 a to tiez asi dva krat ho mala

prsky
20. júl 2009

deni...tak to "rispekt" pred kolegynou...to si clovek uvedomi, ze ako sa ma dobre, ze? 😉

horajda
20. júl 2009

sak aj kase uz davam od 8 ale striedam to, pomalicky podla mna je najlepsie

siska_br
20. júl 2009

deniiiii - uf, sa tazko aj citalo o tych dvojciatkach...ja sa uz asi nebudem stazovat, ze sa nevyspim... ☹

btw - aj ja som sa s mojim muzom zoznamila v nemecku 😀 😀 😀 taaaak daleko som sa musela trepusit, aby som si ho uhnala... ale oplatilo sa 🙂

prsky - na rozok sa v najblizsom case chystam aj ja, tento tyzden zaciname s lepkom. a s tym zavislacenim je tu u nas ale na chlp tak, ako prsky opisovala. ale zase, aby som moc neohovarala, ak ma dobru naladu, tak je to lepsie a necha sa aj od inych popestovat. ale ak nie...zachran sa kto mozes..

s pocasim na sobotu to vyzera zatial celkom oki, snad sa udrzi...aj ked do soboty sa to aj 6x otoci, ze? hora a nemohla by si sa niekym doviezt? 😉

siska_br
20. júl 2009

k tomu lepku...:

http://www.maminkam.cz/kdy-a-jak-zavadet-lepek-...

ale 4-6 sa mi zda straaaaaaasne skoro...my tiez zaciname az dnes zrovna

irenee
20. júl 2009

Ahoj holky mám doma taky listopadového štírka, tak jsem si říkala, že bych se k vám mohla přidat 😀 - teda jestli můžu......

prsky
20. júl 2009

siska...ja som zacala s roztekom pred cca 2 tyzdnami, aj to len ked ja jem ranajky, ona sa rve za mnou, tak jej kusok sucheho odhryznem a dam a ona si ho potom premiela v ustach a hovori ammammmamm 😉

prsky
20. júl 2009

inak Lala uz celkom aj moju mamu moze, ale tiez ze "odtát potát" 😀 ale uz ju v dobrej náladicke aj pomojkuje a mojho braxa zere pohladom 🙂 ale najviac sa aj tak tesi, ked sa zbierame domov...pri dverach sa az nahlas smeje mrska mala 😅

irenee...vitaj, pokojne sa pridaj...krasne meno ma tvoja dcerenka 🙂

siska_br
20. júl 2009

no ved na niecom si tie deticky zuvacie svaliky na tie buduce pecene stehna trenovat musia...inac, ja som malemu kupila ryzove chrumky, mam taky asi klamlivy pocit, ze sa menej drobia ako tie kukuricne....teraz posledne som zobrala spaldove, na tie som zvedava, ako budu chutit, este su schovane

irenee - jasne ze mozes 😉 v poslednom case je to tu taka zamlkla tema, tak sa nezlakni 🙂 🙂

irenee
20. júl 2009

díky, taky mě to stálo dost úsilí ho v rodině prosadit 😀 jinak koukala jsem do toho tématu Pre ,,netabulkove" mamicky - no hustý, je fakt, že Zitulka už taky ochutnala kdeco, ale jenom proto že sbírá každej drobek pod stolem 😔

horajda
20. júl 2009

baby pridem busom a co sa deje na devine, ci iba tak? a kedy sa stretavame?

deni_v22
20. júl 2009

no baby, tiez som si dnes myslela, ze kam sa ja hrabem s mojimi starostami, ze mala sa budila 11x za vecer...no najviac ma prekvapil ten klud a pokora s akou to vsetko prijala a opisovala..asi len ti ludia mozu mat dvojicky, ktori to zvladnu...

irenee, vitaj 😉

siska_br
20. júl 2009

zuzi, iba tak, uz davno sa tam chystame 🙂 🙂 🙂

talinka
20. júl 2009

no cafteeee....

aka zaujimava debatka sa rozoberala 😀 zase co sa moooze a co nie...no ja sa snazim byt tabulkova maminka, naucili ste ma to ,ale sem tam sa nezadari....a tiez ma minule dorazil svokor, ze a pribinacika mu este preco nedavas???? 😠 oni vedia najlepsie...a ked nechcem nieco pocukrit a som odmietam, tak to je zle, ze ved sol potrebuje dietatko !!!!! ved ju ma dost aj bez soli vo svojej strave,aleto im asi nedochadza 😖
aj vcera ako sme tam boli na nedelnom obede, uz nerobila tominovi zeleninku zvlast..ale vybrala ju rovno z polievky a rozmixovala.... 😖 tak co uz mam potom robit? ved by nemal co jest...vcera som to neriesila ale dnes som mu davala zvysok a ochutnala som a bolo to fakt dobre a ochutene z polievky... 😖 aby nahoodu Tominko nemal take nesolene!!!! ma picne asi....preco mi to robia tak za chrbtom? bohvie co vsetko tam dava este..preto tak vzdy dobre papa,ked sme tam v nedelu....lebo u nich v rodine jedia decka normalne s nimi nedelne polievky uz odmalicka 😒 len ja som divna, ze to odmietam
rozok som uz tiez dala...ale len tak 2x asi a okuskaval koncek a kukuricne chrumky nechce....dobry chlapec 😀

a choditko pouzivame sem tam na par minut denne to urco neublizi....tam nie som tabulkova 😀 😀 ale urco ho tam neodkladam,lebo on aj ked je v choditku sa hrame spolu , nerobim nic ine....
ale netreba nic prehanat vsetko v ramci normy a podla svojho usudku....

sak aj mna na FB jedna tkamer zdrbala, ze co kase az od osmeho mesiaca,?? sak to uz ine mnamky moze papat....atd atd....
pepka,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuu...nech sa ti to rychle zhoji a neboli 😖

irenee, vitaj skoda, ze si sa nepridala este v tehu, vtedy sa tu vela pisalo, teraz je to bieda... 😀

talinka
20. júl 2009

siska, s tym devinom mi to robis naschval???? prave ked ideme cez vikend inam???? 😀

irenee
20. júl 2009

deni 11x za večer 😲 by jsem asi nepřežila, náš rekord byl 8x a po týdnu jsem už usínala i u sporáku při vaření

deni_v22
20. júl 2009

irenee, ano, mali sme take obdobie, ale uz je nastastie len v spomienkach 🙂...teraz sa budi tak 3x, to uz ani nevnimam..

ja som sa tiez v sobotu u svokrovcov citila ako bojovnik za prava deti, ked som sa snazila varit marhulovu vyzivu bez cukru...nakoniec mi vsetky flasticky nabalili..asi ze co som si navarila, mam si aj zjest 😀 ...

pepka, som docitala, co ta niciii ☹ tak sa len daj rychlo do poriadku...pochval si muzika..mas poklad doma 😉

irenee
20. júl 2009

jo, taky jsem ráda, že to období máme za sebou, malá mi už před měsícem začala spát celou noc, tak jsem byla celá šťastná, jenže je strašně droboučká má 6450 g tak mi teď doktorka nakázala jí 2x v noci budit na krmení 🙄 Nadšená z toho nejsem, hlavně proto, že malá se sice napije, ale neni to nic extra a ráno pak odmítá snídat, tak nevim jestli je to tak dobře

mirri
20. júl 2009

zdravim devcata
tak vas zdravim z ostravy.nestiham vas docist,zacnu az zitra.dovolenka je super,uzivam si to,maleho vidim jen na kojo a v noci.. 😀
cestu autem jsme zvladli super,maly tech 8 hodin prospal,jen se 2x vzbudil na kojo.mam doma zlaticko.. 😵 no jdu vybalit,zrovna jsme dojeli z jizni moravy....
no holky,normalne jste mi chybeli... 😀

deni_v22
20. júl 2009

mirri, tak vitaj 😉 super, ze maly je taky cestovatel...a ty si to cele odjazdila, ako bolo planovane?

irenee, pozrela som si tvoj albumcek, mala je krasna, ma nadherne kukadla 😵 a podla fotiek nevyzera, ze by bola taka chuducka...

mirri
20. júl 2009

jo deni,odjela jsem to ja.manzel mel koleno poradne natekle,tak si cestu docela odtrpel..hnala me dopredu myslenka jak si odpocinu...tak jsem na to pekne slapla.. 😀
no jdu spat a na nove tvaricky kouknu zitra...ted mam casuuuu...... 😉

deni_v22
20. júl 2009

no ty si sikovna baba 😉 oddychni si poriadne a prid sa sem chvalit, ako dobre ti je 😉

rominka
20. júl 2009

ahojte tak jsem si vas opet docetla sezrala jsem ted pri tom mega lentilky a muzu jit akorat tak spat nez se ta nese princezna ozve na kojo dneska uz mela 8 mesicu mame uz doma velkou babu 🙂 ,hledala jsem opet ubytovani chatu v okoli liptova pristi tyden chceme vyrazit a jeste nic nemame jak se domlouva vic lidi tak je to slozitejsi..... 😕 jinak dneska probehla u nas vymena nazoru s tchyni .....a pak dojeli nasi kuknout na malou a ta byla nachystana na spani v kocaru strasne unavena a jak dojeli tak ju to uplne preslo zadne mrceni na spani uplne jsem nechapala opica nase jedna ,mama nam udelala merunkove knedliky mnam ,miri -vitam te na morave a moc moc odpocivej ,pepka -jak jsem to cetla jak ti bylo zle jsem si rikala to mela jak porod a v posledni vete jsi to aj napsala...mas sikovneho manzu muj by mi taky pomohl uklidit ale tohle vsechno by nestihl ani kdybych byla na smrtelne posteli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre