Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

sisa.b
29. júl 2009

prsky, my uz lepok davame, aj zltok 🙂 a my sme dnes boli na poradni - 9500g a 77cm

sisa.b
29. júl 2009

a to sa mi mala nezda nejaka buchticka 😝 ale doktorka sama povedala, ze je dlha a pevna baba z nej, ze vobec nie je tucna

zdenus
29. júl 2009

sisa, to je ina vaha, ze 9,5kg...ale aj dlhana je z rebeky 😕 😕 😕

nasa laura je zhruba z tej rady co lala od prsky....teraz cca 8,4kg a dlzka netusim...

prsky, ja uz davam biely jogurt od 8.mesiaca, pri eli mi kazala od 10, taraz od 8...ale sak to je uz asi aj jedno....ja sa v tom nevyznam 😀

talinka
29. júl 2009

prsky, sisa.....super miery 😉 Tomi nema este ani 8 kil 😅 sak ani sa necudujem, ved je viac menej len na mojom mlieku stale, vobec nechce papat..uz neviem co mu mam davat, z kazdeho len fakt mini pidi trosku 😝 neviem ci mu staci len to moje mliecko, uz urco potrebuje aj ine ziviny.....

ze zltok? sak to uz davame davno 😀 fakt kazdy lekar povie inak...staci sa naozaj len pousmiat nad tym vsetkym a zariadit sa podla vlastneho vedomia a svedomia..

Tomi sa mi cely den zda, ze ma nejake cervensie a lesklejsie ocka, tka som mu zmerala teplotu a 37,6 bez odpocitania, samozrejme este nic moc,ale snad to nepojde vyssie, zeby zo zubkov?neviem..uvidime...chudatenko moje malinke....

teraz som ho vyslala von a ja mozem pokracovat v upratovani....lebo dnes pridu aj moji rodicia aj Vladkovi aj nase sestry a ideme si robit palacinkove orgie 😀 😀
uz som nakupila pudingy, slahacku, vajecny liker, ananas , mandarinky, ribezle, idem pomliet orechy,kuknut ake mam doma pouzitelne dzemy a hor sa na obzerstvo 😀 😀 😀

talinka
29. júl 2009

no tak svokrovci nedojdu, som sa prave dozvedela, ze od nedele je svokor total chory, viroza jak slak..tak dufam, ze to Tominko nema teplotku z toho, ze to nanho ide...sakraaaaa

sisa.b
29. júl 2009

talinka, aj my sme skoro stale este na mlieku 😝 prikrmy stale ratam na lyzicky, obvykle tak 6-10 😅 no vahu ma poriadnu, ale teda ked pozeram na vasich mackov na fotkach, tak sa mi zda praveze dost chuda 😕

talinka
29. júl 2009

sisa, som rada, ze v tom nie sme jedini, presne aj ja mozem ratat na lyzicky a tiez tak ako vy...no ved to Tomino sa mi nezda chudy,ale zas nie je nejak velky alebo co....ved ani moc nepribera za 10 dni len 40g to sa mi zda dost malo..musim ho dnes odvazit...kedy sa nam rozjedia.ved niektore dievcata, uz urco maju nahradene kojenia prikrmami a ja kojim stale...niekedy sa len tak hrame, proste sa natiahne sa sam si zacne cucat 😀 a tak dam mu, coby nie? mozno aj preto nechce ine, ze je stale syty,alebo co...ale zaujimave je, ze u svokry vzdy zje dost aj ked to este nie je 100 alebo 150 ml akoby mal...ale taka 60-70 ml to je 😝 jak to ta zena robi neviem.... 😀

sisa.b
29. júl 2009

talinka, mne sa poriadne najedla, az po tom mydle 😅 mozno aj nejaku 150ku dala, ale ja to neviem odhadnut, lebo my nepapame kase

tara2
29. júl 2009

sisa - no to si ma teda potesila 😀 😝

cryonae
29. júl 2009

ahojte baby, uz som vas par dni necitala, lebo som bola dost skaredo chora a nevladala som ani pozerat... ale o to nejde ☹ maly to asi drapol odo mna tiez a dnes vecer sa mu vyhodila teplota a zaplnil nosik 😢 😢 😢
ked ste mali chore deticky, ako ste im ulavili od plneho nosa? odsavali ste zakazdym ked mali plny nos? budili ste ich kvoli tomu alebo ste ich nechali dychat ustami? lebo maleho to dost rusi a strhava sa zo spanku s placom 😢

prsky
29. júl 2009

tal...sak lala tiez viac-menej len na mlieku zije

zdenus...jogurt davam uz asi tyzden a lepok 2 a zltok som zaviedla uz pred mesiacom 😅 tak som sa v poradni len pousmiala - ja to beriem ako odporucania a zas nejak extremne skoro nic nezavadzam si myslim... a Laurinky musia priberat podobne 😀

prsky
29. júl 2009

cryo..odsavala som iba ked som mala pocit, ze uz fakt nemoze dychat, nebudila som ju kvoli tomu

cryonae
29. júl 2009

baby ja to neviem odsat :( ledva poodsavam uz pocujem ako krochka a prehlta nieco :'(

prsky
29. júl 2009

cryo...aj Lale to tak robilo a to mala len nadchu...som mala dojem, ze to odsavam az z paty a vzapati to tam bolo zas 😒

horajda
29. júl 2009

cafte baby, otazocka viete krvnu skupinu vasich deticiek?lebo ja som ju nemala v prepustacej sprave, asi bdem ziadat detsku dokinu o vysetrenie co myslite?

talinka
29. júl 2009

hor, jasne, ze viem krvnu skupinu, ved je uvedena tusim aj v ockovacom preukaze...ci ako sa to vola...

talinka
29. júl 2009

no aj Tomi je dnes divny, teplotka sice klesla, ale tie ocka mal stale cervene, slzave a take ine, neviem co to ma.... 😝

cryo, chudatko ty a Tominko, zelam vam skore uzdravenie...ja som odsavala Tomina, vlastne ked sa narodil aj po kazde v noci ako som ho prebalovala, ak je to potrebne odsaj, sak zas hned snad zaspinka,drzim palceky vam obom!!!

cryonae
29. júl 2009

tali keby si videla tie sceny ked odsavam... ten potom tak rychlo nezaspi :(
ja viem aku ma maly krv.. taku istu ako jeho tatko a povedala mi to sestra v porodnici.... ale urco je to niekde v nejakej sprave napisane

talinka
29. júl 2009

cryo, to vazne? Tomino moj to ma snad aj celkom rad...on vzdy stichne ako zapnem vysavac a drzi, niekedy sa aj usmieva pri tom...nastastie, neviem si predstavit,keby mi pri tom robil sceny ja mu denne odsavam, vzdy pred spanim,alebo ked je tam nejaky krokousik ...chudatko tvoj Tomi sa toho asi dost boji....ty mas zase trapenie... 😖

cryonae
29. júl 2009

tali on bojuje ako o zivot, kruti sa ako dazdovka, hadze hlavickou a nedovoli ani za svet aby som mu ich odsala.. musim si nanho klaknut a pritlacit mu rucky k telu stehnami a jednou rukou pevne chytit hlavicku... inak by som mu asi vypichla oko.... samozejme ze pri tom ruci ako keby som ho z koze drala

talinka
29. júl 2009

heli, fuuuha...tak to sa ani nedivim, ze ma z toho taky hysak...ale inak by sa ti to asi nedalo ani spravit 😝 no musi to vyzerat hrozne,ked mu odsavas...ja max pridrzim nejak rucicky...aj to len obcas...no tak s tym nic neurobis, len to musite pretrpiet..a raz ked bude rozumiet, mozno pochopi, ze mu nerobis nic zle...

cryonae
29. júl 2009

tali on je celkovo citlivy na svoje telicko 😉 a na nostek extra... jeho aj nakremikovat je umenie... nehovoriac o prebaleni popripade cisteni usiek

irenee
30. júl 2009

ahoj, jsme měli pár dní rozbitý počítač, Zituška se podělila o sunar s notebookem 😒 cryo mě vždycky malá taky u odsávání dělala scény, fakt boj, ale teď to nějak ustalo, já jí dám do ručiček něco zajímavýho, ona zkoumá a já odsávám.... jeden čas zabíralo když jsem při tom doost nahlas zpívala skákal pes, to pak třeštila oči, smála se a zapoměla bojovat, no, ale tuhle metodu nedoporučuju praktikovat ve 3 v noci, sousedi pak koukaj vražedně 😅
Jinak jogurt dáváme asi 3 týdny a žloutek sem tam taky už nějaký čas, ale malý to nějak nechutná, vždycky když má příkrm kde je žloutek tak se v tom pohnípe, okoštuje a konec 😔 😔

tara2
30. júl 2009

Dobre rano 🙂
tak nasa noc nic moc, maly sa stale budil 😒

hor - aj maly ma krvnu skupinu zapisanu v ockovacom preukaze a aj v prepustacej sprave. Myslim ze to vysetruju kazdemu babu, ale definitivnu krvnu skupinu sa dozvieme az po roku veku deti, vtedy sa uz da presne urcit

cryo - no nezavidim ti, aj s Dominikom musim pri odsavani takto bojovat

bezaz
autor
30. júl 2009

bre ranko
tal naco odsavas kazdy den? ved tie krokose maju aj svoju funkcii 😉
cryo nezavidim, chudatko aj ty aj tomi
my sme mali otrasnu noc tiez, mali sme komara v izbe, tak som ho lovila, aby neuhryzol malu
my krvnu skupinu nevieme, v porodke povedali, ze tu zistuju len u RH negativ rodicov
inak je teraz uplne debilne obdobie, vcera sa fotrikovi zabil chalan na leseni, kamoske umiera otec na rakovinu, utopila sa jej macka, no proste same jobofky 😝
ozaj mame 7. zub konecne vonku

pepka
30. júl 2009

dobre ranko,
bez, aj okolo nas je blbe obdobie, brachovi vcera srobovali patu, ma tam 7 zeleznych bonusov, sused spadol z rebrika, zlomil krcnu chrbticu, nastastie neochrnul, kamosov tato spadol z rebrika, zlomena stehenna kost... ale tfuj tfuj tfuj nastastie nic smrtelne....

mato tiez neznasa odsavanie sopla, vrti sa jak sliz v polievke, nastastie bol soplavy len raz, ja neviem, ci mal 4 mesiace vtedy... odvtedy mame pokoj... klop klop
inak odsavacka na vysavac, so som kupila v lekarni za takmer 14 eur stoji v madarsku polovicu, na SK je to dobra ryza tolke prachy za kus plastu

pepka
30. júl 2009

zajtra uz ideme do TN pre nasu prazdninujucu velku babu, taky ma program a tak jej je tam dobre, ze na nas ani nespomenie, no hadam ani domov nebude chciet ist 🙂 ale dobre mi to padlo, ze tam je, mam vacsi klud na liecenie a nemusim chodit von, ona by sa doma unudila, matkovi je to jedno, ten sa prehra, zabavi.... obcas nanho spadne lego alebo barbinovsky domcek 😅 ale inak pohodicka
a vcera som musela spravit reorganizaciu v spalni, lebo mal postielku pod kniznicou a vytahoval odtial petovi knizky a jednu mapu mu uz stihol rozzut a to tatovi skoro srdce vyskocilo, on je na tie knizky taky cintlavy, ze som to musela poriesit k vseobecnej spokojnosti...

prsky
30. júl 2009

inak s tymi cenami ma dobre se.ru a hlavne ze davaju taku priblblu reklamu, ze ako my, obycajni ludia mozeme bojovat proti krize nakupovanim na slovensku..no nech idu do pr.dele, ked ja zo svojho minirodicovskeho prispevku mam kupovat o polovicu drahsie to, co je v HU a AT lacnejsie

my sme zas vcera presunuli komodu k posteli, aby mala nepadala 😀 tak spime v oblozeni, akoby nas v noci draci mali napadnut 😀

bezaz
autor
30. júl 2009

pepka no ked sa dari tak sa dari 😝
prsky heh, co keby ozaj hej? myslim tych drakov 😀

prsky
30. júl 2009

bez...ja sa skor bojim duchov pod postelou 😀 a ako decko som sa aj v najvacsich teplach prikryvala, bo keby dosli zlodeji alebo vrahovia, mna neuvidia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre