Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

cryonae
12. aug 2009

bre ranko,

tie little bee su kaufandacky vyrobok... netusila som to, ale minuly tyzden som tam nahodou sla s rodicmi a nasla som to
malemu som ritku na noc nahrubo natrela sudocremom a vynimocne v noci aj prebalila a uz to ma len polovicnu velkost... to vyzera ako keby to mal popalene 😢

siska presne nad touto autosedackou som sa zamyslala este ako tehula 🙂 velmi sa mi pacil ten design 😀

tari my budeme stavat az od buduceho roka, beries nas do temicky?
a kde staviate?

zuzz
12. aug 2009

ahojte,

betonujeme murik na plot. ondro bol vcera cely od strku, ako pomahal svokrovi nahadzovat do miesacky 🙂
a natalku fascinovala tociaca sa miesacka.

cryo - zatial som s tymi little bee prikrmami nemala problem, ale kupovala som doteraz len tie uplne jemnucke od 4.-6.mesiaca. nejaka hovadzinka s mrkvou a ta bola mnam. tie pre vacsie babo sme neskusali.

miyya - k autosedacke - odskusali sme pri prvom synovi, ze v tomto veku vyhovuje (bez ohladu na znacku) taka 3-polohova cca do 18 kg,mmy mame renolux, je to take pevne vacsie 'vajce' a babo sa v tom celkom dobre citi. aby sa cestou mohol aj pohodlne vyspinkat a aj kukat z okna v sikmom sede, ked nespal.
neskor sme mu kupili, ked mal asi 2.5 roka vacsiu maxi cosi, ktoru pouziva doteraz. z nej sa da neskor ta chrbtova opierka odpojit a ostane uz len sedak. ta opierka ma okolo hlavy take rozsirene 'usi', ked zaspi aj teraz, tak sa o ne opiera.

cryonae
12. aug 2009

zuzi uz som sa poucila a nebudem kupovat tie pre starsie babatka... ako mozu spravit nieco co sa zda prekorenene a presolene aj mne.... :-/

siska ta concord trimax lotus je polohovatelna? nikde to nemozem najst

bezaz
autor
12. aug 2009

bre ranko
k tym vyzivkam, teraz su nove babylovky, maju dobru cenu a hadam vo vsetkych je rajcina 😝
cryo ninka mala takto spalenu ritku, ked som si ja dala fazulu s madarskou klobasou 😝 tiez sudocrem a za den bolo ok
k sedackam, tiez viem, ze doporucuju na nie velky vahovy rozsah, su bezpecnejsie, tiez budeme kupovat len do 18kg, naj znacky romer a maxi cosi, teda crash testy, ja som chcela MC, ale peto ma presvedcil, ze romer, lebo MC ma len 3bodove pasy.. suhlasim so sisou s tym isofixom, akurat ideme zistit, ci sa nam da namontovat do auta, lebo peto v sluzobnom ma
a tiez suhlasim so skusanim, my sme tak vyberali kociar, nas favorit concord fusion sa ninke absolutne nepacil, zacala v nom hned revat
hehe k stavaniu, no my raz zdedime haciendu na kopci nad bojnickym zamkom, tak naco sa snazit.. 😀 ale neee.. ked si predstavim, ze sa budeme musiet nejako so segrou dohodnut, vyplatit druhu, kokso neviem, kde na to zoberieme 🙄

tara2
12. aug 2009

Dobre rano 🙂

tal - jasne ze sa rata 😉

cryo - aj vas beriem do temy 🙂 , my staviame vo Vinicnom a vy?

zuzi - no ja ked som si predstavila ze by sme niekedy mali vyplacat pomerne velky dom v Pezinku s velkou zahradou 🙄 🙄 🙄 to nas lacnejsie vyjde ked postavime a nemusime nikoho vyplacat a hlavne nebudem mat za chrbatom svokru 😎

pepka
12. aug 2009

ahojte babuchy

pepka
12. aug 2009

no aspon my sa stavat nechystame, jedine ze by sme lotto vyhrali, ktore nepodavame, nemam odvahu si brat na krk miliony a obdivujem tych odvazlivcov, ja by som sa uz do smrti nevyspala od strachu, ze nebudem schopna splacat a vezmu nam vsetko.... v tomto som taky posero....
ale keby boli prachy, kupim hotove a potom hanke vytuzeneho psa a mozno este benjaminka 🙂

ja kupujem hami vyzivy, alebo babylove, tie su celkom mnam. tiez som este neskusala, co spravia matovi tie "velkacske", zatial papa len tie hladke kremove s jednoduchymi chutami. pamatam si ale, ze hanka mala vzdy straaaasne brontovy vystipany zadok zo vsetkeho, kde boli rajciny.... auuuu.... imazol nam pomohol.

pepka
12. aug 2009

autosedacku mame Romer King 9-18 kg je tusim, to ma po Hanke, 5bodove zapinanie, polohovatelna, boli sme nad mieru spokojni..... a potom zdedi po Hanke Recaro Start do 36kg, operadlo je vyskovo nastavitelne, sedadlo do dlzky nastavitelne, opierka hlavy a vsetky blbosticky okolo, neskor sa da pouzit iba sedak, operadlo sa da odmontovat..... tiez max.spokojnost.

pepka
12. aug 2009

taketo mame:
http://www.babydirekt.eu/sk/roemer-king-plus-20...

http://www.poruke.sk/produkt/9-36_kg_(ece_1_2_3...

zatial sme ale stale vo vajci, rada by som ho tam do roka udrzala, aj ked uz mu nohy trcia, ale pri celnom naraze je to v kazdom pripade bezpecnejsie, este nema take pevne telicko a svaly aby si nedolamal krky

pepka
12. aug 2009

Ty kono, citam tu ze 8 zubov ma ktosi 😨
my stale nic, ale pozerala som fotky Hankine, tiez az v 9 mesiacoch jej vyliezli 4 skoro naraz... dovtedy nic.

a na nocnik sme zacali davat, ked Hanka vedela sama pevne sadnut, lozit, a ked sa mi zdalo, ze uz trochu rozumie tomu, o co ide a co po nej chcem, mala tak 9 mesiacov, ale stale mi odtial utekala, lebo maly sarkan nevydrzal minutu obsediet.
chalani su v tom uvedomovani nejaki pomalsi tusim....

pepka
12. aug 2009

no pridem po dlhej dobe a som tu sama, pekne, idem teda robit nieco uzitocne 🙂

miyya
12. aug 2009

tara aj my robíme svojpomocne,ale bez pivnice.už robí muž priečky a čakáme na okná.budúcitýžden nám prídu urobiť elektriku.skúsim odblokovať videjko na FB.mám ho tam,ale nevidí ho každý..dala som totam len kvôli segre. ale je to len samostatná prístavba rodinného domu.
díky za typy na autosedaččky popozerám 😵

miyya
12. aug 2009

Pepka ja som tu, neutekaj

Tara môžeš si pozrieť na FBsom to pre teba odblokovala

miyya
12. aug 2009

pepka my už máme tri velké zubiská spodné.a teraz čerstvo prerazané dalšie tri vrchné a zvyšné napuchnuté no vrr.ved sme aj tak zlý.je ako čert a umrčaný 😝 😝

pepka
12. aug 2009

miyya, nezdrhla som, akurat som nejake fotky ponahadzovala...
mato ma vrchne dasna tak strasne spuchnute, ze len do nich pichnut a exploduju, ale furt nic,
no ved mne tie zuby nechybaju, len nech dlho bolestivo nelezu

miyya
12. aug 2009

ved tak tak...nás poriadnetrápia.len som troškumimo,že vrchný sa mu minule prerezal a krvácalo mu to. neviem či je to normálne 😕 😕

miyya
12. aug 2009

inak tie sedačky pekné prašule zato pýtajú.skúsim pozrieť na burze,leboto čo si mi odporučila stojí dosť,tak hádam jazdené kúpim o dosť lacnejšie

sisa.b
12. aug 2009

ahojte 🙂 tak my sme si tu chicco kupili a sme tiez nadmieru spokojni. je polohovatelna, isofix nema, ale do nasej feldy by nam bola s isofixom zbytocna. malej sa v nej paci, lebo konecne pozera von oknom 😀

sisa.b
12. aug 2009

a kupila som ju novu na aukre za 115€ + posta 🙂

siska_br
12. aug 2009

miyyus - davaj na bazare bacha, nekup pouzitu, nikdy nevies, a nemusi to vediet ani majitel, ci sa tam cosi neposerinkalo...pri naraze sa moze cosi ulomit, z von to byt vidno nemusi a nedajboze sa cosi...no ved vies...pouzitu by som sa bala kupit

cryo - ty concordka je polohovatelna do dvoch poloh, a veru vo vajku viac nelezal. ja by som tiez este vajo nemenila, ale nase chicco vajo malo len 3-bodove zapinanie a to bola katastrofa. kvoli tomu sme uz sedacku menili. tie recara, co spomina pepka ze su tiez dobre a potom este storchenmuhle. to siu take trosku lacnejsie v porovnani s MC a romer napr. a trebars britax je dcerska od romeru, nerobia potahy v nemecku ale v polsku tusim a preto su lacnejsi

bezi - tie babylove vyzivy som tiez minule studovala v obchode, tiez som nechapala, na kyho boha do vsetkeho trepu rajcinu, objavila som bez paradajky len jednu fajtu - tusim zelenivova ryza s masom, bolo to od 8. mesiaca, normalne v tom boli kusky ryze, som myslela, ze to maly na mna rovno vypluje a normalne ti mu to smakovalo. som bola celkom prekvapkana, lebo podla mna bola 😝 😝 😝 ale to som mu nepovedala 😀

sme dnes boli na prvej hodine noveho plaveckeho kurzu a bolo supeeeeer, ovela viac sa mi to pacilo, ako ten predchadzajuci, no normalne unesena som 🙂

prsky
12. aug 2009

dik siska aj za IP

babylove s rajcinou som uz davala, ale moc krpani nesmakovala

isofix musim zistit, ci sa u nas da pouzit, ale zas sa mi zda ako pri vsetkom u deti - ze zarabaju na strachu rodicov - ked si nekupis to a hento, neodpustis si, ked sa nieco stane atd

my sme inak dnes vstavali o pol deviatej 😵 a umyla som aj okna a podlahu a umyla kupelku a zachod...som dnes za sikovnu...a za odmenu si dam dnes trening 🙂

siska_br
12. aug 2009

prsky - my sme boli presvedceni, ze nasa Hana isofix nema, kupili sme concorda bez isofixu a na druhy den tam erik isofixove uchytky objavil 😠 😠 ale uz som to nemala sil riesit...vratit sedacku a vyberat opat zdlhavo - ako sa poznam - druhu s isofixom. ale je neodskriepitelny fakt, ze tie fixove su najbezpecnejsie, vo vsetkych testoch...samozrejme, adekvatne, raz tak drahe... 😝

ty si dnes aka akcna????? ze okna umyla....by som tiez mala 😠

prsky
12. aug 2009

hihi....ale len na 1 strane bytu...zajtra este 1 male v cackarni, balkonove dvere a tych mrte okienok na balkone..ale ja som naposledy umyvala okna este pred porodom, takze uz boli riadne spinave

no ja kukam, ze by sme mali mat uchytky na isofix vzadu v strede..uvidime, ale zas tie praxy su ze fuuuu 😅

lilly
12. aug 2009

ahojte, my sme uz tiez kupili novu autosedacku, lebo ta vajkova mi uz liezla na nervy a nezdala sa mi uz dost bezpecna, mali sme Mutsy polohovatelnu a nejake labilne sa mi to zda a tiez 3 bodove pasy.. tiez som si nastudovala okolo toho kadeco, najbezpecnejsie su Romer, Maxi COsi a este Kiddy /tie ste tu este nespomenuli/, tam je taky pultik pred dietatom a ziadne pasy, no najlepsie ten pultik tlmi naraz, no vela deti v takej sedacke sediet nechce, takze tu treba urcite vyskusat najprv nazivo.. Ja som najprv tiez chcela velmi tu Britax Romer Evolva od 9-36kg, no ked som tam malu posadila v obchode, tak tam bola stratena a este tam aj revala.. skusili sme este Babypoint Zenith Sea, od 9-25kg, tak tam krasne zapadla, spokojne sa obzerala, sedacka sa dobre dala napolohovat, je tam tak pololezmo, dobry potah, pohodlne sedenie...
potom som doma este rozmyslala asi tyzden, isofix vo felicii nemame, prehodnocovala som, no nakoniec sme kupili tu Zenith, ale cez net a z Ciech, som s nou spokojna a aj mala je v nej spokojna.. nema sice crash testy, no upustila som od nich.. odtial sme ju kupili, vysla na 99€, inac v Alltoys, kde sme ju skusali je za 139€, na nete u nas tak za 125€
http://www.detskezbozi.com/inshop/autosedacky/9...

zdenus
12. aug 2009

caute 😉
ani my sa nechstame stavat...takze sa do klube nepridam 😀

a co mate proti rajcine v prikrmoch? ved varena rajcina je v pohode, len surova je alergen....a ja osobne rajciny mozem, jedla by som ich ku vsetkemu 😉

inak tiez uz riesime vacsiu autosedacku, zatial na to nemam cas, ale musim na nete cosi kuknut...ale tiez mi to pirde tak, ako napisala prsky..dobry biznis...ked sa cosi stane a naraz je brutalny, tak nepomoze nist.....a zas nie je pravda, ze co ja lacne, tak stoji za hovno...ako sa to niekde pise 😕

tot vsjo, stale bojujeme bnez teplej vody, dneska to vzdavam a idem do kadernictva, nech mi zmyju haro, lebo doma je to alchymia 😝

siska_br
12. aug 2009

zdeni - a kde sa pise ze lacne su na hovno? 😨 😨 😨

inac, mne sa maly ohadzal aj po tom, ako som ja zjedla paradajkovu polievku. po varenych rajcinach teda. takze preto malemu paradajky nedavam ja 😉

zdenus
12. aug 2009

siska, to sa to vyhadzal teraz, ked uz papa prikrmy? lebo ako babo hej, to oni reaguju vysypom aj na skaredy pohlad, ale teraz by uz nemali....ale kazde je ine 😕

v tych diskusiach napr na babatku je to o tom, ze ked sedacka nestoji 5 litrov, tak je to shit....ja neviem, celkom sa v tom neorientujem, ale druha strana je zas o tom, ze kolko zaplatime za znacku 😕 😕 😕
eli ma teraz chicco a je v pohodeš

siska_br
12. aug 2009

zdenus no, teraz. prednedavnom. a aj na jahody mi tak reaguje - teda jasnacka, ze ked ja zjem. vyhadzu sa mu cervene flaky po tvraicke. tak aj ja zvyknem reagovat, ked mi potravina ab. krem nesadne.

no ja si vobec nemyslim, ze ked sedacka nestoji 5 litrov je to shit. ani nasa nestala 😀 ale rozdiel v cene sa prejavi v konstukcii, potahu, pouzitych materialoch, testoch, kt. tie firmy na svoje sedacky robia....no a v neposlednom rade aj v znacke....takze uplne najlacnejsiu za 500 by som uricte tiez nebrala

miyya
12. aug 2009

siska dobrý postrreh ani ma to nenapadlo, že použitá sedačka a také riziká. ja by som ppoškodenp sedačky nepredávala,ale jasan každý sme neaký a treba si dávať bacha.

juj my papáme rajčinky, nám to najviac chutí.inak papá aj jahôdkové výživky,alebo jogurtíky. Nič také nám nevadí. Tak som rada, lebo mám fakt problém čo mu dávať jesť. nezje totiž hocičo.

No musím pozrieť do obchodu a potom budem múdrejšia. neako to máte všetko pozisťované a ja som z toho jelen

bezaz
autor
12. aug 2009

zdeni a varene rajciny sa mozu? som myslela, ze neeee 😲
lebo v tych rakuskych su napr aj citrusy ze od 6. mesiaca 😅
miyya vsade doporucuju nekupovat pouzitu sedacku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre