Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
18. aug 2009

tal...sak ked pribera, neries, asi mu staci...aj tak je teraz teplo na jedenie

amonis
19. aug 2009

ahojky tali u nás je to to samé akorát začala baštit jogurty sní i celý a přesnidávky takové ty masové věcí by jedla nejraději z mojeho talíře a to hned velke kousky a přímo do pusy někdy to vyplivne někdy sní takže nesmím solit svoje jídlo i když trochu to je slané včera mi v tom hrabala měla jsem těstoviny kolínka a kuře no prostě si nabere do ruky strčí do pusy a co je moc to vyplivne ..takže borel všude 😀 ale je neoblomná uplně se za tím dere.....

jinak asi znakuje když chce kojit a spinkat tak mě začne jakoby bacat to je asi jediná věc co jsem dělala od malička když jsem jí uspávala na rukách tak jsem jí vždyt tak trochu poplácala po ručičce a jí to zůstalo do teď 😀

petusaaa
19. aug 2009

ja vas po dllllllhej dome zdravim 😅
novinky: mame jeden zub. mozno uz aj dva, lebo mi neche otvorit pusu a v podnelok, ked ju naposledy otvoril, tak jeden uz mal a druhy sa mu prerezaval... 31.8 ideme na kontrolu na ocka, tak som zvedava, co si zasa na nas vymyslia. muco uz chodi za 2 ruky, ale radsej sa plazi a stavia na 4. ale este nestvornozkuje, len sa tak pohupava. znakovat moc neznakuje. aj ked sem.tam ukazuje znak pre jedlo, ale tym si nie som celkom ista 😅 tak cakam, ci sa to vykrystalizuje... ale ukazuje, aky budes veliky, tap tap, robi indiana a ked niekto zakasle, tak zakasle aj on.
jogurty este nedavame. to chcem zacat davat az po roku. ale stale toho papa strasne vela. len na desiatu mi spapa 2 banany a 5 piskot... 😀 na obed 200g hocicoho. a este si pyta.. a okrem toho ranajky a vecera 250ml mliecka. kasu mu nedavam, lebo uz nemam kedy. ranajky ma o 8, potom o 12 desiata o 16obed a okolo 19 vecera... trosku divne, viem, ale nestazuje si 😉
minule mi na desiatu zjedol 2hrusky, 2jablka, 2 slivky, 2marhule a 2broskine... a do toho 10piskot. to som len cumela. lenze on stale plakal, ze je este hladny. 😕

siska_br
19. aug 2009

peti no servus, pekne od teba, ze si zavitala 🙂 🙂 🙂 , ako sa mate? a ako bolo na jardovi???? urcite super, ze? jaj, keby bol ten nas uz trosicku vacsi...alebo nie tak velmi do maminky zamilovany....ale nie, vlastne to za to stoji 😅 😵

ty brdo, to myslis vazne s tymi mnozstvami? 😨 😨 😕 to su teda ine kvanta, by som hadam ani sama tolko neschasnovala. super, ze ti tak krasne papa 😵

nas samik mal dnes konecne uz len 37,1, tak sa tesim, ze je lepsie, ale srajdu ma stale poriadnu. vcera v tej kakacke som objavila take krvave vlasocky (tymto zdravime tal 😀 ), volala som dokimu, tak ze moze byt, ze ten virus mu udrel trosku aj na crievka a poskodil sliznicu, tak sledujem dalej, dnes uz boli asi len 3 take vlasocky. aj ciku ma takul tmavu, kym mi doslo, ze to bude tou mrkvou, ktorou ho teraz vo velkom ladujem, aj som sa zlakla. a babyyy, dnes mi prvykrat spapap celu velku 190g hipp-ku jupiiiiii. vcera z nej zobol asi 5 lyziciek a dnes kompletka, som nechapala normalne 😵 😵 😵

elanela
19. aug 2009

baby tak Sima včera chytila pripijáka-kliešta skoro ma porazilo ale muž jej ho vybral lebo ja tieto veci vôbec neovládam hned som volala doktrovi čo a ako a on že no nič musím ju teraz sledovat či sa jej nespraví nejaký červený kruh na tele alebo teplotu nebude mat.
inak mám podozrenie či jej nejdú zas dalšie zúbky asi stoličky lebo zas jakosi štrajkuje s jedením a je nejaká mrzutá uvidíme ideme v tempe jak bezac 😉

zdenus
19. aug 2009

nmazdraek, tak u nas uz soplia obdive, lauri to chytilo v noci, kua aj so soplami.....inak su zatial v phode, klop, klop....takze boje s odsavanim a taaaaak 😠 😠 😠

tara2
19. aug 2009

caute 🙂

peti - ty mas doma ineho hladosa 😕 , tiez by som toho tolko asi nezjedla...ale hlavne ze mu chuti 🙂

siska - a nerobili malemu vyter? Chudatko, snad mu ta hnacka rychlo skonci...ale uz je to na dobrej ceste ked teplota ustupila a chuti mu 🙂 . Drzime palce 😉

zdenus - mas to teraz tazke ked su obe chore ☹ ☹ ☹ juj drzte sa a zelam rychle uzdravenie 😉

ela - ides konkurovat bez? 😀 😀 😀

ja som dnes musela malemu znizit postielku lebo uz v nej strasne vyvadza a bojim sa ze vypadne. S oblubou vyhadzuje veci z postielky a rehoce sa ked ich hladam a nemozem najst 😀 . Uz zacina vymyslat, otvara skrinky a vytahuje z nich veci, najnovsie sa naucil otvarat Roldor 😝 . Plazi sa uz strasne rychlo ale stvornozkovanie este nezvlada len sa pohupuje na styroch a obcas padne dopredu 😝

rominka
19. aug 2009

ahojte kocky uz vam koneeeecne musim napsat uz jsme skoro 14 dni doma z dovci a nejsem schopna sem neco napsat porad jsme nekde apod.... tak ze v Jezerske se nam dovolena libila sice realita byla jina nez super nafocena chata na netu ale neva sak jsme byli vubec radi ze bylo neco volneho ale co mi tam vadilo bylo muchy a cigani jinak priroda krasna davali tam lisky dobrou noc zadna hospoda nic... kazdy vecer jsme grilovali a jinak vyletovali byli jsme na hradu ,na strbskem plesu,v polsku na nakupech 🙂 akorat me mrzela lomnice lanovka hned rano vyprodane 😖 a 2 dny nam prselo jinak se nam tam u vas 😉 tak libilo ze jsme premysleli se znamyma ze by jsme jeste vyrazili nekam na prodlouzeny vikend chcou do Terchove -co myslite je to tam dobre??? jinak Sabinka uz sama sedi doplazi se tryskovou rychlosti kamkoli nejvic se ji libi kvetinace papa krasne ale nejde to poznat na vaze ma neco pres 7 kilo ☹ akorat mi ted malo pije chci ju pomalicku odstavit tak jsme koupili aj bananovy sunar ale eeeéé ani ten nechce a ted kdyz me vidi s flaskou tak nechce ani vodu tak se snazim ji davat polivky at do ni neco dostanu ted spinka a pak se bude koupat v bazenku kdyz je tak krasne zitra se chystame opet do zoo na lesnou mame to skoro za rohem

zdenus
19. aug 2009

baby, vy ste tu inak ozubene, ze stolicky 😕 😕 😕

tara, ono to nie je az take zle, kym su to len sople, dneska eli uz podstatne lepsie ako vcera, ked jej to len tieklo, laure to zas tece dneska, ale ona je taky salamista, ze je v pohode 😝
tak drzte palce, nech to ostane len pri tych soploch a nech rychlo idu od nas het 😉 😉 ze dakujeme

tara2
19. aug 2009

zdeni - tak to je dobre a palce drziiiiiiiiiiiiiiiime 😉

siska_br
19. aug 2009

zdeni - jasne ze drzimeeeee

no u nas sa tryskovou rychlostou neplazi nic...ani zdaleka...

tara - nerobili mu vyter. ale doki mi do telefonu povedal, ze mam sledovat, a keby sa to opakovalo, tak mu vyter spravia

deni_v22
19. aug 2009

ahojte, baby,
mam za sebou zavaraci den, bola som u svokrovcov pre Misku a popri tom sme nastrkali do poharov hrusky, broskyne a slivky, paradajky na pretlak mi este bublaju v kuchyni... toho roku mali uzasnu urodu, citila som sa ako v Gulliverovej zahrade - vsetko ovocie bolo obrovske..

zdeni, aspon si to odkrutis s dvoma naraz....tak nech mas babulky cim skor fit 😉

siska, len daj pozor na tekutiny..synovec mal hnacku nedavno a dr konstatovala, ze je na hranici dehydratacie, hoci ho nalievali cajom, kolko to slo..ale ked Samkovi ustupila teplota, uz ste asi z najhorsieho vonku..drzim palce..

peti, ty mas jedaka 😅 vidim, ze ovocie vam nerobi ziadny problem 🙂 ...u nas leti skor zelenina, ovocie obcas musim maskovat do jogurtu, lebo ten ma rada..

mojkamirka
19. aug 2009

ahojte, peti vuav, som sa zasmiala na poslednej desiate, môj nezje ani tretinu jablka. U nás to vyzerá tak, že mlieko t.j. ranajky o siedmej, o 11 tej desiata activia, alebo rožtek, o 14. tej alebo až 15. tej obed o 18. tej večera. pomimo chrumka, ovocie. No na vás sa ani z daleka nechytáme, no hej a dvakrát do dna mlieko, a vela ml caju al. vody.
novinka: prerezáva sa nám štvrtý zub, tak je v dôsledku toho mrzutý, a dnes celý deň len vykrikoval mammam, celý minulý týždeň to bolo babababa, možno budúci týždeň to bude už tatata. A indiana robí tiež, ale nikto mu to neukazoval, bez tak to robí opakom ruky a pritom keca bababa, no zlatý je.

bezaz
autor
20. aug 2009

bre ranko
tak u nas skonicili krasne casy nocneho spania, ninka ma asi zabudovany budik, lebo sa budi presne po dvoch hodinach, dala som si v noci tu namahu a odsledovala 😝 takze je hore asi 5x za noc.. osalit cumlom sa neda, furt len cicik musim vytiahnut
peti teda jake mnozstva 😲 ninka zatial ani raz nezvladla cely 190tkovy poharik 😅
siska snad uz ste ok a samko nesrakotuje

pepka
20. aug 2009

bez, nezavidim ☹ mna takto cepovala hanka ked bola mala
mato je nastastie iny, hore je tak 2-3x, z toho aspon raz ho osalim vodou miesto mlieka, lebo moje ubolene dotrhane cici viac nezvladaju a ja vidim nocne hviezdy aj na spalnovom plafone pri kojeni, nie len na oblohe ☹

no mato je tiez dobry jedak, ale radsej ani nespominam, nechcem to zakriknut, dufam, ze sa tak prave nestalo.....
rano da jogurt, na obed tak 200 zelenina/maso atd. olovrant ovocie postruhane 1-2ks jabko, hruska, broskyna ... a na veceru kasa, tiez plny tanier.... tak sa nestazujem, ked doje, tak na mna este hulaka, ze kde ma duplu, teda hlavne pri tom jogurte rano...

a zuby nemame ani jeden, tiez nelozime, len sa pohupuje na 4roch, ale uz na to zacal prichadzat a snazi sa, zato plazi sa ukrutnou rychlostou, hned je tam, kde potrebuje. a jeho naj cinnost je otvarat a zatvarat kupelkove dvere 🙂

pepka
20. aug 2009

no o toto sa s vami musim podelit:
vcera som robila neplanovane rajony.... kuchynske parkety podstupili specialnu lestiacu mliecnu proceduru a mato urinoterapiu.....
vypadlo mi mlieko z chladnicky, koooopec mlieka sa rozstrekol az deckam do izby, tak som rychlo zachranovala co sa dalo, nech nepodtecie pod linku a nesmrdi a nech sa nezduju parkety..... mato sa zatial tmolil okolo, az zasiel do kupelky, vylial hankin prave naplneny serbel, vykupal sa v tom a ked som ho zbadala, este si aj zgustol a okostoval....... tak rychlo jeho do vane vyzliect, vysprchovat..... a pokracovat v cisteni uz aj kupelky.... no uzas..... 3x som to vsetko vyumyvala....
ale jedno pozitivum to ma, hanka uznala, ze pohodlnosti je koniec, odlozili sme po tejto prihode nocnik, aby sa mato znova nerozhodol kupat v cikanke a chodime uz iba na zachod.
chodila na nocnik z pohodlnosti, ked sa jej nechceli umyvat ruky po zachode, tak sla do kupelky na serbel... no hnida moja mala...

paskova
20. aug 2009

ahojte spolutrpitelky 🙂
bez presne to robi aj moja mala, myslim v noci sa budi v kuse. Tiez to sledujem na hodinkach ako je to casto a takisto ju nosalim nicim. Ma iba dva spodne zuby, ale hryzie ma ako slak. Normalne mam strach jej cicku vopchat do ust. 😒 Rozmyslam, ze na noc spravim do flasky caj, vyskusam co to spravi.

Co sa tyka jedenia tak nula bodov, furt zje iba par lyziciek. Vcera som stretla kamosku, ked mi vymenovala ako jej mala, ktora ma ledva 5 mesiacov spuci naraz cely banan, ako celu noc spi ma islo porazit. 😠 😠 To co mame my za plane deti, ci v novembri bolo daco vo vzduchu ked sa narodili? 😀 😀

siska_br
20. aug 2009

pepi 😀 😀 😀 ale urinoterapia ma vraj blahodarne ucinky, akurat sa odporucaju cikanky vlastne, nie od segry. 😀 😀 😀 nevadi, nabuduce to bude lepsie 😀 tie decka maju nos na loptosoviny asi. ale mozno sa hanka fakt odvykne od nocnika, aj ked je to ponekud neobvykly sposob...

no mne je uz aj trapne mojej mamke alebo svokre odpovedat na otazky o spani, lebo je to len zle alebo horsie. prisahambohu, ze dnes v noci buntosil asi tak kazdu hodinu a ja kym je samik zapojeny spat neviem 😠 😠 si uz pomaly pridem ako nocna mora - bleda, nevyspata, kruhy pod ocami po kolena, obuntavena... 😝 baby jak ja vam zavidim prespate noci - alebo aj tie 2-3 kojenia...ale zase neviem, kedy asi tak by sa nase dieta na spanok unavit malo. ked pisete ake su vase deti akcne - u nas take nehrozi. maximalna aktivita, kt. je ochotne dietatko nase vyvinut je sedenie. aj to ked ho posadim ja, sam sa nevie vobec. plazi sa akurat tak za ovladacom od telky, kt. mu nechceme dat, inac sa zufalo zvali na brusko a krici, nech ho prideme premiestnit. na 4 nehrozi a to uz vobec nehovorim o postaveni a podobnej vysokohorskej turistike...on je proste neskutocny lenochod....

a tesime sa, teplota uz nie je, aj kakacka uz bolo tak pol-na pol 😵 😵 😵

prsky
20. aug 2009

pepi 😀

siska...sak to bol panensky za tepla lisovany moc, tak sa to rata 🙂 😀

a neboj, Samino sa rozhybe..inak v noci spi s tebou, ci v postielke? lebo Lala sa koji velmo casto, ale ja som celkom svieza (az na ten prievan, z ktoreho ma boli uz druhy den hlava jak slak)

siska_br
20. aug 2009

prsky - s tym mocom mas pravdu 😀

samik spi s nami. v postielke je v 90 pripadoch zo 100 do piatich minut hore, davam ho do postielky ked idem ja spat a vacsinou sa fakt do 5-10 min. zobudi, spava v postielke velmi nepokojne, hned sa v nej zacne metat, prehadzovat. ani moje tricko ci zamlieckovana plienka - aby ma citil, nepomohli. uz som aj rozmyslala, ze postielku premiestnime, ale v nasim obmedzenych priestoroch je to dost velky problem.

bodaj by som to vedela v noci rozchodit tak ako ty 😢 😢 😢 ja sa takto nevyspim nic, fakt pripojena spat neviem. a len co maly suchne, hned som hore, celu noc podvedome striehnem, kedy sa pohne. hrozny mam spanok 😠 a tusim, ze maly to bude mat po mne 😝

tara2
20. aug 2009

Caute 🙂
tak my mame za sebou prvy pad z postele 😝 maly sa rado vybral na vylet ked Andrej vstal a ja som este spala...som sa zobudila len na ranu a maly uz lezal vedla postele ☹ . Nastastie sa nic vazne nestalo, padol chudatko na nos tak ho ma troska cerveny asi si ho oskrel o koberec 😲 . Budeme ho musiet rano prekladat do postielky, uz je moc hyperaktivny...

pepi - 😀 aj maly mi raz drhol z nocnika a veselo sa clapkal v nocniku 😅 a naramne sa mu to pacilo 😀

siska - ako pise prsky Samko sa za chvilu rozhybe a potom nebudete za nim stihat 😀

siska_br
20. aug 2009

prsky - si to teraz po sebe citam - fuj, ako madar pisem 😠 spi s nami, sice ho prehodim do postielky, ked idem ja spat, ale v tej sa obvykle do tych par minut zobudi a potom ho beriem k nam. nemam nervy prekladat ho hore-dole - ved naco, ked je to aj tak prd platne. akurat by som sa narobila jak blazen

tara - vitaj v klube 😉 sa nam tie deti este napadaju, kym sa ozenia/vydaju alebo tak...

ale ved ja tiez verim tomu, ze sa nebude do konca zivota len plazit 🙂 no tak je vegetak, no, nezabijem sa. nemoze byt vo vsetkom prvy 😀 😀 😀 😀

prsky
20. aug 2009

tara..nasa nam uz vypadla aj z postielky (tam je obcas rano) a rovno na hlavu, z nasej postele spadla uz 2x ☹

siska...no nasa je pripojena tak 5 minut, takze tak nespime, v podstate mozem byt rada, ze ma v pravidelnych intervaloch budi na zmenu strany, inak by som celu noc spala v 1 polohe...ale spim vcelku dobre az na posledne noci kvoli tomu prievanu - nestriehnem ani sa nebojim, ze by som ju prilahla...to zachvilu budem prilahnuta ja bo mlada si na mna fety vyklada 😀

sisa.b
20. aug 2009

ahojte 🙂

pozeram, ze veselo padate z postele 😝 my uz mame toto obdobie (aspon dufam) za sebou, lebo slecna sa vzdy v posteli posadi a vykrikuje na nas, kym ju niekto nepride vziat 😅 asi prisla na to, ze samej sa jej z postele liezt neoplati 😀

kika333
20. aug 2009

ahojte, chcem sa vas opytat,kolko by som mala davat malej mliecka na den, davam jej len pred spanim umele mliecko 200ml, lebo cez den papa tuhu stravu a jogurty. nemala by som jej davat viacej mliecka?

sisa.b
20. aug 2009

kika, ja neporadim, lebo my sa dojcime a teda velmi casto 😅 u nas predstavuje mlieko vacsiu cas z jedalneho listka

pepka
20. aug 2009

kika, jedna flasa sa mi zda dost malo, na krabici mliecka by malo byt odporucene davkovanie, pozerala som teraz na Hami mliecku a tam je
8-10 mesiacov : 3 davky mlieka denne = 750ml
10-12 mesiacov : 2-3 davky = min.500ml

pepka
20. aug 2009

aj na nutrilone pisu tusim tak isto

kika333
20. aug 2009

dakujem, asi jej budem davat na zaciatok dve a potom uvidim, dam jej rano aj vecer, ale ked ona je spokojna, a keby bola hladna tak by plakala, a kolko prikrmujete alebo co davate okrem mliecka cez den?
?

zdenus
20. aug 2009

caute,
aj nasa laura je vkuse v noci hore, teraz, ked ma sople, tak to neratam, ma na to moralne pravo,a le aj za inych okolnosti 😉

tara, vitaj v klube parasutistov 😀

a straaaasne sa tesim, ebo dnes rano moja segra v sydney porodila zdraveho synka, tak sme cela rodina happy 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre