Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

pepka
20. aug 2009

zdendi super, len skoda, ze su taaak daleko, co? 😖

zdenus
20. aug 2009

pepi, ani mi nehovor...a domov sa chytaju tak v o rok v lete...esteze je net...skype a pod, inak by to bolo o nicom

pepka
20. aug 2009

to je pravda, dnes je to uz fakt o inom, kedysi museli stacit dopisy a obcasne svinsky drahe telefonaty.... teraz su ine vymozenosti

zdenus
20. aug 2009

prave vdaka tomu sa nam ani nezda, ze je na opacnom konci zemegule

tara2
20. aug 2009

zdenus - blahozelam segre 🙂 a fakt je dobre ze existuje skype a podobne zalezitosti, hojne som ich vyuzivala ked sme boli v anglicku

zdenus
20. aug 2009

tarus diky...potom vam podam podrobnosti z australskeho porodu 😉 😉 😉 , celkom ma to zaujima, lebo o 8 hod porodila a az po 5 hodinach ju isli zasivat 😕 😕 😕

tara2
20. aug 2009

zdenus - coze? 😕 😕 😕 no to som teda zvedava

siska_br
20. aug 2009

zdeni 😵 😵 😵 gratulujeme segrenke k zdravemu chlapcekovi, sa pekne hodi k tvojim dvom babam 🙂 🙂 ozi, co s tym prispevkom pri narodeni dietata, zistila si cosi?

kika - o mliecku - pokiaľ bábo papá UM a papá i mäso - stačí mu denne po 6 mesiacoch papať cca 280-500ml mlieka, pokiaľ mäso ešte nepapá, tak aspoň 400 ml mlieka potrebuje vypiť. Ak pije obyčajné UM , tak môže namiesto mlieka papať i jogurty a čerstvé syry , kde je kravská bielkovina už modifikovaná podobne ako v UM. Ide najmä o bielkoviny, vápnik a železo, ktoré pre svoj rast nevyhnutne potrebuje.

sisa.b
20. aug 2009

zdenus, gratulujeme sestre k babatku 😵

tak ja som prave dokupala mlada, lebo mi pomahalo umyvat chladnicku 🙄 najskor po ramena do octovej vody zbehla a potom to uz bolo vsade. rezignovala som a nechala ju vymyslat, kym som doumyvala chladnicku. lebo pred tym som ju asi 15x od tej vody odkladala a hrozne sa jedovala 😝 tak som drhla aj dlazku, aj svoje dieta okrem mrazaku a chladnicky 😅

zdenus
20. aug 2009

baby diky

sisa, sa ti upratuje, ked mas taku pomocnicku 😀 😀 😀 , to poznam, ale s eli, ta chce robit vsetko, najradsej sama a to je pohroma 😝

sisa, zistila som, ze segra dostane prd, lebo nie je v EU a neplatila si posledny rok poistne 😕

rominka
20. aug 2009

ahojte tak dnesni vylet do zoo lesna byl super obesli jsme skoro vsechno Sabinka byla hodna a uz je z ni velka baba dneska 9 mesicu ,ale rano jsem byla ko vcera vubec nechtela v noci spat asi z toho ze jsme 2 dny pred zkouseli naucit ju usinat samotnou tak vcera jak jsem ju polozila do postylky okamzite probrana a ne a ne usnout napred od 22.00 do 00.30 a pak kolem 4 hodku nespala a v 6.30 budicek ☹ ,zdenus -pridavam se taky s gratulaci !!!holky poradte jak mam malou naucit na um zatim odmita aj kdyz ji to smicham s kasi tak nechce z flasky z misky v pohode dneska byl muj v Brne tak jsem ho poslala pro nocniky do ikei a bezpecnostni nalepky je to u nas samej roh tak zitra nalepime a zacnem trenovat kakani...mam tu opet kopu zehleni ale dneska nehrozi .....

bezaz
autor
20. aug 2009

zdeni jej gratulujeme ku synovcovi 😵
romi bolo mi povedane, ze je lepsie kasu davat z misky, nie z flase.. na UM netusim, ako naucit 😝 u nas stale kojo 😅

rominka
20. aug 2009

ahoj bez -z misky je asi lepsi kvuli zubum chtela jsem ji to um vylepsit prave kasou ale neproslo tak doufam ze nebudu s takovou kojna do 2 let jak kamoska mala ji tak usinala

deni_v22
20. aug 2009

cafte,
aj my sme dnes rano leteli z postele ☹ muz mi sice pred odchodom do prace zahlasil, ze uz je hore, ale kym som sa stihla prebrat, co bol moment, uz bola nazemi. Viac sa asi zlakla, nez udrela, no i tak ma to mrzi, ze som bola pomala :-/

zdeni, gratulujem k synovcovi 😵 som tiez zvedava na podrobnosti z porodu, lebo ta moja kamoska s dvojickami si az tak moc nepochvalovala...

romi a neskusala si jej dat pit z hrnceka? Dianka to uz takto celkom ide, uz jej ani nezabehne, ani nepodteka, len si este nevie sama naklanat hrncek, musim jej ho pridrziavat..

rominka
20. aug 2009

deni-ja mam od aventu ale neni to ten kouzelnej vejde se tam 260ml a zdal se mi jeste velkej tak jsem ho male nedavala a aj z hrnecku se dava mleko ? jsem myslela jen z flasky

mojkamirka
20. aug 2009

ahojte, no my sme dnes boli prvýkrát na kúpaní, ja som zničená a malý ani omylom, ledva hodinu pospal po kúpaní. Bolo skvele, malý sa isiel od radosti zblázniť, špliechal tam najviac zo všetkých, pokým inštruktorka nezahlásila, že sa ide špliechať, potom ho to prestalo baviť.

siska_br
20. aug 2009

zdeni - no tak presne tak, ako som si myslela, je tam dolezite to zaplatene poistenie. skoda...inac som sa dnes docitala, ze je vysoko pravdepodobne, ze sa bude rusit aj dobrovolne nemocenske poistenie - vraj sa to momentalne prejednava a ze to tak asi aj bude 😠 😠 😠

deni - tak uz aj vy ste leteli ☹ inac ani moja znama z hen najlepsej ameriky si tam porod teda ani nahodou nepochvalovala 😝

siska_br
20. aug 2009

jeeej, miri, to som hrozne rada, ze sa vam pacilo, my sme vcera vynechali kvoli chorobe ☹ ale bud. tyzden sa uz tesim 😵 😵

talinka
20. aug 2009

ahojte.... 😉

pepi, som sa dobre nasmiala 😀 😀 😀 vies super popisat situacie, do ktorych sa dostanes 😀 😀 😀 sta nejaka humoristka...

zdenus, gratulacia k babatku 😵 😵 😵 prajem vela zdravicka

taketo padacky z postele zazivate??? u nas este nehrozi ja som hore hned ako sa suchne nieco ...a najprv sa rozobere a potom zacne vymyslat...takze dufam, ze mi ani z postele nespadne klop klop...aj ked stale si nieco zhodi z postele a chce ist za tym a je dole hlavou a ja ho drzim za nohu a on nic, vobec mu to neva a kludne by aj spadol 😀

Tiez ziadne pokroky v lezeni ci plazeni, stale rovnako a nechce sa mu, len chytit za ruky a chodit po byte a dnes sa mi uz pekne staval na nohy sam v postielke a samozrejme aj padal....

a papat samo ze, nepapame stale nic, dnes troska jogurtu 1x ochutnal asi 3 mini lyzicky a tvaril sa kyslo, trosku 2 lyzicky pirbinacika , par omrviniek a 40ml zeleniny a vela vela mojho mlieka...... 😅

tiez kojim asi nonstop aj cez den aj v noci...

prsky, ako sa to ty prevalujes v noci pri kojeni? nejak som to nepochopila ze menis polohy..mas nieco speci? 😀

deni_v22
20. aug 2009

romi, ja neviem, ci je nejaky predpis, z coho maju deti pit, podla mna ide o to, aby sa to mlieko dostalo do bruska, ci uz z flase alebo pohara je asi fuk...

dnes som zazila sok pri obede, spraskala svoju obvyklu davku a zacala kricat, ze malo 😕 musela som vybrat to, co som odlozila do chladnicky na zajtra a dokrmit...a to sme mali take trapne menu - cuketu s ovsenymi vlockami a morcacim prskom.. nechapem, ale mooc chutilo.. to len keby chcel niekto inspiraciu..

mojka, takze aj ty mas "rybicku" doma 😉

siska_br
20. aug 2009

deni - ten recept sa mi paci 😵 😵 ako si to robila prosim?

rominka
20. aug 2009

deni zkusim ten hrnecek uvidime a podobny obed se libil vcera Sabci taky jsem pridavala mela ryzu s cuketou a rajcetem a maso z moraka

rominka
20. aug 2009

tal zkus mu pridat do jogurtu ovoce nebo je pak activia jogurt sladky treba zachutna 😉

prsky
20. aug 2009

cafte..my sme boli dnes na zeleznej studnicke zasa 😀 a teraz sme konecne vecerali, to bude zas noc - ze fasirku so zemiakmi na cibulke + salat

nasa Lala sa dnes sama postavila s oporou inou ako som ja a furt ju teraz drzi vstavanie a statie 😀 a aj stvornozky uz jej to ide tak na 2 kroky, potom sa zas pacne na brucho a plazi, ale pokrok, som rada 😉

talinka...no mala sa zacne mrvit, ja sa preberiem trocha (vacsinou si to ani nepamatam), dam sa na styri (v polospanku), malu pregulnem na druhu stranu, zvalim sa na bok, strcim didu a chrapeme dalej - niekedy kuknem na hodiny a hovorim si, ze si musim zapamatat, ze kolko bolo, ale neni sanca 😀

deni_v22
20. aug 2009

siska, uplne obycajne, v jednom hrnci som povarila kocky morcacinky, lebo som si robila zasobu aj do mrazaku, po case som pridala kocky cukety a posypala vlockami a ono to bolo hotove akurat, ked sa z tych vlociek urobil taky glej...potom som masko porezala a planovala som mixovat len cuketu, ale tie vlocky boli dost velke, tak som nakoniec mixla aj tie trosku...no duplu z chladnicky mala s celymi vlockami a voobec jej nevadili..

prsky, fiiha, o chvilu behate 😉 ....ked som citala, ze "s oporou inou nez ja", hned ma napadlo, ci sa nedocitam, ze sa dakemu hafanovi na chrbat stverala 😀

ja sa v noci vobec neunuvam niekam premiestnovat, len lezim raz na boku, raz na bruchu a nejak sme sa s malou takto zladili, ze sa vie najest z oboch 🙂

prsky
20. aug 2009

deni...no ja sa nejak neobraciam chrbtom k malej ... a neviem ju nakrmit s oboch prs leziac na jednej strane

a heheh..ona by sa aj na psoch dvihala, lenze kekso zdrha len co sa ho dotkne, nessa chvilu drzi, ale tiez vrkne a potom radsej odchadza, lebo by dostala po gebuli 😀

ozaj tal...ako to ide so stenuchom? nemate nejake vesele historky? 😉

talinka
20. aug 2009

prsky, dikes za vysvetlenie...to preto, aby si kojila z oboch? ja som predtym kojila vzdy iba z praveho celu noc, len som sa k nemu otocila a dala mu didu, sice tesne na nom nacapena som,kedze nemam maxi didy 😀 no ale uz to viem aj tak, ze aj lava sa zadari z takej istej pozicie, takze striedam... 😀 a nebojis sa, ze capne z postele, kedze potom spi na konci, my mame maleho len v strede aj to uz niekedy sa dost posuva a zrazu je na mne alebo na Vladovi alebo dole medzi nami, zacina to byt uz vazne, takze musime vymysliet co s tym, planujeme, z ekupime matrac a Vlado sa presuva na zem, moze spat s maxom....inak max je pekne drzy parkrat v noci ho musime zhadzovat z postele, skusa to na nas, kym mu asi nedovolime spat na nasej posteli,ale toto mu neprejde, moze byt rad, ze sme ustupili a ma svoje miesto na sedacke, smradik jeden 😀

deni_v22
20. aug 2009

prsky, ja spavam povacsine na bruchu, takze max moja hlava je k nej "chrbtom"
mudre psy mas doma 😉 viem si zivo predstavit, co by s nimi Lala stvarala 🙂 Dianka ma u nasich taku babiku s plastovou hlavou a makkym telom, ale co ta s nou robi.. fackuje, mlati o zem, ohryza...v sobotu ma dorazit k nasim brat z nemecka s 5m synovcom, tak som zvedava, co bude robit s nim...

deni_v22
20. aug 2009

tal, to je osobnost ten vas Max 😀

rominka
20. aug 2009

dobrou noc kocky ja jeste bloudim na netu hledam jeden odkaz na ubytovani v Terchove muj byl u znamych co jsme s nima byli v Tatrach a pristi tyden to vypada ze by jsme jeli jeste do Terchove tak aspon nekam kdyz ne tento rok k mori musim ten odkaz najit nebo zas budem pak shanet neco na honem a stresovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre