Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
20. aug 2009

tal...no mne sa didy uz tiez zmensili z D na C (inak som na seba hrda, bo uz len 2 kg do hmotnosti spred tehu a 6 do zelanej hmotnosti 😀 ), takze tiez neviem ako kojit v 1 polohe z oboch 🙂

a nebojim sa, ze mala zleti, bo sa nejak extremne v noci nehybe, akurat si zacala na mna fety ukladat a tisne sa stale vyssie, takze ju musim posuvat dole, aby neskoncila v mojom vankusi zavrtana 😀 no a od kedy nam prvykrat spadla rano z postele, prisunuli sme komodu k mojej strane (na rudyho stranu sa zatial nehrnie) a zatial je klud...ak sa situacia zmeni, budeme riesit potom 😉

no deni...budes musiet strazit, lala ma strasne rada vlasy, takze kazdemu dietatku ide hned po hlave 😀 ... no a psi su mudri ked ide o ich prospech 😀 maju sa moc radi na to, aby dosli o vsetky chlpy a kexo zas neznesie, ked sa mu niekto chyta labiek, co Lala trafi vzdy akurat jeho labky 😀 a nessinke zas stale chyta znamku o ockovani na obojku

no a ja na bruchu ani na chrbte nespavam ani som nikdy nespavala, len som mala zo zaciatku problem, ze som nemohla spat skrutena v klbku - hlavne natiahnute ruky ponad lalinu hlavu mi vadili, ale uz som si zvykla

talinka
20. aug 2009

prsky, no stenucho je uz trochu lepsie, dokonca ma aj pocuva a vie si sadnut 😀 a coskoro snad pochopi aj povel lahnut... sice sa este hadze trocha aj na cudzich ludi,skace a hryzie v ramci hry, ak onho niekto prejavi zaujem, ale na nas si nastastie uz nedovoli a nehryzie nas, ani maleho, toho max oblize, ale musime striehnut,lebo kazdy vecer ma tendenciu lahnut si k malemu a strazit ho alebo co, a je to pohodlna svina , na zemi spat ani za svet, iba v noci aj to len vtedy,ked ho skopneme z postele...a je to velky milovnik, stale by len sexikoval,skace na kazdu fenu a snazi sa robit pohyby 😀 no a ked je u nas niekto, robi velmi zle, aby sme si vsimali jeho, robi vsetko co nemoze a aj sa doma pocura,ale ked sme sami doma, je ako anjelik....nastastie ani doma nic nejak nenici, dufam , ze si zachova tieto zvyky 😀 takze vcelku sme spokojni s nim...lepsie ako na zaciatku, mozno nakoniec fakt z neho bude kludny psik ako sa pise v knihe...no a uz riadne narastol ma 4 mesiace a vazi cez 15 kil...uz je v polovici svojej dospelackej vahy ....

talinka
20. aug 2009

jaaaaaj, a Tomino mu moze robit hocico a drzi ako hluchy dvere, sa boji, ze by som ho vytrieskala,keby nieco spravil a Tomik mu rad obhryzkava jeho chvostik 😝 a zacal dost plznut, takze doma aj cierne aj biele chlpky 😅 a dost casto kradne tominkove hracky a robi to velice nenapadne....

talinka
20. aug 2009

rominka, takze Terchova, tam sme boli tiez kedysi davno na dofci, je tam pekne, my sme tam ale boli na lyzovacke, tak prajem krasnu dofcu...ked uz nam tento rok to more nevychadza o rok si to uzijeme o to viac 😉

talinka
20. aug 2009

prsky, tak to mas super, ze C, ja mam B a som stastna, ze aspon teraz nejake didy su, po kojeni mozem ist rovno na plastiku ak mi ostanu nejake mini psie usi namiesto nich 😀
aha, jasne tak ste to zabezpecili proti spadnutiu dobre...a ako vlastne Lala spinka? normal s vami na vankusi? minule som rozmyslala ako to riesite, ti,ktori tiez maju deti vo svojich posteliach..lebo Tomi je medzi nami v strede mimo vankusov nizsie ako my o nieco, na prebalovacej podlozke,ktora je obalena dekami a na nej spinka ,je super ze je na oboch stranach akoby vyvysena tak sa doteraz neprevalil na nas,ale uz sa zacal...tak musime poriesit nieco nove, preto potrebujem tipy....ci spia normal s vami na vankusi ci ako...inak niekedy v noci mam aj strach, sem tam ma Vladko tésne pri jeho hlavke laket alebo je tam pohodeny jeho paplon....no stressss..ale zatial sa chvalobohu nist nestalo...

talinka
20. aug 2009

prsky, este som zabudla....suuuuper gratulujem k bliziacej sa tvojej idealne vahe a zaaavidiiiiim 🙂 ako to robis? ja neviem, pochybujem, ze som schudla nieco okrem tych 13 kil na zaciatku po porode a dufam, ze som naopak nepribrala, lebo nejak som sa do jula nevazila ani nemam asi odvahu..... 😀 ja tiez ak schudnem na predporodnu vahu...tak este nejake 3-4 kila musia dole na moju idealnu vahu,....uz som asi jedina medzi vami taka bravcovinka 😝 vsetkym sa dari pekne schudnut dokonca aj kamoskam a znamym v mojom okoli....len ja samozrejme nie 😝 tak ale to by som si musela asi odopriet urcite veci, co si neodopieram,,...

dobru noc!!! uz aj tak len monologujem...... 😀

deni_v22
21. aug 2009

ahojte,
tak uz mame druhy zub vonku a bolo to citit aj na noci - o nieco kludnejsia, nez dve pred nou..

riesite pismenka...som si na zaciatu leta kupovala plavky, teta predavacka ma pohladom zhodnotila, dala mi jedny na skusanie, boli mi akurat a potom som zistila, ze vrch je velkosti E 😕 a to som nosila B pred tehu... 😝

tal, my spime teraz o 90 stupnov otoceni na posteli, mame ju jednou stranou prirazenu k stene a mala spi v rohu medzi murom a celom postele, bez vankusa, len na plienocke ..my s muzom pouzivame take mensie vankuse, tak sa na tie 2m sirky v pohode traja vojdeme..

talinka
21. aug 2009

dobre ranko, som tu zas po nocnom monologu 😀

deni, tak gratulujeme k zubku !!! aspon bude zas mozno na chvilku klud, co? 😉
dobre pismenko mas teda 😀 😀 na teba sa veru ja nechytam 😀
a dikes za tip ako spite..celkom dobry napad zmenit polohu v posteli a postel niekam presunut, pouvazujem ci sa aj u nas da s tym nieco robit 😉

My mame za sebou "skvelu noc"...nestazujem sa na Tominka toho som nahodou vseho vsudy tusim kojila odkedy zaspal iba 4x, ale o tretej rano som sa strhla na nejaky zvuk ako vybuch a nasledne na to horeli u nas auta a samozrejme vybuchy pokracovali, tak sme mali divadielko pod oknami.....sak Petrzalka...

pepka
21. aug 2009

ahojte, dobre ranko

romi, my chodime v terchovej semka:
http://www.chatachabadova.eu/ je to pekna chaticka, majitel je velmi mily a ustretovy chalanisko.
akurat uz je obsadena az do septembra, ale tak ber to ako inspiraciu, keby ste niekedy chceli este prist...

pepka
21. aug 2009

tal, peknu noc ste mali, vase auto dufam ok.
u nas tak horelo auto minuly rok, za bieleho dna. a nase auto hned vedla neho, suseda mi vola, nebola som doma, ze vedla nasho auta hasia poziarnici auto, no ste ma mali vidiet, nastastie vyhorelo to auto len znutra, ocmudene okna, ale stihli ho uhasit a nasmu sa nic nestalo chvalabohu.

matko je od vcera opat na UM, lebo mam bradavky uz taaaak kol dokola dotrhane az mi z nich hnis tecie, sorry za detaily, no a mato klobuciky ani vidiet, reve jak tur, hm ked bol mensi mu nevadili.... tak nemala osm inu moznost ako dat flasu, kym sa preliecim.
a este mame s matkom obaja kandidu, ja na prsiach, on na pipiku, tak preliecujeme aj tu.
plus na navstivila kamaratka alergia a homeo nezabera a ine nic nemozem z tych antihistamik.... vyzeram jak mongolske decko a som z toho feeeest nervozna.
plus moje klby do toho...
no proste rozbita som, potrebovala by som sa dat cela do poriadku, ale stale to oddalujem kvoli kojeniu, aj ked som si vravela, ze mato dovrsi devat mesiacov a koncime.
no ved uvidime, mozno teraz, ked uz je na UM znova, uvidime.

prsky
21. aug 2009

tal..nasa spi normalne na matraci zvacsej casti na mojej polovici a ked je na kraji, zvacsa lezim ja nalepena na muzovi a Lala je roztahana po celej mojej polovicke, clovek by neveril ako sa take male telicko dokaze roztiahnut 😀 no a ja mam hlavu na poduske a Lala je pod mojou pazou - v podstate spim stale v kojopozicii

a neviem ako som schudla...dlllho som mala 59 kg a nejak som sa prestala sledovat a vcera som sa hadam po 3 mesiacoch postavila na vahu a mam 56 kg - ale ako hovorim, prsa sli dole, takze velka cast toho zazracneho schudnutia budu prave ony a ostatok bude tym, ze teraz zijem skor na ovoci a zelenine, vlacim takmer 9kg Lalu po kopcoch a prechadzkach, tak to hadam pomaha 😉 no a prsia som mala pred tehu Bcka, nafukli sa az na D/slabsie E (bo mi D bola asi 2 mesiace trochen tesna) a teraz nosim sice Dcka, ale uz je to tak na hrane k tomu, aby mi boli velke, C ale nejdem kupovat, pocitam s tym, ze ked prestanem kojit, tak sa mi didy scvrknu na Ackove juzniky 😀

pepi..no pekne nadelenie 😖 zelam ti, nech sa ti polepsi 😉

siska_br
21. aug 2009

baby, tak u nas budicek rano o 6, malicky horuci jak v peci, 38,5, cakam kym sa zobudi a padime znova k lekarovi ☹ ☹ ☹ tak som sa tesila, ze mu je uz dobre, nechapem...

rominka
21. aug 2009

ahojte dnesni noc u nas byla dobra asi odmena za tu predeslou 😉 Pepka dekuji za tip chaty treba se nekdy bude hodit nejlepsi kdyz nekdo poradi kde byl mi jsme byli v tech Tatrach tady www.chatyjezersko.sk a stranky maji nadherne a realita se lisila a hlavne ty muchy co tam byli vsude mucholapky prvni den jsme jedli s lepackou pak reid a pod. a ke kojeni jestli uz si Marta zvyka na um a boli te vsechno mozne tak uz ho pomalu odstav kamoska tak taky odstavila mela zas lupenku aj na prsach ja jsem chtela odstavit at si nezvyka usinat u prsa a s takovou kdyz nechce um tak odstavim jedine kdyz otehotnim 😀 tal-no pekny budicek jste meli u nas bude rusno az v noci kousek od nas bude opet zabava jedna skupina ma takove vyroci tak se chysta spousta lidi aj muj!!! neni jak chlapum ma dobry program skoro na cely vikend 😠 dneska fotbal pak svica a ze vsichni se chystaji na tu zabavu a zitra barum rally a stehovani svagrove tak nas tu bude konecne min jeste my se odstehovat a budu nejspokojenejsi clovek ale napred musime vyhrat protoze tady jeste splacime uver a neni to nase ale nebudu rozebirat .....clovek se uci z chyb, tak jdu neco delat dokud Sabi haja na vecer uz hlasi bourky a zitra ochlazeni tak jdu ji napustit bazenek at ma nejaky program

rominka
21. aug 2009

siska -chudak Samko 😕 a ke kozam 🙂 u me pred porodem becko pak c a myslim ze jsem zas na b a doufam ze nedojdu k a!!!!nebo co pak s nima pak 😀

bezaz
autor
21. aug 2009

bre ranko, teda uz predpoludnie
tal pekny budicek ste mali
pepka ty si to pekne vyzeries aj za decka ze 😝
siska tiez vas tie choroby nechcu nejako nechat na pokoji
k cickam, pred tehu C, potom hadam aj F, teraz D, kazdopadne pekne psie usi {ani jazvecik by sa nehanbil} mi ostavaju 😝
dnes uz ficime dom, no tak dovolenku som si moc neuzila, kazdopadne petove sluby ako mi zoberie malu a ja si budem moct oddychnut pripadne sa nebodaj aj trochu ucit sa konali jediny krat aj to na 45 minut, ktore som stravila zurivym varenim, lebo moje velke dieta bolo hladne a teda nervozne 😝

tara2
21. aug 2009

Dobre ranko 🙂

tal - vy ste tam ako v Bronxe 😝 😝 😝

pepka - musia ta dobre boliet bradavky ☹ nezavidim...na teba sa tusim stale nieco lepi

adi - ty herecka jedna ze 56 kil provokujes??????? 😀 😀 😀

siska - zase mate teplotu? Joj chudatko male ☹ ☹ ☹

vidim ze riesite prsia - ja som mala pred tehu B teraz C takze az tak moc nenarastli

bez - moja kamoska vzdy nabali muzovi maleho a posle ich von na hodinu a pol a vtedy ma cas na varenie a seba, mala by si to aj ty zacat praktizovat nech mas cas na ucenie...si neviem predstavit ze by som sa mala teraz ucit a este sa aj starat o maleho a domacnost 😝...obdivujem vsetky baby co to zvladnu

pepka
21. aug 2009

to si veru ani ja neviem predstavit, ze by som sa mala ucit. kedy preboha???? po nociach jedine.

my ideme poobede pore tatu do roboty do centra, na plaz, na zmrzku...
no a zajtra vyrazame smer TN, teda muzicek by tam chcel zostat celych 11dni co ma volno, ale mne sa teda vonkoncom nechce. vraj tam ma robotu a on pri nej relaxuje 🙂
ja sa asi po par dnoch vezmem a pojdem naspat, nech pridu vlakom potom.
som si predstavovala, ze nejaky cas z toho volna stravime aj sami spolu ako rodina.... ale nedokaze to pochopit, ved tam vraj spolu budeme..... ☹ hm, co na tom, ze on bude robit, hlavne, ze tam spolu budeme....
a doma je predsa len doma...

prsky
21. aug 2009

bez...tak take nervy by som na chlapa nemala...asi mam doma fakt zlaticko v tomto smere a nevazim si to 😅 ...by som ho hnala svinskym krokom...sak je to aj jeho dieta, nech sa stara 😝 ... ja by som mala zacat pripravovat materialy na bakalarky a tiez na skusky, ktorych bude tento semester tiez pozehnane, ale sa mi taaaak nechce 😢

jani...ze herecka...ja som mavala 48 kg - to je moja idealna hmotnost, ktoru uz nikdy nedosiahnem, ale tych 50 by som rada...rudo bol spokojny s 59 😀 ... male prsicka by mi nevadili, len dufam, ze nebudu visiet...dufam, ze aspon to budem mat po mojej mamine, ked uz sa mi tie sproste strie spravili 😠

prsky
21. aug 2009

pepi...to je tiez ukazka chlapskej logiky ... na porazenie niekedy 😉

amonis
21. aug 2009

ahojky prosím můžu dávat už i takovy ovocný tvaroh?Nizkotučný?Malé to moc chutná ale nevím jestli to nevadí je toho tak 6 lžiček takový malinký kelímek...... jinak se tady už moc nevyskytuju protože mé mínění o tom že druhé dítě bude konečně klidnější než první(však se to říká každé je jiné)mě utvrdilo v tom že to klidné a hodné byla Kristýnka 😀 😀 teprve teď poznávám co je to divoké a umíněné dítě........

už krásně papáme všecko skoro umí si hezky kousnout a požvýkat s kousky nemá problém tak konečně......jinak jaké dávate pečivo? a sýry?

prsky
21. aug 2009

amon...tvaroh az od roka a nizkotucne vyrobky su pre deti nevhodne, pecivo davam biele, syry zatial ziadne...o tom co je vhodne a nie sa zvacsa drzim infosiek na www.kojeni.net 😉

deni_v22
21. aug 2009

cafte,
tiez sa nemozem na mojho muza stazovat, pomaha mi, kolko sa da, s detmi aj s domacnostou..dokonca rad chodi kocikovat, vraj je to najlepsia domaca praca, lebo clovek nic nerobi a je uzitocny 🙂

siska, ako ste dopadli u dr? dufam, ze si vas tam nenechali 😕

amon, mne aj doktorka na poradni vravela, ze tvaroh az od roka... a pecivo celozrnne tiez az neskor, teraz len pre nas nezdrave biele 🙂

joj a dnes som malej uznala platny pokus o znakovanie, jedli sme nektarinku s jogurtom a tesne pred koncom zamavala ruckami - nieco v duchu pesnicky a-se-re-he 😀 , a po tom uz zatala pery a nechcela viac jest, takze asi to bolo "dost" 🙂

prsky
21. aug 2009

nasa vychytavka je teraz jest v stoji, opreta o moje stehno a pocapka ma po nohe a otvori usta - to je asi este 😀

a baby, ako rozlisim upal od chripky? mam 38,2 teplotu, bolia ma vsetky klby, toci sa mi hlava - to moze byt u oboch

prsky
21. aug 2009

ozaj..a mam doma plnohodnotne stvornozkujuce dieta 🙂

siska_br
21. aug 2009

nuz tak sa my hlasime aj s nasou divnou chorobou...no nastastie si nas tam nechceli nechat, este to tak 😝 😝 😝 je to fakt nejaky zahadny virus alebo aky zradnik, rano o 6 dost vysoka horucka, dala som mu paralenovy cipok, ten mu krasne stiahol teplotu, nemal vobec, az poobede trosku, 37 cosi...dokinko ho popozeral, liecbu nezmenil, tak snad sa toho uz fakt zbavime, ved nas to otravuje uz skoro tyzden. a to som si uz dva dni myslela, ze je fit...

prsky - chuda moje, to su nechutacke stavy fuj...ja si myslim, ze pri upale by si asi aj zvracala, nevolno od zaludka a mdloby neeeeem???

pepi - ty toho mas tiez hodne nadelene ☹

drzte sa, babizne, myslim aj na vas! 😉

amonis
21. aug 2009

tak jsem prozkoumala ten tvaroh tak ten kelímek měl 3,5g bílkovin ajogurt ma tak 2,5g nebo tak nějak je to tam psané tak to zas nebylo tak hrozné ale počkaám stím ještě.....díky za info

prsky
21. aug 2009

siska..no nevolno od zaludka mi trocha je...taky ako na vode, ale to aj pri chripke je tusim...mozno je to len prehriatie..nie rovno upal? studujem to tu akurat 😀 uvidim rano...ak mi bude takto aj rano, tak je to asi chripka...uz mam v sebe paralen, tak mi je trochu lepsie - teplota ale zatial rovnaka

rominka
21. aug 2009

ahojte tak mam dozehlene mala spinka a ja ted dojidam kasu co nesnedla byla jsem s nou od 18.00 hodku na svici pak nas sousedka hodila dom autem a tam chtela furt jest zakusky jak je vikdela tak dostala kolacky a krupky a kasu at si pekne spapa mama 😉 muj tam hral fotbal na hristi a ted pokracuje na svici a pak ze pujde s nima na zabavu ja mozu akorat tak poslouchat jde to pekne slyset nezavidim tem co bydli hned vedle rano v 9 jedu s malou k nasim busem muj ma to stehovani a pak barum rally no pekne si to chlapecek naplanoval ale nevadi u nasich je vzdycky dobre

rominka
21. aug 2009

siska br.-tak snad uz to zitra bude ok a zadna teplota nebude maleho trapit

talinka
21. aug 2009

siska, a nemate nahodou siestu chorobu????

prsky, dik za podrobny popis, spania, chudnutia a taaaak..a snad je to len lahky upal a nie chripka, drzim palce a gratulujem sikovnej lale k jej stvornozkovaniu 😵

pepka, chuda ty si vytrpis.....a nase auto je ok my parkujeme na uplne opacnej strane domu

rominka, aj ja som vcera konecne zehlila kopy vladkovych triciek a vsetky moje + tominkove vecicky az mi bolo nevolno ked som si tu kopu prichystala 😝 ale ani som sa nenazdala a bolo pozehlene a zas nechcem aspon mesiac vidiet zehlicku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre