Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
1. sep 2009

sisa...my sme mali vlastny stolik so stolickou ako decka a boli sme taki odtrhnuti od diania pri stole a liezlo mi to na nervy, okrem toho je pre dieta je nepohodlne a tiez nevhodne sediet na dospelackej stolicke...urcite malu nebudes nahanat do 3-4 rokov kvoli jedlu...ja teda urcite Lalu nahanat nemienim - preto rudo planoval taku stolicku vyrobit, len sme si potom zratali matros a cas, co by pritom stravil a vyslo by to sice o nieco lacnejsie, ale pri jeho tempe bude mat lala 10 rokov 😎

inak zaujimave, ze vela ludom zalezi na tom, ako polohovat babo, lebo je nebezpecne co i len trochu zle babo chytit a nikoho potom nezaujima, ze pri jedle dieta nespravne sedi, co je pre chrbticu nic moc...nehovorim, ze to neni predrazene, ale co pri deckach nie je?

sisa.b
1. sep 2009

prsky, ale ja uz mam dve starsie deti a viem, ako to s nimi bolo 😉 mam moznost mat dve vysoke stolicky a nechcem ziadnu, lebo sme ich nevyuzili ani predtym. na toto ma teda neukecate, trvam na tom, ze je to pre nas zbytocnost 😝
navyse sa ideme stahovat ku svokrovcom, takze nas tam bude ako hadov a neviem, kde podavame ine haraburdy 😅 stolovat budeme pravdepodobne na zemi 😀

siska_br
1. sep 2009

sisa, no neviem, predrazeny kram...draha je ako svina, to je pravda, ale ked vidim, ako sa mi dieta krkve v lehatku, v kt. zatial sedi a ako sa krkval v sedackach, kt. sme mali tu cest otestovat....to sa jednoducho s touto neda ani porovnat...za ten zdravy chrbat mi stoji kazdy jeden ten cent. nevravim, ze mame na rozhadzovanie, ale radsej si sama od huby odtrhnem...

siska_br
1. sep 2009

sisa, ved ta nikto neukecava aby si ju kupila 😉 kvoli tomu, ze pre teba zbytocnost, nemusi byt predrazeny kram, ci?

sisa.b
1. sep 2009

siska 😀 aj tak ma neukecas, nasa nepresedi ani dve minuty na mieste, takze pre nas to je predrazeny zbytocny kram ako aj vsetky ostatne stolicky na sedenie 😉

sisa.b
1. sep 2009

juj, a aby som nezabudla - mne sa ta stolicka absolutne ani v najmensom nepaci 😅

sisa.b
1. sep 2009

a kramy su u mna vsetky veci 😀 😀 😀

tara2
1. sep 2009

Caute 🙂
vidim ze rozoberate stolicky na krmenie...Dominik sa vo svojej stolicke zdrzi pocas kazdeho jedla asi 10 minut, tiez by najradsej labzoval, nevydrzi mi tam sediet dlhsie ani len minutu 😅 . Ta stolicka co ju tu rozoberate vyzera fakt dobre len ta cena je otrasna 😝 . Fakt strasne zarabaju na detoch 😠

sisa - a kedy sa stahujete? Uz mate kupcu na byt?

sisa.b
1. sep 2009

tara, este nie, ale uz mame realitneho agenta, tak hadam raz ho predame 😀

babulky, ja vam tu stolicku neberiem, ani sa nehadam s vami, ze by nebola dobra, len som napisala, ze my ju nevyuzijeme 🙂 ani pri starsich dvoch sme ju nevyuzivali, tak by to bola pre nas zbytocna investicia, na ktoru by sme aj tak teraz nenasli financie 😒 musime setrit na domcek. no ak mi za 8 rokov napisete, ze to bola pre vas ta najlepsia investicia a ze ju vase deti maximalne vyuzivaju, tak si ju ku stvrtemu kupim 😀 teda ak na nu potom naskrabeme 😅

prsky
1. sep 2009

sisa...sice mam len Lalu, ale vidim na detoch bratrancov, ako to fici ked sedi 4rocne decko na dospelackej stolicke pri vysokom stole - sak ani do taniera nevidi a to sa ma naucit jest?...a ja Lalu 100% nebudem nahanat s jedlom a to uz sa aj ona furt pohybuje a objavuje...nechces, nejes...tak to s nami aj nasi robili a potom sme sa pekne pri nasom nizkom stoliku napapali - lenze ja nechcem nizky stolik, ze by deti jedli od nas separe a preto chcem tu stolicku ... ale inak jasne, kazda robime to, co uzname za vhodne, len som trochu citliva na to, ked niekto spochybnuje moje rozhodnutie 😉

prsky
1. sep 2009

siska..inak som kukala, ze aj ta jitro aj tripp trapp su z bukoveho dreva..zrejme je ale ta jitro z tensieho profilu robena

sisa.b
1. sep 2009

prsky, prepac, ja som sa vam nesnazila spochybnit rozhodnutie 🙂 no musis uznat, ze je predrazena. a ja fakt nazyvam kazdu vec kramom 😅 ved potom date referencie, aj ked u nas to rozhodnutie aj tak nezmeni. nemame na nu, takze maximalne vytiahnem nasu staru drevenu na svet 😝

prsky
1. sep 2009

sisa...sak v poho, ved aj hore som pisala, ze je hnusne draha ako takmer vsetko, co sa deti tyka 😉

siska_br
1. sep 2009

fakt, aj ta jitro je z bukoveho....no nic, my sme uz zmiereny s cenou tejto, na sviatky sme dostali peniazky, pojdu do stolicky...

neskusime ten obchodik v samorine??? ci by sme nezjednali nejaku mnozstevnu zlavicku???? kebyze sa aj hor prida...keby sa oplatilo, spojili by sme to s navstevou u segry a hadam sa predsa len aj do samorina doteperili

siska_br
1. sep 2009

inac, ja tiez neplanujem dieta s lyzickou po byte obhanat...ked bude hladne zje, od hladu urcite nezomrie...to je u mna zrovnatelne s placom v autosedacke. ked maly place, radsej zastaneme a dame pauzu, zo sedacky ho zasadne nevyberam, tie decka su take opice, oni si vsetko zapamataju a potom skusaju znova...v takychto veciach som mooooc zasadova... akurat s tym spanim mi to ani za boha nevychadza, tam je syncok zasadovejsi 😝

sisa.b
1. sep 2009

siska 😀 tak my ju aj vyberame z autosedacky. hlavne teraz, ked sme boli na dovolenke, taku streku bolo dost aj pre mna vydrzat 😝
a prave sme zjedli v behu pol bananu 😅

prsky
1. sep 2009

sisa..som ti aj chcela navrhnut, ze by som to s bez vybavila (zuzka ma vyjednavacie schopnosti, akych som ja neni schopna 😀 ) a ze sak o dovod viac pre nas potom dojst na tu kavu do tn 😀

inak s tym spanim mam ja stale take zmiesane pocity...aj chcem, aby sa naucila sama, ale na druhej strane si pamatam z detstva (sme spali s nasimi v spalni - v 2i byte sa inak hadam ani neda), ze som rada isla k nasim do postele v noci a zas do puberty to netrva a az tak nam lala v posteli neprekaza...tutumutu sa pri nej aj tak neda 😉 len to nocne budenie keby si odvykla...nechapem to celkom, ved spi s nami, tak sa nemoze budit na to, ze jej chybame a vsade pisu, ze by takto "stare" dieta uz malo prespat bez jedenia...a tuho rozmyslam ako to zladit s pripadnym druhym drobcom

siska_br
1. sep 2009

ved o tom je to rodicovstvo... kazdy robi to najlepsie pre svoje dieta... po svojom to najlepsie.

siska_br
1. sep 2009

adi - to fakt? no skus sa zuzky opytat a doriesime...ak chcete prist pozriet hrad, budeme radi 🙂 ale ked vam nevyda tak prideme my k vam, bez problemov

s tym spanim...mame dost uzku postel a samik dost cestuje, takze sme pri nom dost utlacani, ale to ma az tak netankuje, ale keby aspon poriadne spal..malicky sa budi niekedy aj kazdu hodku a dalsiu hodku si ma len tak dudluje, to je ten problem.takze pomaly pol noci bdiem...kebyze sa za 5 min naje a spi dalej, tak ani nereptam...a cez den sam zaspat absolutne tiez nevie...unaveny je ako male maca, ale aj tak si presadi, ze ho musim bud uspat na ciciku alebo uhojdat... takze nic moc...

prsky
1. sep 2009

siska...fakt..dohodneme podrobnosti este 😉 my si na tn brusime zuby uz dlhsie

inak Lala sa tiez zhorsuje...pri zaspavani sa stale posadava, vstane, pobucha po stene, lahne si a tak stale dokola a zaspat teda takto nehrozi, jedine na dide a aj to mi pred hodkou zaspala na dide leziac na bruchu 😕 a v noci sa ju snazim udrzat v postielke prirazenej z mojej strany (kojim ju priamo tam a modlim sa, aby nas udrzala obe 😀 ), ale okolo 5tej ju vacsinou v polospanku vyberiem, lebo pri kojeni viem nastastie v pohode spat

sisa.b
1. sep 2009

holky, teraz mi ta vasa stolicka vrta v hlave 😀 v com je taka super zdrava oproti vsetkym ostatnym? 😕 lebo ja to na obrazku nejak nevidim. a ja sa osobne hrbim v kazdom pripade, aj na fitlopte, ktora je podla mnohych tiez zdrava 😝 viem, ze kedysi boli take stolicky na klacanie, ktore nutili mat vystrety chrbat, ale tejto akosi nerozumiem 😅

bezaz
autor
1. sep 2009

cafte
teda jaka diskusia okolo triptrapky 😀 my sme s nou velice spokojni, ked s nou suhlasil peto a ten to ma vsetko nastudovane, tak som nemala co riesit
s tou mnozstevnou zlavou, ked chcete, zbehnem sa tam zajtra opytat, ci daju nejaku zlavu, ked im dohodim dvoch zakaznikov 😉 a ake chcete farby? lebo oni nemaju vsetky

sisa.b
1. sep 2009

ziadna odpoved? ☹ uz tu zavislacim a kazdu polhodinu nazizam a vy ste kdesi v haji 😀

no ja sa teda snazim, aby moje dieta "netrpelo". preto pouzivam latkove plienky namiesto papierovych (aj ked tatry sme preliezli v hnuskach 😅 ), stvornozkujeme namiesto choditkovania, v sportaku bola, az sa sama posadila, mame mdc namiesto klokanky... ale nevedela som, ze je nejaka zdravsia alternativa k vysokym stolickam 😕 teda nevedela som, ze tie bezne nie su zdrave, aby som bola presna 😀 😀 😀 a stale si neviem predstavit, ako inak tam moze mat ten chrbatik podoprety 😕

petusaaa
1. sep 2009

mam jednu otazocku na vas. chodi vam prispevok na dieta? myslim to do 600sk mesacne. lebo ja som mala posledny za april. teda ako mi skoncila materska. potom ste si nieco vybavovali? dakujem za skore odpovede 😅

prsky
1. sep 2009

bezi, bezkaj, popytaj, budeme rady 🙂 ja chcem tu tmavohnedu a sedak mi je v podstate jedno, taky veselofarebny by sa mi pacil asi naj. ja som o tej stolicke presvedcena uz veeelmi davno 😉 len tie praxy chybaju...keby som bola vedela, ze sa tak rozkotulaju, kupila by som ju hned este za tie praxy co sme dostali od statu na Lalu 😀

sisa....my sme sli do lesa na vylet 😉 ta stolicka je v tom fajn, ze si ju nastavujes podla vysky dietata a preto nemusis podkladat pod zadok kadejake podusky a pod ako sa robievalo, aby dieta vobec dociahlo na stol a este je fajn v tom, ze ma dieta pod nohami podlozku a neplembaju im nohy vdaka comu tiez odlahcuju chrbticu - proste deculo papa pohodlne ako my

petusa...prispevok mi chodi, nic som nevybavovala ohladom toho...len mi to tusim chodi spolu s rodicovskym v jednej sume

sisa.b
1. sep 2009

tak vy ste aspon poriadne prachy od statu dostali a ja nic ☹ rodicovsky mi chodi tiez spolu s pridavkami v jednej sume. a neviete nieco o tom zvysovani? 😕

bezaz
autor
1. sep 2009

adi chcete taku ako mame my? to je nejaky dub ci co.. ten baby set maju len bledy.. a vankusik mi posli link aky chces, tie maju myslim skoro vsetky
peti mne este rodicak nechodi, len pridavok
sisa na zvysovanie som sa pytala, ked som bola vybavovat a teta len pokrutila hlavou, ze oni o nicom nevedia 😒

prsky
1. sep 2009

bez...hej, tu co mate vy a ak by aj siska chcela tu a teta by sa odhodlala objednat take babysety, bola by som v siedmom nebi 😀 a podusku tu pruzkovanu jedinu co maju, ostatne su prilis nudne 🙂

a kukam, ze som nasla stranku toho tvojho obchodu, maju na tu stolicku akciu do 15. septembra : http://www.variernabytok.sk/data/stokke_akcia.pdf za 159€

zvysovanie malo byt tusim niekedy od januara tusim, nie? ale podla mna sa na to vyprdnu

miyya
1. sep 2009

ahojte snažím sa sem chodiť častejšie, ale dočítať vás nejdem. nemám dneska tolko času, som unavená. Ani nám škriatok nespí poriadne. Stále je nadránom hore a trhá nam vlasy a tak.Proste opica jedna nezbedná. Tak budem chodiť fajnovo nevyspatá do robotky. Ale už som si aj zvykla bez riadneho spánku.

Stoličky ešte neriešim, budem riešiť až v novom. Ozaj nepoznáte niekoho,kto robí dobré ceny na obklady a sanitu?? Dosť penazí nás to vyjde. zatial 100 000sk za kupelku a pračovnu.a to neni všetko 😝 😝 😝

Baby celý den odsávam a nič. Asi z toho že depkujem...jaaaj Som zvedavá,čo bude robiť zajtra Miško u opatrovatelky bez mliečka.
A ešte další stres,behať v špičke po meste autom.no vrrr brrrr bojííííímsa.

sisa.b
1. sep 2009

prsky, ta ruzova vyzera celkom vkusne 🙂 ja som zatazena na ruzovu 😀

miyyus, tak drzim palce a prajem pevne nervy. nam ide obklady a dlazby zhanat moj ex za super ceny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre