Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

prsky
9. sep 2009

ja uz nemixujem davnejsie, dokonca sa jej dari papat ovocie nakrajane na trojuholnicky - a hrozno papa uz cele bobulky 😉

deni_v22
9. sep 2009

prsky, super, ani kostky nevyberas z hrozna?

ma.senka
9. sep 2009

ahojte dievcata, asi si ma tu moc nepamatate, - deni - si ma rozosmiala - ako keby si pisala nas jedacky rezim... hlavne ten zaver ma pobavil - a v noci x kojeni na pokojny spanok...

dievcata - prosim poradte - co obuvate vasim drobcom? zaujali ma tie liliputky, mate s nimi nejake skusenosti? vdaka

....a dobru noc asi si tu uz budem o takomto case kecat sama 😀

pepka
10. sep 2009

tal, ako pise prsky, ked sa zatala a zacala cez den menej kojit, tak sa lala rozjedla, je to pravda. ked sa tie deti koja do aleluja, tak su syte a nepocituju hlad a ked nechce jedlo, das zase prso, tym sa zasyti a dalsi chod ti zase nebude chciet, je to zacarovany kruh, treba sa zatat a davat mliecko dajme tomu len rano, vecer, pripadne na obed po jedle na docuckanie pred zaspatim na ukludnenie, pripadne podla rezimu, ale urcite by viac zjedol, keby sa tolko nekojil.

deni, my sme uz davnejsie uspesne prestali mixovat, ale stale pucim trochu vidlickou obed a ovocko struham, lebo este cele kusy nevie jest, jedneho zuba nema, tak sa drhne tu zemiakom, tu rozkom.... taku mu viem dat vtedy po chrbte, ze mu stvrtka zemiaku vyleti pol metrovym oblukom.... este sa na mna z vdaky usmeje spokojne... 😀

bezaz
autor
10. sep 2009

cafeste
babuchy, vcera som nestihla vyplatit stolicky, lebo maju drbnute otvaracie hodiny a som akurat v tom case ucila, tak zbehnem az dnes..
hehe s tym jedenim, my ranajky tiez nedavame, neviem, kde by som ich zmestila... jogurt davam activiu sladenu, lebo neprisladenu mi nechcela, ani ked som tam pridala ovocie
ma.senka, ja som kupila cez ebay podobne ako liliputi za tretinovu cenu
a u nas sa jedia uz cele kusky, odrezem ninke krizalku nektarinky a ona pekne papa sama, aj banan, rozok, chlebik odhryza sama, ryzu nemixujem, zemiaky som teda este neskusala v kuse.. ale to bude nadbytkom zubov ze 😀

tara2
10. sep 2009

Caute 🙂
tak u nas ranajky musia byt, maly ma dnes skoro zjedol lebo nedostal ranajky o 8:00 ale o 8:15 a uz na mna vykrikoval ze je hladny 😀 . A to ma rano o 7:00 mlieko, kojim ho este v posteli z oboch prsnikov a za hodinu je uz hladny zase. Potom ide spat a dalsi chod je okolo 10:00 to ma ovocie (zje plnu kompotovu misku), o 12:00 obed to sa napraska poriadne, po obede sa trocha pohra a zase ide spat. Potom okolo 15:00 zje jogurt, 18:00 kasa + mlieko a ide spat. A zivocisne maslo mi nechce ani vidiet, ked mu ho dam na chcela tak sa ho ani nedotkne... Jedlo pucim, snazim sa nemixovat ale cele kusky este nepohyzie akurat banan...

pepka - si ta viem zivo predstavit 😀 😀 😀 ty si cislo 😀

mojkamirka
10. sep 2009

ahojte,

tak my musíme mať ráno o tej 7-8. mlieko a ochutnávku z mojich raňajok, desiata o 11.tej jogurt, o 14. tej pokus o obed, včera so, to vzdala tak jedol len ovocie, a to tak, že som mu odkrojila z hrušky a ju dusil do seba, o 18.tej kaša, aj to ma ťahá za tepláky a kričí mama. a na chleba mu dávam kravské maslo. Z mixovaného ho začalo napínať, takže u na už len kusky dve mesiace. 🙂

prsky
10. sep 2009

haj...deni, nevyberam od kedy sme boli na treningu so psami a tam ma kamoska hrozno...take male bobulky, ze keby som isla odsupkovavat a vyberat kostocky, tak nic neostane 😀 a Lala sa isla za nim potrhat, dokonca si sama zo strapca trhala - nic jej to nespravilo tak od vtedy uz kostky a supky neriesim 😉

bez...hih no aby Ninka nehryzla sama, sak ma zubov pomaly viac ako ja 😉 a dik za starostlivost okolo stoliciek 🙂

zuzz
10. sep 2009

ahojte,
tak natalka dostala vcera celkove antibiotika, ani som nemyslela, ze to hned tak dopadne, ked soplila. ale doktorka povedala, ze nebude cakat ako na jar, ked sme sa potom 5 tyzdnov nevedeli vyliecit a museli brat 2 atb po sebe.

nemixovane jedlo u nas? == povracana natalia 😀 ale trenujeme. predvcerom uspesne zjedla obycajnu tycinku. ohryzala ju a kusky si nechavala rozpustit v puse. tak hadam sa prehltat nauci.

prsky, kam chodite na tie treningy so psami?

amonis
10. sep 2009

ahojte tak u nás hrozno taky frčí má ho nejraději ze všeho z ovoce ale bacha četla jsem že ty kuličky můžou zaskočit do krku takže aspoň půlit......jinak taky miluje broskev a bílý jogurt s přesnídávkou...jinak všechno co mám já 😀 😀 po kousíčkách dávám ochutnávat...maso jen tak do pusy suché.......

tara2
10. sep 2009

zuzz - beriete ATB? 😕 Robila vam dokina aj CRP?

amonis - ja som malemu hrozno este neskusala davat len tak trosku cucat tu stavu ale cele alebo polene este nie. Inak bacha lebo tie jadierka mozu sposobit obturacny ileus - nepriechodnost criev ked niekto zje vela hrozna a u deti kedze maju uzucke crievka to plati dvojnasobne...ale troska hrozna raz za cas urcite nezaskodi 🙂

deni_v22
10. sep 2009

cafte 🙂
Dianka dnes mala specialne ranajkove predjedlo - zjedla taky papierik chraniaci lepiacu cast na tampone do podpiry 😕 ...tesne po zobudeni sa hrala pri mne v posteli a asi som ten tampon v noci nezalozila na miesto, tak ho nasla a ohryzla...nepodarilo sa mi ho vylovit je z pusy, mala ho strasne hlboko v hrdle, tak som jej ho len dala zapit mliekom 🙂 ..no ved snad jej nic z toho nebude...

masenka, topanky sme kupili kozene s pevnejsou podrazkou, lebo mala sa velmi zle stavala na nozky, tak nam dr kazala riadne pevne ju poobuvat aj doma..a myslim, ze to pomohlo, uz sa postavi lepsie...

z ovocia u nas najviac fici banan a makke slivky a ringloty. To az vzdycha, ako to hlce 🙂

tara2
10. sep 2009

deni - papierik si spravi exkurziu po zazivacom trakte a vyjde von 😉

siska_br
10. sep 2009

waaaw - tara to mas ineho hladosa doma 😵 😵 😵 asi vyslem samuela na exkurziu ohladne stravovacieho rezimu.

snazime sa prave uspat...obed za nami, dnes som zozala dost velky uspech - vdaka deni za receptos 😵 😵 😉 hned som od radosti este tri pohariky dorobila 🙂

baby, vam sa to povie, nedat mlieko - zje viac - cha...som si tiez myslela...ale moje dieta si o tom mysli svoje a to co si myslim ja ma dost na haku...dostanem do nho akurat doobedu obed - my to mame posunute trosku a vecer kasu... medzitym sa mozem aj na zabu obratit, nedostanem do neho normalnu stravu (medzi normalnu stravu nepocitam ryzove keksiky alebo psenove chrumky alebo korku z chleba) jednoducho si pyta mlieko a nic ine neberie...ale ved raz zacne, o tom som presvedcena. neznasilnujem ho, nechcem mu jedlo zacat protivit, samko ked chce vie sa tak kvalitne vytocit, ze mi vsetko vyvracia

jani - nase posledne CRP bolo 26,5 je to vela? lebo nas pediater mi povedal, ze je to mierne zvysene a svokra robila paniku (ona robi na biochemii, ale tak myslim si ze asi vychadzala z parametrov u dospelych)

deni_v22
10. sep 2009

jaj siska, som rada, ze chutilo 😵 zato u nas ta sosovica znova 0 bodov ☹ najprv som to nechala len take rozvarene, zemiaky som vidlickou popucila, potom som to aj mixla a nic... skusim o mesiac znova, snad si raz aj strukoviny oblubi

tara2
10. sep 2009

siska - kludne dojdite na exkurziu 😀 a co sa tyka CRP tak normal je do 10. Kukni sem http://www.eurolambda.sk/pdf/ambulant/CRP_v_amb...

a teraz beriete nejake ATB?

siska_br
10. sep 2009

no len tak zobacik otvaral, ako mu chutilo. svihla som mu do toho navyse este mrkvu a petrz. vnatku tak to bolo fakt ze mnam, sladke. pohariky sa uz chladia 🙂

ale urcite, skus zase za daky mesiac, mozno dianke zachuti. ja som ju robila aj s mrkvou, vseobecne davam vela mrkvy - samko mrkvu miluje, ked nechce zeleninu, a zmiesam mu ju s poharikovou mrkvou hlusi len taky fukot. tak som si zvykla, ze ked mu varim, do vsetkeho preventivne frknem mrkvu

tara2
10. sep 2009

deni a co vsetko si dala do tej sosovice? Ja sa chystam uvarit cervenu asi zajtra to spacham

siska_br
10. sep 2009

jezis, jani, dakujem za link, konecne v tom mam trochen jasno...tu moju svokru uz vobec asi nebudem pocuvat, len ma tusim vyse vystresovala 😠 nastastie mame super pediatra, co riesi veci s chladnou hlavou 😵

nasadil nam Cefzil, á 12 hod 2,50 ml ale az na zaklade vysledkov z mocu, tam narastla nejake bakteria. zajtra odchytavam cikanicky zas 😝

siska_br
10. sep 2009

jani, aj aj som robila cervenu 😉 davala som zemiak, mrkvu, sosovicu a do hotoveho popucila uvareny zltok. maly sa naramne zalizoval 😵

tara2
10. sep 2009

siska - svokra zvytocne stresuje...ine by bolo kedy vam doki nedal ziadne ATB

deni_v22
10. sep 2009

ja som tiez varila tu cervenu...prvykrat som ju varila len so zemiakom a na zaver zltok, ale bolo to huste, tak som teraz pridala kralovnu nasej kuchyne - cukinu - konzistencia uz bola ok, ale nechutilo :-/ striasalo ju, napinalo a mam pocit, ze tretinu obvyklej davky zjedla len z lasky ku mne 😀 ..dalej som ju uz netrapila ..skusim to s mrkvou nabuduce, mozno chutou prerazi tu sosovicu

siska a ako uskladnujes tie pohariky "do zasoby" ? mrazis, ci sterilizujes?

tara2
10. sep 2009

siska - tak skusim aj ja, som zvedava co na to zajtra povie

siska_br
10. sep 2009

deni - horuce vlejem do poharika, dobre zavriem, obratim hore dnom, necham vychladnut a tak potom schovam do chladnicky 🙂 uplne jednoduche, take zvladam 😉 ktosi to tu pisal, vyskusala som a funguje

jani - skus, dominik je dobry papkacik, snad mu bude chutit

bezaz
autor
10. sep 2009

baby a kde kupujete tu cervenu sosovicu? som zatial nenatrafila

siska_br
10. sep 2009

zuzi, to uz maju takmer vsade. napr. aj v tescu medzi bio produktami, v dm-ku, v kazdej zdravej vyzive...

bezaz
autor
10. sep 2009

fakt? heh slepota
inak k tomu zavaraniu, napr maso, teda vyzivky s maskom {take su u nas najcastejsie, mrazit nemozem, lebo maso mam vacsinou z mrazaku} treba vraj aspon 2x po 20minut varit {sterilizovat} v pohariku.. zistovala mi to mama ako hygienicka, ze tak je to iste, ze tam neostanu nejake mikroby alebo co 😅

siska_br
10. sep 2009

zuzi, nam sa teda mikroby uspesne vyhybaju asi 😅 ale zase ich neskladujem pol roka, to je jasne

bezaz
autor
10. sep 2009

no aj taketo ze maximalne mesiac 😉 vacsinou davam do poharika, ked mi ostane a nechcem uz malej davat 3. den to iste.. kazdy den varit sa mi nechce
mlada teraz odpadla, od rana hore, naobedovala sa, vycikala, trochu aj kakla, dala som ju do postele, cumel, lahla vedla nej, opica sa pregulila ku mne a zachrnela.. takto si to predstavujem 😀

siska_br
10. sep 2009

otvoreny poharik tiez po dvoch dnoch likvidujem, ale teraz samik uz max. do dvoch dni stlaci vsetko, predtym som to dojedla ja, tiez som do tretieho dna nechcela nechavat

v tom pohariku sa vytvori vakuum, preto by to malo vydrzat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre