Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
10. sep 2009

zuzi, ty si sa tusim pred casom pytala na mnozstva, kt. by mali deti zjest. prave citam.

http://www.chicco.sk/observatory/feeding_baby/e...

bezaz
autor
10. sep 2009

siska akurat mi nabehli prasule za TT 😉
dik za link

tara2
10. sep 2009

ja zvyknem navarit na dva dni, jednu porciu odlozim do chladnicky a ked ju na druhy den celu nezje tak to vyhodim...sterilizovat som este neskusala

tara2
10. sep 2009

a skusali ste uz kuskus? Ja to mam celkom rada ale maleho to nejako neoslovilo

zdenus
10. sep 2009

caute 😉
trak u nas brutus noc, non stop hore, medzi 1 a 2 hod vkuse revala, stopol ju az nurofen a spala do rana...cele spodne dasna naliate...tak som zvedava, ked tesaky vykuknu 😕

ja davam hocijaky plnotucny biely jogurt, nejaky bio tami, activiu, milsy...mne zas bolo povedane, ze smotanove az po roku 😉 ..tak si vyberte

zuzi, bodaj by ninka nehryzla, ked ma plnu pusu zubov 😀 ...my stale tak polo mixnute musime mat

zuzz
10. sep 2009

tara, nerobila jej crp, iba vzala vyter z nosa, ale natalia tak statocne smokli huste zelene a aj pokasliava, tak zarucene nejakeho bacila ma.

baby, by ste neverili, aka truba viem byt, ked som unavena. vcera som bola vecer cvicit v avione, potom som sa tam trocha pomotala a spravila veeelky nakup v DMku. minula som vsetky uzitocne kupony, co mala natalka, este aj tu bodovu knizku na zlavu som pouzila. hrozne som bola uz smadna, vodu som mala v aute, aj utahana, tak som sa ponahlala k autu. potom som ten krasny nakup v cene 23 euro nechala polozeny na zemi v podzemnom parkovisku ☹ ☹ ☹ spomenula som si nan, ked som vystupovala doma z auta. jasne, ze sa taska uz nenasla, ked som tam rano skusala volat. tak si teraz sypem popol na hlavu ...

amonis
10. sep 2009

zuzz je tak to je fakt škoda....to naštve.....já jsem za včera prodala segře mikinu za 100kč před vyplatou jsem byla štastná že ještě aspon kilčo mám a já debil jsem to hned včera vyhodila s letákama do koše dneska už to marně hledám chlap aktivně vynesl smetí 😀 😀

zuzz
10. sep 2009

amon, veru. revala som ako male decko, od zlosti, zufalstva, bezmocnosti. ale co uz. musim sa z toho poucit a viac sa mi take uz nestane. moja mama sa ma pokusala rozveselit, zahlasila, ze dobre, ze deti som nemala so sebou 😀 takto som len nakup zabudla.

amonis
10. sep 2009

zuzz jo na to se musí člověk vysr.jsou to jen věci mě ta stovka taky naštvala si tu vyhazuju peníze jako by nic...ale co život jde dál....

zdenus
10. sep 2009

zuzzz, to potesi...ale zas, kym sa horsie nestalo 😕 😕 😕

tara2
10. sep 2009

zuzz - ked ma take sople tak potom hej. A z toho nakupu si nic nerob, viem ze to cloveka poriadne rozhneva ale v zivote sa aj horsie veci stavaju

zuzz
10. sep 2009

jasne, baby, ja viem. len ked som sa tak tesila, ze som natalke konecne pokupila, co ma rada - aj kase, aj prikrmy aj nejaku bananovu alnatura vyzivu... ostal mi len pokladnicny blok, tak si to mozem o tyzden zopakovat 😉 len uz nedostanem 7euro zlavu ☹
ozaj, vedeli ste, ze dmku koncia s tymi bodmi? vraj sa daju pouzit uz len do konca septembra. aj preto som ten nakup robila. uz dalsiu karticku nestihnem dozbierat, tam mi este vela chyba, tam mam len 5 nalepiek.

siska_br
10. sep 2009

zuzi, tak som sa hlboko zamyslela nad tou sterilizaciu masa 😀 a jasne ze ma tvoja mamina pravdu...

Mäso sterilizujem 2x. 1x cca 1 hodinu a o 24 hodín cca 1/2 - 1 hodinu. Mäso sa má zásadne sterilizovať 2x až 3x kvôli spóram. Spóry(mikroorganizmy) odolávajú vysokým teplotám, preto ak ich mäso obsahuje(platí to vo väčšine prípadov), po prvej sterilizácii spóry vyklíčia a pri druhej až tretej sa zničia. Zo spór je najznámejší tzv. klobásový jed(Clostridium botulinum), ktorý je prudko jedovatý.
Sterilizácia
Uzavreté poháre s mäsom majú byť zaliate vodou, t.z., že sterilizujeme v dostatočne vysokom hrnci. Ďalej viď vyššie. Horúcu vodu zlejem(alebo povyberám hrnčekom) a poháre vyložím na uterák. Pri chladení vrchnáky "pukajú". Radšej používam vrchnáky so závitom.
Ja sterilizujem len 2x, pretože je určené na krátkodobú spotrebu a nie na celú zimu. Pre istotu ho uchovávam v chladničke.
Je zaujímavé, že pri sterilizácii už mäso ďalej nemäkne, takže sa tej dlhodobej sterilizácie nebojte.

...som nasla, takze uz ficim v kuchyni 😉

zdenus
10. sep 2009

...a ja vam poviem jednu mudru vetu...var nie je sterilizacia 😕 😕 😕 , sterilizacia musi prebehnut pod urcitym tlakom pri urcitej teplote....a to sa da dosiahnut jedine v horucovdusom alebo plazmovom sterilizatore alebo v autoklave...je tak tara ? 😀 😀 😀

mojkamirka
10. sep 2009

tak ja sterilizujem len samotnu zeleninu, mäso mám namrazené po kockách už uvarené a keď treba tak to len rozmrazím a hodím k zeleninke 😉

tara2
10. sep 2009

zdenus - v minulosti sa pouzivala aj sterilizacia varom ale velmi sa tym nicili a otupovali nastroje tak sa od nej upustilo a dnes sa uz pouziva len sterilizacia v sterilizatoroch resp. chemicka sterilizacia. Ale neviem si predstavit ze by sa sterilizovalo v sterilizatore maso (kolegyna si raz davno piekla v sterilizatore kura ale to je iny pripad 😅 ), podla mna je aj sterilizacia varom sterilizacia musi byt vsak vykonavana dostatocne dlho a pri pozadovanej teplote

tara2
10. sep 2009

ja by som sa priklonila skor k tomu urobit to ako mojka sterilizovat zeleninu, kupit cerstve maso a to dat potom zmrazit. Ja to robim tak. Alebo si nakupim cerstve maso, rozdelim na mensie kusky, zabalim osobitne a hodim do mrazaka. A potom vyberiem a uvarim na 2 dni. A co maly nezje ide do kosa

zdenus
10. sep 2009

tara, my sme na previerkach zakazovali sterilizaciu varom, lebo nemas 100% istotu znicenia vsetkych pliag...v pripade masa to je konzervovanie, nie sterilizacia 😀 😀 😀 😀 ...ale inak slovicka nam idu, nem? 😝 😝 😝

ja varim tak, ze maso uvarim dopredu, zamrazim porcie, potom uvarim zeleninu a do horovej pridam mase...varim na 2 dni to iste a jednu porciu vacsinou zamrazim.... a obcas aj do hotovej hippky dovarim zemiaky a ma to na 2 dni

zdenus
10. sep 2009

..a pozname jedneho chirurga, co si v sterilizatore susil v zime topanky 😀 😀 😀 😀 ....aj take sme zazili

zuzz
10. sep 2009

baby, vam to ide 😀 aspon sa daco nove poducim a aj zasmejem.
uz aj ja mam od natalie nadchu 😒

zuzz
10. sep 2009

nechala som sa vami inspirovat a spravila som malej dnes sosovicu so zemiakom a mrkvou.musela som pomixovat, lebo z popuceneho ju napinalo, skusila som do nej dostat par lyziciek. jedla to o tretej teraz sa pokadila a v plienke som videla tu nepomixovanu sosovicu. je to normalne, ze to cez nu preslo tak rychlo?

zdenus
10. sep 2009

teraz jedna mala po d oknami vyziapuje "vam to j.e.b.e!" a mimochodom je v triede s eliskou v skolke 😕 😕 😕 😕 😕 😕 , takze sa tesim, ked eliska v januari natupi, aka mudra bude domov chodit 😠 😠 😠 😠

tara2
10. sep 2009

zdeni - ved to ze nikdy si nemozes byt ista ci si to prevarila dostatocne...a s tymi sterilizatormi bola ina sranda, hocico sa v tom varilo a pieklo 😀 ale potom ich zrusili a mali sme po vtakoch 😀

zuzz - mne sa to nezda moc normalne, ale mozno jej ta sosovica zrychlila peristaltiku skus sledovat ci sa to bude diat aj pri inych jedlach napr. pri hrachu...

pepka
10. sep 2009

heh, zdeni, vidim, ze sme mali rovnaku brutus noc, mato bol hore od 23,15 do 1,15 dve hodky reval, alebo vykrikoval, potom viskal, jasil sa, skakal v posteli, behal popri stene.... no horor... a mna strasne bralo na spanok, vlastne sa zobudil ked som sla spat, takze som nespala vobec dovtedy.... a som mala mikrace a bala som sa, ze zaspim a zuchne z postele.... horor horor horor ... a tiez som mu potom zo zufalstva dala nurofen, lebo prebaleny, mlieko vypil, pri mne bol a fuuuurt reval a kusal ma do pyzama. potom sa postupne skludnil a mrnkajuc zaspal... len dufam, ze dnesok bude lepsi...

pepka
10. sep 2009

zuzz, ty si cislo, to by aj mna teda riadne na.sra.lo 😠 taketo nieco

ja som pred dvomi rokmi na dialnicnom odpocivadle pri piestanoch davala hanku cikat ked sme sli k nasim a ako sme nastupovali do auta, ja som si slapky vyzula jak keby som si do bytu vchadzala, nastupila a islo sa. teda ja som si neuvedomila, co som spravila, az ked v trencine hladam topanky a ich nikde 😅 som si myslela, ze si zo mna moji dvaja robia srandu a ono zostali niekde 40km od nas na parkovisku.... esteze som mala so sebou nahradne... doteraz sa mi peto smeje vzdy, ked ideme okolo... 😵

pepka
10. sep 2009

masko: ja kupim kilo kuracich ci morcacich prs, pokrajam na kocky, uvarim a hodim do mrazaku, tiez potom vytahujem uz len kolko prave potrebujem a nemusim vyvarat stale...

pepka
10. sep 2009

a tu nikoho?

mojkamirka
10. sep 2009

Mojkin manzel je tu

mojkamirka
10. sep 2009

Ako Vas citam tak mate tiez dobre srandy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

talinka
10. sep 2009

ahojteeee,

vy ste toho zas popisali 😉 ze by sa vracali stare dobre casy?

no vas obdivujem ako davate uz dietkam vselico , ja sa este trochu bojim, hlavne ked som sama doma, nech sa mi nezadusi 😅 ze bobule hrozna by som si netrufla, sikovne detuchy mate, mozno aj tomik by to zbodol, ale kedze nevyskusam neviem 😀 ale tak aspon rozok,keksiky, korku spapa inak mix alebo popucene...pockam na zubky a potom vyskusam....

takze taketo noci prezivate kvoli zubiskam??? mam sa teda na co tesit, my zatial v poho....som zvedava na dalsie zuby....

pepka, ty si iny blazinek sa na teba vzdy na smejem tvoje prispevky nemaju chybu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre