Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
8. okt 2009

peti - 😀 😀 😀 to je fakt sem tam 😀

zuzi - z Ruzinova po Vrakunskej ceste a dojdes priamo tam 😉

tara2
8. okt 2009

peti - drzim vam palce 😉 . A s tymi topankami tiez neviem...chystam sa malemu kupit topanky na zimu a mam dilemu ze ake cislo kupit 😕

prsky
8. okt 2009

janejane...ja nekocikujem, ale do vrakunskeho obcas chodievam - vacsinou s jankou 😀

deni_v22
8. okt 2009

ahojte,
muz ma vyhnal od malej, ze vraj mam polhodku pred kupanim vyuzit ako chcem, tak zavislacim 🙂

aby som nezabudla, nechystate sa niekto na tu vystavu psov? Emka strasne "slintala", keby to bolo kusok blizsie tak tam iste sme...keby ze niekto pojdete, tak potom nejake "klebety" odtial si prosime 😉

dnes som sa rozhodla, ze dam malej sunku na olovrant, vcera sme kupili v kauflande a tam im z vahy lezie stitok aj so zlozenim vyrobku...no namojveru napocitala som 12 Eciek. Tak sa sunka zase nekonala.. Aku sunku kupujete drobcom?

peti, tiez mame 19 tky nozky a tiez neviem, aku velkost na zimu, aby to vydrzalo az do jara..nechce sa mi kupovat dvoje ciziem...

prsky
8. okt 2009

deni, ja na svetovku idem, ale az v nedelu - nemozem si taku udalost nechat ujst...mozno ked ruda prehovorim, tak pojdeme v sobotu spolu a v nedelu s kamoskou a lalou 🙂

talinka
8. okt 2009

ahojte baby, no mala som co robit, kym som to vsetko precitala 😀 😀 😀

U nas zacina nejake divne obdobie...nieco mu zoberiem a straaaasny rev ,ale fakt strasny nervy slzy, no hroza....zacalo to vcera...chodili sme po byte v jednej ruke moja ruka v druhej mal mop a akoze umyval a ked ma to prestalo bavit, odlozila som ho a taky rev, ze dovi a nie a nie prestat, tak som dala mop zas...jasne to som asi nemala..lebo vie , ze is vsetko vynuti revom,ale ked mi ho tak bolo luto, ze sa chce hrat s tym...a dnes zas nieco zoberem a rev.. 😝

Dalsi problem,lasku prejavuje tym, ze nas fackuje a dava šupy ovladacom po tvari, mobilom po ustach,ale niekedy udrie niecim tak, ze skoro hviezdicky vidim, ked si to neustriehnem a samozrejme Tomi ma z toho obrovsku radost...zo zaciatku sme sa tesili, ked daval BAC BAC,ale uz to nie je sranda 😝 aj deticky na plavani, zoberie hracku a hned bac do hlavy 😝 no bitkar nervacky nam doma vyrasta 😀 snad potom mu to nejak vysvetlim, teraz to nema vyznam...nepochopil by a ma z toho srandu 😀

a samozrejme MAMAAA prestal hovorit a cely den pocuvam len TATA TATA TATA..alebo TOTO, TETA? ADA a ja neviem este co....zacal dost tieto veci vykrikovat....aj noci su tazke stale sa toci dokola a pristane pri mne , tlacime sa, hlavne, ze on ma pohodlicko alebo sa posadi a taky rozospaty sa zacne skerit, tak sa rehoceme 🙂

Dnes ma volala kamoska co ma mesacneho , ze pod s nami von a co mozem ja? jasne, ze nie, ked sa x-krat budi a utisim ho len prsom 😠 takze znova trcim doma......

Na vystavu psov sa tesim aj ja..len bude strasny problem s parkovanim, dovnutra sa ani autom nedostaneme, to zaplnili vystavovatelia a cez vikend neviem , kde veru zaparkujeme...ale isto chcem ist...aj s Maxikom,nech tam trosku poobhana tie namyslene vyfintene psiska 😀 😀 😀 inac ma nieco s kozou chudak, cely je vyhadzany, nejake ruzove vyrazky velke , v stredu je objednany k dermatologovi veterinarnemu,lebo veterinar nevie na co je to alergia, len mu pichol dithiaden, tak mame doma pacienta, co sa furt skrabe chudatko 😒

sisa.b
8. okt 2009

talinka, no treba uz potroske zacat vychovavat, lebo v troch rokoch uz je neskoro, ver mi 😀 takze ak nieco nechces, tak si to revom nemoze vynutit, lebo to budes este dlho nacvicovat 😀
ale nic si z toho nerob, nasa slecna s nami tiez tak cvici, hlavne s tatikom. najlepsia je, ked chce ist vecer za sarou do postele, normalne sa vypyta na ruky a potom nas taha za rukav, aby sme sa pohli tym smerom 😀 😀 😀

nam lasku vyznava tym, ze sa prituli - urobi bali bali 😵 velakrat nas pri tom aj oblizuje 😅

a ja som teda nebola vonku ani ked mala mesiac. to si si mala vychovat tak ako lia 😀 - odstavit v troch mesiacoch a nechat taticka so synacikom, nech si na seba po veceroch zvykaju 😀

janejane
8. okt 2009

Ahojte,

talinka, to poznam, moj chce so mnou vysavat a ked uz skoncim, tak tiez sa zacne jedovat a plakat....ale necham ho chvilu o chvilu jedovanie prestane

Tara2 a Prsky nechystate sa nahodou niekedy do vrakunskeho lesika?

talinka
8. okt 2009

sisa, 😀 je mi to jasne, nemoze si zvyknut, ze si vynuti revom, len som to vcera neustale a uz som mala aj nervy nanho 😝 a samozrejme prejavuje mi lasku aj ze mi da pusu ,alebo sa tak zlato prituli..to som len tak obrazne ako nas doma cvici 😀 😀 😀 ze vsetkym len trieska naokolo a dost casto zasiahne moj ksicht 😀

a tam bol preklep to mal byt ze kamoska ma -5mesacneho a isla von, odsala a nechala na starost tatovi...no nieto si vie vychovat, ja asi nie....aspon tu som porobila mozno chyby a ak bude nahodou druhe viem coho sa vyvarovat,ale tak zas neodstavim kvoli tomu, aby som sla von niekam 😀 kojo mi nevadi, zboznujem tie chvilky 😵

janejane, tak to asi pozname viacere...uz to len naucit ovladat 😉

prsky
8. okt 2009

tal...no ono to kludne moze byt aj ine ako alergia...my mame furt skrabucu sa nessinku a zaver je, ze je atopik a ze to bude mat uz furt a treba to vzdy potlacit liekmi ked sa to zhorsi 😒 a kedy idete? ja by som najradsej zajtra, bo su terieri, v nedelu ma ale stavace potesia 😉

Lala prejavuje lasku otvorenymi ustami - vyzera to akoby nas sla hryznut, ale potom da akoze pusinku s tymi otvorenymi ustami

no ja sa malu snazim uz v tomto smere vychovavat, takze napr. moje varenie ked som sama doma vyzera tak, ze mam dieta zavesene na nohach a vydava take zvuky ako ked reve, ale s mensou intenzitou a bez slz - je to take vydieranie, ale byvalo to horsie, uz asi pochopila, ze ma smolu

jane..tento tyzden urco nie 😉

janejane
8. okt 2009

Talinka, u nas je v kurze este mikrovlnka, radio na chladnicke a najnovsie otvorena pracka.....hracky, tie su len na rozhadzovanie a vyhadzovanie na zem....

talinka
8. okt 2009

prsky, ved to by ma zaujimalo co sa mu to porobilo na tej kozi 😖 som zvedava co povie dermatolog,ale dnes tam Vlado volal a objednali ho az na stredu, nechapem, to bude este tolko trpiet chudatko, ved dovtedy to moze aj zmiznut alebo sa to aj zhorsit 😒 najprv to vyzeralo akoby mal zvlnenu srst a teraz vidno pod tym ruzove vyrazky..dufam, ze to nie je presnosne..sakra...ale tak zatial sa my neskriabeme... 😖

no aj Tomi ma tka bozkava, ze otvorena papulka a cela som oslintana 😀 neva vydrzim... 😀

a u nas varenie asi nehrozi...iba sem tam nieco rychle sa mi podari,ked ma naladu sa s niecim sam zabavit 😀 a to vydieranie poznam tiez to na mna skusa,ale to tiez ignorujem...ale tento rev to je hrozne on tak neplakaval tak silno a tak vela slz...akoby ho nieco bolelo...uplne novy place...a pritom je len nespokojny, ze mu nieco zoberiem...

janejane, presne vsetko co nie je hracka je zaujimave 😀

talinka
8. okt 2009

a jasne este mam aj nervy na to, ze mi vsetko vyhadzuje z kocika...jedna hracka za druhou, preto ked ideme von ma okolo seba v kociku milion hraciek ...aby nestihol vsetko povyhadzovat a v taske nosim asi 6 zubnych kefiek tie ma najradsej na ozuzlavanie a tie mu podavam ked vyhodi na zem jendu po druhej 😀

janejane
8. okt 2009

Tal, presne ako moj maly.....zacina to capicou, tisickrat ju vyhodi, uz som parkrat aj presla po nej kocikom, co som si nevsimla ze hned ako som mu ju opat dala, tak ju hned vyhodil.....uz som ju aj bola hladat.....
potom nasleduje dudel, uz som kupila kopec snurok na dudlik, lebo kazdu vie odopnut a vysmari dudel aj s retiazkou....ked sa da nedam mu v kociku dudel, ale ked sa moc jeduje tak ho dostane a zacne sa s nim hrat a po chvili ma z toho sou, ze ho vyhadzuje....
hracky nastastie nevyhadzuje, lebo som mu kupila taketo a tie su pripevnene... http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=223&stat...

joooj tie deti su tusim rovnake....skusaju kolko vydrzime

tara2
9. okt 2009

Caute 🙂

tal - nic si z toho nerob, maly ma vydiera rovnako ako teba 😉 . Ked som citala tvoj prispevok tak som chvilu myslela ze opisujes moje dieta 😀 😀 😀 . Ale teraz ho uz nechavam revat ked viem ze vymysla ale je to dobry zaber na usne bubienky a nervovu sustavu 🙄. A hracky tiez vyhadzuje z kocika a vlastne vsetko co nie je priviazane...uz sme stratili vela hraciek 😠. Varit varim ako prsky tiez mi visi na nohe a niekedy reve a minule mi skoro stiahol gate tak ma za ne tahal 😀. A z hraciek ma najradsej pracku, nocnik, plne sufliky so samymi zaujimavymi vecami...minule stihol za 2 minuty kym som vyvesala pracku povyhadzovat vsetky muzove trenky zo suflika a utieral nimi zem 😀
Lasku prejavuje ako kedy... niekedy dostanem ako tal niecim po hlave inokedy mi da pusu s otvorenymi ustami, zalezi od nalady.

jane - mozeme sa dohodnut na buduci tyzden ak chces okrem pondelka a stredy mozem stale 😉. A kde byvas? Vo Vrakuni? Ja som z Biskupic

tara2
9. okt 2009

a este som zabudla napisat ze som v noci tahala nocnu, maly sa zobudil o 2:30 a zuroval do 4:50 🙄 🙄 🙄 . Tak som v noci piekla chleba, upratovala kuchynu, skladala pradlo, nahadzala spinave do pracky, pripravila muzovi ranajky a desiatu a kukala telku 😝 . A rano bol maly uz o 8:00 hore...tak som si moc nepospala 😒

cryonae
9. okt 2009

baby my mame tuto fazu zurivca uz dobre dlho.. ide ma porazit a uz par dni sa maly zabava tym, ze mi oznami 'ba' alebo 'hapa' a smari nieco o zem.. najhorisie je, ze to robi aj s jedlom a sam so sebou :'(

prsky
9. okt 2009

jani, tak to nezavidim...a stiahnute gate mavam pravidelne, bo obe teplaky na doma su mi velke 😀

cryo...sak hadam ho uz coskoro ta faza prejde a nastupi nejaky novy level 😉

cryonae
9. okt 2009

prsy ja uz som v tomto opatrna.. ono zatial tie fazy idu len k horsiemu 😀 😀 😀
ako maly je neskutocne zlaty a nikdy s nim nebola taka zabava, ale kazdy den padam na hubu vycerpanim ako s nim musim natahovat o kazdu blbot a kazdy hlt jedla

deni_v22
9. okt 2009

cafte,
stahovanie teplakov fici aj u nas 😀 a este pri tom zurivo vykrikuje ma-maaa

tara, ty si aka sikovnica, ze este aj po nociach vladzes takto aktivne fungovat...snad ta maly necha si aspon cez den trosku zdriemnut

deni_v22
9. okt 2009

a som este zabudla podotknut, ze scenaristi Ordinacie nas asi spehuju 😉 .. vcera riesili cviklu 😉

petusaaa
9. okt 2009

my mame tiez nejake obdobie vzdoru 😒 vzdy sa rozplace, ked nie je po jeho 😒

tara, dakujem, ze na nas budete mysliet, urcite nam to pomoze. esteze vas mam 😵

bezaz
autor
9. okt 2009

cafte micuchy, uz sme doma
na vystavu by sme cheli ist aj my, lebo ninka je velky fanda psikov 😉
napodobne sa u nas mlati, ale aj pusinkuje s otvorenou pusou, ide nas spapat od lasky.. jedovat sa jeduje, mam ju v pazi, takze nejako prestava 😀 a ako zacala lozit dokonca mozem pri nej aj varit.. dam jej varechy, umelohmotne nadobky, ona si nimi trieska a ja mozem varit 😉 alebo sa na mna vykasle, odide do detskej a tam sa sama hra

siska_br
9. okt 2009

cafteeee

deni 😀 😀 😀 ja som bola vcera aka hviezda, ked som doma dievcinu zdiagnostikovala na cviklu este pred slavikom 😀 😀 😀 erik nechapal, kde sa to vo mne berie 😅

no a o tych detoch...fakt su asi vsetky rovnake...samik sa zatial nejavi ako strasny zurvalec, ale ked chyti fakt ze nerv, tak koniec...varime obycajne tak, ze mu nenapadko podsuvam vsetko kuchynske naradie a s tym sa prebavi a ked sa mu uz vidi ze mi to trva dlho, zavesi sa klasika na teplaky. a tiez casto letia, volako som si cez tehu vsetky roztahala 🙂 vcera si z linky vyvalil hrnce a bol kraaaaaaal...akurat ze v tej nasej pidi kuchyni mam potom dost problem sa hybat...dnes so mnou umyval dlazky - ja som umyla, on sebou utrel a na koniec na seba vylial spinavu vodu z vedra...a ozaj - vcera sme boli kupovat novy nocnik - predchadzajuci mi syn zlikvidoval...ale presne ako pise cryo - nikdy s nim este vacsia legrace nebola... 😵 😵 😵 najlepsi je, ked na nas vykuka spoza rohu - nezajde za roh, len vystrci hlavu a krici na nas ze HU...ved to poznate, clovek by ich zozral..

siska_br
9. okt 2009

jaaaaj, tal, ja som tiez odkedy sa samik narodil este ani nos z domu nevytiahla...a tak skoro to ani nebude, posledne dni-ci tyzdne ma vecer taky rapel, ze sa na 5 cm nemozem vzdialit, po osmej uz ani tatina neakceptuje, iba mama...

babule, ako spinkaju vase dietky? samko spava volako cim dalej horsie, strasne sa zo spanku mece, ale hrozne, spava s nami a celu noc nas kope, samozrejme ze sa potom na to stale budi, trepe sa, prevaluje, hned sa na to zobudi...aj vase maju taky strasne nepokojny spanok?

siska_br
9. okt 2009

jaj, uz viem, o tej vystave som chcela 😉 predvcerom sme boli so samkom vonku a pred nami sikovala pani dva nadherne obrovske psiska...no uzasni boli. jasne, ze som ju hned zacala nahanat, chceli sme sa pokochat. nestihali sme za nou, tak som po nej zacala vyhukovat ze Dobry den..(blbe co? 😔 ) ...som to asi trikrat zopakla, teta nic...a vtedy mi doplo, ze to asi nebude nasa...tak som na nu vyhukla od chrbta po nemecky, jasne, ze sa hned chytila...boli ti tibetske dogy, baby ale naaaadherneeee...tak krasne psy som uz davno nevidela, krasna leskla upravena srst, uzasna stavba tela, no proste Pan pes, jeden aj druhy...samik bol hotovy, nevedel co na ne vyhuknut skor, to bolo iba UUUUU UUUU UUUUUUUUUU... 😀 😀 😀 sme chvilu debatili, teta s nimi tiez mierila na vystavu, prisli az od berlina....jooooj, hned by som tiez na tu vystavu sla pozriet, musi to byt uzsne

siska_br
9. okt 2009

takze tot nove u nas, idem odbremenit pracku...

tara2
9. okt 2009

deni - tak zatial mi moje dieta moc spanku nedoprialo kedze spal od rana len pol hodiny a to som si stihla akurat tak kavu vypit 😝

kocky aj ja sa chystam na vystavu len este musim prehovorit muza 😀 😅

siska_br
9. okt 2009

tara - a co sa dominikovi tak nechcelo spinkat? sa zobudil a chcel sa strasne hrat alebo?

my sme zaspali konecne pred polhodinou, dufam, ze este daku hodku zvrtne

este som sa chcela poradit, vy ste tu take kucharky - cukrarky...cez vikend chcem vyskusat prvu marcipanovu potahovanu tortu...nemate nejaky dobry oskusany chutny krem - plnku na tortnu?

tara2
9. okt 2009

siska - maly sa nejako v noci prebral a uz sa mu nechcelo spat a chcel robit vsetko mozne okrem spanku. A k torte ja som robila jednu z mmb ale uz si nepamatam ktora to bola 😅. Skusim ju pohladat a a ked najdem tak sem hodim link

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre