Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

janejane
10. okt 2009

Tal, presne s tebou suhlasim....nic si z toho nerob, ano sama viem, vie to nasrat...
niektore baby maju tusim dieta, len na ukazovanie a rozpravanie ako im dobre spi, ze mozu sa chodit zabavat...ze maju ukazkove dieta a ine ked take nemaju, tak si ho zle vychovali....
keby blbost kvitla, tak je zakvitnuta dost velka cast republiky....to presne vidis, ked chodia po nakupnych centrach vselijake babenky ani nie s par tyzdnovym babenkom a este im chuda place a oni kaslu nato, dnes som presne taketo babenky videla na nakupoch

zuzz
10. okt 2009

ahojte babulky. uz ani nejdem pisat, ze nestiham sledovat, co sa ktorej stalo a deje s detickami. snazim sa to docitavat, ale aj tak nestiham, odkedy som zacala pracovat.

my sa mame fajn. pravdupovediac, viac a castejsie riesim Ondra ako Nataliu. zacal chodit do skoly, ale zodpovednosti v nom nie je o nic viac, nez v skolke. takze je casovo velmi narocny, vsetko musim kontrolovat, pomahat s ulohami a chystanim zositov. minule si nachystal do obalov, co bolo treba, ale obaly nechal na posteli-nedal ich do aktovky, uz rano takmer odisli z domu, ked som si ich vsimla. no neviem, co by mu ucitelka povedala, keby nic nemal so sobou ☹

natalka je s pani Zitkou(opatrovatelkou) velmi spokojna, dokonca aj dnes nam ju popoludni 2.58 hodiny bavila, lebo sme potrebovali robit na dome. u nich sa zisla cela rodina, aj jej 20-rocni synovia natalku zabavali, tak co by sa malej nepacilo, no nie? 🙂

co sa jedenia tyka, konecne zacala na ranajky papat chlebik, ale sunku nevie pozut, chuti jej s tavenym syrom. s mrazenymi jedlami nemame problemy. hlavne nech je vo vsetkom pomixovane masko - to potom spapa dost vela. stale mixujeme, lebo s kusockami sa drhne.

po styroch 'beha' ako raketa. dakedy je to fakt smiesne, ako rychlo sa premiestni z miesta na miesto. vodime sa za ruky, dnes asi 2x sa zrejme omylom aj pustila, ale to hned zbadala a spadla na zadok

topanocky zatial nekupujem, vsetky ondrikove mame odlozene, tak postupne vytahujeme tie. tieto malinke neznicil, tak sa daju (teraz uz vsetky koncia smutnym koncom, tak ich zoderie, ale nevadi, v 5-6tich rokoch uz natalka urcite bude chciet nove dievcenske 😉 a nie nosene po ondrovi )
musim pozriet, ake to vlastne mame na zimu.

von po veceroch tiez nechodim, hoci nie kvoli malej, ta uz pije aj z flase, takze muz nema problem ju ulozit. nejako nemam energiu. akurat som si zaviedla este v auguste, ze som zacala chodit do avionu raz do tyzdna do golemu na zumbu.

rada by som v noci oducila malu tolko sa budit, ale som taka unavena a nevyspata, ze nevladzem ani bojovat s nou, ked zacne mrncat a neskor aj revat, ak jej nedam cicku. raz ci 2x sa mi podarilo dat jej flasku, ale viac sa stava, ze sa zlosti a nechce ju, hoci inokedy z flase pije mlieko v pohode.

zajtra idem po dlhej dobe zaplavat si, snad si rozhybem uboleny chrbat.

ozaj, ako to vyzera s tou hromadnou oslavou narodenin? uz z toho nic nebude? nevsimla som si , ze by ste to tu rozoberali, tak uz asi nic.

vsetky pozdravujem a budem sa snazit docitavat vas....

talinka
10. okt 2009

janejane, dik 🙂 a suhlas s tebou, tiez nemusim tie "cice" z AJPARKU 😀 ale tak kazda sme nejaka... 😉

zuzz, len ja sa desim toho, ze aj keby som naucila nakoniec na tu flasku, v noci ju takisto nebude chciet, proste ho nicim neoklamem,len strcit to prso, skoda, ze nie su odnimatelne 😀 😀

a ta hromadna oslava BUDE !!! musi byt!!! 😉

prsky
10. okt 2009

tal...ser na to...ked naucis na flasu, nebude to o nic lahsie aj keby z nej pil (uz len ta priprava by ma zabila)...a uzivajme si to, este nam bude smutno, ked nam o 5 rokov zacapia dvere na detskej izbe pred nosom a vypisu si ze NEVYRUSOVAT ako sesternicina 7rocna dcera 😉

mna to, ze sa nemozem ist zabavat netrapi vobec, ja som nikam nechodila ani ked som Lalu nemala 😀 nikdy ma to nebavilo a keby som mooc chcela, tak to nejak ten 1 vecer Lala s Rudusikom pretrpia 😉

mojkamirka
11. okt 2009

caute, tak mne je už trošku lepšie, vďaka že na mňa myslíte

tal, dík za povzbudenie. Máš úplnú pravdu. Vieš čo si stále opakujem? Je to len jaskynné dieťa, proste nemyslí na okolie len na seba samého. On za to nemôže, no občas je toho na mňa veľa.

Čo sa týka kojenia , tak ja už cez deň nekojím, už len v noci ale asi to už tiež zarazím, lebo túto noc som mala v posteli upíra a nie batoľa. Ráno som totiž zistila, že mám obidve bradavky nadkusnuté a začína mi to hnisať. Môžem sa ja diviť, prečo v noci vidím pri kojení všetkých svätých. ☹ ☹

prsky, to poteší, keď vypíše na dvere NEVYRUŠOVAŤ, no tomuto obdobiu sa fakt nevyhneme

bezaz
autor
11. okt 2009

caveste
tal ani ja nikam nechodim a tiez niekedy zavidim babam, co si to mozu dovolit.. ale na druhu stranu ako pise prsky, ani pred tym som nechodila zurovat, tak preco by mi to malo chybat teraz.. len raz za cas by som chcela ist aspon do kina alebo na koncert 😅
no v samorine sa zacina cvicit zumba, takze som sa dohodla s petom, ze skusime jeden den, ze bude opicu uspavat peto a ja si pojdem zacvicit 😉
a UM som teda skusala, ninka sa skoro povracala, tak neviem, ako to poriesime, hlavne, ked pojdem v novembri na tu operaciu, asi budem musiet trochu odsat, nech mlada uplne nezjanci a aj tak nebudem moct jeden den kojit koli narkoze 😝
este k chorobe, u nas tiez cosi zacina, mna boli hrdlo od piatku, dnes ninke zacal tiect sopel, no tesim sa nesutocne 😝 🙄

mojkamirka
11. okt 2009

tal, sa vykašli na také skvelé mamky. Všetko je to o tom, čo tebe vyhovuje a keď ti to vyhovuje teraz tak ako to je tak to nerieš. Je to tvoj život, tvoje dieťa. Každý robí predsa podľa svojho uváženia. Koniec koncov každé dieťa je iné. Ja som napríklad predtým tiež nechodila večer von takže mi to nechýba. No za to by som dala život, keby som mohla ísť kde si na kávu s kamoškou a bez prívesku. Len u mňa je skôr problém, že mi nemá kto postrážiť drobca.

no a dnes začínam na noc odstavovať, tak som zvedavá kto vydrží dlhšie, či on alebo ja

amonis
11. okt 2009

tali vůbec to neřeš ale vím co prožíváš já jsem u Kiki byla na tom uplně stejně závislačka na prsu nijak jinak neusla tak jsem byla v depkách že nikam nemůžu uplně jsem se tím stresovala jak debil 😔 ale jinak to nešlo prostě byla na mě závislá a taky mě štvaly ty kecy pořád jako že nikam nachodím atd......odstupem času se tomu směju přestala jsem kojit a mohla jsem někam jít no a co se stalo vůbec mě to nebavilo stejně jsem byla pořád myšlenkama doma vůbec jsem nechápala co mi chybělo.....tedˇ si kojení užívám vůbec si neztěžuju nepotřebuju někam razit ono by to třeba i šlo ale já ani nechci tak se tím netrap bude ještě fůra času někam zajít a třeba ty kámošky zase budou třeba doma s děckama .....jo jsou takové co raději někde paří ale myslím že nás je více co budou raději doma a kojit své miminko které brzo už miminko nebude 😖 😖

amonis
11. okt 2009

jinak Kiki dneska 39 teplota v noci pořád zvracela nejdřív do postele 😝 ☹ a pak do kyble takže furt byl někdo vzhůru buď Kiki nebo Karolí užasná noc tak snad dneska bude líp už teď jsem jí to srazila na 37.5 a snědla suchý rohlík..takže dobrou noc zítra asi půjdem k doktorce

sisa.b
11. okt 2009

tal, kasli na tie super matky. vychovavas dieta tak, ako ti to hovori tvoj mamickovsky instinkt a ten je najspolahlivejsi 😉 podla mna si neurobila chybu ty, ale tvoje kamaratky. ved kedy sa chces drobcovi venovat, ak nie teraz? ked budes neskor chodit do prace? alebo ako pise prsky - ked ti pleskne dverami pred nosom?
ja mavam tiez niekedy nervy, ze sa dieta odo mna nechce pohnut, hlavne ked by som sa potrebovala ucit. ale pride obdobie, ked nebude za mnou chciet ist vobec, tak preco si to teraz neuzit?
presne si viem tie tvoje kamaratky "super matky" predstavit. namalovane cicky, vyobliekane ako zo zurnalu, dlhe umele nechty, pravidelne nasackovane v solarku, fitku a nebyt nakunych centier, tak dieta ani nevezmu na prechadzku. svoje deti odstavili od mlieka hned po sestonedeli, aby si nahodou nezkazili silikony, spava im v detskej izbe v postielke a ked narieka, tak ma smolu, lebo maminka je silnou zastankynou vyplakavacej metody 🙄 😝
trafila som? 😀
teba moze tesit, ze si dala svojmu synovi ten najlepsi start do zivota 😵 ze mu davas mliecko, kedy si vypyta, ze mu dovolis spavat s tebou, aby sa citil v bezpeci, ze sa mu naplno venujes ... 🙂
a viac by som sa s nimi o vychove nebavila. mam viac kamaratiek a o temach, na ktorych sa nezhodneme, sa radsej nerozpravame. oni respektuju moj nazor, ja respektujem ich nazor 😉

prsky
11. okt 2009

tak som s z vystavy a bohovsky sklamana..za 4€ vstupne som si uzila tlacenicu a pri kruhoch sa ani zastavit nedalo..svetove na celej vystave boli leda tak ceny...inak to nemalo vobec ducha tak vyznamnej akcie..mala som pocit akoby slo o obyckovsku medzinarodku, len viac ludi bolo

takze deni, nemusite vobec lutovat, ze ste neboli...radsej by som vam odporucila nejaku letnu vystavu na trave (ako je senecka vystava polovnickych plemien)

deni_v22
11. okt 2009

cafte,
prsky, dik za info, tak to som sklamana aj ja 😖 ...fakt by som penila, kebyze sa doteperime 400 kilacov a nestalo by to zavela..

ja uz ani nepamatam, kedy som bola vecer vonku, lebo este aj tehotenstvo som si odvegetila doma 😝 ...
tal, suhlasim so sisou, treba nacuvat svojmu instinktu, co si myslis, ze je dobre, to aj bude..deti su velmi senzitivne, pokial sa rozhodnes ist von a budes presvedcena, ze je to tak spravne, ze to tvoji chlapi doma vecer zvladnu, Tomi to vyciti a bude v pohode, ale ked odides so stresom, ze co bude doma bez teba, to radsej ani nechod, lebo iste bude plac... mne nejake ponocovanie vonku nechyba, len, ako pise zuzka, obcas daku kulturu by som prijala...este ze ma Emka sem-tam koncert 🙂

mojka, zelam pevnu volu pri odstavovani a drzim palce, nech to moc "neboli"..

amon, tiez si uzijes tych chorob 😒 snad uz dnes v noci to nebudes mat az take rusne...

prsky
11. okt 2009

ozaj deni..a vy ako s nocnym odstavovanim?

talinka
11. okt 2009

baby, dakujem vam za podporu !!!!! 😵 ste supeeeeer aj mne je uz lepsie, presvedcili ste ma, ze konam spravne,ale aby ste ma nechapali zle, aj ked predtym som casto "zurovala" teraz ma to ABSOLUTNE praveze nelaka, radsej som doma s Tominom a presne ako pisete, snazim sa ho teraz co najviac uzit,lebo presne viem, ze pride cas, ked sa bude aj hanbit ked mu dam pusu 😀 a zas nie je uplne mamickin maznak to eee. , je zvyknuty na vela ludi okolo seba a ked sme niekde u rodiny ja ho vlasne ani nemam ani ma nevidi a je v pohode, islo mi len o to, ze stale len kojim a zaspava na cecku a v noci inak nestichne ako na prse,...ale kaslem na to, budem ficat takto dalej a uvidi sa.......strasne by som si zelala,aby jedneho dna sa mu proste prso znechutilo 😀 ale to asi chcem vela....aby sme nemuseli podstupit to obavane odstavovanie..... 😝

amon, tak si to zazila tiez 😝 a ako sa ti podarilo Kiki odstavit potom? a jasne viem, ze bude potom cas na povyrazenie si a nebude sa mi chciet, to som tym nemyslela , nechybaju mi zurky, to len kamosky akoze stve ,ze nikam nechodim vecer...mne to neva 😉 a vyliecte sa!!!!! 😉

sisab, ty si mi velmi krasne napisala, dakujem!!! pomohlo to veeeeelmi 😵 😵 😵 a presne si to vystihla..az na to, ze nemam take kamosky , teda tie co mi toto vycitaju, co su ako tie cice ale normal baby , s takymi by som sa ja nemohla kamaratit,ale samozrejme mam aj take zname 😀 ale kamosky eee...a presne taky typ mamy veru nie som a ani by som nechcela byt, super si ich popisala, vyznas sa 😎

prsky, co sa tyka vystavy , zdielam tvoj nazor, veru nic moc, aj ked hafani prenadherni boli vcera....ale tlacenica najvacsia...my sme to len prebehli ani neviem ci vsetko a presne svetove boli len ceny, len tak co som zachytila, ze lizatko obycajne 2,60 eura, to coooo???? 😀 😀 😀 nechapala som, no ved bol tam cely svet, tak preco neukazat, ze patrime medzi najdrahsie mesta ???? 😀 a este som sa tam pochytila skoro s takymi ceskami co tam mali stanok z granulami,lebo sme sa im trosku postavili do "ich priestoru" s kocikom,lebo tam bolo narvane a chceli sme uhnut nejakym ludom,co sa snazili prejst s obrovskou klietkou a henti nas zacali hned vyhanat, ze keby sme boli taki laskavi a nestali im v stanku....tak som im slusne vysvetlila, ze moment uhybame, ale oni si len mleli svoje, tak som im povedala svoje a samo, ze sme neuhli 😀 tak len zazerali...jaaaaaj, akoby sme branili otmu zastupu ludi, co tam stalo v rade na ich stanok, sak tam nikto s ao nich ani nezaujimal a nikto tam nestal ani pri nich, ziaden potencialny kupec... 😀

talinka
11. okt 2009

mojkamirka, drzim palce na odstavovanie a dak vediet co a ako 🙂

talinka
11. okt 2009

adi, ide ti facebook? ty tam asi budes, ked si aj tu predpokladam 😉 lebo mne nejde

siska_br
11. okt 2009

cafte holky

tal - sorry, ale to su co za pseudokamaratky? to ako preco toto vobec riesis moje? to ta fakt trapi? ☹ ☹ mala by si byt na seba pysna!!!! a tommy bude na teba tiez, ked ti z neho vyrastie bohofsky, sebavedomy, zdravy, maminkovelmilubiaci mlady muz...pevne tomu verim, vsetky tie doma presedene, na ciciku prilepene veceri sa zurocia....podla mna sebaotebovanie - alebo teda obetovanie nejakych veci, kt. mozno prijemne su (napr. aj vikendove akcie alebo aj spanok 😀 ), k materstvu - k dobremu materstvu do urcitej miery patri ale su vyvazene uplne inymi vecami...

mojka - dufam ze u vas dnes lepsie, z tvojich poslednych slov uplne zufalstvo kricalo ☹

amon - boze vy tusim z choroby do choroby...sa to na vas poriadne lepi

prsky
11. okt 2009

tal..hrozne drhne

sisa.b
11. okt 2009

tal, zas aby to nevyznelo, ze chcem, aby si len doma pri malom sedela 😀 ja by som si tiez niekedy rada vyrazila, dokonca som bola minule aj s MD dohodnuta, svokra ze sa o malu postara, no on mi to nakoniec sabotoval a tvaril sa neskutocne unaveny 🙄 a ze sa mu nechce atd... bola som pekne vytocena, lebo som sa neskutocne tesila, ze pojdeme sami dvaja konecne niekam spolu bez deti 😒 a vedela som, ze by mala bola v pohode, ved som chcela ist len na 2-3 hodinky, to by urcite zvladla, v skole byvam dlhsie a zvlada v pohode.
no urcite nelutujem, ze nepretancujem kazdy piatok a sobotu celu noc niekde na diskoteke. toho som si uzila v mladosti dost.

mirka, drzim palce, aby ste to zvladli. mna mala sice bolestivo kuse, ale akosi som odolna voci trhlinkam a podobnym neprijemnostiam. noci mavame strasne, vzdy si rano poviem, ze koncime, ale potom mi to pride luto, ked si pomyslim, ze to je moje posledne dojcenie v zivote...

deni_v22
11. okt 2009

prsky, nepodarilo sa mi ju este uplne v noci odstavit, asi tyzden uz prespala noc (prvy budicek bol medzi okolo 5, tak som to zaratala ako celonocne spanie i ked po najedeni este vzdy spala do cca 7), potom jej zacali rast horne zuby,tak sa budila aj okolo 2-3, potom bolo zase par dni, co spala az do 5...no pozitivum je - naucila sa zaspat bez kojenia a to za par minut a bez placu a v noci ked sa preberie, tak sa len naje a spi dalej, uz neobhryza ako kedysi...takze som spokojna a zatial ju nechavam v tomto stave..po roku skusim uplne zrusit nocne jedenie a tym padom by mohla aj prespat celu noc v postielke, kedze je v nej od zaspatia az po prve nocne pitie ..

prsky
11. okt 2009

tak to je super deni...ja mam z Laly pocit, ze sa momentalne v tomto smere tiez u nej nieco meni, lebo pri zaspavani cez den sa uz 3 dni po sebe napila, odpojila, pobehala po posteli, nasla si flek a zaspala ale vecer to tak zatial nerobi, tak uvazujem, ze by som teraz cosi skusila aspon na prespanie vacsiny noci...vcerajsiu noc som aj chvilu uvazovala, ze jej nedam, ale nenasla som odvahu, lebo toolko mi dobkala do hrudnika, ze hrozila, ze sa na totalku preberie a to som sa bala riskovat kvoli dnesnemu nabitemu programu 😀 uvidime, ci sa odvazim niekedy 😉

deni_v22
11. okt 2009

tak u nas je denne zaspavanie horsie ako vecerne....tam frcim na kojeni este stale .. asi potrebuje tmu, lebo som odsledovala, ze rychlejsie zaspi, ked jej prilozim svoju ruku na bok hlavky a vyrabam tien, resp vacsiu tmu...no dnes napr muzovi zaspala sama, za par minut, dokonca v svojej postielke, takze pri mne asi spekuluje 🙂

uvidis, ze ked sa odhodlas, Lala sa prisposobi...tak to len nechaj na intuiciu, ta ti povie, kedy je pravy cas 😉

petusaaa
12. okt 2009

tal, nedaj si pokazit vychovu nejakymi mudrejsimi kamaratkami. maslim si, ze kazda z nas dava do vychovy to, co povazuje ona za najlepsie. aspon kazda dobra mama 😉 takze sa nestresuj 😵 😵 😵

baby, zajtra mame ROK!!!!!!!!!!

bezaz
autor
12. okt 2009

jaj baby, tak dobre, ze sme na tu vystavu nesli, aj sme chceli, ale ja som dost odrovnana a ninke tiez tecie z nosa 😝
sa mi pacia vase nazory na vychovu, u nas je to podobne, ako sisa napisala, po otrasnej noci si vravim, ze idem kupit farbu, vymalujem detsku a ninka ma po vtakoch, ide tam spat sama.. lenze vecer si to ani neviem predstavit, ze by som zaspavala bez nej 😅 tak si rano navarim este silnejsiu kavu a ficim dalej
deni zavidim, ze ste dianku takto pekne naucili spat.. u nas je problem, ze ju peto nedokaze uspat, iba v pripade, ak je opica total do mrtva a zaspala by sama hocikde
peti v piatok to odislo, snad zajtra to budes mat 😉

petusaaa
12. okt 2009

dakujem zuzi 😵 😵 😵

siska_br
12. okt 2009

peti - ja na vas uz asi tyzden intenzivne myslim, ze 13.-teho mate rocik 🙂

dieta sa mi zobudilo prave teraz... 😨 😨 😨 to je rekooooord...

inac, ja uz druhu noc trvam len na jednom nocnom kojeni. piatkova noc ma presvedcila, ze inej ceny niet, aj za cenu velkeho placu...takze noci su priserne, dufam len silno, ze samik skoro pochopi a bude lepsie

paskova
12. okt 2009

ahojte baby 🙂

talinka co sa tyka toho vecrneho odreagovania z kamoskami, tak to to som nezazila 9 rokov co mam Natalku a v blizkej buducnost mi to ani nehrozi. 😒 Klamala by som keby som tvrdila, ze mi to nechyba, ale viem, ze by som si to nevedela uzit, kazdu chvilu by som myslela nato co tie moje babuchy robia. I ked ma uz Natalka nepotrebuje tak ako kedysi, v pohode prespi u kamosky, tesi sa na weekendy mimo domu a niekedy som z toho fakt smutna, ze to zvlada bezomna. Strasne ten cas leti, ani sa nenazdame a nasim drobcom bude vadit ked ich chceme chytit za ruku alebo nedaj Boze pobozkat pred kamoskami. 😉 😉 To je najvacsia traposina podla mojej Nati. 😉 😉

Co sa tyka nocneho spania, tak zavidim kazdej. Ja uz fakt neviem co mam robit, cez den Sophi zaspi bez cicky, sice na rukach ale v pohode. To iste aj vecer. Ale cez noc je na cicke v kuse, a to neklamem. Akonahle jej vytiahnem prso z pusy reve, bradavky uz mam rozzuzlane, a tuto noc mi normalne bolo do placu. 😖 😖 Od jednej do stvrtej bola hore asi kazdych 15 min co som si myslela, ze spi odtiahla som sa a rev. Ja proste neviem ako to ukoncit. Niekedy lutujem, ze som vobec zacala kojit, keby som vedela ze si ju nedokazem odstavit, tak radsej mohla byt na UM. Uff, tak som sa vystazovala, ale uz som s nervami na konci a neviem ako dalej.

Peti Risinkovi vsetko naj, hlavne vela zdravicka. 😵 😵 😵

cryonae
12. okt 2009

hellou babizne,

napisala som tu pekne dlhy prispevok, potom som sla zahchranovat nejaku spust po tomim a kym som sa vratila, tak mi povypinal cely komp, poraziii ma

takze v skratke 🙂

ta spolocna oslava nakoniec bude? dufam, ze hej!

tomino ma v poslednej dobe riadne skusa, vsetko si vydupava, vyvreskuje, odmieta, no proste protest vzdy proti vsetkemu, ale inak je to anjelik.. aj ked s poriadnym diablikom v tele 😀
co sa tyka vychovy, uz som sa dopracovala aj k 'telesnym trestom'... my totiz zaspavame vzdy tak, ze ho nosim a spievam mu do uska a v poslednej dobe ma zacal stranse driapat a mlatit pri tom, tak som mu vcera po kazdom bolestivom stipanci a driapanci tapla po rucke... no nejak sa to minulo ucinkom a mlady sa na tom vyborne zabaval, tak som ho protestne odniesla do tmy do postielky a len kde tu som za nim prisla ho zas ulozit a cuduj sa svete asi po pol hodine bez nejakeho velkeho placu tam zaspal....

a k tym nanic a super mamickam... no ja mam na to vlastny nazor a to ten, ze len spokojna, oddychnuta zena moze byt naozaj dobrou mamou se vsim vsudy, takze ani mi nenapadne odsudzovat ine mamicky len preto, ze sa licia, maju upravene nechty, pekne sa oblecu a nevahaju ist s kamoskou pokecat na kafe bez 'zavazkov'. ja by som to tiez robila, keby som mala priestor 🙄 ked sa da, tak cela prestastna zverim maleho svokre alebo mojej mame a ideme s vladkom na veceru, lebo inak sa ani nemame kedy porozpravat. a musim povedat, ze si maleho neskutocne uzivam, ked sa par hodin nevidime. vtedy by som ho zjedla od lasky 😵 😵 😵 len skoda, ze sa to udeje len vynimocne.

a mozno ma tu za to odsudite, ale myslim si, ze vztah definuje nie kvantita ale kvalita spolocne straveneho casu.. darmo som s malym non-stop, ked som unavena, nervozna a nemam chut sa s nim hrat

cryonae
12. okt 2009

peti riskovi prajem vsetko naj naj naj, hlavne nech ste zdravi a s tym pride aj vsekto ostatne 😵 😵 😵 😵

baby aj ja pracujem uz tyzden na tom, aby maly prespal cely noc... riesim to tak, ze sa ho snazim krmit pravidelne cez den, nech uz nie je v noci hladny. nie je to lahke, ale zatial sa to dari a uz asi 4-tu noc spi maly az do nejakej 4:30-5:30 bez jedla (samoska, ze a mrvi a cestuje, ale nedam mu jest), ked sa naje, tak potiahne este asi tak do 6-6:30 a koneeeec, auuuuuuuu
dost nam v tom pomohlo, ze som mu cez den uplne zrusila akekolvek dosycovanie mliekom, takze je nuteny sa normalne najest

baby vy tu vsetky riesite kojenie.. ja riesim to, ze z mojich ukazkovych c-cok mi zostali uplne neukazkove A-cka 🙄 🙄 🙄

paskova
12. okt 2009

Heli to v ziadnom pripade ta neodsudzujem, na poobednajsiu kavicku chodim aj ja. Mozno, ze aj vecera s muzom bude ak sa 15. novembra konecne vrati domov. 🙂 🙂 To ze som unavena, a spim asi 5 hodin aj to s prestavkami na mne nevidi nikto. Bez toho, ze by som sa nenalicila a neupravila ani nevindem z domu, nastastie nevidno, ze mam skoro 4 kriziky na krku. 😀 😀 FUUJ!! A nechcem sa hrat ani na chuderu, ktorej nikto nepomoze, ved kazdy den som s malou u svokry takze ma ju kto zabavat. Len tie hnusne noci mo daju zabrat. Ale dnes v noci jej skusim dat raz UM, pije ho totiz v pohode, mozno, ze ju to zasiti a bude spat. 😉 😉 Ja uz som Sophi tiez par krat capla, lebo presne tak ako ty aj ja ju uspavam na rukach, a ked ma kope a drme veru mam co robit aby mi z ruk nevypadla.

Co sa tych prs tyka, tak ja som mala A-cka, teraz ich mam zase, len su akosik nizsie. Mam obavy, ze vyssie ich uz ani nedostane, esteze existuje push-up-ka. 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre