Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
5. nov 2009

ahojte,

siska, potesila si ma s tou nôžkou. Dík, že si sa opýtala.

ja tiež nemám červenú a to dkojím posledný mesiac raz v noci a cez deň nič. No to raz v noci už je len ráno pred šiestou aj to preto, že som lenivá zarobiť mlieko, a kedze mu tých mojich 10 ml mlieka nestačí tak sa mi snaží odkusiť bradavku. Tak to vidím tak, že už ani to jedno kojenie nebude. No čo už ked mám doma piraňu. 😀

zuzz
5. nov 2009

ahojte,
u nas panika.... zaspavanie vecer sa posledne 2 dni zmenilo na boj. rano sa krpana budi o siestej, dopoludnia drichme aj 2 hodiny, popoludni uz spat ist nechce - vcera som ju nedala, bolo to zle, zaspala uz o siedmej, o pol jedenastej sa zobudila uplne cula a zurovala do polnoci. dnes som ju prinutila ist popoludni spat , po cca20 minutach revu odpadla (zaspala ale az skoro o stvrtej). ale teraz vecer zas reve.
neviem, ci je to tou chorobou, alebo ma nejaku oneskorenu reakciu na posun casu.

a skoro nic nechce jest, len pije. to bude asi tou chorobou. ☹

talinka
5. nov 2009

ahojte, tak my sme zatial zdravi, uvidime dokedy klop klop,ale MAX je nejaky chory asi zas 😝 to sme si teda vybrali psa 😅 kozne problemy a teraz toto, cely den kasle , ho napina a vypluva slinove hlieny 😖 Neviem co s tym, co som mala havinu nikdy nemala kasel a toto 😝

Baby ja uz som tiez na nervy z toho spania nespania, uz fakt v noci nevladzem, nieze by sa budil vela,ale sa hrozne vrti a lozi az skonci na mne, stale sa musim posadit, dat ho na svoj pelech ,ale v momente sa da nabok,hned na to na brucho, zdvihne rit, sekundu tak spi a zas na druhy bok az na mne lezi, to sa uz fakt neda kludne zvladat, hresim jak pohan ked ho furt prekladam, vcera este o druhej sme takto saskovali 😝

a kojenie ma zacalo nejak boliet, pichat odkedy ma ten treti zub.... 😝
inak aj mne sa zda kojenie do 3 rokoch uz nepotrebne ...odporuca sa dva roky,ale dufam, ze do 1,5 roka s tym prastim 😅 ale asi bude nieco na tom kojeni, sak tominko este ani nebol chory ani sopel nic, okrem tej sestky co mal....

prsky, jasne, ze je..ani ja este nemam cervenu a nejak mi ani nechyba 😀

tara, to zavidim to odstavenie, ako hladko 😉 a naco si isla zarobit vobec UM? co bol hladny a len prso nechcel?

siskabr, dikes za info o nozicke a dobre miery, iny dlhan je ten tvoj krpanik 😵

talinka
5. nov 2009

ahoj miuska 😵 ze sa aj ukazes 😉

a tominko mi dnes po plavani spal 3 hodiny !!!! 😀

horajda
5. nov 2009

cafte babenky, tak sme spat z nasho krasneho vyletiku do Brna.bolo uzasne, boli sme vlacikom ja a zuzka v manduce a bolo to super vobec nelutujem ze som nebrala kocik,skor by som bola nehnevana keby som brala. brno je krasne,videla som ho zase po rokoch a vela sa tam zmenilo...

no jani aj ja ti torchu zavidim ze sa odstavil dominik, u nas zuzka chce stale, ale pravdupovediac este som neskusala davat z flasky mlieko s dudikom, len s tym sosacikom a to nechce z toho iba vodicku alebo cajik. ty mu davas normalne z flasky,ze?ja totizto ked jej ponukne tak vzdy chce ale dnes bola zlata, vo vlaku som jej dala cucat a po chvili ako sa napila sa odpojila a ze aaaaaaaa a potom zase a zase, u nas to totizto znamena vodicka , no proste bola uzasne sama si znakovala ako pije 😀 😀 😀

adi cajik som robila s jablcok a mal uspech, dufam,ze zajtra pridete, uz sa tesime!!!

cryonae
6. nov 2009

Bre ranko mojenka,

tali my mame zase sebou uplne podobnu noc, som myslela, ze uz ho roztrhnem ake nervy som mala 😠 o jednej sa prebral na totalku, ze ide sa zurovat, a ked som sa k tomu nemala, tak ma zacal.. a teraz sa podrzte.. zacal ma BIT! a skriabat.. uplne naschval.. no to boli jedy.... takze mladuch pekne krasne putoval do postielky a tam chvilu zuril, ked sa ukludnil vzala som ho spat ale bol uplne rovnako hnusny, tak zas isiel do postielky a potom uz asi pochopil, ze sa mu to nevyplati, tak ma pohladkal po tvari a za chvilu sme zaspali
no a o stvrtej sa to zopakovalo a o siestej zaseeeee, bleeeeeeee

ale inak je zlatyyyy, zrovna tu pri mne ranajkuje a s takou slastou si cucka sunku a paradajku, ze z neho nemozem 😀

dnes idem upiect svoju historicky prvu normalnu tortu zivote, tak drzte paste! taku velku jednotku a potiahnem to MMF 🙂 teda.. pokusim sa 😀

cryonae
6. nov 2009

zuzi to si aka dobra ze zuzku v manduce! by som prisla o chrbat pri tomcurovych 11 kilach! a kde ste vsade behali?

adi drz sa na skuske!

cryonae
6. nov 2009

a este som zabudla, tomcur ma nove hobby 😀 stahuje v obyvace a kuchyni nabytok 😀 vsetky stolicky a aj tazke kresla ma ako drazadla a cestuje s nimi... uz mame pekne pootlkanu stenu v obyvke 🙄 😅 😀

bezaz
autor
6. nov 2009

bre ranko
zdeni gratulujeme alure k narodkam 😀
aj u nas su noci velmi podobne, lenze ked sa ninka posadi a dam ju znovu lahnut, tak zacne jacat a nemoze sa ukludnit 😝
heli predpokladam, ze si na chrbte niesla aj vacsie zataze ako 1kg, takze si myslim, ze by si nemala problem 😉

amonis
6. nov 2009

všem oslavencům všechno nej,nej,nej.........užíjte si to!!!!

u mě taky červená 😀 a malá se ofrňuje nad mojím mlíčkem normálně jí dam ona se přisaje a po sekundě udělá bleee a vyplivne to 😠 😠

tara2
6. nov 2009

Caute 🙂

tal - maly mi uz prso vobec nechce ked mu ho dam sa s nim hra, bradavku hned vypluje a prstom sa s nou hra, uz ma stihol aj poskrabat 🙄 . A je jedno ci je hladny alebo nie. A mlieko mu davam z poharika s naustkom ale minule mu dal Andrej omylom vrchnak s cumlom a normalne pil aj z toho. A sranda je ze maly aj ked ma vidi bez podprsenky tak sa vobec nehata k prsiam, ako keby zabudol ze sa niekedy kojil. V noci sa tiez napije UM a spi dalej, absolutne sa nedozaduje kojenia. A chudatko Max stale je chory, asi ma nizku imunitu ☹

adi - caj z jablkovych supiek som robila aj ja a malemu tiez chuti 🙂 a drzim palce na skuske 😉

zuzi - mne by Dominik nevydrzal tak dlho v manduce, radsej ma vyhlad z kocika 🙂

co sa tyka noci je to teraz lepsie ako ked bol len kojeny, konecne sa lepsie vyspim (klop klop). Maly tiez zvykne cestovat po posteli a vzdy sa natlaci na mna, k Andrejovi sa netaha, ten si tam spi ako kral a my natlaceni na sebe ako haringy 😀

a blahozelame dnesnym oslavencom Laurinke a Ninke 😵 😵 😵

tara2
6. nov 2009

amon - tusim sa ja tebe mala odstavuje, mne maly nevypluval lebo nemal co on si totiz ani nepotiahol 🙄

rominka
6. nov 2009

ahojte -tak po tydnu nebo jak dlouho jdu na vas kuknout ne ze bych nezapla pocitac ale kdyz jo tak jsem byla na mmb konecne jsem objednala kombinezku apod. topolino melo totiz minulej tyden akci ale do par hodin vyprodano a ted jsem nemohla kombinezku sehnat chtela jsem aby byla ihned k odeslani at to stihnem do narozenin a k narozeninkam preji vsem kteri uz meli rocek vsechno nej nej nej ,holky nemate nektera odrazedlo medvidek pu 4v 1? se mi libi pro malou ,jinak nam rostou dalsi 2 zuby za raz jak pise cryo sem tam taky v noci se probere a vzteka se akorat u nas neplati ani postylka to by jenom vzbudila cely barak tak nekdy je to na prasky ,um uz pije aj sunar rano jsem cekala co bude doslo hami a v pohode nedavno ani hlt mozna ji chybi uz moje nebo nevim cim se stalo ze najednou chce ale vecer na usnuti nechce jo a zacala nam davat pusinku 🙂 tak dalsi novinka u nas. jdu si uvarit kafe at se proberu a mam v planu vycistit kuchynskou linku dokud mala spi odpoledne jdeme ke znamym udit maji o par mesicu starsi holcicku tak si treba holky pohraji...

horajda
6. nov 2009

cafte,
no ona je v pohode v manduce, sak my sme sa aj prechadzali aj sedeli na obede a kavicke takze aj si pobehala polozila a aj sa ponosila a pospala si, teda s kocikom by to bolo u hubu

aj ja prajem vsetko naj dnesnym oslavencom!!!!!!!

horajda
6. nov 2009

baby chcem sa opytat ci si niekto studoval ze ako to je s ucenim angliny taketo male deticky? ja teda niekedy hovorim na zuzku po anglicky a niekdedy po slovensky, tak napr poviem jej to ze je to kacicka, potom ze duck a potom jej to aj zaznakujem a vydam zvuk, nechcem stale po anlgicky ale neviem co je dobre nevyznate sa niekto v tom, viem ze mozno najlespie by bolo stale ale to sa mi zase moc nechce, chyti mi aj takto trosku, napocuva to???

prsky
6. nov 2009

Oslavencom vsetko naj!

cryo dik 🙂 a nosit 9 ci 11 kilo asi neni velky rozdiel, lebo ked nosis, telo si postupne zvyka na zataz...zo zaciatku mi aj tie 3 novorodenecke kila davali zabrat 😉

horajda
6. nov 2009

adi myslime na teba na skuskach

prsky
6. nov 2009

hor...zalezi do akej urovne chces Zuzinku aby vedela po ingliš...ked len aby mala napocuvane, tak staci aj tak, ako robis doteraz + nejake tie detske cd..hovorit ale asi moc nebude, zato sa jej ale bude lahsie ucit, ked uz k tomu dojde 😉

horajda
6. nov 2009

asi by mi islo skor o to aby sa jej lahsie ucilo, tak to budem robit takto a uvidime

prsky
6. nov 2009

tak ja frcim...majte sa a dik ze na mna myslite 🙂

rominka
6. nov 2009

hor-a to jsi byla sama s malou v Brne? ja taky neberu kocar kdyz jdeme po nakupech jedine na ruky a to je aj tak nekdy rev mela jsem domluvene s nasima ze malou pohlidaji o vikendu ze pojedem nakupovat no neposralo se mojemu rano auto tak uvidime co s nim zas je....

horajda
6. nov 2009

ano vlacikom, bolo to superske

cryonae
6. nov 2009

no praveze nosit 11 kil a 9 je celkom pekelny rozdiel 😀 ked nosim kamoskinu 8,9 kilovu dcerku tak ani neviem, ze mam nieco na rukach 🙂 🙂 🙂

hor co som citala tak nie je dobre ked na malu rozpravas ty dvomi jazykmi.. len ju to zbytocne popletie... myslim, ze vacsu sluzbu jej spravis pustanim anglickych rozpravok. mam vela znamych, ktori maju bilingualne manzelstva a treba to dodrziavat, inak to prudko oddiali dobu, kedy zacne dieta samo rozpravat. si predstav, ze zuzka bude mat bordel, co ma vlastne povedat, ci kacika, ci duck, lebo netusi, ze su to dva jazyky. ked ich bude mat vyrazne oddelene zdrojmi, tak to pochopi ovela rychlejsie

rominka
6. nov 2009

to jsi teda cestovatelka !!!tak uz varim taky male slupky z jablek jste me navnadily 😉 at ma zmenu a jdu delat tu linku ......

cryonae
6. nov 2009

baby co to mate za recept? v akom pomere sa to vari? nevyluhuju sa tam nejake skodliviny/postreky a tak?

bezaz
autor
6. nov 2009

u nas jablcny napoj tiez fici, dakujeme adke za recept
heli, pokrajas polku jablcka, ostruhas supku, setko das do hrnceka a zalejes vriacou vodou, luhujes.. 😉

cryonae
6. nov 2009

tak skusim, dakujem 🙂 aj ked tomcur je cisty vodofil... nic ine nechce 🙂

bezaz
autor
6. nov 2009

heli ani ninka a toto pekne pije.. sice na 1.x sa tiez tvarila, ale potom v pohode.. este keby mi chcela UM pit 🙄

horajda
6. nov 2009

ja som ani supku nedavala dole lebo mame domace nestriekane jablcka ale keby boli z obchodu tak supem

heli odkial mas ten zdroj nemas nejaku link kde si to mozem precitat. moze to byyt ze zacne neskorsie,ale zase pozri tiez mame viac vyrazov na urcite veci ako najpr hovorime havo, potom pes, no a ja jej hovorim dog, nemyslim ze stale na nu hovorim dvojjazycne skor tak ze chvilu tak a potom tak, mozno by som to mala delit na poobedie a doobedie,nie. ze doobeda budem po anglicky a ked sa zobudi po slovensky

horajda
6. nov 2009

no zuzka nechce UM vobec iba v kasi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre