Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
27. máj 2009

cryo, kerka bude foto..ked bude opraveny tento PC alebo budem mat konecne net na NTB novom...lebo sem uz nenatiahnem fotky, je to tu vycistene,myslim PC ...takze coskoro 😉

talinka
27. máj 2009

sisa a ja som dnes zas citala, ze baklazan mozes a dokonca aj hrach zeleny 😖

talinka
27. máj 2009

sisa, tu mas potraviny,ktore zriedka vyvolavaju alergicke reakcie: teda povolene potraviny

zelenina:
zelena uhorka, cuketa, dyňa,baklažány,fenikel,koreň paštrnáku,koreň petržlenu, čierna reďkovka,mrkva,kvaka alebo kaleráb,špargľa,čakanka,všetky zelené šaláty(hlávkový,poľný,ľadový),špenát,mangold,cvikla,por,všetky druhy hlubovych zelenin (karfiol,zelena kapusta,biela kapusta, cervena, cinska,kel), zelene strukoviny, zeleny hrach

ovocie:
hrusky,sladke jablka,melon,avokado,sladke ceresne,hrozno z vinica,cucoriedky,slivky,mirabelky,marhule

obilniny:
ryza,proso,ovos

maso:
hydina,jahnacie,hovadzie,kralik

spojujuce prostriedky:
ryzovy,kukuricny a zemiakovy skrob

oleje a tuky:
slnecnicovy,kukuricny a olivovy olej

napoje:
čaj - detsy caj, neskor aj cierny,salviovy,slezovy,lipovy, cierna baza a fenikel
stavy:jablcna,hruskova hroznova, ale iba ak znasa cele ovocie, k z ktoreho je stava urobena

talinka
27. máj 2009

toto sice mozno vies,ale ty chces kedy dat co, ze? 😉

sisa.b
27. máj 2009

talinka, tak to akurat citam v tych prikrmoch a v odstavci 6-7 mesiac je pisany zeleny hrasok ako vhodny a v odstavci 9-12 mesiacov je pisany ze az od ukonceneho 7. mesiaca 🙄 🙄 🙄 tak sa v tom vyznaj

talinka
27. máj 2009

prve zeleninove kase mozu byt z mrkvy,zemiakov, karfiolu,fazuliek, brokolice,spenatu alebo hrasku

sisa.b
27. máj 2009

no mna svokra zvozila, ze jej ho chcem uz dat, tak som sla nastudovat a dozvedela som sa, ze ma pravdu 😅 ale asi podla toho, co prave citam 😝

sisa.b
27. máj 2009

ale kupila som aj baby hrasok mrazeny, tak ho mozem vytiahnut kludne zajtra

prsky
27. máj 2009

tara..tak vraj to bolo myslene na buduci tyzden..zas som cosi (ne)pochopila 😀

talinka
27. máj 2009

sisa, no ved to, aj ja som vyfasovala dnes take reklamne knizocky od nestle o prikrmoch, od HIPP-u a to tu prave vycitujem,preto som za mudru.ale sama mam v tom chaos....
a dnes som nakupila dalsie flasticky....prikrmove vyzivkove uz ich mam doma cez dvadsat rozne druhy..aj kase som uz nakupila,len neviem ci mam davat mliecne ci nemliecne...je to nejaka ze Prva kasa...ryzova mliecna a druha obilninovo mliecna

sisa.b
27. máj 2009

a ryzu do zeleninky kedy? 😕 tu nestle kinzku som vypravila zo schranky priamo do kosa 😀

talinka
27. máj 2009

sisa, ale ja mam aj taku tensiu aj hrubsiu knizku 😀 nahodou mile citanie 😀 ryzu neviem kedy to som sa chcela aj ja prave spytat, ale to sa ze vraj moze hned,ale to si eviem predstavit ako to zjedia...to nedam ja urcite hned

petusaaa
27. máj 2009

siska, ja davam tiez hrach. ved v kazdej knizke je to inak. ako som vcera pisala. v jednej som citala, ze broskyna sa moze a teraz nedavno som precitala, ze sa nemoze 🙄 a ryza sa moze aj hned pridat. aspon ja som tak pridavala. najskor zeleninku. a neskor. tak za 3tyzdne som dala aj ryzu. ale musela som mu ju mixovat. lebo sa zle pasirovala. ale teraz uz ju pekne papka aj nepomixovanu. predtym ho napinalo 😒

zuzz
27. máj 2009

talinka, s tymi mliecnymi kasami opatrne - teda ak si malemu doteraz nedavala UM. moze ho z toho boliet brusko. na zaciatok su lepsie nemliecne, do ktorych zamiesas svoje mliecko.

tara2
27. máj 2009

sisa - ja idem robit hrach pozajtra. Podla tohto clanku sa zeleny hrasok moze dat 😉

Doporučení pro jednotlivá období života dítěte

6. – 7. měsíc
• Zelenina, která je vhodná pro začátek: mrkev, brambory, brokolice, cuketa, okurka, špenát (nepodávejte často a ve velkém množství, je velkou zásobárnou dusičnanů,ideálně by měl být do konce 2. roku života podáván jen z výživ ve skle, kde je hladina dusičnanů přísně kontrolována), pastiňák, fenykl, dýně, červená řepa, zelený hrášek

tara2
27. máj 2009

prsky - jaj, to my budeme na plavani

sisa.b
27. máj 2009

tara, citas z toho, co ja - mrkni na 9-12 mesiac:

• Je možné už také zkoušet luštěniny v pořadí – zelený hrášek (možno již od konce 7. měsíce), červená čočka, hrách, čočka, fazole. Je potřeba sledovat, zda některá luštěnina dítě příliš nenadýmá.

tara2
27. máj 2009

sisa - ja ten hrach skusim uz teraz...maly zosrotuje vsetko 😀 . Dam mu na zaciatok len troska a potom postupne zvysim davky...

zuzz
27. máj 2009

prsky, akurat som pozrela tvoje videjko, ako krmis malu 😀 hrdinka je Lala.

zdenus
27. máj 2009

baby, ja zas viem take, ze suchy hrach sa radi medzi strukoviny, tie az od 10.mesiaca, ale cerstvy sa moze od 6...tak si vyberte 😀

tara2
27. máj 2009

zdenus - ja mam cerstvy zo zahrady...kazdy pise nieco ine 😀

mojkamirka
27. máj 2009

tara, mne dokina hovorila, že to bude len epidruálna anestezia, neviem či som to dobre nazvala, umrtvenie od pása dolu

Doktorka ma do toho nehnala, len skonštatovala, že tomu už iné nepomôže, lebo to prechádza do chronického štádia a mám tam aj trhlinu, tak ani predoperačné vyšetrenie hadičkou mi nikto neurobí, našťastie 😉 alebo nanešťastie.

joj neviem čo spraviť, zajtra sa pôjdem spýtať do nemocnice ako to vlastne funguje a potom uvidím čo podniknem. Však keď som to vydržala doteraz tak už vydržím ešte chvíľu.

ja čítam knižôčku od nestle beba výživa, tam píšu že ryža, kukurica ( po dohode s lekárom vo forme kaší) od začiatku 5 mesiaca,
slad, ovos jačmeň od polovice 7.
zemiaky, mrkva, cuketa, špenát, paštrnák, fenikel, tekvica od ukončneého 6.
baklažán, brokolica, ružičkový kel, karfiol, kaleráb, uhorka, patizón, od začiatku 9.
banány, varené ovocie (jablká, hrušky, broskyne, marhule) od ukončeného 6.
melón, vodový melón, varené ovocie ( hrozno, čerešne, slivky) od polovice 9.
m§so, kuracie, teľacie, hovädzie, jahňacie od ukončného 6.

bezaz
autor
27. máj 2009

prsky sorac, ja som to pochopila, ze next week, lebo sak tento tyzden sme kazdy den kdesi v pazi, jedine zajtra mame volno 😉
peto pozera ligu majstrov tak idem cvicit stlpiky.. alebo spat
pocujte a zelena fazulka sa moze? lebo som zajtra chcela malej dat 😅

zdenus
27. máj 2009

zuzi, laura jedla uz aj zelenu fazulku so zemiakom 😉

amonis
27. máj 2009

tak já začínam z touhle kaší na večer dávala jsem jí i Kristýnce http://www.samoleceni.cz/pdk/5410001016958/nest...

bezaz
autor
27. máj 2009

zdeni dikes 🙂
baby to nejak skoro idete do kasi nie? sak az od ukonceneho 8. mesiaca neee?

prsky
27. máj 2009

bez...sak poho...ja som pochopila, ze som to zle pochopila...kedze si pisala, ze mozes len vo stvrtok, tak som sa toho rovno chytila, bo som myslela, ze by si chcela dobehnut vo stvrtok 😀 a sak nic sa nedeje, hadam nas nepohlti do buduceho tyzdna cierna diera 😉

mojkamirka
27. máj 2009

ja mám zas napísané, že strukoviny, nie sú moc vhodné do roka

tara2
27. máj 2009

mojka - hej dobre si to nazvala je to epiduralna anestezia 😉 tam ide o tie lieky (anestetika) co dostanes pri operacii, prechadzaju do materskeho mlieka, ale po 24 hodinach je to uz v pohode 🙂 . A ja by som asi troska pockala kym maly prejde na tuhu stravu a az potom isla, ale pridlho by si to tiez nemala odkladat 😒

mojkamirka
27. máj 2009

hej a olovrant ide až po večeri alebo naopak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre