Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
2. dec 2009

bezi - davaj recept na tvoj exklusive de luxe salat 😉

cryonae
2. dec 2009

Cafte baby,

tali drzim palce tatkovi, tu slzim malemu do taniera ked som si to precitala ☹ posielam vela vela sil!

recept na slane je tu:

1/2kg hladkej muky
1 hera
1 palmarin
3/4 kocky drozdia
cca lyzicka soli
1dcl mlieka
4 zltka
trochu cukru na kvasok
syr, rasca na posypanie

Postup: Z cukru, muky, mlieka a drozdia spravime kvasok, nechame pracovat a zo zvysku potom urobime cesto. Cesto nechame vykysnut, rozvalkame na cca 1cm, potrieme bielkom, posypeme rascou a struhanym syrom, povykrajujeme tvary (najlepsie rozky alebo obldzniky - tak nie je ziaden odpad), plech posypeme solou, nalozime a pecieme na cca 180 stupnov 20 minut

baby maly sa tu krmi pri bebe tv a je taky poradeny.. pred chvilou bol taky zaujaty telkou, ze si nevedel trafit flasou do ust, tak si u stale pchal niekam do lica 😀 😀 😀

inak uz aj ja som chora ☹

zdenus
2. dec 2009

baby tie choroby sa tocia stale dokola...nasa eli bola v piatok doma, zas skolkarkse sopla, davala som jej echinaceu a za 3 dni pohoda...od nedele uz soplim aj ja a trocha zacala alura....tie skolkarske virusy su agresivne jak svina, kym si na ne zvykneme 🙄 🙄 🙄

bezka, to je aky paradny salat...divocina...sup recept...a aj siske diky...rukola v malom mnozstve moooze byt, ale ked vidim, ako si moja mama odrthne na zahrade a furt to vyzuva, no diky 😕 😕 😕

a cryo uz aj tvoj recptos odpisany 😉, ze diky

bezaz
autor
2. dec 2009

fazulovy salat s datlami
zalievka:
1/4 salky vody
16 datli
1/4 salky cerstvej pomarancovej stavy
1 1/2 az 2 PL olivoveho oleja extra virgin
1 PL oregana
2 l medu
2 l drveneho kminu
2 l drveneho koriandru
sol, cierne korenie

salat:
2 konzervy {a 450g} ciernych alebo cervenych fazuli {kto chce, moze si aj uvarit 😉 }
1 mala baculata cervena paprika
1 mala baculata zlta paprika
1 mala baculata zelena paprika {farby su pre krasny farebny salat, inak mozete dat aj jednofarebne 😀 }
1 mala cervena cibula {salotka}
1/4 salky nasekanej petrzlenovej vnatky

takze datle si vykostkujeme, nakrajame nadrobno, vodu dame zovriet a do nej supneme nakrajane datle, varime cca 2minuty, odstavime, prikryjeme a nechame postat asi hodku, aby sa datle pekne rozmocili. tuto zmes supneme do mixeru, pridame pomarancovu stavu, olej, oregano, med, kmin a koriander a vsetko spolu mixneme na pyre, potom dochutime solou a korenim. zalievku si mozeme spravit aj den dopredu, taka odstata je mnamkova 😉, ale pred pouzitim treba nechat aspon hodku v izbovej teplote. salat spravime tak, ze vsetky zeleniny {cibulku nakrajame nadrobno, papriky na pruzky}, fazulu a vnatku spolu zlahka premiesame {aby sme nerozblajzli fazulu}, dochutime solou a korenim, zalejeme zalievkou, znova premiesame a je to 😵 . tiez je dobre ho nechat chvilku postat, aby salat nacuckal dobre chute zo zalievky a dobre je podavat pri izbovej teplote.
dobru chut 😉

zdenus
2. dec 2009

mnaaaam, to moze byt dobreeee..... 😝 😝 😝 ...neviem, ci som neoslintala aj klavesnicu

bezaz
autor
2. dec 2009

zdeni ze 😀 inak je to recept z delenej stravy podla lenky korinkovej 😉 robievame ho na silvestra, ale odkedy byvam s petom, tak ho nerobim, lebo jemu sa nezda ta kombinacia slano sladkej chute 😝

zdenus
2. dec 2009

ved prave to je super na tych divnych receptoch, tie chute......len treba dodrzat postup, lebo ked cosi prezenies alebo uberes, tak je to potom ble
a chlapi, to mas tak, najradsej kusisko rezna a kopec zemakov 😀

siska_br
2. dec 2009

sa pridavam k zdenus, mnaaaam, slina po koleno..si idem hned zapisat, lebo zabudnem...rukolu ja tiez mozem len v obmedzenom mnozstve, je dost tazka, takze len pomenej. ale takto v salate a potom este mozzarella+tomato je bohofska

u nas je najlepsi kuchar moj muz - priznavam cestne a bez boja, odkrutil par sezon v nemeckej dost dobrej kuchyni a ten ma take grify, ze zasnem...a patri k tym chlapskym vynimkam, ktore pred masom uprednostnia salat, vynimkou je asi len dobry, poctivy steak

talinka
2. dec 2009

ahojte,

baby fakt MOC MOC dakujem za vasu podporu !!! snazim sa mysliet pozitivne, ale mam zleho tusaka.... 😔 dobre ale uz o tomto....

ste mi dali tipy na tooolko skvelych salatov, ze mam chut spravit vsetky 🙂 uzasne nieco...ja taketo veci velmi mooozem... a neva, ze su kaloricke, ved to je pre navstevu, tak nech si pochutna,....aj na majoneze a nie len cistej zeleninke.... 😉
musim vsetko pozapisovat..

inak je tolko skvelych jedal a navyse aj zdravych, ja by som to kludne srotovala,ale nemam ani cas na to, aby som si povyberala recepty a nejak si spravila jedalny listok na tyzden...potrebovala by som niekoho co by mi vzdy doniesol na a zjedz to a mozno by som aj konecne schudla....lebo ja by som vedela prezit aj na salatoch....len stale nieco vymyslat, ked nestiham takmer nic? rychlo hodim do seba co je doma a to je to najhorsie ... 😝 inak mam doma plnu skrinku casopisov s receptami a kopu kopirovanych knih a receptov, plny PC receptov, net a kopec knih , lebo som bola na to maniak,ked som chudla, mala by som si vazne vstupit do svedomia a miesto noci travenych na nete, si konecne nejake jedla povyberat, co budem jedavat....

vsetkym choruckym zelam skore uzdravenie !!! 😵

zdeni, no ja mam prave rada tie zvlastne chute 😉

zdenus
2. dec 2009

ja uz som sa konecne zmierila sama so sebou a kila neriesim, skratka som to uzavretla s tym, ze nemam 20 😀 😀 😀
jem vsetko okem bieleho chleba a peciva,. lebo z toh mam krce 😕 😕 😕
keby som ich tak chcela mat zo sladkosti 😝 😝 😝

pepka
2. dec 2009

tali, tiez drzim tatinovi palce...

ja sladke salaty s ananasmi a pomarancovymi stavami a podobne nemusim, este aj mrkvovy si musim presolit, aby som ho zjedla....

a som rada, ze sa vam pacilo v MC, hocikedy mozme zopaknut...teda kym je zima a skaredo, v lete mozme pachat outdoorove aktivity samozrejme, to by bol zase hriech byt dnukaaaa...

zdeni, mne je zase obcas luto, ze sa neviem obzierat, aspon na vianoce by som chcela do seba naladovat kilo majonezoveho salatu a prelozit to dvoma taniermi kolacov, od kazdeho par.... ale ked mne to nejde, tam trosku a uz sa mi v krku zavrie klapka a svieti cervena, ze dnu uz je full..... ☹

mojkamirka
2. dec 2009

no vy viete teda narobiť chute

zdenus
2. dec 2009

pepi, ja mam dni, ze jem 5 cez 9....pred kramami napr....ale inak myslim, ze tak primerane...

talinka
2. dec 2009

zdenus, ze zmierila sama so sebou, sak ty mas normal super postavicku a vyzeras skvelo, to aj ja by som bola zmierena 😉 presne, aj ja by som mala prestat tlacit do seba biely chlieb a pecivo a sladkosti, takisto by som s tohto chcel amat krce a strasne, lebo toto u mna robi najvacsiu sarapatu 😝 aj ked sa neprejedam toho,ale predsa 😅

pepka, dik....a jasnacka zopakneme 🙂 nechces mi venovat tu svoju klapku, ja ti venujem moje chute do obzierania 🙂

talinka
2. dec 2009

zdenus, a co je vlastne primerane jest?
lebo ja tiez nemam pocit, ze sa nejak prezieram,mavam iba stavy, ze jem tak ako aj ty 5 cez 9..ja som proste ten typ, ze musim jest asi len zdravo aby som nenaberala,alebo si udrzala vahu a samozrejme sa hybat...a nejest vecer

bezaz
autor
2. dec 2009

jaaaj pepka, taku klapku by som nutne potrebovala.. mozno aj dve 😝 ked mne ta moja dala vypoved mozno pred 15rokmi, mozno aj viac 🙄
dieta si normalne zacina uzivat odsavacku, sice pri tom reve, ale nemusim ju nejak znasilnovat 😅

siska_br
2. dec 2009

zdeni:

Národná rada SR dnes schválila nový zákon o rodičovskom príspevku. Podľa nového zákona, účinného od 1. januára 2010:

- oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania – nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné,
- rodič, ktorý pred čerpaním rodičovského príspevku poberal materské, bude mať po skončení poberania materského až do dovŕšenia dvoch rokov veku dieťaťa nárok na rodičovský príspevok vo výške 256 € mesačne,
- v ostatných prípadoch bude rodičovský príspevok vo výške 164,22 € mesačne (pozn. suma platná v súčasnosti od 1.9.2009).

miyya
2. dec 2009

och šit to nemyslíš vážne siska.tak mi zoberu matersku??kua...to aj to málo čomi tento štát dá 😠 😠

miyya
2. dec 2009

inak ahojte...teraz neviem čo robiť do kelu...tento debilný štát ma donuti ist na plný uvazok. 😢 😢

prsky
2. dec 2009

siska...takze zoberu cely prispevok, alebo len ten zvyseny ti nedaju? ja uz som z toho debil

horajda
2. dec 2009

cafte babule, co to tu citam,ze nemozem pracovat ani na dohodu?tak to je sila. siska kde si to nasla?pomoc, co teraz?to je ale ☹

horajda
2. dec 2009

tak uz som to nasla, je to v r...,musim sa rozhodnut ci teda pracovat na dohodu a mat o 2tisicky viac alebo nepracovat,juj tak to ma nas.....

horajda
2. dec 2009

sak predsa o dieta sa mi stara je tato do kelu, preco???

mojkamirka
2. dec 2009

prsky, hora, siska asi skopčila urývok z tohto:

http://www.cas.sk/clanok/133075/vyssi-rodicovsk...

horajda
2. dec 2009

dakujem mojkamirka som to uz nasla a som z toho sklamana

mojkamirka
2. dec 2009

hora, lebo tí hore sa moc nudia a nevedia čo lepšie vymyslieť ako nám mamičkám skomplikovať život 😝

mojkamirka
2. dec 2009

hora verím, mňa to už neštve, keďže mňa sa to vôbec netýka, keďže som ešte nepracovala čo sa asi čoskoro zmení. Hm, zajtra pohovor do práce, som zvedavá čo sa z toho vykľuje. 😅

horajda
2. dec 2009

no ja neviem ako sa rozhodnem ci mi to za to stoji, uvidim

mojkamirka
2. dec 2009

hora, ja som aj rada, že konečne budem robiť čosi iné ako meniť plienky, biť sa pri obliekaní, pri jedle, prebaľovaní..... Som zvedavá ako skoro sa mi podarí v tomto nečase zohnať si normálnu prácu, keďže MM ostal bez práce. 😔

miyya
2. dec 2009

juj mojka tak to je blbé ☹ a akú ma prax...naša firma má prevádzku aj v TN.A vzdy niekoho hladáme

Ja som totál nasraná,ja budem musieť íst na plný uvazok do práce. a to znamená aj služby do piatej. ☹ ☹ ☹ Dufam, že ešte niečo vymyslím, lebo to sa mii vôbec teda nechce 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre