Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
18. dec 2009

len teda neviem, kto to bude 2hodiny miesit 😀

talinka
18. dec 2009

ahojte,

tak sa ozyvam..tato ma po operacii...nohy si nastastie citi, coho sme sa obavali, ci opatovne neochrnie, zatial sa zda ok, aj ked nemam info od primara o operacii a tak,lebo hned bral dovolenku, sakris 😝 mamina so sestrou tam zajtra cestuju, tak snad budeme mudrejsi, ze co a ako...ze im niekto nieco povie, ci sa tata postavi na nohy a tentokrat bude chodit sa este len uvidi, takze este sa netesim,len stale dufam...

deni,petus, siska a mon,lia...ste zlaticka, dakujem....vy viete zaco... 😵 😵 😵

inak som sama doma, vladko je na vianocnom vecierku, ja som bola v inchebe na vianocnych trhoch, no nic moc....ale tak aspon nejake drobnosti sa pokupili a nakoniec aj vianoce snad mam darcekovo vybavene a snad budu aj pekne...a stastne, vesele..uvidime...aj fotak je uz doma, no nebol este cas ho ani okuknut a ani chut zatial , dnes stresovy den, bolest brucha a tak... 😝

deni_v22
19. dec 2009

tali, to je vyborna sprava, ze citlivost noh ostala 🙂 😵 😵 niektore veci vyriesi cas, ale zazraky sa lahsie deju, ked je to technicky mozne 😉 bude dobre, uvidis 😵

bezaz
autor
19. dec 2009

jej tal, tak to vyzera nadejne, supis 😉

tara2
19. dec 2009

Caute 🙂

deni - daleko? 😕 😕 😕 mne sa to teda moc daleko nezda 😅

tal - super, uvidis ze ockovi bude lepsie 🙂

akurat som sa dala do balenia darcekov...konecne 😅

prsky
19. dec 2009

cafte

tal...tesim sa, ze mate dobre spravy 🙂

ad cesto...ja nemusim ani specialne na stromcek robit, staci aj recept na hned makke a pod, vsetky mi ostavaju tvrde...aj linecke cesto, takze ja uz sa ani nesnazim 😀 ale idem vyskusat este jeden recept v pondelok, tak uvidime 😀 😀

tara2
19. dec 2009

adi - 😀 😀 😀

mojkamirka
19. dec 2009

ahojte

tal, super, že to zatiaľ vyzerá dobre, snáď to tak bude aj nadalej takto pokračovať

prsky, ja som tiež min. rok skúsala recept na mäkké perníky a boli ako kamen ☹

ja som včera pobalila darčeky, a večer som dostala darček ja, červenú poliefku 😠

prsky
19. dec 2009

mojka..lenze ja uz som vyskusala milion receptov a vsetky mi zostali tvrde - aj tie najoverenejsie 😀 dokonca sme nejako v krabici zabudli na pernicky a zostali az do dalsieho roka a normalne sme ich mohli vyvesit, lebo boli pekne a ... tvrdeeee 😀 😀 😀

ja nemam darceky ani kupene 😒

mirri
19. dec 2009

zdravim devcata! 🙂

tak zima uz dorazila i k nam.nejaka sibirska kosa,snezi nam a je poradna zima!!! 😝

taky jsem zrovna dobalila darky,letos je to bidne,ale nestiham....porad se neco deje.
vcera jsme byli s malym na pohotovosti v nemocnici,vecer si hral u tchanovcu a najednou zacal brecet.az jsem si doma vsimla pri kojeni,ze nehybe rukou.tak jsem mu to hned kontrolovala,jestli nema nahodou neco zlomene...celou noc profnukal,tak jsme rano leteli,poslali nas na ortopedii ,tam mu tu ruku prohmatli a nevim co udelali,ale do 3 minut s ni zas hybal...jsem mela strach,kdyz jsem videla tu bezvladnou rucicku.... 😔

taky jsem delala pernicky,zatim jsou tvrdkave,tak uvidime jestli zmeknou... 😀

tara2
19. dec 2009

adi - a stihas pokupit darceky? 😕

mirri - chudatko malinke a teraz uz je rucicka v poriadku? A nepytala si sa v nemocnici co s nou mal? 😕 😕 😕

kocky niekde som citala ze ked su kolaciky tvrde tak k nim treba dat polovicu jablka a oni zmaknu...uz som to skusala tiez mi stvrdli kolace ale nakoniec som ich pomlela do rumovych guli 😅 ...

zuzz
19. dec 2009

ahojte,

tal - drzim palce, nech sa to aj dalej takto pozitivne vyvija.

prsky - poslala som ti recept na medovniky, ktore mne od upecenia na vianoce do velkej noci, kedy sme ich konecne minuly rok dojedli, ostali makke.

mirri - to by aj mna zaujimalo, co s tou ruckou maly mal.

pepka
19. dec 2009

ahojte

deni, hej, my uz sme chvalabohu s uskami OK, tfuj-tfuj.tfuj

amon, my sme tiez boli na ATB, popritom sme mali este aj streptokoka, tak sa liecilo naraz, plus Aerius sirup, je to vlastne antihistamikum, kvapkali kvapky do nosa, kedze to je prepojene, nahrievali usi, celo, dutiny infralampou, biopampou, skusali usne sviecky.... vsetko mozne, nakoniec polavilo.
Kamoska ma dceru s razstepom podnebia a u tychto deti je tekutina v strednom uchu a zhrubnute bubienky bezny jav, stale su tiez na usnom. Uz niekolky krat jej nariezali bubienky a zavadzali v narkoze trubicky na odvod tej tekutiny. Ono je zase otazne, co je lepsie, lebo ked jej to budu robit casto, hrozi ze bubienok sa tak zjazvi a skornatie a stvrdne, ze nebude vibrovat a pride o sluch... takze fakt to neni sranda. ☹
Drzim vam palceky, skus hlavne tie lampy, vela nahrievat, aj v utierke zabalenu nahriatu sol v mikrovlnke, sol vraj vie dobre vsetko vytiahnut. treba povolit dutiny, smrkat, odsavat, ak sa neda smrkat, lebo to ma vsetko suvis s uskami, je to prepojene...

pepka
19. dec 2009

zuzz:
3 diely hladkej muky, 1 diel soli, 1 diel vody.
cesto mas umiesene za minutu, uzasne sa s ni pracuje, akurat treba dlho piect 2-3 hodiny na 120tke, ak je nejaka velka, tlsta vec, tak aj 4 hodky kym sa to vysusi. Ale stoji to za to.
My mame teraz s Hankou obdobie, ze sa stale s tymto cestom hrame, nebudem kupovat drahu hlinu na keramiku, toto mame skoro zadara a bavi nas to obidve. Dnes zrovna sme zabili pol dna vyrobou prkotiniek.

pepka
19. dec 2009

tal, to som rada, ze operacia dobre dopadla. Budete mat veselsie Vianoce. Aj ked tatino bude musiet byt v nemocke, nic moc ☹ ale aspon ma vyhliadky na zlepsenie. Drzim mu moc palceky...

pepka
19. dec 2009

adi, tusim amon tu nedavno davala linka na pernicky na ceske MMB, ze hned makke. Tak som sa nechala aj ja obmakcit a vyskusala, ja to inak nepecem a nejem, lebo tiez vzdy tvrde...... a namojdusu su tieto makucke hned jedle a aj zostali nadalej makke. Len uz som si vymazala link, ale par stran dozadu je tu...

montana13
19. dec 2009

Zdravím dievčatá 🙂

Všetkým maródom želám rýchle uzdravenie, aby ste boli do Vianoc fit 😉

tal, neboj, už bude len lepšie 😉, držíme palce...

Nám tiež perníčky nejako stvrdli... asi ich budem musieť tiež trochu obmäkčiť s tým jabĺčkom (tiež som počula, že to zaberá)

Darčeky mám už konečne nakúpenéééé 😎 ešte ich pobaliť..

Dnes mi chutil nejaký dobrý zákusok, tak som si spravila taký vlastný, podľa chuti... hnedá piškóta, poukladala som na ňu pokájané banány, na ne puding z 2 sáčkov, zamiešala som doňho 1 kyslú smotanu a hore dala práškovú šlahačku a posypala grankom... mňam 😉 už je polovica fuč 😀

talinka
19. dec 2009

baby, strasne pekne vam dakujem 😉 dufam, ze vsetko pojde dobre a tato bude na Vianoce s nami 😝

My sme dnes boli v Hainburgu na plienky, potraviny,kozmetiku a nejake darceky este...uz ich mam veru kopec, co som myslela, ze budu skromne vianoce nejak mi to uz prerasta cez hlavu a eurase sa vela kotulaju....nejak zle som si spravila rozpocet a to este idem platit obejdnavku z gorili,mamin parfem, tatov externy HDD a sestre nemam este takmer nic, nieco do jej noveho domu chcem.... 😝 takze zas vybielim si cely ucet asi...nastastie mam zaujemkyne na tominkovu hojdacku a kolotoc ,tak nejake peniazky aj pridu....

ako dnes krasne snezilo, mohli by byt vianoce biele 😵

talinka
19. dec 2009

mon, chutny kolacik si si nadelila, sikulka 🙂

mirri
19. dec 2009

tara,zuzz-rucicka je v poradku.jestli jsem toho dr pochopila dobre,tak si neco vykloubil v zapesti.ja byla tak rozrusena,ze jsem ho moc neposlouchala a jeste mi to kecal v italstine a navic jsem tam mohla byt jen sama s malym.... 😝 no hlavne ze je ok

tal-taky drzim palce,aby bylo jen lip 😉

pepka-recept si zapisuju a az bude cas,vyuziju s malym! ja koukala na mmb recepty na plastelinu.je to super,za par kacek a vsichni si vyhrajem!! 😎

holky-tak ja napekla cukrovi a uz jsme ho i sezrali!!!tak jsem vcera pekla dalsi davku.. 😀 jedine co zustalo jsou pernicky,jsou tvrdkave.tak k nim teda zkusim dat rozkrojene jablko.

jinak my se pomalu chystame.budeme vyjizdet 23 v noci,takze babicce dojedem jako darecek pod stromecek... 😀 doufam,ze pocasi bude prat a maly bude klidny.samo berem i psa. 😀 takze to mame rozdelene s manzou tak,ze on se na ceste stara o psa a ja o prcka....

talinka
19. dec 2009

mirri, dakujem 😉
inak som tiez myslela, ze asi si vyklbil, chudatenko 😔 ale tak hlavne, ze vsetko dobre dopadlo..
vy pazravcekovia, vianocne kolaciky ste spraskali 😀
prajem stastnu cestu a uzi si doma 😉

bezaz
autor
20. dec 2009

cafte krasky
tal, kedy vam daju vediet, ci bude ocino s vami na vianoce? dufam, ze to vyjde 😉
ja som vcera zamiesila na linecke a este jednu davku vanilkacov, medovniky vobec nerobim, robi svagrina, tak sa podelime 😀 a tiez si musim davat po paprciach, aby som neliezla na tie vanilkace, co uz mam hotove, inak by toho moc neostalo
pepka dik za tip, uz vidim opicu, ako sa v tom ceste "maga" 😵
mirri kokso mi az doslo zle, keby ostala opica nevladna, asi by som zhysakovala 😝 a super, ze idete domov na vianoce
aj na kadaroch je snehu, k tomu v noci zacalo strasne fukat, tak sice je -11 ale pocitovo isto este menej, dnes asi von nepojdeme.. skoda, ze sa ma na sviatky oteplit, na stedry den ze +2 az +7 😝
baby, nemate nejaky dobry recept na pecene kura? chcelo by to trochu zmenu a nemam ziadnu idea 😅

zuzz
20. dec 2009

pepka, vdaka za recept, vyskusame. dnes sme skusali aj ten druhy, z linku z predoslej st

rany, ale vydrzali sme ho miesit len asi 40 minut. a susime ho v rure uz 3.hodinu, tiez to nebolo po hodine dobre.

mojkamirka
20. dec 2009

ahojte, tak ja dnes balím, ideme na východ asi až do nového roku. Som zvedavá ako prežije malý cestu v autosedačke 4hod ak budú dobré cesty, čo on v nej naposledy sedel pred polrokom 😒

miri, som ostala v šoku ako som čítala tvoj príspevok. 😒

talinka
20. dec 2009

cafte,

dnes nakupy dalsich darcekov, vonku kosa na hovado, ze ani som nemala odvahu zostat s tominom vonku..aaaa zimaaaa....

bez, neviem , snad zajtra na vizite bude tato informovany troska co a ako a kedy by teoreticky mohol dom...

talinka
20. dec 2009

zachvilu mi svokrovci donesu stromcek, co nam kupili, tak som zvedava a zajtra zacneme zdobit.... 🙂 preto ficim troska upratat....zatial sa majte krasne, krasky 😉

amonis
21. dec 2009

pepka díííííky moc za info dneska jsme volaly primaři a ten nám řekl že je to po operaci že to bude lepší až tak za tři týdny tak uvidíme oni jí ostraňovaly tu mandli tak jí měly vyčistit i uši u toho ale nevím na to jsem se neptala.....počkáme a uvidíme kdyžtak pak to budu zase řešit.....

zdenus
21. dec 2009

caute 😉
marodi vyliecte sa 😉

a talinka, tvoje spravy sa tu citaju najlepsie, sa tesim, ze je to tak, ako je 😉 😉 😉

tara2
21. dec 2009

Caute 🙂

tal - to by bolo super keby tatina pustili na vianoce domov 🙂

my sme boli dnes na navsteve u kolegyne a potom este v praci...som kukala ze moc sa tam toho nezmenilo

zuzz, cryo - tesim sa na dnesnu zumbu 🙂

cryonae
21. dec 2009

hello baby,

ako si zijete?

tali to je uzasne, ze sa to podarilo 😵 😵 😵 myslela som na vas

tari dnes je to 7pm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre