Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
23. dec 2009

jaj ozaj, ani stromcek este nemame.. myslim ani kupeny 😒

quitka
23. dec 2009

ahojte kočky, chcem Vám popriať krásne vianočné sviatky, plné radosti, šťastia a zdravia, prežite ich v kruhu svojich najbližších 🙂

bezaz: nemaj depku, však vianoce nie sú o tom, aby si mala všetko vyleštené 😉 ja som ešte dnes v práci, takže parááááda, ale my už máme ako tak všetko porobené, ale ešte mi treba, vyumývať kúpelku, povysavať a poutierať prach. Zajtra chcem ešte urobiť ikebanky z čečinky a už len dovyzdobovať a môžeme sviatkovať.
My máme stromček umelý, ale čo už 😒

amonis
23. dec 2009

ahojte tali super jsem ráda že to takhle dopadlo....

romi to je blbé že jsi ten domek nestihla já už se těším jak ho poskládame.......ktery jsi nakonec chtěla??

malá je teďka uplně šílená divoká všechno mi dělá naschvál všude leze a ví že nesmí a čeká kdy přiletím abych jí chytla 😠 😠 v noci furt vstává lezou jí stoličky snad všechny čtyři......

A
.....................KRÁÁÁSNÉÉ VÁNOCE PŘEJU VŠEM.....................

pepka
23. dec 2009

ahojte,
Az ma hanba fackuje, ked citam, ako su vsade pripravy na vianoce v plnom prude... u nas sa neupratuje, teda iba v ramci normalneho upratovania, nic navyse....
Upiekla som iba medovniky, aj to kvoli Hanke, nech sa zabavi pri zdobeni. par suchych kolacikov som dostala od svokry a tie som skryla, nech ich Peto nepozere. a mam "napecene", ved naco by som aj piekla, ked 25teho ideme smer sever. par dni medzizastavka v TN a potom na Liptov na Silvestra s kamosmi....
Stromcek spravime az zajtra, aj to len na jeden den a cely den bude pri nom robit niekto policajta, aby prezil Matove nazajdy aspon do stedrej vecere, nech ma Jezisko kam tie darceky polozit.
Ale aspon darceky som stihla pobalit, ked Mato spal vcera cez obed, vecer si netrufam, keby sa Hanka zobudila, ze ide cikat, bol by pruser... Aj to som pobalila kazdy zvlast iba deckam, nech toho maju akoze vela, dospelym som vsetkym nahadzala do vianocnych tasiek vsetko dokopy. A mam vystarano.
Tento rok fakt ani neviem, ze idu Vianoce.

A to sme este chori, Peto lehni uz on nedele, mna v utorok tiez nieco prevalcovalo, Mato sopli a kahrna....

pepka
23. dec 2009

baby a tu cviklu myslite pre decka alebo?
Ked robim Matovi, normalne ju len osupem, nakrajam a uvarim v mierne osolenej vode s kminom.
A cvikla ako priloha:
osupem, rozkrojim na 1/4 uvarim v slanej vode s kminom, potom scedim, postruham na hrubom struhaku, pridam ocot, praskovy cukor, sol, trosku vody.... vsetko podla chuti, nemam to odmerane... a salatik je vyyyborny. A niekedy si primiesam trosicku majonezy donho pre seba, tak lyzicku do misky a potom sa uplne rozplyva na jazyku.
Aj som si chute narobila...

zdenus
23. dec 2009

cicusky,
prajem vam vsetkym krasne a pokojne vianoce prezite s najblizsimi 😉 😉 😉
a este vela darcekov hlavne pre drobcov a ziadne prezieracky 😝

deni_v22
23. dec 2009

cafte babulky
tak moj pokus so stedrakom v tvare kvietka nevysiel podla predstav..tak dufam, ze aspon chutovo bude dobry, lebo pozerat sa nan nedava extra velky zazitok 😀

vcera sme zvacsovali stol...nejak mi nedoslo, ked som pozyvala nasich na stedry vecer, ze nas bude pri stole 7ks, tak sme nan pricapli dosku, na ktorej som skladala 5000cku puzzle, tak mame tabulu 1x1,5m.. to bude super priestranne stolovanie 🙂

no a aby sme sa nenudili, tak trocha stresu - pred chvilou bol muz u susedov, ze nas vytapaju, v dvoch izbach uz mapy na stenach...a oni ze tecie strecha 😖 ze uz to hlasili a nikto nic...suseda chudera sedi v kuchyni medzi vedrami a place ze nemoze nic varit, piect...

bezaz
autor
23. dec 2009

deni no pekne, taky vytopeny byt potesi.. ani nemusia byt vianoce 😝
ten stedrak si robila na slano alebo sladko?

cicusky, co odchadzaju na vianoce mimo, zelam kraaasne vianoce, aj ked nebudu biele, kopec darcekov a hlavne pohodku 😉

zdenus
23. dec 2009

bez a stedrak na slano je co ? 😕 , taky neznam

tara2
23. dec 2009

Caute 🙂
bez - nic si z toho nerob ja tiez stale len upratujem a vobec to nevidiet 🙄 , Andrej ma vselijake ine roboty okrem upratovania tak si vsetko odmakam ja 😝 no co uz. Vcera som ho aspon na potravinovy nakup poslala kym som piekla...
Ozaj zuzi a ako vyzera ta vasa stena? Uz s nou nieco robili?

strom tiez este nemame ten budeme robit az vecer ked poupratujem a Andrej ho prinesie z PK, mame umely setrime nase lesy 🙂 .

deni - no to potesi teraz na sviatky 😠 , chudera suseda ☹ , snad vam tiez nevytopi...

tara2
23. dec 2009

stedrak na slano som tiez este nerobila 😕 len na sladko

a vsetkym zelam stastne a vesele Vianoce vela zdravia, stastia, lasky a rodinnej pohody 😵 😵 😵

zdenus
23. dec 2009

zuzi, ty mas peta aspon doma, marcel je v robote furt, aj dneska, vrrr 😠 😠 😠
ale dnes doobeda sa baby tak pekne spolu hrali, ze som aj salat stihla urobit, zlatinka 😉
a eliska si prontovala nabytok v detskej, velice ju to bavilo....som zvedava, dokedy jej to vydrzi 😀

cryonae
23. dec 2009

Hellou kocky 🙂

v prvom rade kym nezabudnem, prajem vsetkym tie najkrajsie vianoce, nech detickam ziaria ocka radostou a vy aby ste mali klud ;) lubim vas vsetky! cmuuuq

my zajtra ficime k nasim a v piatok rano do tatier az do nedele, tak sa tesim, beriem lyze, tak som zvedava, ze co z toho bude 😀 a ak aj nic, tak pohodka, budeme vyjedat starkej kolaciky a veselo priberat 😵 😵 😵

tomino bol dnes za uzaska 😵 ani raz k nam v noci neprisiel robit neplechu do postele, zobudil sa 6:30 pomrvil sa, vypil si mliecko, vykadil sa a spali sme az do 10:30 😀 mozno by potiahol aj dlhsie, ale ja som sa zobudila a tak sa zobudil aj on 😀 doteraz sme spolu upratovali a teraz cely vycerpany chrni zase na balkone 😵 😵
ja sa napchavam paprikasiikom, vylozene nohy a pohoda jahoda 😀
ale aj tak nemam ani len stipku vianocnej atmosfery doma... asi sa dnes vyberiem do lesa po nejake haluze a ozdobim aspon tie

deni_v22
23. dec 2009

zuzi, na sladko - mak, orechy a tvaroh som pouzila do plniek.... ale spravila som z kila muky - mamonarsky pristup 😀 - a nevyplatilo sa lebo to v rure straaasne nakyslo.. no ale ja to natrenujem a o rok budem za hviezdu 😀

tiez mame umely strom a malu absolutne nezaujima..ani strazit ho nemusime, uplna ignoracia z jej strany...

s tou potopou to nevyzera dobre, mapa na stene sa zvacsuje a vraj to tecie pomedzi panely...ale uz pocut akysi klepot , snad uz opravuju strechu..

moj muz je tiez doma od pondelka, ale dnes uz mal z nas bab asi ponorku, tak som ho vyslala aj so slecnami do kina na Avatara... ved sa nezblaznim, ked nebude vsetko vylestene..hlavne ze su vsetci usmievavi 😉

pepka
23. dec 2009

zdeni, ten moj zase lehni chory, takze tiez ako keby ani nebol doma. a keby bol zdravy, tak tiez je v robote.
a tvrdi mi, ze co si nelahnem aj ja, ked som chora, nechape, ze niekto doma musi aj fungovat a starat sa o deti a domacnost.... 😅

som sa rano vytocila, mame tu dve uzasne zaspate kvetinarstva. potrebovala som kupit nejaky celofan, stuzky a take tie zelezne spajdle, co sa vystuzuju s nimi stonky kvetov.... no mas ho vidiet... jedna kvetinarka mala a nechcela mi predat, ze jej bude chybat, ledva som od nej vydrankala jeden celofan... a druha nemala ani sama pre seba 😖
chcela som pekne pobalit hankine podarunky, rucne robene, ale mozem si tak prdnut akurat... no nieco snad vymyslime...

deni_v22
23. dec 2009

taktiez zelam vsetkym nadherne, nicim a nikym nerusene Vianoce, aby ste si oddychli, ked budu polovicky doma 🙂

zdenus
23. dec 2009

pepka no pekne 😕

deni sa ooplati byt vytopeni pred vianocami... ☹

my zas nemame doma ziadne vetvicky, hanba...musim urobit ikebanu z imela....kokso, to bude nezavisle 😀
okolo domu mame dost ihlicnatych stromov,a le sa celkom bojim ist tam cosi slohnut, ved to by bola ina hanba, ze policajtova zena kraden vetvy 😀

pepka
23. dec 2009

deni, kurnik, to nepotesi... ☹
my byvame na samom vrchu, tiez tu vraj zatekalo, ale predosly majitel na vlastne naklady dal spravit strechu nad nasim bytom a dva roky tusim na to sa robila cela strecha, takze mame dvojitu izolaciu...

vcera sme mali strihaci den, strihala som peta, tak sme rovno smykli aj mata, no, povodne som planovala iba vzadu do stratena prebehnut masinkou s velkym nadstavcom, ale ten had maly sa tak metal a otacal za zvukom masinky, ze chtiac-nechtiac isiel dolu cely porast... tak teraz vyzera ako vypalnik 😀

cryonae
23. dec 2009

zdeni vsak pod lampou najvacsia tma 😀 😀 😀 hehe

deni tak drzim paste, nech su skody co najmensie a nech su ten buchot fakt strechari a nie suseda tieskajuca si hlavu o stenu :/

deni_v22
23. dec 2009

zdeni, ty si cislo 😀 tak mozno za tmy, v kapucni, by ta neodhalili 😉

pepka
23. dec 2009

a peto mi este frflal, ze si robim zbytocnu robotu, behat po kvetinarstvach, potom balit darceky, a obdarovanym zbytocnu robotu tym, ze to musia odbalovat. a este je to aj neekologicke... najhorsie na tom je, ze to mysli vazne. on sa s takymi vecami neondie, darceky zasadne dava nezabalene, alebo v igelitke, do ktorej mu to strcili v obchode.... to su taki vsetci chlapi, ci len ten moj??? 🙄

zdenus
23. dec 2009

asi to navecer risknem a pojdem cosi odtrhnut 😀 😀 😀 ....ved za jednu vetvu ma hadam nezavru 😕 😕 😕

pepka, ja som vcera alure jemne skacovala ofinku a neviem preco ju ma do 1/3 cela 😕 😕 😕

pepka
23. dec 2009

zdeni 😀

ja som tiez chcela strihnut aj Hanku, ale odmietla, ze chce mat taku dlhu parochnu ako Hannah Montana 😀 😀 😀

zdenus
23. dec 2009

booze hannah je v kurze, zachvilu bude aj na konzerve od pasteky 😅 😅 😅
u nas nastastie take este nefici.....

deni_v22
23. dec 2009

pepka, v tomto ta nepodrzim...dostanem od muza rucny slahac a ja sama som odmietla ho zabalit, ze skoda papiera, tak ma donutil ho aspon symbolicky stuzkou previazat.. ale ostatne darceky mam vzorne pobalene...to len so svojim sa mi babrat nechcelo 🙂

pepka
23. dec 2009

zdeni, veru, u nas je hotova HM mania. 😖 mame cdcko, oblecko, cely den mi tu vyspevuje a tancuje...
aspon Kitty sa nam vyhla....

deni, co sa tyka darcekov medzi nami, to mi nevadi, tiez si nebalime, akurat pod stromcek kvoli hanke.
ale druhym rada balim, nech to trosku vyzera...

pepka
23. dec 2009

toto sme s hankou povyrabali zo slaneho cesta, momentalne nasa Nr.1 cinnost 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

bezaz
autor
23. dec 2009

baby na slano som myslela, ze v recepte je pisana cesnakova plnka 😉
pepka sikovnicky ste, ja som na taketo veci total krepa 😝
zdeni presne ako pisu baby, vecer das capicu a ides 😉
juu a prisiel mi aspon jeden darecek pre peta, no co, viac si asi nezasluzi 😅 ale bol urobit velky nakup, aj stromcek kupil, no neveriiim
co sa tyka balenia, ja to neznasam, kamarati ma uz poznaju, ze darecky odo mna su vzdy uboho ak vobec zabalene 😅 ale tento rok sme si dali nejak zalezat, dokonca aj stuzkou su previazane 😀
jani a steda, no comment, tecie si veselo, v kazdej izbe mame plesen a to vetraaam a vetraaam 😔

zdenus
23. dec 2009

baby, tak som bola na tie vetvy 😝 😝 😝 , cestou do obchodu sme si s elou omrkli teren a z obchodu potme som trhala....jupiiii, uz mame hotovu vyzdobu 😀

prsky
23. dec 2009

pepi,som chcela pre Lalu tu cviklu..a ako dlho to varite?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre