Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
28. máj 2009

prsky - dobreee 😀 😀 😀

sisa.b
28. máj 2009

caute holky 🙂 nejak nestiham ani vas, ani facebook. dnes som vystavena, boli sme prvy raz plavat. v utorok sme vymeskali prvu hodinu kvoli samkovmu vystupeniu, tak som tam dnes bola ako teliatko. teda zaspievali sme si par pesniciek pri plavani, trochu sme im ospliechali hlavicky, aby sa naucili zadrzat dych a bolo po hodine 😕 zdalo sa mi to take kratke a suche, ako vyzerali vase hodiny plavania?

rominka
28. máj 2009

prsky- 😀 ja jsem davala odpoledne Sabci kasi a ta to mela az za usima na nausnicich no vsude aj bodycko jsem ji musela preslict a to ji davam 2 gryndaky jeden ma skoro porad latkovy a druhy omyvatelny a pres nohy ji jeste davam rucnik jeste nemame stolicku tak ju krmim na sedacce ,dnesni usinani dilo uz v 17.30 koupani byla nevrla chtelo se ji spinkat ale ona mi ne a ne doma usnout tak byla prisata pak noseni na rukach a ted uz se 3 krat probudila a to jsem ju dala doé spaciho pytle poprve protoze mi stacila pri vymene plenky procurat zavinovacku ja ju v ni porad nosim pri kojeni ma tu kokosovou vlozku aj ju v ni davam spat

zuzz
28. máj 2009

ahojte babuchy,
chcem sa opytat - vy ste uz vsetky z BA boli na tom seminari o znakovani? rada by som sa nan prihlasila. nesla by este niektora so mnou?

rominka
28. máj 2009

tak jsem vas docetla zuzz-mala je teda sikovna tak pekne se uci na nocnik,petus-maly vas za chvilu sni 🙂 ale je to chlap nase Sabca sni zatim jeden 😉 ,tara -gratuluju k zoubkum

mojkamirka
29. máj 2009

bré, my už strašíme od pol piatej a drobec akurát zaspal, samozrejme v manduce 😠

petusa, to máte aký šrotovník doma, Veď tvoj riško zjedol toho viac ako ja za včerajší deň, to bude z neho riadna chlapina

pass, neprovokuj so spánkom

prsky, my tak dopadneme stále. Včera keď papal jablkovú výživu tak ma chytal za ruku, len aby čím skôr dostal lyžičku do úst, no na mrkvu ryžu sa beztak nechytá.

deni, my keď sme boli chorí tak nám dr. predpísala Pamycon, veľmi dobre nám zabral. To nám už vtedy nasivin nezaberal. Po Pamycone alebo keď má viac soplíkov dávam mu pred každým kojením Libenar a 3x denne nasivin. Inak nasivin sa nemôže podávať dlhodobo, najviac týždeň. Ale keď dávaš libenar, stáčí ti priebežne vytreiť noštek s vatovou tyčinkou namočenou v nasivine. POmáha to veľmi rýchlo, hlavne keď má zapchatý nos a nič nechce výjsť s odsávačkou. To mi poradili dvaja doktori. Na noc som jeden čas používala aj eukalyptový olej. Do lavora s 5 l vody som kvapla dve kvapky a lepšie sa nám v noci dýchalo. Kupovala som bio olej, ktorý je vhodný aj pre novorodencov.

Inak libenar je skôr na prevenciu soplíkov ako na samotnú liečbu.

mojkamirka
29. máj 2009

tara aj ja gratulujem

a naše papanie? ráno mlieko, desiata jablčková výživa tak 60 ml, o pol hodinu mlieko, mlieko, najnovšie obedňajší spánok, obed mrkva s ryžou dve vypľuté lyžičky a mlieko do zblbnutia. 😀

mirri
29. máj 2009

dobre ranko 🙂
vcera jsme byli s malym na pizzu,tak se vzbudil v tom kravalu kolem desate,to jsem ho nakojila a spal dal,zlaticko.dnes si pospal az do 7 hodin... 😵

mojka,vy uz tak brzo vzhuru... 😲

prsky-super fotka,vitej v klubu.. 😀 😀

vcera jsem zkusila dat malemu taky sklenicku hrusky.no tak kraaasne otviral pusu a ani nebyl spinavy....jsem si myslela ze pojim s nim,no zbastil to vsechno...obed klasika,spinavy az nevim kde.. 🙄

tara2
29. máj 2009

Dobre rano 🙂
dakujeme za gratulacie 😵

sisa - my sme boli 1x tiez kratko v bazene potom sa to predlzilo. A jci je to suche? Pre nas asi ano, ale detom to zrejme staci...maly je vzdy z toho strasne unaveny a hned zaspi 😀

rominka - tebe sa este mala zmesti do zavinovacky? 😕 😕 😕

zuzz - ja som nebola na seminari, ale ani neplanujem. Knizky o znakovani mi pozicala Ada a na nete su slovniky takze sa mi to zda zbytocne...resp. zbytocne vyhodene peniaze

mojka - my strasime od 5:30 🙄, ale teraz zaspal 🙂

a na nase papanie je veeeeeeeeeela mlieka a akurat na obed sa naje zeleniny

mojkamirka
29. máj 2009

miri, to výnimočne, neviem z akého dôvodu Dávala si čisto len hrušku? A to zjedol celú sklenku? Čo si dávala na obed? Rozmýšľam čo mu uvarím na zajtra

mojkamirka
29. máj 2009

rominka, to som sa chcela opýtať aj ja? ako sa ti tam prosím ťa zmestí? môj sa tam ledva vtrepal keď mal dva mesiace

mirri
29. máj 2009

mojka,jen hrusku,ale ze sklenicky.samo bez cukru..nektarinku snedl jen tak,vycucal ji...zatim jen zkousim.nase obedy-brambor+fenykl+kureci maso
brambor+cuketa+kureci
brambor+cuketa+kukuricna kase...

tara2
29. máj 2009

mojka - maly bol v zavinovacke mesiac, potom sa zacal vykopavat a bolo po zavinovacke 😀

mirri
29. máj 2009

maly spal na brichu,tak mi jsme ji nevyuzili.. ☹

bezaz
autor
29. máj 2009

bre ranko
tak mame 5. zub 😀 trosku aj kvicky islo, ale len tak za dve kvapky
mirri aj u nas ovocko islo, len som sa zlakla, ze sa mi uplne vyprdne na zeleninu, tak som s tym prestala, resp mala potom uz len mrkvu s jablckom 😉
ninka dnes vstavala az 6.45, normalne po vcerajsku paradicka 🙂

mirri
29. máj 2009

jeminkote,jak jste zubaty!!!! 😲

my nic....cekame...

bezaz
autor
29. máj 2009

mirri no uz sa tesim, ako ma bude pri kojeni hryzt 😅 bud rada, ze este nic

tara2
29. máj 2009

zuzi - jej gratulujem 😉

mirri
29. máj 2009

jake je to pri kojeni s temi zoubky...kousaji,boli to??ja mam z toho strach..

vcera se me manzel ptal,jak dlouho budu jeste kojit... 😀 on malemu porad rika,ze se musi s nim podelit... 😀

mirri
29. máj 2009

je bez tak vidim,ze si mi uz i odpovedela..

mirri
29. máj 2009

tara vy taky,co.nic nic a pak pusa skoro plna zubu.. 😵 😵

bezaz
autor
29. máj 2009

mirri no chcem co najdlhsie vydrzat, ale ked ma bude moc hryzt, tak to zatrhnem.. mama mi rozpravala, ze som si "gulala" v 8. mesiacoch pri kojeni bradavku medzi zubami zo strany na stranu 😅 ja som mala vtedy uz 8 zubov, ninka je na najlepsej ceste
jani dik 😉

petusaaa
29. máj 2009

mirri, my tiez nemame zuby, a to mame vyse 7,5 mesiaca 😀

mojka, vcera este maly spapal. 250ml mliecka a 150ml krupice 😀 😝

tara2
29. máj 2009

mirri - tak my zatial mame len 2 a treti sa pomalicky tlaci

mojkamirka
29. máj 2009

bez 5? a my stále nič, že osem zubov, no vuav vy ste v rodine fakt rýchly

mojkamirka
29. máj 2009

peta, vuav, no nič ideme von, zatím pá

bezaz
autor
29. máj 2009

petka kokso risko je riadny papak 😲
ako som pisala, budte radi, ze este nemaju zuby.. potom im aspon pojdu rychlejsie a naraz, nebudu sa tolko trapit ako ninka a my s nou 😝 ved prvy zub vysiel 30.3., druhy 7.4. a treti spolu so stvrtym az skoro po 1.5 mesiaci stalych bolesti 😝

prsky
29. máj 2009

bre ranko

mojka...podla mna sa po libenare lepsie sople odsavaju 😉

mirri
29. máj 2009

peti ty jo, 😲 vy jste jedlici...doufam,ze se k tomu dopracujem taky,aby tak papal...ikdyz pochybuji..

tara,pry jen skoro 3 zuby... 🙂 🙂

bez,tak to je jasne po kom to ninka ma...ty jo,ty si maminu pekne potrapila,auau....

mirri
29. máj 2009

no letime na nakupy,za psem a na prochazku...zatim pa a pekny den vsem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre