Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
8. jan 2010

zuzi moze to byt aj z mlieka, ale ktovie, co okrem toho pojedla 😀
ja periem este posledne varky, mozem sa potom pustit do zehlenia kosiel, aby moj manzelik bol v tej americi za fesaka 😅
my mame dnes zasa po dlhom case piatky pre matky, uz nas bude taka haved v tej restike, ze sa nepomestime ku stolu.. asi pojdem len s manducou, v tom snehu sa tlacit s kociarom bleee 😝

siska_br
8. jan 2010

bez tak si frajerka, ja uz maleho v manduce a este naobliekaneho nevladzem ☹

cryonae
8. jan 2010

no este ze som bola v obchode vcera, lebo dnes by som sa nedostala... z kocika by som musela odmontovat nakupny kosik, lebo ten je dost nizko a drhol by mi o sneh a pesi si netrufam s malym, lebo je to dost prudky kopec... mozno pohladam horolezecke macky a pojdeme 😖

horajda
8. jan 2010

cafte baby, takze skuska neobstala ale moja chyba hihihi, tak vecer som dala zuzke plny tanier kase zlupla ju bez problemova potom o chvilu asi 220ml mlieka tiez stiahla ho hned, no a dufajuc ze sa v noci nezobudi som ju ulozila do postielky, no a predstavte si bola hore uz o 2am ale nemyslim si ze to bolo od hladu, ale koza som jej supla mlieko namiesto vody a zase stiahla 260ml a potom rano dalsiu 220ml ale musim to zmenit lebo takto pije iba mlieko a potom nechce slusne ranajkovat, takze tuto noc davam v noci iba vodu a uvidime pomoc!!!

my ideme poobede do auparku nieco pokupit a tak doma to cely den nevydrzim

cryonae
8. jan 2010

baby ake maju vasi krpcekovia nohy? akurat pozeram, ze malemu su jeho sandalky 21tky uz len tak tak 🙄

bez kolko vazi ninka? ja uz tomiho 12 kil tiez nevladzem prenasat kade-tade 😅

bezaz
autor
8. jan 2010

heli ze 21 😀 nam su 18tky este stale velke 😵
ad vaha, netusim, ale viac ako 9.5 to nebude

cryonae
8. jan 2010

zuzi praveze uz 22 ☹ vsak ja nestiham nakupovat topanky 😖
inak typujem, ze ma tych 85cm a necelych 12 kil

cryonae
8. jan 2010

sakra a zrovna som mu kupila tenisky 21 a 1/2
no do kelu, mozno budu funglace na predaj 😠 🙄

horajda
8. jan 2010

ja tiez akurat riesim na doma papucky a rozhodla som sa jej objednat tie makke http://stores.shop.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes tento styl lebo mam pocit ze sa jej nedobre chodi v papuciach a zuzka zatial ma 21

zuzz
8. jan 2010

volala som doktorke, vraj mame skusat davat to kravske spolu s probiotikami. alebo testovat UM, ci daktore nesadne. ale na to nemam teda peniaze navyse, nakupit dalsie krabice a krpana mi ich opluje ☹ mne dako ziadne vzorky nepoposielali. alebo aj poslali, ale sa k nam nedostali, aj to sa stava, ze to proste zmizne.

prsky
8. jan 2010

cafte..dosla som prave nasrata zo skoly..

kravske mlieko plnotucne s co najnizsou dobou spotreby (rovnako ako u jogurtov)

zuzz...mlieko praveze zrieduje stolicu

a Lale ked nedam v noci didu, tak sa uplne zobudi a lozi po nas a posteli, potom sa postavi k celu postielky (bo tam su kusok odtial dvere) a zacne najprv rozpravat a potom sa jeduje...takze ked sa raz odhodlam odstavit v noci, bude to zo zaciatku zabava a nevyspime sa, ale nehodlam ju ucit v noci pit (ani mlieko, ani vodu), bo potom si neviem predstavit, ako sa odplienkuje na noc

hor...tie papucky vyzeraju uplne ako rujisky (tie su lacnejsie 😉)..ja nejdem kupovat klasicke papucky - mam pocit ze vacsina ma tvarovane vnutro a to sa mi nelubi..my sme vzdy chodili v ponozkach a lale myslim vyhovuju tie kozene - nevyzera, ze by sa jej to smykalo

prsky
8. jan 2010

a lala ma stale 19 a okolo 10kg, nosit vladzem...asi preto, ze si telo zvyka postupne na jej hmotnost, ale urcite to ma nejaky strop 😉

deni..dik za popis...asi sa budem musiet uz aj ja k niecomu takemu dokopat, bo to zacina byt neunosne

talinka
8. jan 2010

cafte, my sme sa prave vratili z vonku, je tam uplne super prijemne, aj ked na konci som uz trosku mrzla, aspon sme sa dobre vyvencili....
len my dnes zacal hrozne kaslat, chudatko....co ste davali na kasel? Mam vraj davat Mucosolvan...volala som doktorke, sakris ani nemozme ist na treti Prevenar teraz 😝

heli, Tomino ani neviem aku ma nozku u Batu som mu kupila 18 papuce a su mu este trochu velke...ale pritom ine papuce a topanky ma 20...a meria ledva 75 cm a urcite nema este ani 10 kileciek

prsky, a co v skole, ze ta nasrali? a ake papucky to nosi lala kozene? Ja by som najradsej nechala naboso v pancuchach,ale to sa smyka a ked mu dam cokolvek ma spotene nozky a potom ma medzi prstami zacervenane....

talinka
8. jan 2010

deni, no tak ako to ty popisujes, by som ja urcite u Tomina neobstala... 😝

mia114
8. jan 2010

ahojte
po dlhej dobe sa tu ukazujem. Dnes mam drobca u babky, takze mam doma len Nellku a ta teraz spinka tak mam chvilku volno.
My sa mame fajn, mala je poriadny certik, a dost place, alebo sa jeduje, stale by sa len nosila na rukach, no des, obcas. Ale hold musim si to pretrpiet, to je take prechodne obdobie, aj drobec bol taky urcitu dobu a preslo to. Akurat si hovorim, ze za mesiac bude mat nellka tolko co mal Sebastian, ked sa nellka narodila.Ani mi to tak nepride, sa cudujem, ze aky bol maly ked sa mi mala narodila, sa mi zda Nellka tak mensia nez bol on, tak babetkovejsia stale. Ale mozno si to len myslim, uz si asi ani poriadne nepamatam aky bol vtedy maly, ked mam dvoch. Inac sa mi drobci stale biju a hadaju o vsetko snad aj to casom prejde 😔
Dnes sme boli vonku no Nellke sa vobec dnes nepacilo, plakala jak tur, tak som muesela ist s nou domov, neviem co jej bolo, mozno bola unavena, bo sa najedla a hned zaspala.
Zubkov mame stale len 8, ropravat rozprava, take svoje hatlaninky, najlesie vie povedat Este 😀 😀 takze stale hovori este, este, este. a mama, to jej jej oblubene slovo, to stale krici len mama, mama, potom mama hop, alebo stale len ho, hop, to ma z trampoliny, tam strasne rada, lozi a skace na nej.Potom este rada hovori, ham,havo.No a lozi vsade kde sa len da, vsade sa vydriape, na sedacku, na stol, postel,na stolicky, no vsade je. A miluje sa skrivat do skrine, hlavne v spalni ro rodorky a v detskej do jednej skrinky, tam ju obcas najdem ako si sedi a pije cajik.este sa rada premava na odrazadle, hojda sa rada na konikovi, a velmi rada sa hra s autickami, no proste jak chlapec je, ale to ma po drobcovi, po nom vsetko opakuje> no ma rada aj kocik a babiky, s nimi sa tiez rada zahra, a velmi rada maluje, uz mame celu stenu v detskej pocarbanu 😀 😀 to spolu so Sebastianom takto maluju po stene.
A moj sebastianko, to je maly cert, ten tak ocami vala, ze nieco ide vyparatit. Rozpravta sa mu moc nechce, povie svojich par slov a koniec, S drobcom chodime na Anglictinu a celkom sa na neho chyta, aj ked on nerozprava, ale rozumie ked sa ho opytam po anglicky nejake slovicka.
tak asi tolko, o nas, po dlhej dobe 😉
prajem vam krasny dnik, a nech vam drobci robia radost a obcas nech aj certia, ved to k detom patri 😉 😅

este som Vam chcela nieco, citatam tu, ze sa snazite odstavovat deti od kojenia, a tak vam poviem, ze asi naozaj len jedina moznost ako to odnaucit take male deti, hold, nechat ich poplakat, potrva to take 2-3 dni, teda noci, a potom uz je klud,a este odporucam, hned od zaciatku, davat v noci len cistu vodu, ziadne mlieko, ani caj v noci. nam sa to velmi osvedcilo. 😉 😉

mia114
8. jan 2010

este, mne mala nosi topanky 20-21 😉

prsky
8. jan 2010

talinka - take ako su liliputi len lacnejsie z e-baya - volaju sa ze rujis http://stores.ebay.com/THE-RUJIS a nohy spotene este nemala

siska_br
8. jan 2010

my mame nohy 19-tky, take mensejsie 🙂

deni - aj ja som ta chcela pochvalit za nazorny postup ucenia zaspavania dietata, zavidim, ze to uz mate za sebou 🙂

mia - no ja som si tiez hovorila, ze 2-3 noci necham maleho plakat bez mliecka a zvykne si, kazdy to tvrdi...po dvoch tyzdnoch som to zabalila, skusime neskor. zjavne to nefunguje na vsetky deti

siska_br
8. jan 2010

tal - a protismykove ponozticky? u nas sa celkom osvedcili

bezaz
autor
8. jan 2010

u nas keby boli len ponozky na nohach, tak beha bosa, lebo ponozky vydrzia asi 10sekund, dlhsie nemaju sancu..
zuzi my mame tiez tie ruji, sice teraz uz nosime normalne papuce, aj ked vlastne neviem, preco sme z ruji presli na ne 😅 a nohy sa jej potia az teraz v ozajskych topankach 🙄

talinka
8. jan 2010

siska, no mame aj protismykove,ale nejak vcera nefungovali a smykol sa a padol na chrbat 😝

prsky, no tie su super, asi kuknem tie liliputky....a objednam....

bezaz
autor
8. jan 2010

tal liliputky mas zbytocne predrazene 😉

deni_v22
8. jan 2010

siska, dik 😉 aj ja som rada, ze sme uz za vodou, nechcela som ten proces nechavat na velmi neskoro, lebo deti su coraz vynaliezavejsie a vytrvalejsie v trucovani...uz len aby sa naucila prespat noc..v tom jej akosi neviem pomoct a naucit ju to..

tali, to verim, na chlapcov treba urcite inak, no ako, to sa ma nepytaj, ja mam babinec 😉

nozky mame 20tky a behame v klasickych papuckach..protismykove ponozky sa nam neosvedcili..

mojkamirka
8. jan 2010

ajojte.
oj to bol dnes den, malý na obed nechcel spať ani za svet, hodinu reval ako tur, nakoniec som to vzdala a dala mu nurofen, po dalsej hodine, ked mi sedel na kolenách zaspal ako drevo. Zobudil sa a další rev. Vodu, caj, vôbec nepije už dva dni. Dnes už temer nič nezjedol. Nakoniec som mu v zufalstve urobila mlieko a nastastie vyslopal celu flasu. kasu nezjedol vôbec, zas len mlieko.
a o noci ani nehovorím. od tretej do siedmej bol každu hodinu hore s takým revom, ze sa nedal ukludniť, ani mlieko nechcel, len som mu dasna natierala a potom horko tazko zaspal
vyzerá to isto na zuby, celý den má ruku v puse a ja nervy v .....

topánky máme 21, ale mám pocit, že sú mu už akurátne, ledva mu tam napchám nohu
papučky máme od Raka, ale v poslednej dobe mu dost vadia na nohách a radsej behá v ponožkách, ale máme dosť chladno od podlahy tak ho stále obuvam 😠, tie ruji, by som rada vyskusala aj tie ruji, lebo v papučiach má stále spotené nohy.
váha asi 13 kg, čistý hokejista, výška netuším
mlieko používam DM

zuzz, my ked sme používali len probiotickú kasu tak nám preháňalo, tú od Hipp. A kdesi som čítala, že ak dieta nie je zvyknuté na kravské mlieko, môže mať z toho zápchu. Zdeni tuším písala, že ona kupovala sáčkové mlieko a ho ešte prevárala. Odskusaj. Ja za tím dávam kravské mlieko každý den, ale len po trošku resp. mu z toho čosi uvarím, aby pomaly zvykol. Robím mu mliečnu polievku, puding a tak. Zatial bez problemov.

mojkamirka
8. jan 2010

počujte tie rujis papučky sa dajú kupiť aj na nejakej slovenskej stránke za normálnu cenu alebo cez kohosi?

zuzz
8. jan 2010

ahojte, tak idem davat to plnotucne mlieko spolu s probiotikami, snad si zvykne a zapcha nebude. lebo tie rieducke hnacky, co mava, su fakt dost na figu. cez vianoce mala z toho taku bolavu ritulu, ze na jednom mieste na zadku mala az cca 2cm flak bez koze. dost dlho sa to hojilo. a to sme ju prebalovali aj viac ako 10x za den. len plnotucne som zatial nasla len trvanlive. tie sackove a s kratkou trvanlivostou som zatial videla len polotucne.

zuzz
8. jan 2010

ozaj, ste tu spominali pred casom dake dvd s pesnickami, kto by mi ho vedel pozicat, prosim? tara? bez? cryo?

prsky
8. jan 2010

mojka..nedaju..a co je normalna cena? sak ked si ich kupis cez e-bay, tak ta aj s postovnym vyjdu na max 4€

bezaz
autor
9. jan 2010

caveste holciny
tak som bola na schwechate odviezt draheho a som na tyzden slamena vdova 🙄cesta bola uplne otrasna, skoro som si oci vyocila, som nevidela dobre na cestu 😝 som bola kuknut bubulu, spi pri nej babina, a babi je utlacana ako ja, mlada ma hlavu v jej krku 😀no hlavne, ze este spi
mojka ako pise prsky, daju sa kupit cez ebay, jediny "problem", ze to musis zaplatit cez paypal 😉

talinka
9. jan 2010

cafte, dobre ranko...

to je fakt iny rozdiel teda za tie papucky a topanocky,ale su fakt nadherne, som mrkla tych liliputov na stranke 😵 a fakt je rozdiel dat 20 eur minimalne za ne a 4 eura....ako pise prsky...

ten paypal tusim uz segra riesila, ked objednavala nieco, takze jej dam taku ulohu nech mi to vyriesi 🙂

bez, ty slamena vdova, odviezla si si teda muzika a ide do toho Americka??? to bude darcekov 😀 tak si to uzite, baby same bez tata... 😉

prajem pekny vikend...my sme doma vsetci chori, Tomi straaaasne neprijemne kasle, mna boli hrdlo a nos a uz aj na Vladka to ide.. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre