Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
2. feb 2010

tal - mas pravdu, v jeden mesiac nemozes ist k dvom roznych odbornikom z toho isteho fachu. ak ste boli vo februari, tak oficialne az v marci. 😝 pripajam sa k bez, strava sa v dost velkej miere podpisuje pod kozne prejavy..ked sme boli so samuelom u nasich mudr. kvoli cervenym flakom na krku, ako prve nam kazali upravit stravu..pikoska - segra po mononukleoze do roka musela drzat prisnu pecenovu dietu - za ten cas jej uplne vykapali pubertacke vyrazky z tvare aj z chrbta...ak ma tomi nabeh na kozne habadury, investicia do zdravej stravy sa ti vyplati do buducna 😉 😉 😉 chce to trochen postudovat a trochu discipliny 😝

aky kocik si nakoniec kupila tal? a daj tipy na golface, uvazujem nad nejakym na leto..

mojka - ty neblazni, ze pneumatiky zhadzovat, ved akeeeee? 😅 ved si taka chuducka

ja sa stale borim soplavym udolim, ale uz mi aspon nie je na skapanie..samko soplikuje tiez, odsavacka v plnej prevadzke, akurat sa to snazim nie moc casto, tak stale sviecku pod nosom utieram

vcera sme boli zaplatit chlapikovi zalohu za byt, tak dufam, ze vsetko dobre dopadne, lebo inac love v prdeli 😝

bezaz
autor
2. feb 2010

jej siska, super, len nech to dobre dopadne 😉
am, ty si si dava permanentny? lebo aj ja rozmyslam, len ako to vyzera na bleduli, nemas nejake foto? 😉
siska, no ja davam dost pozor na to, co mlada je, lebo v petovej rodine su same alergie a lupienky a neviem ake ekzemy 😝 aj ked citrusy uz jedava 😅

tara2
2. feb 2010

siska - drzim palce 😉

mojkamirka
2. feb 2010

siska, ty sa skoro uzdrav, inak včera si na cvičení o nič neprišla, bola som tam len ja 😀 😀 😀 , No vieš ja som večne nespokojná s čímsi, a trochen mi vadí, že mám viac sadielka na brušku a ako MM, ktorý nemá žiaden. Držím palčeky, nech to skoro víde. (byt) Zdravú výživu by som možno preferovala aj ja, len by ma MM asi opustil, keby žil zväčša na zelenine. 😀 😀 No také vegetariánstvo som si už na rok skúsila, ale to bolo dáááááááááávno a sa mi to moc ľubilo, len moji rodičia boli z toho na nervy. 😀

amonis
2. feb 2010

bez jo byla jsem na obočí a jsem spokojená fotku man na FB tam to jde celkem vidět ale ještě jdu na korekci za 6 týdnu tak pak to bude ještě vyráznější o něco.....

siska_br
2. feb 2010

mojka - ja som velice zdravosastravujuca, kym sa to tyka mojho syna, ale ked ide o mna - bez masa by som veru vykapala...najradsej mam vyprazane stehna, no zabijem sa? ale na maleho stravu si davam fakt bacha, ved sa este kadecoho naje za cely zivot, kym na to mozem dohliadnut, tak sa snazim. ale mandarinky mu davam, je po nich v poho, takze s mierou...

dakujem, ze drzite palce, bude sa to hodit. na nase velke zdesenie sme zistili, ze chlapik od ktoreho kupujeme je dost znamy ftacik, aj vo vyssich kruhoch, tak sme sa riadne vyplasili...tak vsetko 2000-krat overujeme, kontrolujeme, konzultujeme...keby sme sa don tak nezalubili tak ideme radsej od toho..snad sa nam nasa tvrdohlavost nevypomsti 😝

siska_br
2. feb 2010

ozaj, bez, sa pridavame do vasho klubu malonohych, vcera sme malemu kupili nove papucky, ze 18 a 1/2...hlavne ze som na jesen preventivne kupila zimne cizmicky 21-tky...tie nam budu asi este aj na buducu zimu...

siska_br
2. feb 2010

no a este jedna otazocka - pre tie, kt. si uplatnujete danovy bonus na manzelku v manzelovom rocnom zuctovani - potrebovali ste potvrdenie od soc. poistovne alebo UP? lebo muzova uctovnicka mu povedala, ze mi staci ceste vyhlasenie ze nepoberam prijem...ale ja som vlani prechadzala - ako aj vy - z MD na RD, myslim, ze MD je oslobodena od priznanych prijmov ale RD nevieeeem...vy ste ako na tom?

zdenus
2. feb 2010

helou 😉
citala som len letmo...ad atopicky ekzem...pred rokom sa eli porobili take suche cervene flaky, dg kozneho bola atopicky ekzem...4 dni sme davali krem s kortikoidmi + premastujuci krem a odvtedy je klud, klop, klop...a akozny povedal, ze z toho na 99% vyrastie...takze tal klidek...

hehe ako zdrao staravujete tie vase deticky, aj eliska bola na zdravej strave...a alura opak, minule som capla elisku, ako ju krmi kinderkou a alura az mlaskala...takze uz to tak drasticky neriesim 😕

sisska este tebe napisem, moj muz si kazdy rok bere potrdenia aj zo socialky a UP, lebo som brala matersku aj rodicovsky...u nas ceste prehlasenia neplatia 😠

zdenus
2. feb 2010

bez, tebe k tomu tetovaniu...ja som celkm bleda tvar a mam vytetovane obocko...ved ked si ho das hnede, tak pohoda 😉

siska_br
2. feb 2010

zdeni dikes, tiez skocim na socku pre to potvrdenie. z UP som si uz vydrankala kvoli banke, tak len okopcim. iniciativne to pripojim k cestnemu vyhlaseniu a nech sa cuduju 😅

talinka
2. feb 2010

zuzz, no mne sa veru nechce zmierit s tym, ze by to malo byt na furt 😝 podla mna blbost,ale zas ja nie som lekarka... 😖 no popripade sa objednam na tu borodacovu ,ale jedine na presny cas, nemienim tam vyckavat..

tara, no atopicky ekzem to nie je..to by som zachytila, bolo to nejake slovicka s derma neviem co,kuknem na nete,lebo z papiera to neviem vylustit 😀 cokoladu tiez nedavam sama od seba,len ked si sem tam ukradne,ale on len trosku pocmula , vsetko zaspini a vypluva, ale uz sme ju dali na nedostupne miesto prenho...mandarinku tiez len cumle jeden mesiacik a vypluje...on totiz nic este stale mi nezje normalne okrem jogurtov a detskych pudingovych presnidavok nestle... 😝 sem tam trosku obeda, vecer troska kase a to je vsetko
jani, a kolko octu na jedno pranie? a presne aj tato kozna ledva kukne a diagnoza je na svete 😝

bezaz
autor
2. feb 2010

zdeni dik, vidis, na tebe som si to ani nevsimla, takze asi pojdem do toho..a mate len obocko, alebo niekto aj linky?
inak ne dosiel lieberbrief zo socialky, ze kedze som zamestnana na dohodu, tak mi rusia dochodkove 🙄 no asi sa na cele ucenie vys.rem, este, ked mi dojde cosi zo zdravotky, tak ma rovno je.ne 😠 lebo to dochodkove je dost vysoka suma, keby som si to platila 😝
ad danovy bonus, peto bude urco robit danove na poslednu chvilu, teda 30.3. 😒 ale idem cez jarne prazdniny k nasim, tak to asi obeham a radsej vybavim 😔

siska_br
2. feb 2010

tal - ja davam asi za stamprlik octu 😉

talinka
2. feb 2010

siska, dik za infosky..no som z toho nestastna, ze ma nabeh na kozne habadury..u nas to nemal po kom zdedit a tesila som sa, ze bude mat dokonalu pokozku po tatovi a este aj snedu a teraz toto 😝 to mam asi za to...nemoze to bzt aj tym, ze ma nechali prenasat a narodil sa s takou vysusenou rozmocenou pokoztickou????

Inak vladkova mama ide objednat Tomina k nejakej Vincentine...je to nejaka zazracna teta, co vidi okolo tela nejake farby a podla toho vie, co komu je, a potom ta odporuci niekam alebo nie...sama je doktorka nejaka viac o tom neviem..lebo takymto som moc nikdy neverila,ale skusime tam ist co ona povie na to,len tak zo zaujimavosti ak ked ma to bude stat 100 eur...

gina333
2. feb 2010

Ahojte babky 🙂

ako vam jedia deti ked im idu zuby? Ja uz som zufala z tej mojej ☹ mame 4 zubky, vpredu sa jej daco tlaci, aj v zadu, no uplne inak ako je pisane v mudrych knihach. Uz 2 tyzden len zobka, zje iba par lyziciek. Myslim si, ze je to koli zubom, predtym tak krasne papala, nebol s nou ziaden problem. 😒 😒 Uz ani neviem co jej mam varit, nic jej nechuti. No na nervy. 😠 😠

zdenus
2. feb 2010

tak, ta vasa kozna ma asi krystalovu gulu 😕 😕 😕

cryonae
2. feb 2010

hello,

jejda tali 😒 no skus nejaku inu koznu fakt... vsak diagnoza sa nestanovuje na dialku...

ja nemam problem dat tomimu uz takmer cokolvek... aj z cokyny mu dam odhryznut, kde-tu dostane nejaky bonbon, aj cokoladoveho pribinaka alebo puding nestle a mandarinky priam zboznuje, s hroznom je to jedine, coho mi zje viac ako len zobnutie

mojkamirka
2. feb 2010

to sa dá uplatniť zdaňovací bonus na manželku? a to má čosi pýtať u zamestnávateľa MM, že to chce či ako?

amonis
2. feb 2010

bez já mám jenom obočí ale kosmetička by mě vytetovala asi celou 😀 😀 jsme se smály jakáy jsem vyblutý ksicht 😀 😀
jdi do toho já nelituju i když mi ta koza trochu stou jehlou sjela takže mám jedno o něco delší 😒 😒 ale moc to nejde vidět........

bezaz
autor
2. feb 2010

baby a co vas to stalo? zdeni, kde si si to davala robit?

talinka
2. feb 2010

zdenus, to si myslela tu Vincentinu? lebo ta nie je kozna...vseobecne ti povie o vsetkom co mas zdrave a co nie, ze vraj ..vladkova mama a sestra a ich rodina k nej chodia pravidelne...carodejnici 😀 😀 😀

amonis
2. feb 2010

u nás to je za 1300kč + za 6 týdnu 95kč dodělávka....

talinka
2. feb 2010

ani ja neviem ci sa ma takisto tyka ten danovy bonus???? Vladko si uplatnuje danovy bonus v robote...

talinka
2. feb 2010

regi, mne Tomi nejde skoro nic...a to mu ani nejdu zubym, tiez uz som na zufalku....

siska_br
2. feb 2010

bez, danovy bonus treba vybavit do 15.2 bacha na vlacha!

deni_v22
2. feb 2010

cafte,
tak sme dnes absolvovali navstevu u dr, ledva som sa predrala s kociarom cez hory snehu...
malej napohlad nic nie je, moc negativny, CRP v norme, ze len jemne zahlienene hrdlo, pritom ale vobec nekasle... dnes uz ani teplotu nema, tak ju prehlasujem za zdravu 😀
vazime 10300....a ten dotaznik, co sme tam vyplnali, bol super - ci sa vie najest lyzickou, ci si kresli...nie je to prehnane na 15m dieta? ci mam zly pohlad?

tali, vy mate akesi stastie na lekarky 😕 ..tusim aj ked bol Tomi mensi ste mali nejaku "odbornicku" na gastro s nekompromisnym nazorom....neboj, vyrastie z toho..a z tehu obdobia to asi nema..Emka sa narodila tiez cela rozmocena, potom sa zlupala a nijaky ekzem sa neobjavil..

tiez zamerne nedavam kakaove ani orechove jedla, no ked sa pritrafi a z niecoho si odhryzne, tak nestresujem...a mandarinky prudko moze 🙂

siska, RD sa tiez nerata ako prijem....akurat ze mne preplatili dovolenku medzi MD a RD, takze som prijem mala a musim poziadat zamestnavatela o zuctovanie dane..
a tfuj, tfuj, nech sa kupa bytu vydari 😉

zdenus
2. feb 2010

tal nieee, ja som si robila srandu, ked tikozna tak na dialku povedala dg...a tu carodejku vobec nepoznam, neviem o com tocis 😕

bez, mne to robila taka ruska, prisla k nam domov, dohodila mi ju kamoska....platila som cca 1000 vtedy, bolo to v r.2007
predtym mi v r.2000 tetovala kamoska v novakoch, ma tam kozmetiku....a vcera mala ist na tetovanie svokra, tu u nas na severe, nejakou novou metodou, vyjde ju to okolo 2000 sk, je v tom uz aj oprava....
inak ja som s tym max spokojna, ale kedze mi vyrastaju blede chlpy, tak si ho dam raz za cas nafarbit...

zuzz
2. feb 2010

tal - mozno daka ...dermatitida ... aj ondro ma taku nejaku diagnozu a tiez neviem nazov 🙂 a este daco, aby si sa nevyplasila, ak mu po zahojeni tych suchych miest ostanu take svetle flaky, tak to je vraj docasne. ondrik tiez ma teraz nohy jemne svetlo flakate. a co sa zmierenia sa tyka - a co ine ti ostane? ak to proste neovplyvnis, tak len to akceptovat a zmiernovat priznaky, lebo u ondrika to istu chvilku bolo aj dost svrbive, kym sme to nezacali mastit. a to uz bol ina 'nerva', ked sa stale vrtel a skrabal.

mandarinky aj u nas idu stylom rozcmulat, vycucat, vyplut 😉 skusila krpana jeden mesiacik zjest cely, ale sa pogrcala, ked sa jej zastavil kdesi v krku. odvtedy jej to uz do ruky nedavam, iba ak osupene aj z tej tenkej supky. a to tiez rovno do pusy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre