Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

pepka
2. feb 2010

helou micky, zase po dlhsej dobe 🙂

bez, k Tvojmu problemu usmevny Mihalov vyklad zakona 🙂
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/01/30/podp...

ja mam dnes Hancu doma, boli sme zaviezt nejake veci do bezdomoveckej noclaharne, potom na logopedii, za odmenu pre hracku u "Mekyho"... a pekny den za nami... mato teraz dospava, lebo au o pol 2 sme sa vratili...

prsky
2. feb 2010

cafte..zuzz...ja nocne cikanie neriesim, davam eko plienku papierovu, neprebalujem ale precurana este nevstala nikdy..ked som skusala davat latkovky na noc, tak by som musela prebalovat po kazdom prebudeni, cize cca kazde 2 hodky, lebo neviem preco, vtedy curala velmi, alebo zeby tolko cikanice pohlti ta papierova? cez den davam na nocnik

pepka
2. feb 2010

ani ja neprebalujem v noci, niekedy sa sice stane, ze je prestaty az pod pazuchami rano.... 😅 ale to ked ma nekludnejsiu noc a viac vypije, inak do rana vydrzi s jednou plienkou.
v noci dostane max. cajik, ked je extrem a odsacuje mi caj prec, zarobim trochu mlieka, inak mlieko v noci nepije, len rano a vecer 250tku.

mojkamirka
2. feb 2010

prsky, my nenočníkujeme, malý ho vytrvalo bojkotuje, tak som si povedala, že má čas. Veď každé dieťa je iné, znásilňovať ho predsa nebudem 😀 😀

pepka
2. feb 2010

"mamiiii, a my si s Jakubkom robime v skolke sexi a romantiku...... on sa na mna pozrel tymi jeho ocami a ja som ho nahanala a pusinkovala...."
to neni nejako skoro????? 😀 alebo som uz stara a nerozumiem tomu???

prsky
2. feb 2010

pepka....dobreeee, len nas chystaj, toto by ma asi soklo, mna sice v skolke chalani zvalili na zem a pusinkovali ma, takze to je asi normalne, ale ze to uz nazyvaju ze sexi a romantika... 😀 😀

kakat v noci - by ma asi piclo...Lala sa "pyta" a nezaspi,kym potrebuje a ja nepochopim 😀

mojka..tak skus na zachod rovno...my pomaly preucame, len budeme asi musiet na dvere zavesit zrkadlo, lebo sa pri kadeni Lala na seba rada pozera 😀 😀

pepka
2. feb 2010

u nas neuspel zatial ani sebel ani zachod, ziape ako o zivot, ked ho tam posadim, boji sa toho a to uz davno skusam z casu na cas.... nechcem ho nutit, lebo sa do toho nevyondi ani ako dvojrocny nakoniec. tak len raz ra cas vytiahnem serbel a skusam, ci nic nove.
hanka v jeho veku uch chodila cikat na serbel a v 16 mesiacoch sa pytala.... no ale tak kazde dieta je ine. neriesim to, ved v plienkach do skolky nepojde 🙂

bezaz
autor
2. feb 2010

pepka dik za link, ked sa pojdem vytocit a hadat do socialky, beriem si to zo sebou, akoze oni si vylozia zakon pre nich vyhodne, hajzli skaredi hnusni ficovski 😠
sexi a romantiku a prosim.. coho sa clovek docka uz skolke 😅
u nas byva vacsinou plienka rano sucha, cez den chodime na zachod
regi, pri zuboch kludne moze byt nechutenstvo
mlada dnes na mne visi ako opica, ani riad som nemohla umyt, este ze je manduca, aj sme spolu povysavali, sa rehotala ako kon, ako som sa zohynala pod postel a pod 😀 ale zatial spala 5minut 😢

zuzz
2. feb 2010

tak sa idem pochvalit - testovala som dnes, ci sa da bezkovat s malou v nosici na chrbte. sice len po rovine po poli, ale dali sme si 45 minut pekneho behu. len s jednym padom, z ktoreho sa ale taaazko vstavalo.

mojkamirka
2. feb 2010

zuz, ty si jaká obetavá mama športovkyňa, na to by som si teda netrúfla 😲

deni_v22
2. feb 2010

bez, ako pekne si sa tu rozohnila 🙂 , ale naloz, co komu patri 😝 ja nechapem , kde su ti ficovi volici, lebo kde sa otocim, tam na neho niekto nadava...mne dnes tiez pravidelne dviha tlak v spravach 😖

zuzz, to by ma nenapadlo, vziat malu na bezky 😀 musis mat super kondicku..kebyze beham 45 minut s 10 kilami na chrbte, uz som na are 😀

jo a asi mame sestku...vecer som odhalila nenapadne vyrazky na brusku aj chrbte ...som zvedava na rano..

zuzz
2. feb 2010

😀 😀 😀
deni, ze na are 😀 musim si to natrenovat, lebo ak mam zas stravit pol dna so sankami na parkovisku medzi autami, tak to sa radsej pojdem obesit 😀 natalku sedenie na sankach velmi nebavi. takto na chrbte sa mi rehotala za usami, tahala ciapku a vykrikovala 'de-je?' ked zrovna stratila z dohladu nasu vlciacku Taru, ktora behala okolo nas. som si myslela, ze tu na dolniakoch to nebude mozne, ale ked nam tak pekne nasnezilo a hned za dvorom mame obrovske bielucke pole... neodolala som.
len co na to povie moj chrbat zajtra rano, to som zvedava.

talinka
2. feb 2010

baby , ja to kaslem ...Tomino mi urobil presne to, co som ocakavala,kedze dnes spal iba raz ... 😝 konecne som ho po osmej uspala a o stvrt na 10 sa zobudil vyspaty akoze druhy denny spanok za sebou...ja ho musim fakt davat spat este 2x za den a uspavat o desiatej inak pochopi vecerne uspavanie takto a teraz mozem tri hodiny sa s nim opat hrat,kym sa mu uraci zaspat....nieeeeeeeeeeeeeee 😖 😖 😖

a dosiel mi z Ameriky ten 3k set supravky NIKE a je uuuzasnaaaa...krasna..Tomi je v nej fesi aj ked este mu je trosku velka,ale sak bude do jesene aspon ... 🙂 a doslo mi to za tri pracovne dni !!! parada 🙂

zuzz
3. feb 2010
mojkamirka
3. feb 2010

ahojte

tali, ja by som ti odporucila ak ti zaspi na obed poobede s ním ísť na pešo vonku, na dvor alebo tak. Proste ho zničiť, možno to pomôže a bude spať večer ako drevo.

zuzz, môj už do kočíka ani nechce, ked vidí sane tak len na ne sa driape. sánkujeme sa sním dolu kopcom. A je z toho celý happy.

ad manduca, už mi vnej neobsedí a ja ho už nevládzem, však len bez oblečenia má 11,5 kg, 😝

mojkamirka
3. feb 2010

zuzz, skvelé fotky

bezaz
autor
3. feb 2010

cavte, no my noc celkom dobra na to, ze mlada chrapala alebo sa dusila 😅 kojila som sice asi 5x, ale pohodka
my sanky nemame, takze ani neviem, ci by sa mladej na nich pacilo 😅
mojka ninus nema ani 10kg 😀
deni, rozohnila, sak ma tak nasrali.. som sa uz tesila, ze v pohodke mozem robit a teraz taka podpasovka.. sa mozem na cele ucenie vys.at.. len co mi dnes povie na to riaditelka 😝 a to mi od februara pribudli 3 novi ziaci 😖
tal ninka pokial spi neskor ako po 15.30, tak vecer zuruje do 22.. z akej stranky si to objednavala? 😉

talinka
3. feb 2010

cafte,

mojka, dikes za tip,ale myslim, ze tomino je dostatocne vystaveny, ked ide spat, vonku sme dost casto...on proste si mysli, ze je to len druhy denny spanok a po hdikne oddychnuty vstane,,len skoda, ze je noc uz 😉

bez,no aj my tak mne niekedy este aj do siestej spi a potom zaspi medzi 22-23,00...ale asi aj napriek tomu budeme mat este dva spanky,lebo toto ma nebavi o osmej ho uspat a potom o deviatej vstane a do polnoci sa musime hrat 😝

no som objednavala normal cez jednu babu z MMB..ona zije v Amerike..

miyya
3. feb 2010

ahojte dlhsiesom tu nebola, ale uz nechodím do práce a tak sem pridem pozriet. teraz je sice tohoo vela, finálujeme na domčeku tak dúfam, že sa už tento mesiac konečne nasťahujeme 🙂

miyya
3. feb 2010

boože normalne ho musím odtlacat,onmiproste nedovoli pisat na klavesnici 🙄

miyya
3. feb 2010

aa snažíme sa o babatko, i ked ani krámy poriadne nemám za to kojenie a prvýkrát to trvalo pol roka, tak som zvedavá kolko to bude trvať teraz. No také novembrovčatko by som ešte stihla. 😵 😵 😵

talinka
3. feb 2010

miyya, supeeeer drzim palceky pri snazeni sa o babatko 😵 😵 😵 a gratulujem k finalizacii domceka 🙂 a budem rada, ked sa tu castejsie ukazes,micka 😉

miyya
3. feb 2010

ve hej Talinka ukážem, no stále viacej rozmýšlam, že prestanem chodiť na FB.aj tak sa tam lenhrám hovadinky a pridávajú si ma tam za priatelov ludia s ktorými absolutne nekomunikujem,no zrušit ich nechcem,kedže by sa urazili...ale je to ťažká závislosť,tak neviem nemiem 😝 😝 😝

talinka
3. feb 2010

mius, ja som tam nastastie neprepadla ziadnym hram,radsej som nezacala...a na to kasli, ze by sa urazili, ved s kym nekomunikujes nie je dovod ho tam mat 😉 ale to si ty uz posudis sama 🙂

montana13
3. feb 2010

ahojte baby 🙂

Som tu dlho nebola... a keďže malý stále spíííí od 15,00h, tak mi nedalo sem nenakuknúť 😀
So spánkom večer máme aj my problémy... takisto ako tal.. preto stále spáva 2x denne a večer chodí spávať po 22 :( a ja prd spravím... ale vždy lepšie ako sa hrať do polnoci.. 😝 do toho zúbky... tak som rada, že vôbec zaspí 🙂
miyya, tiež držím palce, aby Vám to vyšlo 😵 😵 😵 náš tato by tiež už pristál na ďalšie, ale ešte musí počkať 😉

Idem skontrolovať malého, či ešte dýcha... veď už to budú skoro 4 hodiny 😅

deni_v22
3. feb 2010

cafte,
ako dlho trval vasim detom pri 6 chorobe( tym, ktore ju mali) vysyp vyrazok? a chodili ste uz v tom case vonku?

my nastastie so zaspavanim nemame problem, spi raz, cez obed cca 2h a o pol 9 pada unavou do postielky 🙂

mius, to je super, ze sa uz chystate na stahovanie 😵 som ti chcela napisat, ze konecne budes mat klud od svokry, len potom som zneistela, ze ci to kdesi pri nej nemate domcek..tusim si raz pisala, ze si ju videla z okna, ako beha s furikom....no kazdopadne toto bude tvoj hrad, kde budes ty panou a ona hostom 😉

a drzim palce v znazeni 😉

mamonia
3. feb 2010
petusaaa
3. feb 2010

baby, na to uplatnenie danoveho bonusu ci ako sa to vola.. co to konkretne potrebujem? lebo minuly rok nam tam uctovnicka odratala MD. a tento rok, ze nam odrata aj MD aj RD?!? a vy tu pisete, ze nie... tak ako to je?

miyyaaaaaaaa 😵 😵 😵 moc gratulujem k snazilkovaniu. tfuj tfuj, nech sa vam skoro zadari 😵 😵 😵

tara2
3. feb 2010

deni - my sme mali vysyp asi 2 dni a potom vyrazky zmizli. A v tom case uz nie je dieta infekcne, tak mi povedala dokina

tiez spavame este 2x denne 🙂 . Inak na dnesnej zumbe bolo tiez vela ludi, zda sa mi ze pustaju coraz viac bab, ale ja sa postavim vzdy do prveho radu tam sme 3 a vzadu je tak po 6 bab tak nech sa tam tlacia ked im to vyhovuje 😀.

miyus - vitaj spat 🙂, chybala si nam tu 😉. A drzim palce pri stahovani aj pri zarabani dalsieho potomka 🙂

a tiez som hodila nejake nove fotky na FB po 100 rokoch normalne som sa k tomu dnes dokopala, no kto by to povedal 😅

montana13
3. feb 2010

deni - my sme to mali tiež tak 2 dni.. ale skôr horúčku ako vyrážky... nech to rýchlo prejde..

petusa - volá sa to odpočítateľná položka na manželku a od sumy 4025,70 EUR sa odpočítavajú všetky manželkine príjmy, t.j. materská, príp. nejaký príjem zo zamestnania (napr. preplatenie dovolenky). Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka a tá sa do príjmu nezapočítava 😉 . Takže ak si nepracovala, budeš potrebovať iba potvrdenie zo Sociálnej poisťovne o výške materskej za rok 2009, niektoré účtovníčky žiadajú aj potvrdenie o rodičovskom príspevku, ale to im je v podstate na nič...

tara - ja sa nemôžem k fotkám dokopať už dosť dlho... ani Majkove narodeniny ešte nemám zverejnené 😅 idem kuk tvoje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre