Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

amonis
20. mar 2010

tara no my jsme tak napůl 😒 teďka ty oči zase tak jsem zvědavá co ztoho bude .......si tu píšu a Karolínka pokreslila sebe a hračky zeleným fixem a říka mi bleeeee no je nádherná 😀 😀

tara2
20. mar 2010

amon - 😀 😀 😀 sikovna

bezaz
autor
21. mar 2010

cafte
tak sa v tomto novom konovi vobec neorientujem a nepaci sa mi 😝
inak stale tu mame dobry lazaret, hlavne ked vidim, co robia skolkari, to je fakt sila 😲

elanela
21. mar 2010

tak my sme na 10 den po očkovaní MMR dostali horúčky dnes už druhý den teplotuje rano mala 39,2 dúfam že je to len po tom očkovaní a nič nelapla lebo ja som bola chorá celý týžden
mali ste aj vyreakcie po očkovaní 15mesačnom a kolko trvali teploty a aké vysoké boli ak ste mali?

bezaz
autor
21. mar 2010

ela my sme este na tom ockovani stale neboli, tak neporadim
pre zaujimavost http://primar.sme.sk/c/5292068/testy-stopnu-zby...

prsky
21. mar 2010

bez...nasa dokina ten test ma...ale sranda, ze moj doktor (teda, on zastupuje moju dokinu pocas materskej) sa pri mne vobec nezamysla nad nejakym testom, rovno mi supol atb - ale zas hned sa mi ulavilo, tak asi slo o bakterialnu infekciu zakazdym - alebo zeby u dospelych je to jedno?

bezaz
autor
21. mar 2010

adi ja ani netusim, ci to nasa dokina ma, kedze nastastie ninka nic take nepotrebovala.. a detto aj moja obvodacka, naposledy som bola chora tyzden pred porodom 😅

amonis
21. mar 2010

ela my jsme měly takovou reakci tak nějak 9 den po očkování vysoké teploty trochu rýma ale hlavně teplota tři dny je to reakce.....tak jsem cpala čípky tři dny pak už se jen vyvalila ta rýma ..tak ať je to brzo za vámi......

prsky
21. mar 2010

bez no ja som si pediatricku nasla na nete a mala to tam uvedene 😉

bezaz
autor
21. mar 2010

nasa sice na nete je, ale nic blizsie tam nema uvedene 😅
adi, povedz rudusikovi, ze moze prist v utorok hocikedy, peto vraj pri tom nemusi byt, len nech mi dopredu cinkne, aby sme sa neflakali s mladou po vonku 😉

tara2
21. mar 2010

Cafte
nasa dokina ma tiez pristroj na vysetrovanie CRP, akurat sa muselo platit 5€ za vysetrenie...

ela - aj my sme mali teploty 2 dni ak si dobre pamatam

vcera nas vytopili susedia nad nami a susedka sa doteraz neracila u nas zastavit, vcera dobehol jej 16 rocny syn ked im prasklo potrubie povedat co sa stalo a vravel ze mama pride vecer ked sa vrati z prace a doteraz u nas nebola 🙄 🙄 🙄 tomu sa povie zodpovednost 😠. Plafon na balkone mame cely mokry 😠

deni_v22
21. mar 2010

cafte,
fuuha, novy kon...ja som konzervativna, nerada menim veci, ktore funguju 😒 ....

ela, my sme nemali teplotu, len vyrazky..dost dlho..

tara, tak to nezavidim 😖 aspon ze si to odniesol "len" balkon..

amon, zdeni, liecte sa..tie skolkarske bacile su fakt svinstvo 😠 😠

musim sa pochvalit, od malej som dostala super darcek k narodkam - opica, prespala celu noc...ale tak, ze spala sama v spalni...odpozorovali sme, ze ked tam nie sme, tak sa aj zobudi, trosku pomrnka ale zaspi, no ked si lahneme a preberie sa, uz tak nastojcivo krici, ze ju furt vyberiem z postielky k sebe a kojim a uspavam a kadeco...tak sme spravili fintu, spali s muzom v obyvke a jeden krat zabralo... vikendovali sme u svokrovcov, tam sa to nedalo, ale dnes terapia pokracuje..som zvedava, kto vyhra 😀

mojkamirka
21. mar 2010

ahojte

hm nový kon

zdeni, to fakt zase cosi máte?snád vas to nebude dlho trápit 😔

ela my sme teplotovali na 7 den po ockovaní, teploty trvali 3 dni, temer v kuse 38 a casto to vybiehalo az na 39,5 po odratani, po troch dnoch to odznelo a mal asi dva dni slabý výsyp na hrudníku a chrbte.

tara, potesia taký susedia 😠

hm a ako som sa tesila, ze malý dobre spal tak po týždni ho to preslo a je zas hore kazde 2 hod. no na nervy, to by sa dalo, no budíček o pol šiestej v lepsom prípade siestej ráno. Vecer chodí spat o siedmej, chcela som mu to posunut, no vcera bolo sedem on si vzal maca na hajanie a odisiel do spalne, kde na mna cakal. 😀 . tak musím pockat na zmenu casu a budem mat aspon trochu lepsi pocit, ze vstavam o siedmej. 😀 😀

ad zuby, tlacia sa nám ocaky a spodné stolicky, no spodne dvojky furt nikde 😀

tara2
21. mar 2010

jeho mne asi sibe chcela som napisat plafon na zachode 😀

tara2
21. mar 2010

deni - pekny darcek si dostala 🙂

mojka - ani nehovor, uz sa tesim ked sa odtialto odstahujeme...

cryonae
22. mar 2010

Holla micky,

mojka my tak isto.... cely tyzden tomi kraaaasne prespinkal celu noc, som sa tesila, ze uz bude fajn (vstavali sme sice o piatej-siestej, ale prespal celu noc v postielke bez budenia) a dnes? no cista katastrofa.... celu noc sa mu nieco snivalo, alebo co, lebo sa hadzal, rozpraval zo sna, plakal, budil sa, lozil po mne a budicek o 5:20 :'( auuuuuuuuuu
no aspon ze po sopliku ani pamiatky...

baby robia to aj vasi, ze pred inymi su ukazkovi, usmiati, poslusni, samostatni a ked ste sami tak sa z nich vykluju mali tyrani?

tak kedy dame to stretko? ja sa prisposobim, ale co trebars vo stvrtok? 🙂

bezaz
autor
22. mar 2010

cafte
heli u nas napodobne noc, tak lutujem, ze uz mlada nema tu detsku, som musela poslat peta k nej spat, lebo mna stale kopala, skriabala, tlacila sa na mna a potom bola nervozna, ze nema kde spat 😝 na slak trafenie... nastastie aspon potiahla do 7
k tomu posluchaniu, ked je s dedovcami {bez rozdielu s ktorymi}, tak ti su z nej nadseni, ako ona poslucha, aka je dobra, ako sa pekne hra, blablabla 🙄
stretko netusim, kedze musime ist do tych bojnic 😅

zuzz
22. mar 2010

ahojte,
u nas hroza uz niekolko dni a noci. nielenze ja sa neviem zbavit upchatych dutin a nadchy, natalka to ma zhorsene rastom hornych stoliciek, teploty lietaju medzi 38 a 39, sopliska tecu neustale , dasienka ju bolia - prsty ma v kuse v puse, co si to stale sucha, zacala hnacka.... v noci bola hore skoro kazdu polhodinu-hodinu. kedy tomu bude koniec, uz sa to zas vlecie treti tyzden. vytery mala naposledy negativne. dnes ju beriem k dr. znova, spravi jej ich zas aj crp.

zuzz
22. mar 2010

som sa pomylila s tymi zubami - rastu jej ocaky, stolicky uz ma davno vonku.

zdenus
22. mar 2010

caute,
tak v tomto novom konovi sa vobec neorientujem, vrrr 😠 😠 😠

skolkarske sople mam uz aj ja...uplne uzasne 😠 😠 😠

Laure uz je lepsie, atb zabrali, ale teploty ju drzlai celkom dlho......ale urcite nie tak, ako vas zuzz, mna by asi porazilo ...hadam to uz bude rychlo za vami...

talinka
22. mar 2010

cafte,

no veru, nic moc tento novy kon, sice viac roznych vychytavok a noviniek,ale kto by mal na to cas, este aj tu to tak studovat a zaoberat sa tym...

My sme nastastie zatial zdravi,liecime tu kozu, najprv po tom mazani, tie flaky boli ovela otrasnejsie, uplne kriklavo cervene az fialove, teraz sa to zacalo olupovat a pod tym je pekna kozicka, tak uvidime 😅 Dnes mam volat a objednat sa alergologicke...

V sobotu sme boli v Reichu, zas sme si spravili pekny vylet spojeny s obedikom a prechajdou a popritom sme si aj celkom pekne nakupili, teda hlavne Tominovi...ten vyfasoval krasne nike sandalky a perfisne pumy tenisky...nejake hracky , oblecko, pyzamka, lopty, ruksacik a dokonca som tam nasla aj bavlenene pancuchy a ponozky, co ma asi najviac potesilo,kedze to zhanam 😉
Ja som si kupila gate, teplaky a bolerka....aj ked dosla som domov a miesto 1 bolerka som tam mala leginy, som sa trosku zmylila v tej rychlosti a zamenila si to, a dost ma to mrzelo,lebo to bolo prave to najkrajsie z troch co som si kupila, no co uz 😝

Po tom ockovani, mali vase deti vysyp? lebo Tominko ho ma uz peknych par dni, take drobne vyrazticky po celom chrbatiku a na hrudniku, brusku...sa mi to zda uz nejak dlho a neviem ci to je reakcia na ockovanie alebo zas nieco ine 😝

bezaz
autor
22. mar 2010

cafte, tak konecne ma dokina vakcinu, o tyzden v pondelok ideme na ockovanie, len ked citam o tych reakciach, moc sa mi do toho nechce.. toto je asi povinne ockovanie, ze 😝
zdeni, no pekne, ked uz aj na mamu to sadne 😒
tal jake nakupy 😀 na velku noc dojde bratranec z UK, tak mi donesie obr objednavku z georga, aj pre seba som naobjednavala, som zvedava, ci mi to bude dobre.. ale take ceny, no nekup to 😅 chudaci, pol kufra budu mat len veci pre mna a ninku
mlada teraz spala 2hodky, nenormalne, zobudila sa sice 2x a druhy raz zaspala na mne, ale aspon aj ja som si zdriemla 😀 zeby konecne objavilo nase dieta caro spanku???

amonis
22. mar 2010

tak já už mám rýmu za sebou Kiki taky i Kája takže jsme dneska zdraví 😀 😀 😀 byli jsem venku tak snad jsme si zas něco nedotáhly ale kdo by odolal tomu sluníčku 😅 😅 😅 Kiki byla ve školce po dvou týdnech a hned řikala že nějake natalce teklo z nosa kua 😠 😠 😠 šlak by mě trefil že tam jsou takové vím že to někdy nejde ale i tak mě to sere........

měsíčky ještě nic kurnik uvažuju že to třeba na tom testu ještě nemusí být vidět takže ještě čakááááááááááám........

deni_v22
22. mar 2010

cafte,
tal, my sme boli vyhadzani asi tyzden...dost pomaly to mizlo.. najviac bolo zasiahnute brusko, na chrbate menej..

amon, zeby do tretice ? 😵 😵

bez, ninka je uz asi solidarna k buducemu surodencovi 😉 dopraje ti oddych, aby vsetko slo podla planu 😉

baby, co si myslite o automatoch na mlieko, co teraz fico vo velkom montuje po slovensku? http://www.polnoinfo.sk/zoznam-mliecnych-automa... nebude to lepsia alternativa nez krabicove/sackove?

mojkamirka
22. mar 2010

ahojte,

tal, nam ked sa vysypal malý tak som volala dr. a mi povedala dat na to fenistil 10 kvapky 3x denne, ze je to ok, mali sme to asi dva tri dni

zuz, ako čítam, mám sa uplne super oproti tebe, co mi je samozrejme luto.

deni, ja som už skusala to automatove mlieko, poviem ti tak. Je to rozdiel. ja pochadzam z dediny a mlieko sme bravali priamo od kravy a mam pocit, že je také isté. Robila som z neho už aj tvaroh a som spokojná. Rozhodne je to lepsia alternatíva ako krabicové/sackove, lebo tam by nemala byt odoberana smotana a riedené vodou. No pozor pri malých drobcoch, odhliadnuc od toho, že toto mlieko sa musí pred pitím prevariť , co je asi jasné. Chcela som vlastne napísat, ze ak drobca zapeká z krabicového mlieka tak z tohto bude viac. Je ťažsie na žaludok ako to pasterizovane aj ked ho prevaris. Ja by som s ním pri detoch zacínala velmi opatrne.

prsky
22. mar 2010

deni..jee, akurat vcera som sa tym zaoberala, lebo som na mmb narazila na recept ako z toho vyrobit syr 😉 ...mne sa to strasne lubi, bo by som rada doma syrcek alebo tvaroh spravila, ale u nas je to zatial nedostupne..v blave maju vraj niekde tento mesiac namontovat - uz si to skusala?

ad kon - mne sa niektore nove funkcie pacia a este by sa mi par veci pacilo, ale nie su /mozno zatial/ 😉

prsky
22. mar 2010

a choruckym prajem skore uzdravenie

ja dnes zas nadavam na antolsku - do porodu som nevedela, co su to bolesti hlavy - od kedy som tam schytala ten prievan, mam ich pravidelne 😠 dnes som si az ruzovu pilulu musela supnut 😠

deni_v22
22. mar 2010

prsky, neskusala som, praveze len cez vikend som sa dozvedela, ze uz aj v KE mame automat, tak som sa o to zacala zaujimat trochu viac...
mojka, dik za info, som rada, ze si to skusila osobne, aspon ho mam z prvej ruky 🙂
malu nastastie nezapeka z mlieka, sice KM pouzivam povacsine na varenie, na pitie sme jej kupili umelaca, ked, ako sa zda, sme sa dokojili definitivne...len dufam, ze mne to mlieko bude "vonat", lebo z detstva si pamatam, ze take priamo od kravy mi furt smrdelo 😀, ale domaci tvaroh, ci syr je parada...idem pohladat ten recept na mmb 🙂

bezaz
autor
22. mar 2010

deni preco sa ti zda, ze ich montuje fico?? praveze je to iniciativa malych chovatelov.. aj u nas v samorine je automat, objavili sme ho teraz v nedelu, takze sa tiez chystam nan 😉
ja mam zasa spomienky na cerstve mlieko od kravy na chalupe, museli sme brat dve konvicky, lebo jednu sme po ceste vzdy vyluchali, najlepsie bolo take este napenene od dojenia 😀

deni_v22
22. mar 2010

zuzi, dnes som ho zahliadla v telke, ako sa tam cely nasuchoreny buchal do prs, ze kolko automatov uz na slovensku mame... a ze ako on ma rad mlieko 😖 ...to ze ich montuje som myslela skor ironicky a nie ze by som ho za to chvalila...na to je mi mooc nesympaticky....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre