Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

siska_br
7. jún 2010

jejda, pepi, ty si moja nadej, dakujem ti pekne, vecer vyskusame..snad sa to bude dat precistit, obavam sa, aby sa mu tam pod tou kozickou nenazbieralo a nezapalilo alebo tak...tu v TN to riesia urologovia nasilnym pretiahnutim celej predkozky nejakou velkou ihlou, znama to pred dvoma tyzdnami musela absolvovat s podobnych dovodov ako mame my teraz a uz len ten opis bol jak z bitunku 😢 😢 😢 krv a hnis striekali...maly jej potom nechcel cikat, plakal, bal sa, bolelo ho to no hrozne..lekar ju riadne sundal, preco mu to nepretahovala a rozculoval sa, ze aka anarchia a nezodpovednost (tym myslel ten dnesny pristup urologov - do dvoch rokov na pipika nesiahat) mna toto tak hrozne rozculuje, ked sa ani sami lekari nevedia ujednotit na odbornom postupe, ako si mame potom z toho mnozstva protichodnych desinformacii vybrat my to spravne? 😠

pepka
7. jún 2010

@mojkamirka boli sme u nasich cez vikend, tiez som chcela Hanku zobrat v sobotu na MDD do mesta, ale ani za svet nechcela. V nedelu sme ju aspon poslali so svokrou na hrad pozriet rytierov, zatial co my sme boli v nemocke pozriet moju babku, zajtra ide na operaciu zlcnika, je chudera taka zlta az sa na to zle pozera ☹
potom sme este boli chvilu na namesti, Peter Lipa koncertoval... a u nasich v parku skakaci hrad a podho domov. Normalne to v tom trencine zije, normalne clovek nevie, co skor...
A v sobotu som bola s mamcou mojou na Jarkovi Nohavicovi, som dostala darcek k narodkam, tak som mala uzasny kulturny zazitok zas a znova.

Baby, konecne je aj tu krasne teplucko, na dlhodobej predpovedi to vyzera super najblizsie 2 tyzdne same 30-tky. Aj ked neviem, ci to nebude pre organizmus prilis velky sok, no ale co uz, chceli sme leto, tak ho tu mame, huraaaaaaaaa 🙂
Akurat som zistila, ze mato ma len 2kratke trenky, a 2 trojstvrtaky, tak budem musiet dokupit.

siska_br
7. jún 2010

pepi, aj my sme boli na Jarkovi, sme sa nestretli, skoda ☹ uzasny bol, ze, chlapik jak vino - cim starsi tym lepsi 😵 😵 😵

siska_br
7. jún 2010

inac, ten Den policie bol super, urcite by sa Hanci pacilo, ona je taky zivel...aj Matko by sa uz iste chytil, Sami mi miestami ani nedychal, najma ked soferoval policajnu motorku, alebo ozajske hasicske auto 🙂

mirka -. vo vodicke sa s pipikom manipulovat nema, mozu sa tam zaniest spinky, infekcia z vody, vzdy az po kupeli 😉

pepka
7. jún 2010

siska, tiez som o tom vela studovala na nete, ked mal mato pipika jak.... ani neviem k comu ten brontovy utvar prirovnat...
nazory su protichodne, jedni vravia pretahovat, druhi v ziadnom pripade. Mne ale nazor tejto chirurgicky pride logicky. Pretiahnut skutocne len pokial ide nenasilnou formou, dalej nie, postupne do 2 rokov sa to vraj samo pouvolnuje. Vraj na pipiku nasilnym pretahovanim vznikaju mikrotrhlinky, ktore ani nemusia byt vidiet a krvacat, tie sa zhoja, ale koza na tych miestach postupne hrubne a mozme tak krpcom privodit zuzenie predkozky, nie vrodene, ale ziskane vdaka nesetrnej manipulacii.... no a v tom pripade sa obriezke nevyhnes. Takze ja radsej davam od pipika ruky prec, pretahujem obcas fakt len na par milimetrov na konceku. V 2 rokoch mame prist na kontrolu, ak by sa dovtedy to uplne neoddelilo, az potom pristupia k tomu oddeleniu, nerobi sa to ihlou, ale takou palickou, ako keby mala malu gulicku na konci, neni to ostre, no ale je to bolestive, tak len dufam, ze za pol roka sa to spravi.

pepka
7. jún 2010

@siska_br veru, este ma nikdy nesklamal, zboznujem ho 🙂 Kde ste sedeli?

siska_br
7. jún 2010

@pepka v prvej rade...dobehli sme asi dve sekundy pred Jarkom, nestihacka 😔 a vy? po koncerte sme boli este na hodinku posediet v Da Vinci, mnam, krasny vikend bol

pepka
7. jún 2010

@mojkamirka aj mne sa zdaju strasne neprijemne tie overaly, umelina, sama by som si to na seba nedala, aj to ditko v tom musi byt hned sparene. Ja som tak ako baby pisu, vzdy riesila deti bielym trickom a bolo, na hlavu biely tenky klobuk, aj do vody sme tak chodili, ked sme boli dlhsie na slnku, nech na nich vo vode nepecie. Uz aj na dovolenku mam pochystane kupacie tricka.

pepka
7. jún 2010

@siska_br my v 9-tej rade. Potom rychlo zaviezt mamcu domov a tiez som este bola posediet s kamosmi 🙂

mojkamirka
7. jún 2010

baby, ja som to ešte nedrzala v ruke tak preto sa pýtam 😉

siska, pepka, pekne ste si to užili na Nohavicovi, tíško závidím v dobrom

cryonae
7. jún 2010

@siska_br auuuu, dufam, ze buda maly v poriadku :(
tomi ma zatial predkozku uplne nepretiahnutelnu ani o milimetrik a nejak nebadam ziadnu zmenu... doktorka mi ukazovala, ze ako to pretahovat a potom mal chudatko tomi celu predkozku dotrhanu a mokvalo mu to, takze ja sa mu toho radsej nechytam, obcas mu to troska premasirujem s olejcekom, ale vidim, ze nejde, tak to necham
to co tu popisujete ale znie desivo :'(

@mojkamirka my mame ten overal a som aj celkom rada, lebo ideme o dva tyzdne do chorvatska na 9 dni a ten moj cmarik by sa hned opiekol vo vode a ako ho poznam, z vody ho nedostanem tak lahko... takze vo vode bude v overalceku a ked sa dokupeme, tak na nahacika pod slnecnikom natrety 50tkou. Uz teraz ma zopar pieh a nerada by som, aby bol cely pehavy a oznamienkovany. Svokor bol cisty rysavcek a aj vladino podedil trosku rysavej, lebo je cely pehavy a bradu ma pol na pol.

baby toho Nohavicu vam uprimne zavidim 😵 😵 😵

@tara ad domcek mame hotove zaklady, vladino napenetroval deku a asi v nedelu zacne tahat mury pomalicky... nikam sa neponahlame, lebo kedze nie su lowase, tak tento rok spravime len hornu deku asi
a brusko mam strasidelne velke.. taketo som mala zhruba ked som isla rodit Tomiho. pribytok vahy je 6,9 kg, babatko kopka a zajtra ideme na 3Dcko, tak uz sa tesim, snad bude vsetko OK a nebude sa hanbit ;)

prsky
7. jún 2010

@siska_br tak ako radi pepka...my sme tak riesili Kexov pipik (aj ked to je hafan a nie cloviecik, princip je vsak rovnaky 😀 )

no a mojmu braxovi pretiahol predkozku chirurg az v puberte (okolo 15 mal) - dovtedy si to sam tahal pokial to slo a ked bol malilinky, tak mu to robila mama - lebo vraj az v puberte dochadza k hormonalnym zmenam, kedy sa predkozka prirodzene cela uvolni a jemu sa neuvolnila

no a Lala ma len 1 kratase a 1 suknu a 3 tricka s kratkym rukavom a ziadne sandale, takze uz nech nabehnu prachy, lebo zhori 😒

siska_br
7. jún 2010

@cryonae fotku, fotku, fotku, fotku, pridaj fotku brusenka please 😵

inac my mame tiez len dvoje kratase, take obycky bavlnaky budem musiet tiez po vyplate kdesi pozhanat..asik zavitame do tesca...

cryonae
7. jún 2010

@prsky my mame 2 kratasov (take pod kolena) a potom take 2 sortky, co by som teda moc na verenost nebrala... len tak po zahrade, ale zatial sa nejak na nakupy nechystam... uvidim, ze co bude treba a aj podla pocasia... aj tak sa bojim tomiho nechat behat s holymi nohami, lebo on je fakt cista miss vapenka

cryonae
7. jún 2010

@siska_br idem sa teda cvaknut ;) snad to stihnem kym sa tomcur zobudi

siska_br
7. jún 2010

@cryonae aj Sami je biely ako stena. v sobotu na tom dni polisov som ho ja krava nenatrela - po tom polroku dazdov ma to fakt ani nenapadlo a chudacik, tak mu spieklo rucicky ze ich ma do dnes este cervene...tak si uz treti den nadavam aka som to krepa mat 😔 😔 😔 tesim sa na fotkuuuuuuu

deni_v22
7. jún 2010

cafte,
fuuha, cela veda okolo tej predkozky...mame same baby, tak vobec nie som v obraze, co s tym robit...@siska_br, dufam, ze bude Samko ok

cryo, tesim sa na fotecku 😵 😵 a zajtra na zazitky z 3D 🙂

koncert Nohavicu musel byt super...jeho hudba mi pripomina VS casy, ked sme kazdu volnu chvilu prespevovali jeho repertoar s gitarou a flaskou vina 😀 ale na zivo som chlapika nikdy nevidela, stalo by za to sa nan vybrat 🙂

cryonae
7. jún 2010

tak tu to mate 🙂 takto to az tak neposobi, ale vsetci mi aj hovoria, ze mam to busko obrovske 🙂

inak tomiho mazem stale, ale na seba som nejak zabudla, takze od vcera som za prasiatko:D

prsky
7. jún 2010

@cryonae kraasne brusko mas uz.
ja zabudam mazat aj seba aj Lalu 😅 a ona si este aj klobuk dava dole (a to som jej spravila taky fesacky, aj siltovku 🙄 ), takze s tym jej paperim na hlavicke nic moc, ale ani minuly vikend ani tento nedostala upal a ani sa nespalila (ma trochu hnedu tvaricku a ruky a nohy) - takze je fakt cisty tato - ten uz ma opalene tricko a je hnedy akoby bol pri mori. Lala vcera behala dole bez 😀 a utrela si jahody do rudovych gati, ale boli bohovski :

tara2
7. jún 2010

@cryonae - brusko je nadherne, vobec sa mi nezda take velke...a aj ten prirastok vahy je uplne v pohode. Uz sa tesim na fotky z 3D 🙂 snad sa Dianka ukaze 🙂

dobre sa sa bavite o kremoch tiez musim kupit novy, dajte tip na nejaky dobry...doteraz sme mali krem od Biodermy 50 f. bol strasne tuhy

siska_br
7. jún 2010

@cryonae heli, ved ty si uz 23 tt 😕 😕 😕 ved vcera si bola este len v 15-tom, ked si s tym von vysla, kam to uslo? brusko mas krasne, krasne, uzasne...pri druhom, tretom, sestnastom vraj uz rastie rychlejsie, asi je uz rozlajdane 😀

@prsky baba s tatom su uzasni 😵

mojkamirka
7. jún 2010

cry, prekrásne brusko 😉

prsky, ten klobuk nema chybu

cryonae
7. jún 2010

@tara2 my mame od Avene a je sice taky fest biely, ale po chvilke sa to rozotrie a vstrebe... ja som s nim spokojna, lebo dobre drzi a staci tomcura natriet raz a vydrzi to

@siska_br ani mi nehovor, vcera som s tym vysla von a zajtra tusim rodim 😀

@prsky zlatucki su 😵 😵 😵

deni_v22
7. jún 2010

@cryonae naadhernee brusinko 😵 myslim, ze je tak akurat velke k 23. tyzdnu..suhlasim so siskou, ze to strasne rychlo leti..ved uz si za polovicou..leto zbehne ani sa nenazdame a rodis 🙂

@prsky to je super, ze ma lala dost pigmentu..Emka ma taku pokozku, na nu zasvieti slnko a je hneda.. ocenila som stale v lete, nemusela som ju az tak precizne mazat a nespalila sa...
a este som chcela...krasny klobucik 😵

@tara , ja som presne z rovnakych dovodov prikupila k Bioderme este Sebamed 50+ a ten pouzivam, ked ideme na kratsie na slnko, Bioderma je super do vody a na celodnovku na kupalisku...

cryonae
7. jún 2010

este vam hodim cifru 🙂 90,5 cm 🙂 pre uplnost, ked som isla rodit mala som 94cm v pase!!!! https://www.modrykonik.sk/fotoblog/cryonae/albu...

prsky
7. jún 2010

dik za pochvaly 🙂 deni, tiez som rada, ze Lala je taka - ale nema sa po kom spalit, ja som sice bledovlasa, ale tiez slniecko znasam vcelku dobre (hned hnednem) - len teraz ma stvu tie hnusne pigmentove skvrny na tvari ☹ neviem sa rozhodnut, ci sa na ne vykaslem, nech si ziju, alebo ci ich mam riesit (neopalovat sa, bielit citronovou stavou atp)

my mame krem z la roche-posay - az na tu cenu som spokojna - dobre sa rozotiera a vstrebe sa

tara2
7. jún 2010

@prsky - super fotka a krasny klobucik 🙂 , ten link je dobry 😀

mojkamirka
7. jún 2010

link, som už odložila pre tatu 😀

miyya
7. jún 2010

@cryonae a nemozes mat take brusko,lebo je babo divno otocene?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre