Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

tara2
5. jún 2009

som rozmyslala ze by som malemu zajtra zmiesala jablkovu vyzivu s troskou broskyne

elanela
5. jún 2009

tara a akú vyživu ty kupuješ myslím značku

tara2
5. jún 2009

eli ja mam doma robenu...som robila este minuly rok ked som bola tehotna, teta mala strasne vela jablk tak nas nimi stale zasobovala 🙂 a ty co kupujes?

talinka
5. jún 2009

prsky, jasan kaslem na to,ale taky cervicek vnutri ma predsa trosku nahlodava....to je vec blbej nahody..co ked..a potom mi tato povie, ze ma varoval a je to moja chyba,...vselico sa moze stat aj pri nevinnych hratkach so psom..ale viem,mala som na to mysliet skor...jasne,budem viac ostrazita...dufam, ze to u nas bude tak, ze sa skor budem bat o psa ako o Tomina, ze on bude ten, co bude "ublizovat" 😀 vy to mate ine mate dospely zverinec,ktori ale zas mohol ziarlit,no nastastie sa tak nestalo....ta nasa zloba mi tu prave kuse do NTB ... 😀
mne dokina tiez tak o prikrmovani povedala ako ty pises...zeleninka, potom ovocie desiata, masko,kase...ake zeleniny ti napisala?

sisa, dobre si citala...aj ja mam v plane masko az od ukonceneho 7.mesiaca.ale tka to je plan, uz teraz chcem davat ovocicko...ale otestujem este nejake zeleninky...mrkva a zemiak moc u nas nejdu...a ovocie mozem dat len ako desiatu? nemozem na obed ze len ovocko? to uz budem davat vtedy aj desiate aj obedy po tom mesiaci? ci ako? musim si to nastudovat uz konecne...

tara,ja som pocula, ze broskyna sa moze,ale vidis vsade inak...

amonis
5. jún 2009

čaute tak tady bydlím..... 😀 😀 http://www.virtualtravel.cz/mestska-pamatkova-z... 😀

talinka
5. jún 2009

amonis, pekne bydleni 😵

elanela
5. jún 2009

tara aj my máme robené ked bolo minulý rok vela jablk sme narobili len svokra tam davala aj cukor tak neviem či jej to mám davat ja som zatial ovocie len dnes dala prvý krát a to len tak za 2 lyičky ale asi budem dávat aj ja tie vyživy domáce alebo kúpim to je jedno akú nie mám doma aj od hellou karotka s jablkom aj hipp broskynu tak uvidíme
a tej vyživky mám davat tiež najprv po troškách ako pri zelenine alebo jej môžem dat aj viac lebo dnes som si všimla že ovocie jej bude asi chutit tak či jej môžem hned dat aj celú ked zje?hm?

prsky
5. jún 2009

jani, ja neviem, ale asi broskynu v lete zaradim spolu s marhulou...u nas ani na jednej strane nie je ziadna alergia a mala sa javi zatial odolne, tak hadam nic nepokazim

tara2
5. jún 2009

amon - v ostrave porube som mala robit 😀 😀 😀 a pekne to tam mate 😉

tal - mne dokina najskor tiez povedala ze od 7 mesiaca ale minuly tyzden sme boli na ockovani a pytala sa ze ako maly papa a vtedy povedala ze ak chcem mozem pomaly zacat davat...vraj vacsine deticiek to trva trosku dlhsie kym zjedia tych 150-200 ml na obed, ale kedze maly uz tolko zje tak som mu uz dala troska...zatial davam len 1x tyzdenne ale od 7 mesiaca uz budem davat podla rozpisu

elanela
5. jún 2009

mala má soplík trochu chcela som jej dat ten nasivin a ani bohovi som jej to nemohla kvapnút furt sa krútila nemôhla som sa jej tam ani trafit a potom sa začala jedovat tak nič z toho a ešte sompokazila odsávačku na sople som zvedavá ako jej to teraz odsajem som ju čistila a ten nadstavec mi padol do umyvadla a voda ho spáchla som myslela že ma porazí zajtra musím íst kúpit novú do lekárne len som zvedavá kto vstane ked spávame do 10

tara2
5. jún 2009

ela - ja som si robila vyzivu sama takze som nedavala ziadny cukor. A na zaciatku som mu dala len par lyziciek a postupne zvysujem davky. Zatial sme len pri jablcku nic ine sme este nestihli vyskusat...

prsky - my tiez nemame v rodine ziadnu alergiu a ani v Andrejovej. Myslis ze mam este pockat? Ja som rozmyslala ze by som do tej vyzivy len trosku dala...trochu ju povarim a potom to zmiesam...hm?

tara2
5. jún 2009

ela - skus jej vytriet nos stetockou namocenou v Nasivine, viem ze mala sa kruti maly to tiez neznasa, ale ked treba tak treba nie? Maly pred par dnami tiez trocha chrcal (v noci) a vytierala som mu nos a dala som mu na spanie aj ponozky a dnesnu noc uz pekne spal...ani nechrapal 😀

pepka
5. jún 2009

amon, v ostrave som bola naposledy ako tehoska este s hankou, ked boli majstrovstva v hokeji, ja v pokrocilom stadiu, ludia, ta si musela vtedy mysliet, ze co ju vonku caka, to bol rev na stadione.... 🙂
a v porube konkretne byval mamin brat s rodinou

ja som dala vcera aj dnes nektarinku, som spravila jablko-nektarinka-slivka a ok

talinka
5. jún 2009

tara, aha to som nevedela, ze najprv musi spapat taku davku zeleninky a az potom masko..esteze vas mam.. 😵
no tak my sa este nechytame ani zdaleka na tolko ml...

aj mne robili nasi vyzivu jalbkovu,ale oni do nej pridavaju vanilku...(nie vanilkovy cukor ale koren vanilky), tak to asi nemozem dat malemu,neviem

elanela, ze zavist, spavat do 10 😀 😀 😀 to my uz mame po prvom dennom spanku vtedy 😅

elanela
5. jún 2009

no šak ja som ju tiež lepšie obliekla lebo tu máme dost chladno teraz v byte a v noci mala ruky jak z chladničky tak som ju dnes lepšie obliekla šak uvidíme či ju ten soplík bude v noci budit ale dúfam že nie
a dík za radu to ma nenapadlo s tým nasivinom na tyčinke

tara2
5. jún 2009

pepka tak aj ja dam broskynu. A tie slivky si davala cerstve alebo susene?

talinka
5. jún 2009

baby a kde kupujete peknu zeleninku a ovocie?

elanela
5. jún 2009

tal no nestažujem sa že malá tak spáva a ja s nou hehe len potom mám fofry doobeda aby som stihla aj navarit nám aj malej čosi kdesi a ideme von ale v pohode mala je taký spachtoš asi po tatovi ten tiež tahava takto aj do obeda

pepka
5. jún 2009

elanela, rozober dolu pod umyvadlom odtok, odsrobuj to, mozno to tam najdes, aj ked je to lahke a plava to na vode, raz som tak lovila prsten....

inak aj mato je soplavy, uz vysavac ani cez den neschovavam, a kvapkam nasivin a lepsi sa to, prve dni ani dychat nemohol

bezaz
autor
5. jún 2009

teda baby, ja som dala masko, aj ked ninka tolko nezje.. to by som cakala do neviem kedy, kym by mala zacat jest aj nieco ine ako zeleninu 😅 prikrmujeme uz mesiac a zje tak 50 {mojim odhadom, kedze to nemeriam}
a zajtra uz planujem dat ovocnu desiatu, mozno mi to zje 😝
boli sme vecer na pouceni pred krstom, normalna masofka, bolo nas tam 5 rodicov, farar daval tazke otazky typu, aky je rozdiel medzi pismom svatym a bibliou, kto povedal, ze treba krstit a pod.. opica nam po ceste domov zaspala, tak ze ideme bez kupania rovno nakojit a spat, na prse zaspala a potom ako som ju prekladala do postielky okale na mna a zurovala este vyse hodiny, zasa sme ju museli strcit do hojdacky 🙄 ja uz neviem, co s tym dietatom

pepka
5. jún 2009

tara, davavam aj susene, ked nie su cerstve, oni sa pekne napiju vody a rozvaria, takze pohoda,
ale teraz som mala kupene kilo cerstvych na ryzovy nakyp, tak boli cerstve

tal, ja nakupujem v lidli

elanela
5. jún 2009

pepka len my máme odtok až pod vanou lebo umyvadlo je na vani pripojené no to by si musela vidiet 😀 ale šak zajtra kúpim dúfam novú šak to stojí 40 korún takže nebudem rozoberat armatúry 😀

bezaz
autor
5. jún 2009

tal my nakupujeme v bio obchode na dulovom.. ja som presmradena na ninku 😀

prsky
5. jún 2009

fu, ale ste sa rozpisali..

tal...ziarlit som vedela ze nebudu, bo mame kazdu chvilu nejakeho noveho chlpaca, ktoreho potom posunieme dalej (rozumej zachranene cice), takze su zvyknuti na to, ze kazdu chvilu je niekto vo svorke novy 😉

jani...keby som mala broskyne, dam uz teraz, ale ja cakam na nase zo zahrady 😀

pepi a ty zacinas ovocim? ci jakto ze uz davas?

tara2
5. jún 2009

tal - za ten mesiac to urcite dosiahnete, mozno aj skor. Niektorym detom to trva aj dlhsie, ale po tom mesiaci uz mozes pridat troska maska, mozno prave to mu zasmakuje. Ale prvy tyzden len 1x a pomalicky sa zvysuje frekvencia. A ked dosiahne to mnozstvo 150-200 ml uz ho nemusis dokojovat, to mu bude stacit 😉

eli - za malo 😉

talinka
5. jún 2009

pepka, vidis lidl, to ma ani nenapadlo, sak tam mavaju peknu zeleninku a ovocicko...a uz som tam 100 rokov nebola...dikes 😉

idem spat asi...maly trhac mi tu rozobera hojdacie kreslo,musim ho ist ukludnit a lahnem k tominovi, stary je klasika vonku, sak je piatok...

tara2
5. jún 2009

ja vzdy obehnem Tesco, Billu a Lidl a ovocie a zeleninu kupim tam kde je najkrajsia. Nastastie mam vsetky obchody blizko tak v ramci prechadzky zbehnem kuknut aky maju tovar

tara2
5. jún 2009

inak fakt je v Lidli najkrajsie ovocie teda skoro vzdy. Aj v Bille maju casto celkom pekne

elanela
5. jún 2009

tara normálne kúpiš v bille zeleninku nebojíš sa dusičnanov?ja som dnes v bille kúpila mrkvu bola pekná ale to pre nás malej sa to bojím dat lebo kamoške tak po tejto zelenine obchodovej bábatko omodrelo to z tých dusičnanov takže ty dávaš a v pohode?

tara2
5. jún 2009

eli ved to je jedno ci z Lidlu alebo z Billy, nie? Ked je pekna cerstva tak preco nie. Nejaku zeleninu mam od svokry zo zahrady ale tiez nie je nikde napisane ze je bio...aj ked svokra nepouziva ziadne chemikalie, kto vie ako sa o svoju zahrady staraju susedia? Staci aby raz zaprsalo, dostane sa to do pody a potom uz ani tvoje bio nie je tak celkom bio ze jo 😀 . A ako vies ze to dieta omodrelo z dusicnanov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre