Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

pepka
5. jún 2009

prsky, my sme zacali prikrmovat o 2 tyzdne skor, aby som stihla do dovolenky pozavadzat v poho aj ovocicko a aby sme tam uz mali papaci rezim a nemusela tam experimentovat....
inak na dovci bude mlady muz na vyzivach zo skla, bohuzial, ale nemienim stravit este aj dovolenku zhananim a mixovanim zeleniny a ovocia....

pepka
5. jún 2009

ani ja tieto bio zalezitosti extra neriesim, v dnesnej dobe by muselo dieta asi umriet od hladu keby som mu mala zohnat nieco fakt "ciste"
aj tak na tych dusicnanoch uz budu ficat cely zivot 😀
nie, zlahcujem, samozrejme, ze by som mu nedala hocico, ale nie som "bio extremista" 😀

tara2
5. jún 2009

pepka - jasne ved dovolenka je o tom aby si si oddychla

zuzz
5. jún 2009

ahojte, poradte mi...

zuzz
5. jún 2009

natalka ma uz asi 3 dni na jazyku take biele flaky, nedaju sa zotriet vatovou tycinkou ani zoskrabnut lyzickou. co je to?

tara2
5. jún 2009

pepka - tez tak 😀 😀 😀

bez - to co ste tam mali skusky na tej fare? 😕 🙄 🙄

tara2
5. jún 2009

zuzz a ma to len na jazyku?Kukni ci to nema aj na vnutornej strane lic

zuzz
5. jún 2009

teraz uz spi, nejdem ju budit. co ak ano? co to je? cim sa to da odstranit?

elanela
5. jún 2009

tara omodrela z tých dusičnanov to jej povedala pediatrička

tara2
5. jún 2009

moze to byt aj zaba (soor) to je mykoticka infekcia. Dokina ti na to da antimykotikum a za 2 dni uz bude dobre 😉 . My sme mali soor vzdy na licach a niekedy aj na jazyku ale tam menej. A teraz sa ti moze aj zaparit, to bude z tej kvasinky

zuzz
5. jún 2009

no super, teraz pred vikendom. nejaky domaci recept na to nie je?

tara2
5. jún 2009

zuzi mozes pozriet tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ela - a kde kupovali zeleninu? Velkym obchodnym retazcom chodia castejsie hygienicke kontroly...urcite by si nedovolili tak riskovat

tara2
5. jún 2009

zuzz nemas doma gencianovu violet? to je ta fialova vodicka

zuzz
5. jún 2009

nemame doma nic take. skusim zajtra zajst do lekarne v senci, snad mi to predaju.
tara, idem si precitat to druhe forum.

tara2
5. jún 2009

zuzz hej gencianku ti v lekarni predaju, jasne chod, ja uz tiez pojdem spat 😉 . Dobru noc

zuzz
5. jún 2009

pisu tam, ze vytierat pusu sodou bikarbonou rozpustenou vo vode. skusali ste to?

elanela
5. jún 2009

tara kupovala práveže v obchodnom retazci tak neviem šak ale aj nám už dochádzajú domace zásoby mrkvy tak budem musiet aj ja už kúpit alebo kúpim mrazenú baby karotku inak aj ostatnú zeleninu používam bonduell brokolicu a také takže tak šak čo je dnes bio málo čo a kde mám istotu tak asi to nebudem tak prísne brat a uvidíme

mirri
6. jún 2009

dobre ranko,
tak dnes byla noc o neco lepsi,nez ty predchozi 2.uz jsem zavrela oko a maly nerval celou noc.
zato vcera pres den jdsem ten rev uz nevydrzela a jednu musupla.. 😔 😔 ja jsem strasny nervak a pak me to stve.....
jinak konecne je u nas chladneji,tak snad to schladi i me...preji krasny vikend vsem... 🙂

mirri
6. jún 2009

a k zelenine.prvni jsem kupovala bio+nase zahrada.ted chodim nakoupit do obchodaku,maji vetsi vyber a bio uz neresim.stoji 2x tolik a nemam zaruku ze je.a potvrzuji,ze i u nas v lidlu maji krasnou zeleninu a levnou.

chtela jsem se zeptat.chci najet na ovocne svacinky.doted jsem dala jen na zkousku,ted bych chtela uz kazdy den.ja kojim kolem 8.30.a ovoce teda vychazi kolem 10.30.pak obed mame ve 13.mam jeste kojit mezi svacinou a obedem?jsem z toho na prasky.za 2 mesice nastupuju do prace,tak snad bude uz na normalni strave a kojeni pak bude jen pred spanim a po probuzeni(samo pres noc) ze?

mirri
6. jún 2009

jo a jeste jsem se chtela zeptat.nadobi pro male umyvate jarem nebo mydlem?a sterilizujete pokazde???
no a koncim s monologem...
nikde nikdo..

prsky
6. jún 2009

mirri..ja by som uz medzi ovocim a obedom nekojila, max keby bol smadny a vyslovene pytal...a sterilizovat? co to je? 😀 umyvame jarou v teplej vode

tara2
6. jún 2009

Dobre rano teda obed 😅
mirri - kazdemu raz prasknu nervy nic si z toho nerob 😉 . Bio zelenina je strasne draha 😠 😝 . A k ovocnym desiatam...tie davam tak okolo 9-10:00 ked sa maly zobudi a obed potom okolo 11-12:00, ak ma neskor desiatu, posuniem obed na neskor...13:00-13:30
Ty uz nastupujes za 2 mesiace do prace? 😕 ☹. Ci to bude stacit to fakt netusim, ale mozno zdenus a pepka by ti vedeli poradit

a riady umyvam normalne jarou a riadne pooplachujem...a nesterilizujem, akurat ked mi zostane horuca voda v kanvici tak prelejem flasu a oplachnem lyzicku

mojkamirka
6. jún 2009

ahojte,

malý sa mi jeduje na zemi, des, musím muža dnes dokopať, aby mi zniesol kočík dolu, lebo ja ho sama trepať po 2 poschodiach nebudem

bez, my zeleninky tiež tak okolo 50 ml, ovocie kde tu sa zdarí papkať aj 100 ml.

Z ovocia som už dávala, jablko, broskyňu, hrušku a zajtra bude banán. A čo potom fakt neviem. Mäsko mu moc nešmakuje, ale nadžgam do neho aspoň 5 mini lyžičiek a popritom ešte zeleninku, tento týždeň je to mrkva fenykel. Ale zas budem musieť niečo nové vymyslieť, asi karfiolovú mliečnu polievku, možno ho osloví.

a zeleninku väčšinou kupujem na tržnici, je tam vždy najkrajšia mám to pod nosom, a chutí lepšie ako z obchodu.

mojkamirka
6. jún 2009

prsky, ja medzi obedom a desiatou ešte kojím, ovocia toľko nezje aby nebol hladný a keď je potom ešte hladný lyžičku do neho nedostanem, lebo má nerv, takže mliečko to istí, ale postupne kojím čím ďalej tým menej. Je to taký môj pokusný králik. 😀 .

riady umývam jarou a tiež poriadne opláchnem, toť vsjo

tara, ahoj, vy fľaškujete? my sa učíme už piť z pohárika, ale pokým mu ho nedržím tak ho pokladá za hračku a trieska s ním a voda lieta po celej kuchyni 😀

tara2
6. jún 2009

mojka - myslela som ten tecuci poharik

mojkamirka
6. jún 2009

tara, no nechápem ako vám mohol obed trvať 8 minút, to koľko zjedol? nám to trvá pol hodinu a s trochou šťastia do neho dám 100 ml aj to len ovocie.

prsky
6. jún 2009

mojka, ja by som nedavala, bo potom neje obed...ani mlieko mi inak cez den uz nepije kazde 2 hodky, takze myslim, ze hladom netrpi

inak som citala, ze obed by nemal trvat dlhsie ako 30 minut...netreba zas prehnane vynukovat, ved oni sa nam to tie deticky aj tak naucia - ja som si stanovila limit 15 min - nehodlam ju ani potom, ked uz bude sama jest, nahanat s lyzickou - ked sa je, tak sa je, nezjes, budes hladna 😉

mojkamirka
6. jún 2009

prsky ak nedám, tak má nerv a nezje ani toľko ☹ , navyše pred obedom je už unavený takže tak či tak nemá náladu baviť sa s lyžičkou. Zase týrať hladom ho nechcem, ani mu sprotiviť papanie. A po 30 min, ma to prestane baviť, keď on sa obzerá kade tade, všetko chytá, krúti sa u toho. Snáď si časom zvykne, nie? My sa začíname zase unormálňovať a papáme každé tri hodiny.

prsky
6. jún 2009

mojka, ja malej davam obed ked je cerstvo vyspinkana, alebo este nie velmi unavena, bo inak by nezjedla ani tych 5 lyziciek, co zje teraz 😉

tara2
6. jún 2009

mojka - normalne zjedol tolko ako vzdy tych 150 ml, ale asi mu to velmi chutilo lebo dnes mal to iste a tiez tak rychlo jedol...ked mu hned nedam ako prehltne tak sa zacne rozculovat 😅. On celkovo dobre papa...
Dnesna broskyna sice tak nechutila ako samotne jablcko, ale zjedol vsetko...tak 70 ml to mohlo byt

a tiez davam obed po prebudeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre