Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

sisa.b
8. jún 2009

zuzz, este male nie su, ale lepsie nam sedi Lko 😉

zuzz
8. jún 2009

a kolko ma rebeka kil? ja som natalii kupila tiez M, zapinam ich na skoro vsetky patentky, len jedna v strede ostava volna. neviem, ci to robim dobre, lebo sme take este nikdy nemali.

sisa.b
8. jún 2009

rebeka bude mat uz okolo 9 kil, pred mesiacom mala 8220g. zapiname na jednej strane na posledne, na druhej na predposledne. okolo bruska je to volne, ale na stehienkach ju tlacia. a ked este viac povolim, tak sa bojim, aby z nej nevytekalo to, co nacika 😅

sisa.b
8. jún 2009

Lka nam sedia super, tie zapinam skoro na vsetky patentky a na stehienkach su fajn 🙂

sisa.b
8. jún 2009

zato do lovikov mame stehienka chude 😒 ked jej ich utiahnem, tak na chrbatiku guma zarezana, ale okolo noziciek aj tak kopec miesta a plienku vidiet ☹ som zvedava, ci sa jej do nich nejak postava upravi, boli velmi drahe ☹ najlepsie nam zatial sedia homemade vlniaky 😅

zuzz
8. jún 2009

aj mne sa zda, ze okolo stehien je to dost natesno a okolo brucha volne. divne. natalka je ale o dost mensia asi, lebo len pred tyzdnom mala daco malo cez 8kg.

talinka
8. jún 2009

no ahojte, tak ja zas az terazky...nebolo nejak casu, cez den vobec,ked som sama a mam dve decka a vecer tu boli svokrovci, Vladko varil svoju narodeninovu veceru,mnamka sa podarila a teraz som tazko uspavala tomina....dnes bol nejaky mrnkavy 😝 tak sa vyjadrim aspon k tomu co som citala doteraz.....
a idem docitavat dalej bo som len na 50 strane
😉

prsky, dikes za vcerajsi koment a linky na tie dva clanocky, precitam a dam aj svokre....s tou krupicou a lepkom teda fakt neviem ci ist do toho....uz som z toho dokrmovania a jedal co mozem a co nie uplne zmagorena a dnes mi aj zhorela mrkva s kalerabom ako som sa hrala s tymi dvomi tkaze som musela otvorit vyzivku sklenenu a z toho ho dost napinalo len neviem ci preto, ze to nechuti,alebo mu to vadilo ta kasa....a toto ja vsetko viem, co mi pises, len ta svokra a svagrina to nie a nie pochopit 😝

a co sa tyka cajov a vody....ja to striedam,ale zas on skoro nic nevypije,lebo nevie z flasky vobec pit on sa s tym len hra aj dnes som mu davala vodu po lyzickach...

tara, presne ako si mi napisala,..svokra studovala detsku vyzivu asi pred rokmi ked mala male deti alebo skor aj vobec si myslim, ved pred tridsiatimi rokmi vies ake asi boli informacia.....co stara mat povedala to bolo dobre 😀 no a u mna to neuspeje, z ekde to citala, lebo oni si myslia, ze to vsetko su kecy, co ja citam..... 😝 ale jasne, viem, ze ot nemyslia zle....
a preco mi hapruje net na NTB sama neviem, ci je to v routeri alebo celkovo net hapruje...volam zajtra do chella a prezistim bo ma to stve...aj tebe dakuje Vladko za gratulaciu 😵

pepka, aj ja ti zelam vsetko naj k narodkam!!!!! 😵 😵 😵 a Vladkovi odovzdam, on je rocnik 1978 😉 sranda, ze ste sa narovnako narodili.... 🙂

a ten lepok ....dnes co som mu davala vyzivku HAMI mrkva zemiak tak na flaske na napisane ze obsahuje bezlepkovy skrob a potom ze obsah lepku menej ako 20mg na 100g a ze vhodne od 4 mesiaca...no vyznajte sa potom 😝

kakacka: u nas zatial mrkova....

talinka
8. jún 2009

no ako vas citam, tak som trosku vylepena, ako Tomi malo papa...vcera sice celkom pekne....ale dnes som mu dala ledva 1/4 zo 125g vyzivky 😝 dufam, ze to moc neva,ked este tak nepapka, ci hej? treba s tym nieco robit? preco mne tak malo papa...a my mame lyzicku fakt taku pidi malilinku....polovica z cajovej klasickej lyzicky..a aj to mu je niekedy v pusinke vela 😖 dnes ho inak nadrapovalo, sok na to pozerat 😝
a kojim kazdu 1,5-2 hodky stale aj po prikrmovani sa normalne ako vzdy este nakoji....

zuzz
8. jún 2009

talinka, neboj. natala tiez nie je velky jedak. ked zje 40ml, tak som rada. poslednu dobu ale aj to malo nakoniec vygrca, dora jedna. zacne sa napinat a davit, az jej to vylezie von. dnes spapala obvyklu davku obeda, potom som jej dala cuckat nektarinku. kusok si z nej odzdibla a hned sa zacala dusit. jasne, ze vyvratila cely obed. 😖

ma.senka
8. jún 2009

ahojte kocky, tiez si vas tu teraz citam kolko a ako prikrmujete

talinka - mne papa misko dobre, ale tiez mu davam z avent poharikov cca 60 ml. kocky tu pisali ze 100-125ml,
co sa mi zda uz moc. takze tiez papame menej a tiez ho dojcim kazde cca 1,5-2 hod. vynechavam dojcenie
ked ho prikrmujem. zatial papame doobeda a poobede zeleninku a zeleninove polievky. masko a ovocie som este nedala, dnes som dala akurat trosku zltka. s ovocim zacnem az koncom tyzdna. masko od 7. mesiaca. podla toho
co tu citam, sa mi zda, ze sme pozadu..

ma.senka
8. jún 2009

... no a este - miska po mrkve zapeka... takze fasa, tu mu ani radsej nedavam. chcem nabehnut aj na ryzu, ale
bojim sa, ze ho zapecie este viac... no ale ked sa zdariiii - to budeeee - aj oblecenie budeme menit 😎

zuzz
8. jún 2009

podarilo sa mi konecne dovolat do biskupic na gastroenterologiu. objednali sme sa, ale vezmu nas az v juli. neviem, ci mam skusit aj antolsku a kramare, ci ju vezmu skor. nepoznam tu tie nemocnice. neviete niektora, ci ma zmysel skusat to tam, alebo tam budu mat vela deticiek a tiez volny termin az za dlho?

ako s tym zajtrajskom? ma niektora cas? ja beriem malu k doktorke tak na desiatu-11tu, potom pojdem po ondra do skolky.

dobru noc. uz mi padaju viecka 😉

prsky
8. jún 2009

tal..neboj...mne dnes lala zjedla len 2 trojuholnicky zemiacika a ked som jej davala prikrm "zo skla", tak tiez zjedla len asi stvrtinu - ja ale kaslem na to, sak sa raz rozpapa a zatial jej staci aj mliecko

sisa.b
8. jún 2009

tal, rebeku uz prikrmujem skoro mesiac a stale to ratame na lyzicky 😉 dnes vynimocne takych 5-6 cajovych, ale to mala jablcko s mrkvou uvarene. vcera spapala jeden maly kusok karfiolu z polievocky, ktoru jej babka uvarila, cize tiez takych 5-6 lyziciek. ja ju znasilnovat nebudem. doktorka na to - nevadi, tak sa budete do jedneho roka len dojcit, ked vam nechuti 😅 super predstava, ale pribera pekne, tak si nerobim z toho tazku hlavu

prsky
9. jún 2009

sisa...no..do roka..a v den narodenin im zrazu zacne chutit? 😀

bezaz
autor
9. jún 2009

bre ranko
tak u nas sa spanie asi trosku zlepsje, alebo je na mna krpata dobra a bude cosi chciet 😀
masenka, u nas je prikrm tiez boj, prikrmujem uz vyse mesiaca a az teraz sa trosku viac rozjedla.. ryzu mi uplne orpdela, mrkva nastastie nezapeka.. a ako si tak spatne spominam, sa mi zda, ze vyziva z pohara asi nechuti, lebo tej vzdy zje len trochu.. 😅
zuzz ja by som aj dosla, len nemam ten obcanak, ako vybavim teraz doobeda na policii, ci mi daju nejaky nahradny doklad, kym si nevybavim novy, alebo co 😝
inak baby, ja nejako rezignujem na latkovky, cez den mi ninka tak pekne BKMkuje, ze miniem asi 5hnusiek za den, to je asi maximum, aj to tam ma len curknute

cryonae
9. jún 2009

Hello,

Mirri takze moze byt este horsie, ako napisala Siska 😀

co a tyka prikrmov, tak tomino mi uz bojkotuje vsetko do radu... skor ako mu dam prve susto do pusy tak zacne plut
ale uz viem ako nanho... ked nespapa na prvy krat, tak ho dam sa zase hrat a skusim to ked opat prejavi hlad, uz ho nedokojim... potom si niekedy uz da povedat a spapa nejaku tu stovecku

dnes ma tomi po 4 mesiacoch nechal spat.. a zobudil sa len 1:16 na to, ze si trieska hlavicku o mreze lebo sa otocil o 90 stupnov, to som ho len dala naspat a spal dalej a na kojenie sa po prvy krat od porodnice prebudil s revom az o piatej rano 🙂 ale ja som sa aj tak automaticky budila kazdu 1,5-2 hodky, kuaaaa

zuzi a preco minies 5 hnusiek za den ked ti ninka pekne BKMkuje? my bez BKM minieme tak 4 kusy 😅

bezaz
autor
9. jún 2009

heli to ho prebalujes kazdych 6hodin?? peklo nee? 😝
a gratulujem k spanku, mozno sa mlady pan umudri 😀

cryonae
9. jún 2009

zuzi rano mu dam jednu, do tej sa vykadi, takze doobeda prebalim, na obed, vecer a s tym vydrzi az do rana 😅 uplne v pohode, ritku ma krasnu, plienky su polosuche
no poviem ti zajra, ze ci sa umudril

inak asi si to tu bol tomi precitat, lebo odvtedy ma ani raz nepohryzol 😵 😵 😵

cryonae
9. jún 2009

inak uz malemu nemozem davat obhryzat cele ovocie, lebo on si tym jednym mikroklofakom okamzite odhryzne tak velky kus, ze sa zacne dusit 😒

zuzz
9. jún 2009

cryo, presne to iste spravila natala vcera po obede s nektarinkou - odkusla, a potom vyvratila aj s celym obedom.

petusaaa
9. jún 2009

dobre ranko 🙂

viete co mi zacal maly robit. normalne ked je u mojej mamy na rukach, tak sa pyta ku mne a natahuje rucicky 😵 😵 😵 a ked ho mam ja na rukach, tak sa k mame nepyta, ale zatlaci sa ku mne 😀 ale k MM sa pyta. taky je zlatucky. 😵 😵 😵 som sa z toho tak hrozne vcera tesila. len moja mama bola nestastna. ale tak co sa zabijem 😅

rominka
9. jún 2009

ahojte tak my uz jsme doma z prochajdy Sabca si chrape na zahrade rano mrcela vztekala se tak v 8 uz jsme sly venku je krasne ale velky vetr jdu neco delat kdovi jak dlouho bude spat....pepka -tak ty jsi taky blizenec aj Tal-ma doma 🙂

tara2
9. jún 2009

Dobre rano 🙂

prsky - ja vo stvrtok nebudem moct, svagra prijali vcera do nemocnice dostal obojstrannu emboliu do pluc tak pojdeme za nim...ale niekedy nabuduce radi prideme 😉. A s tym kociarom, mozno je to len prechodny stav...

Dnesne plavanie nam zrusili, vraj nejake technicke priciny 😕 . Musim tam zajtra zavolat kedy si dame nahradne hodiny.

masenka - preco si myslis, ze 100.125 ml je vela? Ved ty mas nahradit nemliecnym pokrmom celu obednu davku, uvadza sa mnozstvo 150-200 ml a toto mnozstvo by mali deti dosiahnut za 2-4 tyzdne. Ale samozrejme je to individualne, niektore dieta zje viac, ine menej. Netreba si z toho robit vrasky, deticky sa rozjedia. Len to chce vela trpezlivosti.

sisa - bratrancova zena tiez kojila do roka lebo jej maly nechcel nic ine jest...on vsetko vypluval, ani prehltnut to nechcel. A tom roku sa pomaly rozjedol...

zuzi - koncis s latkovkami? 😕 😕 😕

cryo - tiez nedavam malemu moc cucat, minule si takto odhryzol kus z melonu 😒

cryonae
9. jún 2009

peti toto presne zacal robit aj tomi 🙂 ked je u niekoho ineho, tak hned ako ma zbada natahuje ku mne rucky 😵 😵 😵
ale aj tak sa snazim ho davat inym tak ako je to len mozne, lebo silou mocou chcem zabranit prilisnej fixacii na mna

tento vikend som si povedala, ze je na case zoznamit tomina s nasim psom a nechala som ho nech ho hladka po hlave a chudak pes tak statocne drzal, aj ked sa mu tomino snazil vydlabnut oko a urvat ucho 😀

bezaz
autor
9. jún 2009

heli alebo ti maly malo cura.. ninka je jak vodovod 😀
jani nekoncim, len akosi upadlo to nadsenie 😝
s MM asi dopadneme podobne, ze sa bude kojit az kym to este bude unosne.. tiez po kazdom prikrme este kojim, aj ked sa snazim to oddalovat az ku dalsiemi krmeniu.. a tiez kojime kazde 2hodky

rominka
9. jún 2009

tak jdu delat poradek v kuchynske lince ne ze by se mi chtelo ale uz si to planuju pekne dlouho a k prikrmum 150-200 neni moc Sabca tak ji denne

bezaz
autor
9. jún 2009

baby ma este niekto seboreu? my mame stale a mam pocit, ze furt viac 😝
heli ninka lubi psov 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

cryonae
9. jún 2009

zuzi co ja viem ci maly malo cura.... neriesim to... pokozku ma krasnu a vlacnu, takze hydratovany je snad dost
ja mam MM uz tak malo, ze keby som mlada neprikrmovala, tak asi uhynie
my uz ficime na mierne dokojenej desiate, plnom obede a snaizim sa zavadzat aj kasu na veceru, vcera som mu dala skoro vsetko do flasky, lebo lyzicku sabotuje

cryonae
9. jún 2009

zuzi my nemame.. maly mal taky mikrofliacik na fontanelke a ten som mu zlupla nechtom a bolo po, takze nemtusim co s tym

aj tomi psikov velmi lubi a ocumuje ho uz dlho, len sa mi tych dvoch nechce davat dohromady, lebo za prve je velikansky a nema skusenosti s detmi a za druhe je to taky divoch, zijuci vylucne vonku a ked ho zoberieme von na pole, tak sa zasadne vyvala vo vsetkych hovnach co najde 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre