Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mirri
15. jún 2009

zdravim devcata.. 🙂
a to dnes melo byt jako co???sakra..tezka zavislost.. 😀 😀

kua tak je to tu zase!!!hlasi 35 ve stinu,opet na chcipnuti... 😝 😝 😝 vcera vecer mi teplomer v aute ukazoval 39 stupnu...takze maly mi malo ji,je mu teplo,chudackovi.dnes tu beha jen v pline a ma zpocene vlasky.ted konecne usnul.nespal cele odpoledne!!no vecer uz zapnu klimu.....

pepka-to je jak naschval ted pred cestou!!chudinka mala...hlavne at to neni nic vazneho a hanka se z toho do patku dostala...soude podle pocasi co je tady,budete mit peknou dovolenou.. 😉

bez-to je zdravotnictvi....hlavne at uz zjisti co mu konecne je!!!

tara2
15. jún 2009

caute 🙂

konecne ide kon, u mna je stupen zavislosti tiez pomerne vysoky 😀 , ale nevadi aspon som stihla umyt dve okna a prezliect postele a teraz mozem zavislacit 😀

mirri - to tam mate teda dobry parak 😝

pepka - snad je to len nejaka viroza a rychlo to malej prejde. Ked si myslis ze je to crevna zalezitost tak jej daj cierne uhlie 😉

bez - ako ste dopadli v nemocke?

zuzz
15. jún 2009

ahojte tiezzavislacky ☹

ja pre istotu, ked mam nedokoncenu robotu radsej ani komp nezapinam, lebo to nic nespravim, len tu citam a pisem a hladam... muz sa mi za to rehoce, lebo ja som ho za to vzdy kritizovala, ze kolko casu zabije doma za pocitacom 😀

mala by teda niektora cas a chut zajtra podvecer na stretnutie na detskom ihrisku za auparkom? cca po pol siestej by som tam docvalala, ak bude za kym. 🙂

tara2
15. jún 2009

zuzi - uz som si precitala na fb, drzim palce nech rychlo zistia co mu je

bezaz
autor
15. jún 2009

jani dik.. proste uz prestavam doverovat nasmu zdravotnictvu, hlavne ked kazdy doktor povie nieco ine.. inak ho poslala k obvodacke, aby mu zobrala krv este na dalsie testy, aj dnesnu krv okomentovala, ze to su drahe testy a ze preco by mu ich mala dat robit ona.. a ma ist aj na nefrologiu, lebo mal cosi s mocom, na sono pecene, lebo mal zvysene pecenove testy, na rtg hrudnika.. proste nevedia co mu je 😝
pepka no pekne, snad je to len viroza a rychlo jej to prejde, chudatko 😔

horajda
15. jún 2009

cafte zienky, som si vas iba tak citkala. zuzka je nejaka nesvoja, ma virozu a konecne teda snad mam to posledne stadium. najprv boli dva dni vysoke teplty a teraz sa cela vyhadzala, dokina povedla ze to je 6 nemoc dobre co. tak chudatko placka no a do toho jej idu este aj zuby

horajda
15. jún 2009

zuzi nech sa peto rychlo da dokopy som citala ze co sa deje

a peti drzim paste aby ste to nedostali od malej a aby sa cim skor vyzdravela, inac dik za tipy my rozmyslame nad kali ale nevieme aka je tam plaz tak preto sa pytam chcela by som piesocnatu pre zuzku nech tam lozi na kamienkoch si moc nepolozi

deni_v22
15. jún 2009

ahojte,
konecne sa mi podarilo prisipet na kona - vikend u svokrovcov bez netu, dnes akasi zlta multijazycna obrazovecka... 😝

pepka, drzim palce, nech s Hankou je to len nieco kratkodobe a nenakazlive...

tara, ty take fajnove kolaciky pecies 🙂 aj ten vikendovy vyzera veeelmi chutne 😅

hor, ake synchro s talinkou... aj jej Tomi mal 6. chorobu..tak uz len nech ste cim skor fit...

zuzz, mozno som prehliadla, ale preliecujes sa aj ty na prsnikoch nejak? ci preco sa to malej vratilo do pusy?

bez, sa nedivim, ze nedoverujes...co doktor, to iny nazor..a to ste v BA...kebyze byvate v nejakom malom meste, mozno by ho aj za zdraveho prehlasili 😠

tara2
15. jún 2009

zuzi - ta dokina to povedala ako keby to platila z vlastneho vrecka 😠 😠 😠 . Snad mu po tych vsetkych vysetreniach pridu na to co mu je...

hor - aj talinkin tomi mal tu 6 nemoc, co ste sa dohodli? 😕

deni - dik, na mmb su dobre recepty

horajda
15. jún 2009

fak to som vobec nezaregistrovala a neviete ako dlho to trvalo?buducu stredu ideme do londyna

zuzz
15. jún 2009

deni, neprehliadla. nepisala som nic take. dnes som jej vytierala pusu tou vodou so sodou bikarbonou. pomohlo. uz to ma ovela lepsie, nez rano.
mozem skusit aj seba natierat. myslela som, ze staci dostatocna hygiena. natalia pcha vsetko do pusy, nestiham vsetko umyvat a dezinfikovat. na dacom to asi ostalo.

pepka
15. jún 2009

hor, nemas za co.

baby, tusim je nejake marodovacie obdobie, rad radom kazda cosi doma mame.....

Nooo, tak ja som nakoniec zbalila decka pod pazuchy este 17,30 a leteli sme k doktorke, robila nastastie do 18-tej a uz tam nikoho nebolo. Hanka totizto rano mala 38,7 a po panadole jej na chvilu klesla teplota na 38,0 ale v podvecer uz mala 39,0 tak to sa mi uz zdalo privela a stale sa stazovala, ze ju boli hlavicka, cele poobedie mi prespala a ani spanok ani panadol nepomohol.
Tak nakoniec ziadna crevna viroza sa nekona, to vracala z horucky vraj, ale ma anginu, zapalene mandle a zdurene uzliny.... parada. Naposledy brala koncom marca ATB na streptokoka, tak jej ani nemohla dat nic penicilinove, dostala nejake ine ATB na 6 dni, tak dufam, ze chudatko moje bude do piatku fit. Prilisnej aktivity sa nebojim, lezat bude urcite tak ako dnes, ako zdochlinka tu chudatko lezala, este ked sla spat mala 38,1 tak som zvedava, ako sa rano zobudi...

pepka
15. jún 2009

hor, to sa stihate preliecit, myslim ze ale 3-4 dni teploty potom sa vyhadze a je po chorobe...

pepka
15. jún 2009

takto sa uz kupkame, boze, tie decka sa zboznuju a tie chvilky v kupelke su najviac cool :-!
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

horajda
15. jún 2009

pep uzasne, aki su mileni!!!

ozaj baby uz davate kase? a ak nao ake. ja som pokupovala tie co boli zlavnene v dmku a teraz citam ze vsetky su dost prisladzovane wops, varite aj niekora kase ak ano poradite z coho a ako a kde mozem kupit suroviny 😨

deni_v22
15. jún 2009

zuzz, pokial slo o kvasinkovu infekciu, mala by si si preliecit aj ty bradavky, aby ste sa nenakazovali navzajom s malou...zalistuj v teme Dakujeme Annag...ona tam z casu nacas o tom pise niekomu a stale radi preliecit babo aj mamku, aby sa ta pliaga definitivne vyhubila...

pepka, krasne deturence mas 😵 aj to sedatko je super..to je specialne vanove, ci nejaka improvizacia?
tak to hanka stihla kupit este v dostatocnom predstihu...len nech jej lieky zaberu a klesne teplota, pri mori sa dolieci ..

kase som zatial nedala, ale vsimla som si v potravinach, ze predavaju instantnu ryzovu aj kukuricnu, taku obycajnu, bez prichuti, asi zacnem takou plus ovocie do toho..uvidim, co mi moja "jedacka" na to povie..

zuzz
15. jún 2009

horajda, my kasu obcas davame na veceru - mliecnu instantnu hami na dobru noc. ale len obcas, podla toho, aky mame den a kolko cez den zje inych veci. robim jej taku minidavku z cca 30ml vody. viac nezje, ale celkom jej to chuti a nezda sa, ze by jej to nieco s bruskom robilo. ale ani nespi lepsie (ani horsie). budi sa stale rovnako casto.

talinka
15. jún 2009

cafte a co nesiel kon ci co ??? 😀 to muselo byt hrozne 😀

hor, tak aj vy mate siestu chorobu? aj my na nej este ficime.. 😝 vy ste ako na tom momentalne.??...inak moze to byt aj v suvislosti s prerezavanim zubkov,lebo ma oslabenu imunitu.....neskrabka si to? lebo tomino hej 😝 davame fenistil kvapky...

je to des, ako ho to svrbi, horucky mal piatok , sobotu, a v nedelu sa vyhadzal a trva to este,aj ked dnes to uz bolo lepsie,aj naladu mal lepsiu...len pokazde ako spinka....ma celu spotenu hlavicku a dnes teda aj cez den daval dobre dlhe spanky 1, takmer 3 hodinovy a 2x hodinove, 1x polhodina a teraz tiez chrni od osmej zatial bez prestavky, chudatko moje zmorene... 😅

talinka
15. jún 2009

pepka, krasne fotky a Hanke zelam veeeeela zdravicka !!!! 😵

rominka
15. jún 2009

ahojte vcera vecer mi nesel kun!!!!!porad to hlasilo chybu ...a dneska jsme byli na kontrole srdicka mala umrcena cely den protoze uz v noci se budila ja nevyspana muj rekl primarovi ze to tam maji na hov.. rekl nam at reknem male at nebeci!!! a sestricka ze at si ju uspime venku a pak nas prohlidnou!!! a dotoho kolem 8 jsem namerila male 39 horecku tak ze pojedem na pohotovost a nakonec jsme jeli k doktorce a ta rekla zabaly cipek sirup ze je ted hodne viroz tak uvidime snad nam to klesne do rana mejte se kocky jdu si lehnout ....

bezaz
autor
16. jún 2009

bre rnako
pepka krpci su superovi, musis mat z nich radost 😀 dufam, ze sa hanka da rychlo dokopy, chudatko, take teploty
zuzi ja som kasu este nedavala, doporucili nam davat na zaciatok bezlepkove, nemliecne, napr instantnu kukuricnu alebo pohankovu, daju sa kupit v obchodoch so zdravou vyzivou, mozes zmiesat s MM alebo len s vodou a dochutit ovockom 😉 alebo varit doma, ryzovu, pohankovu, kukuricnu, vsetko sa da za par korun kupit v obchode.. kupovane mliecne ma zatial nelakaju, tie dam asi az od roka, este uvidim
romi aj vy horuckujete? no uroven, co sa to tak rozmohlo.. asi tymi zmenami pocasia, furt je nejako inak 😝

pepka
16. jún 2009

dobre ranko
budicek opat 5,30 tlak v prdeli, auuuu, to bude den, chcem spat, len ked sa obidve deti rozhodli, ze do pol siestej to bohate staci ☹
hanka mala dobru noc, som sa obavala ze budeme v noci hore zurovat, ale prespala celu noc a rano mala iba 37,5 aj naladu uz ma trochu lepsiu ako vcera, aj zivo vyzera 😀

pepka
16. jún 2009

ja uz som zacala s kasami, mato byval vecer hladny a urevany, odkedy ich davame, mame kludnejsie vecery, ja nechapem, kam to donho lezie tolko jedla....
no my kase davame rovno mliecne, kdeze by som ja vzala tolko mlieka, ze by mal za tanier kase a este mu aj na vecerne cuckanie pred spanim ma nieco zostat, ee, rovno papa tie s UM a zalizuje sa za usami..... a hanka tiez 😀 takze u nas je teraz velka spotreba, ved ta krabica mi vydrzi len par dni.
Teraz mame od Hami Moja prva kasa, je to ryza+kukurica a je vyborna. Inak som si v DM vsimla, ze aj oni maju vlastnu znacku kasi, 300g stoji cca 1,5eura, ale tie som este netestovala, nabuduce kupime a vyskusame.

horajda
16. jún 2009

cafte, no mne by tie mliecne ani tak navadili keby tam nebolo tolko cukru, asi skusim nieco navarit a uvidim, a tie co ste este nezacali s kasami kedy planujete zacat, lebo sak pisu mesiac zeleninka, potom sa pridava masko, potom desiata ovocna no a kedy teda kase?

horajda
16. jún 2009

tal my sme na tom podobne, vo stvrtok horucka az do soboty vecera v nedelu sa vyhadzala v pondelok vsadea dnes sa mi zda ze to zatim sganuje unavena je stale ale 3 hodky mi nespi ani dve nespala, iba tak 3/4. ale v noci si musim zaklopat spi dobre, okrem toho ze ked sa zobudi tak vrieska akokeby ju skoze drali chudatko. inac si to neskrabe, tak nedavam nic, poti sa hrozne. no ale teraz by to uz malo ustupovat tak som zvedava.

cryonae
16. jún 2009

caves,

pepi mas uzasne deticky 🙂krasne! drzim paste nech je hanka do piatku fit!

hor a tali aj vasim drobcekom, nech ich to moc nesvrbi

hor ja som dala malemu krupicnu babylove a ta bola fajn, malemu chutila a dokonca aj mne 😀
zuzi vobec sa mi nezdali presladene.. tak akurat... nie je to o nic sladsie ako materske mlieko, takze klidek 😉

inak maly skoro nic nezje... ja uz mam tak malo mlieka, ze skoda reci, maly sa mojho mlieka stale dozaduje, ale ked sa pricucne a zisti, ze netecie, tak sa zase odcucne a reve.. takze si uzivam
prikrmy skoda reci, zeleninku s masom este ako tak, ale ovocie nechce ani omylom, jedine ak mi niekto pri krmeni asistuje, drzi mu ruky a zabava ho, vtedy je ovela lepsie
obcas ked uz fakt neviem co s nim, tak mu dam troska kase, ale aj to do flasky, lebo akonahle vidi lyzicky zacne prskat :-/

nova vychytavka je, ze rano sa tvarim, ze tam nie som a ze spim a maly sa da na 4 a naraza do mna hlavickou az kym sa nepreberiem... a ze je trpezlivy, lebo niekedy to trva dost dlho 😀
vychytavka cislo 2, ze nechce byt v postielke... vcera vecer pri zaspavani reval jak pavian, az som sa bala ze sa zadusi, lebo bol uplne fialovy, ale vyhrala som, a nakoniec zaspal v postielke, ale dnes rano zase.. som sa uz bala, ze ci mu nieco nie je, ale ked som ho vzala na ruky tak OK, ale po pol hodine som sa uz aj ja rozrevala od zufalstva, zobrala som ho do manzelksej postele pritulila som si ho ako pri kojeni a do minuty uz odfukoval... mala som ho co naucit - zaspavat pri kojeni v nasej posteli, kua

siska_br
16. jún 2009

cafte babulky,

hora - tak aj vas drapla siesta nemoc? dajakovska rozsirena pliaga, aj filipko od katyl nedavno prekonal...skore uzdravenie zelame...

tal - minule nam akurat kozna hovorila ze fenistil velmi ucinny nie je, odporucila nam piktum gel - akurat, ze ten sa uz prestal vyrabat a v ziadnej lekarni som ho nezohnala... snad vasim malym chorobkam bude uz skoro lepsie

romi - to co za pristup tam u vas maju ti lekari??? ked je taky mudry, mohol to malickej vysvetlit sam, ze nema plakat, ved je to urcite bohovska kapacita - primar - od neho by to malicka urcite zobrala 😨 😨 🙄 😠 😝

u nas bieda, neviem, ci chudacika morduju zuby, ale uz druhu noc spinkal este horsie ako obvykle, aj si chudatko pomrnkaval zo spanku a cez den je plany ako cert, ale teplotku nema, ani dasienka zdurene, tak neviem... dnes rano som mu chcela supnut viburcol, ale ja mu tam ten cipok jednoducho nemam srdce nasilu tlacit ☹ 😢 vam to slo baby?

cryonae
16. jún 2009

siska raz som mu ten viburkol davala, ked mu sli zuby a najskor sa mi zdalo, ze to tam nejde a potom to zrazu vcuclo same

siska_br
16. jún 2009

heli ano? lebo som to tam hodnu chvilu cpala, chudacik, sa nastiskal tej ritky, kustik sa mu to rozpustilo po ritke ale asi po 10 min som to vzdala... ☹

vy si to tiez poriadne uzivate, tomi ti dava zobrat od narodenia vo vsetkych smeroch tusim - papanie, spinkanie - resp.nespinkanie,... ale heli neboj, urcite ti to ten tvoj chlapik niecim inym vynahradi!!! no na sto riti som si ista 😉

pepi, veru aj my zelame nech v piatok nebalis anginu do dovolenkovej batoziny, ale do vtedy budete urcite fit... a ten kupaci sitz je perfektny!

cryonae
16. jún 2009

siska ja som si to vyzrala, to mas recht 😀 ale raz na mna hodi ten betarik ten svoj rozkosny usmev a je mu vsetko odpustene 😵 😵 😵 co ti poviem.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre