Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

bezaz
autor
13. sep 2009

caveste
na svadbe bolo super, ninka sa predvadzala ako spravna herecka, vydrzali sme do 19.30. potom sme uz museli padit domov, celu cestu uz revala a doma hned zalomila... inak nas ako rodicov by vymenila, ani by nevedela ako.. 😝 normalne mi bolo z toho smutno

zdenus
13. sep 2009

caute 😉 😉
dalsia otrasne noc za nami, ale to uz sa ani stazovat nejdem 😕 😕

vcera sme boli v lesoparku s kamosmi, laurinka sa jedneho normalne bala, co sa jej nestava.....asi jej nebol sympos 😝

a jedna firma tam mala sportovy den, normalne diskoteku od rana, hladame elisku a ona uz tancuje na rukach s nejakym pripituckym chalanom, cela happy, skoro nas siblo 😕 😕 😕 ....

paskova
13. sep 2009

ahojte 🙂 🙂
baby co to mame za deti, ze stale mame otrasne noci. Ja uz som z toho na nervy. Jednoducho nechapem preco v noci nedrichme? Cez den spinka krasne, cumel v puse a spi. V noci reve, len co jej cumel dam k puse, furt by bola len na cicke, budi sa fakt kazdu hodku. Svagrina mi vravi, ze preto nespi v noci, lebo je zvyknuta spat cez den v kociku, na vzduchu, na prechajde a vadi jej, ze v noci len tak lezi. Moze to byt tak? Uz sa nemam ani komu stazovat, je to normalne k neuvereniu, ze sa to opakuje noc co noc.
Neviem ci to nie su zuby, mame len spodne dva, ale furt vsetko valam na tie zubky, aj ked nepapa aj ked je plana, no uz fakt neviem. 😒 😒 😒

paskova
13. sep 2009

a este k tomu budicek mame o 5:30 😝 😝 😝

siska_br
13. sep 2009

pas - si mozme ruky podat. u nas su noci hrozne a horsie...hore kazdu hodinu, stale na ciciku....dudel, flaska, pomojkanie nezabera niiiiiiiiiiiiiiiiiiiic len dida. a v postielke nespal uz asi tyzden vobec, len co zaciti pod chrbtom postielku, v momente je hore a plac. uz som sama modrina

tara2
13. sep 2009

Caute 🙂

mojka - prijemnu cestu zelam 🙂 a uzite si pobyt na vychode 😉

bez - tak super ze ste sa mali dobre, aspon si sa trosku odreagovala..a vas by mala ako rodicov urcite nevymenila 😉

zdenus - aj my sme mali take obdobie ze sa maly bal cudzich ale trvalo to nastastie asi len 2 tyzdne

baby ja vam nezavidim ze vam deti tak zle spia...musite byt strasne unavene ☹

smejko1
13. sep 2009

ahojte,
waw svadba,,,,,, to muselo bzt super...

babule, co vam deti vobec nespia a stale su na prsku, nechcete skusit tu metodu, kayde dieta sa vie naucit yaspat same? mne to na 90% funguje...... sice sme si museli odtrpiet plac prvz den ale potom je to lepsie....
tam sa totiy pise, ye vlastne to, ze deti uspavame na prsniku, alebo hojdanim... im kazime ich prirodzeny spanok a tak, ked sa preberu a nemaju to pri com zaspavali tak to chcu a inak nevedia zaspat..... takze prva faza spanku je silna, to zaspia a spia aj 3 hodiny v kuse, lenze potom je faza spanku kedy sa lahko preberieme /aj my dospely/ lenze kedze su splnene vsetky podmienky aby sme spokone spali tak si to ani nevsimneme a spime dalej...... ale babo nema prsko a chce ho....

takze zaklad je, dieta nakojit tak aby nezaspalo.... nesmie ho nic boliet, vykakane, najedene.... v case kedy ma ist spat a uz mu tam len dat daku kracku alebo cumel co si vie aj v noci sam najst a tym sa utisit...... no a davat ho ppinkat po rovnakom rituale.... ako nahle date do postielky tak nevyberat, len v rovnakych casovych intervaloch chodit hladkat a utisit.......... iba ak by dostalo neutisitelny zachvat placu vybrat utisit a co najskor dat do postielky..... nedavat prsko to je zly signal .......

je to velmi tazke ale dieta rychlo pochopi, ze nic viac nedostane a same zaspi.... nam stacil 1 den a maly sa naucil...... jasne, ze to bolo tazke a ked mu isli zubky tak sa to pokazilo, ale ak ste vycerpane za pokus to stioji,,,,,
😉

prsky
13. sep 2009

smejko...po precitani knihy som mala pocit, ze je tam vela uzitocnych info, ale aj tak mi stale cosi vadilo. Jednak kazde dieta je individuum a len preto, ze niekto napise, ze by od 6 mesiacov malo prespat celu noc, nemusi to platit prave na to moje a jednak kojene deti mozu byt v noci hladne, lebo mliecko prebehne traktom do 2 hodin. tiez mi je proti srsti, ze mi knizka vnucuje myslienku, ze proste dieta musi zaspavat same, akoby to nebolo normalne, ked to tak nie je (podobne mi lezie na nervy otazka, ci uz Lala prespi celu noc).

Lala spava s nami, v noci sa zobudi okolo 4-5x bez ohladu na to, ci pri nej lezim alebo nie - napije sa, pusti prsko a spi spokojne dalej. Zatial mi to nejak extra neprekaza a myslim, ze sa aj odkopavajuca Lala lepsie v teplucku pri mne citi. Dufam, ze sa to postupne jej dozrievanim upravi. Ja si ale pamatam, ze ako skolacka som sa kolkokrat v noci este zobudila so strachom a neviem si predstavit, ze by ma mama vyhnala, ze uz som predsa velka a musim prespat celu noc sama a zaspat sama - ved nasim drobcom sa kolkokrat moze cosi take stavat a ani o tom nevieme.

paskova
13. sep 2009

prsky davam ti uplne za pravdu. Tym ale nechcem povedat, zeby smejko nam radila zle.. Tu knizku som uz x krat mala v ruke, precitala, vratila sa knej a tak dookola. Ja jednoducho nemam nato povahu, aby som to dotiahla do konca. Teda neviem nechat Sophi plakat. Jednak preto, ze mi je jej luto a na druhej strane mam aj Natalku, ktora potrebuje v noci spat a zobudila by sa keby mala drela. Natali ma 9 rokov a tiez sa este stane, ze v noci pribehne, lebo sa jej daco prisnilo.S nou som problemy so spanim nikdy nemala. Ja len verim,ze aj so Sophi vsetko zvladnem, za par rokov uz len budeme spominat na neprespate noci a budu nas trapit uplne ine "malickosti."

prsky
13. sep 2009

hih...pekna reklama: http://site.freeffk.com/de/

amonis
13. sep 2009

ahojky tak u nás u mám rýmu i já takže ještě Karolí a jsme kompletní nevěřím že by to nechytla protože je to taková blbá rýma kdy nám všem teče z nosa nevidíme na oči a pčikáme 😒 😒 všude jsou kapesníky no tragedie.....

stím spaním já jsem typ který dost povoluje ve všem ted jsem si říkala že u druhého mimi to bude jinak ale to prostě nejde jak malá řve hned prostě jdu a vemu ji nemám na to jí nechat řvát prostě mi to nejde i když vím že je to špatně....Kiki tak dělala to samé pořád se v noci budila na kojení neuměla sama usnout spala semnou od malička v posteli a spí tam doteď tohle se taky těžko odnaučuje je tam zvyklá a je to vlastně její postel.....ale usíná sama od doby kdy jsem přestala kojit tj. jak jsem byla podruhé těhu kolem jejich dvou let najednou to šlo nebylo proč vstávat snad jen na čaj sem tam....celou noc spí až teď a to jí bude pět let......neříkám že to tak bude i u vás ale mě to nějak moc nevadí jsem prostě měkota a vím že je to moje vina.......

Karolí zas neusíná u prsa ale chce ponosit před tím než jí položím do postýlky a to je dost namáhavé takže brzo skončí taky v mojí posteli......

prsky
13. sep 2009

paskova...ved ja tiez nepisem, ze smejko radi zle..uz sme tu o tom mali debatu a vacsina z nas na to nema "gule" ja som podobne ako ty na tom..a lala ma taku vydrz v placi...co plac ona reve jak tur, ze proste cakam, ze dozrie 😉

amon...my s braxom sme tiez tak boli s nasimi v posteli a este pocas zakladky sme k nim v noci kolkokrat prebehli 😉 a moja mama hovori, ze to ubehlo ako voda a este mi to bude chybat 😉

tara2
13. sep 2009

prsky - ta reklama je uzasna 😀

...my dnes teplotujeme ☹ boli sme na hradzi na prechadzke a ked sme prisli tak sa mi maly zdal horuci a ze teplota 39,2 ☹ ...ale idu mu zuby tak je to snad preto. Dala som mu cipok a teraz ma 37,7 tak dufam, ze to pojde dole a do rana uz budeme bez teploty.

paskova
13. sep 2009

baby ani nevete ako ste ma ukludnuli uz som si myslela, ze len moj krpec j taky plany. 🙂 🙂 Cakam, ze sa to zmeni ked prestanem kojit, len si to celkom presne neviem predstavit co by som jej namiesto cicky vopchala do pusy.

amonis ja ju tiez nosim na rukach kym zaspi. 😉

siska_br
13. sep 2009

tara - chduatko malicke, snad to budu len zubky, len ho sleduj, zo zubkov by vraj teploty mali byt tak max. do 39, vyssie by uz mala signalizovat chorobu. ale ved ty si zdravotnicky podkuta lepsie ako ja, lepsie si to ustriehnes. drzim velmi palceky, nech je uz zajtra lepsie...mimochodom - samko mal dnes vecer opat 37,3...uz tyzden berieme atb....

smejko - tu knihu mam tiez precitanu a podla mna sedi v tom, ze je to o navyku - dieta si zvykne na isty sposob uspavania, ten mu vyhovuje a je jasne, ze to co mu je prijemne nechce zamenit. u nas ale teda nechat vyrevat urcite nie, skusali sme pred tyzdnom, vydrzali pol hodinu a do dnes hadam mame z toho traumu vsetci traja. samik sa vie neskutocne vytocit, uz ked bol uplne malicky vydrzal plakat aj styri hodiny, kym sme prisli na to, co po nas chce. keby to bol normalny cojaviem 10-20 minutovy plac, mozno by sme to aj dako vydrzali, ale to nie je nas pripad...ale kazda jemnejsia rada by mi bola fakt vzacna, ja to nevyspatie a vycerpanie uz dost vyrazne pocitujem

ale asi ta metoda fakt funguje, sledujem to teraz na sposobe, akym samko je lieky. prve dni boli uplne hrozne, vzpieral sa, kopal, metal, prvy vecer sa tak vyzuril, ze cely liek vzapati vygrckal, no proste total brutal horor...liek mu davame uz tyzden - dvakrat denne... vcera vecer prvykrat dobrovolne otvoril pusu, dnes vecer sa to uz celkom v pohode dalo zvladnut....

bezaz
autor
13. sep 2009

cafte
jani drzte sa, co ste mohli chutit? tiez sa mi to zda na zuby uz dost vysoka teplota 😝
k tomu zaspavaniu, my sme presli roznymi stadiami, aj dokonca pokusom nechat vyrevat, ale nezvladol to peto.. na zaciatku ninka zaspavala na rukach, potom to dospelo do stadia, ze sa ideme ucit zaspavat a teraz bud zaspi na prse alebo sa este max. pol hodku meta v postielke a zaspi.. ale musim vedla nej lezat, inak by zacala plakat.. horsie je to v noci, to nezabera ziadne hladkanie, cumel vypluje nadhernym oblucikom, takze jedine prso.. skusenejsie mamicky mi povedali, ze zaberie jedine separacia, takze ked sa dokopeme k vymalovaniu detskej, tak to mozno skusime.. ale som skepticka, nakolko buba je hore kazdu chvilu aj ked je sama 😅

deni_v22
13. sep 2009

ahojte, zienky,
citate mi myslienky... dnes pri vecernom uspavani som si uvedomila, ze uz je Dianka vo veku, kedy som Emku naucila samostatne zaspavat, prave tou vyplakavacou metodou, vtedy som mala asi lepsie nervy, lebo som sa pre to rozhodla a vydrzala (asi 2 tyzdne boli tazsie) a bolo to uzasne, lebo odvtedy deco zaspalo same kdekolvek - u babiek, na dovolenkach, chatach.....stacilo nakrmit, dat dobru noc a zavriet dvere...

no a teraz na to nemam, cestne priznavam...Dianka je taky dobracik, stale sa usmieva a mam pocit, ze by som ju zradila, keby som zacala s tou metodou...ze musim vymysliet nieco nove..napr. uspavat kojenim ale spolu s nejakou plysovou hrackou alebo handrickou..ze nech sa nefixuje len na mna ale popri tom aj na nieco ine a casom ja ustupim...to je prve, co ma napadlo, neviem, ci by to fungovalo..

tara, siska, drzim palce, nech vam chlapci uz zajtra teplotovat nebudu..

siska_br
13. sep 2009

deni - my samkovi od narodenia nenapadko podsuvame kadejakych "zaspavacikov", plysakov, plienku, moje tricko, pyzamo, proste hoc co....skusala som tak aj kojit, ze som medzi nas pichla cosi, no prd mi to bolo platne, akurat na moje male cici doooost neprakticke 😀 ale skuste, diuska mozno nebude taka prieberciva 😉

talinka
13. sep 2009

ahojte babulky.....

tiez suhlasim plne s prsky a s ostatnymi babami..co sa tyka zaspavania....nemam to srdce nechat ho plakat...ja urco nie, to radsej ja budem trpiet a budem nevyspata a dolamana, ja na to proste nemam , srdce mi trha , ked placka 😔 a nepotrebujem tie jeho zachvaty, ked sa mi potom dusi z toho placu, uz nie....chcem byt s nim tak ako aj on so mnou, a ked ma potrebuje, budem tam...je to maly tvorik a potrebuje nas....tiez mam tu knihu ,ale nemam zaujem ju ani precitat ani cas.. 😉 kazda si urobime po svojom ...ale tiez netvrdim, ze smejko radi zle...len 100 ludi 100 nazorov...

ale mam pocit, ze ja som aj tak mozno najhorsi pripad, vam zaspavaju na prsku len v noci? lebo mne aj cez den...a spim s nim, lebo ked sa odpojim spal by iba chvilku...takto si aj ja s nim oddychnem, aj ked si nic neporobim....a tiez verim, ze sa to casom zmeni aj ked bojim sa odstavenia,...ale to sme tiez viacere, ze siska? 😉

a chorym novembrovciatkam zelam skore uzdravenie co najrychlejsie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

siska_br
13. sep 2009

tal - ale nie ste na tom najhorsie - my cez den spime v kresielku (ktore mimochodom tymto navrhujem na titul Vynalez storocia), musim ho ukolisat....len vecer zaspava na prsku....o tom odstaveni mi ani nehovor... 😝

nase dieta uplne ze nenavidi svoju postielku....

talinka
13. sep 2009

siska, myslela som v tom , ze najhorsie, ze spime na prsku nielen pri zaspavani vecer a v noci,ale aj cez den... 😝 teda pokial nie sme vonku

talinka
13. sep 2009

a tomino ma rad postielku teraz,lebo hned ako ho tam dam, stoji a kyve sa a lieta s postelou po celej izbe,ale na spanie ju nenavidi od narodenia 😀

siska_br
13. sep 2009

tal - ved haaaapem, ja som myslela, ze nie si na tom najhorsie v tom, ze ani nas samko ani cez den nevie zaspinkat sam, ale ho musim uhojdat....ale inac sa mi tato sutaz vobec nepaci 😝 😀

deni_v22
13. sep 2009

siska, toho sa obavam aj ja, ze nejaky plysak bude len slaba lacna nahrada 😉

tal, cosi, ze najhorsie, aj my zaspavame len na prsku, aj cez den, aj v noci, fuuurt 🙂...

a co sa tyka postielky, odkedy som nadobudla presvedcenie, ze je spanie v nej pre nu to najlepsie a niet inej moznosti, tak tam v pohode spi. Dokonca sa necha uspat na velkej posteli a potom ju bez problemov prelozim. Asi mi dieta podvedome doveruje a poslucha...takze kym si ja nebudem mysliet, ze je nutne zmenit styl zaspavania, nic sa same nestane..

smejko1
13. sep 2009

ved hovorim baby, ze je to na kazdej indi - vyndy.... napr. ja som maleho nenechavala plakat v takych velkych intervaloch ako odporucaju, ale chodila som hladkat vzdy ked sa rozplakal.,,, ono to neni, ze ja to vydrzim, len maly nech je v klude, prave o tom to je, ze aj on ma prerusovany spanok a o to mnej kvalitny....

a teda ani som necakala, ze vymizne uplne nocne spavanie, ale z kojenia kazdu hodinu kojim 2x za noc a poviem Vam je to super, ked som neni taka unavena cez den...... proste som Vam len navrhla, ono je pravda, ze kazde dieta je ine a tu metodu si mozete lubovolne upravit {cas sposob}

drzte sa....

ja teraz uvazujem o ukonceni kojenia a veru dost sa trapim, lebo psychicky este nechcem koncit, ale ako malemu dorastli aj vrchne zubky tak aj ked nekuse tak to dost boli, neveim co robit. 😖

rominka
13. sep 2009

ahojte tak u nas nocni spani taky des dneska uz 6 krat jsem ju vytahla z postylky a kolotoc furt dokola uspim polozim za chvilku se vzbudi 😒 zub zatim zadny ale dasne napuchle tak jsem ji to namazala a uvidime aj horsi papa musim met u jidla hracjky abych do ni neco dostala tak si myslim ze to bude zubama jinak me dneska vytocila tchyne pry by jsme ji meli vysavat a zamest pred barakem apod. hlavne ze ona nam nepomuze nic cele dopoledne chrape ...tak opet mala beci...

prsky
13. sep 2009

deni..100% suhlas...tiez mam dojem, ze mi Lala cita myslienky...len ked spi v postielke, mam blby pocit...ked ju potom v noci prelozim k sebe, je cela studena, lebo sa odkopava a hrozne cestuje...akonahle lezi pri mne, spi krasne, akurat ze si na mna nohy vyklada...neviem, ako to poriesit teraz, ked je chladnejsie...perinu odkope ked spi sama a spacak sa bojim pouzit, lebo sa stavia v preberacej faze na nohy

ja to vidim na metodu, ze ked sa rozhodnem odstavit, tak pri nej budem lezat, mala bude revat, ale postupne zisti, ze ma chrniet bez didy...uz som to parkrat skusila pred par mesiacmi - hoci kvoli tomu, ze sa jej nepacila ani dida, ani nosenie, ani hupanie, nic - a prvykrat to bol des, revala asi 2 hodiny, my s rudom sme uz boli na prasky, druhykrat to trvalo cca 20 min a od vtedy ked ju taky rapel chytil, trvalo to uz len cca 10 min - ale uz sa to davno nestalo

talinka
13. sep 2009

siska, aka sutaz 😀 ty vedies, teba Samik viac nici...ak si teda nevymyslas 😀 😀 😀 alebo som ja odolnejsia a viac vydrzim.... 😀 ale nie, vsak vsetko raz prejde, ja si to momentalne uzivam tu blizkost a ze ma potrebuje 😉

deni, som rada, ze ste s nami 😀 ze nie sme v tom sami 😀

smejko, no u nas v zachvate revu hladkanie robi este vacsi rev, toto by u nas nefungovalo veru 😝 a nemyslim, ze by mal tomino malo kvalitny spanok, myslim , ze je v poho a mame ho aj dost,len ma potrebuje citit....v noci ,ked som pri nom, sa uz tak nebudi....to ja ked pocujem nejaky such hned utisim cicikom 😀 ja viem, mozno nie najspravnejsie...ale co uz...tak som si to zle naucila, tak to tak teraz je a bude 😉 ak bude niekedy druhe skusim naucit na postielku ak to nepude tak to nepude a budeme spavat spolu vsetci styria.. 😀 neriesim,...a je to super rano sa budit spolu v posteli 😵 😵 😵 a co sa tyka tvojho ukoncenia kojenia ak to fakt tak boli, tak to ukonci, kojila si uz dost... 😵 mna to nejak neboli aj ked sem tam kusne, uz som nejak odolna voci tomu.....chcem aspon do roka , teda ja to natahujem, kedze sa desim odstavenia ako potom budeme zaspavat 😅

talinka
13. sep 2009

rominka, tak aj vy sa trapite? 😝 vy bezzubaci 😀 a na tchyni se vykasli 😉 jednym uchom dnu , druhym von 😉

talinka
13. sep 2009

prsky, fesi nova foto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre