Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

mojkamirka
29. máj 2010

avojte

deni, drzim moc palceky aby to nebolo nic vazne a aby ti to co najrýchlejsie v nemocke ubehlo

masenka, tomaskovi je tiez zle v aute po viac ako hodine cestovania, minule som mu kupila homeopatikoum coculine a veeeeelka spokojnost, napchavala som jeho aj seba kazde dve hod, na mna to malo nulový ucinok ( tiez mi je na grc v aute a buse) ale malemu nastastie nebolo zle. Predtým počas štvorhodinovej cesty sa zgrcal na trikrát ale fest. 😒

bez, hovorim mi, ina drina robiť animátorku 4 hodiny 😀

miyya
29. máj 2010

ahojte, už som domka. pustili ma ráno o osmej,len som spala s malým.obaja sme mali ťažku noc. Mimčo už nemám, vyčistili ma a už je všetko v poriadku. len sa cítim prázdna,ale zvládam to podstatne lepšie ako som si myslela. len neznesiem pohlad na tehulky. strašne ma pichne pri srdiečku. 😔

Bezaz díky, že sa ta zaujímaš. volala som ti. 😉

zdenus
29. máj 2010

fuuu deni, ty ake prekvapka sem hadzes...kua...drzim palce, nech si ok...a hlavne rychlo... 😉 😉 😉

miyya, drz sa...asi to chce len cas 😒

prsky
29. máj 2010

deni...no nic moc, drzim palec

miyyus..a viete, co sa stalo? a drz sa

ad cestovanie..asi mame v tomto smere super dieta - ona ma cestovny mod -sedi relativne pokojne, aj si pospi, netreba ju nejak extra zabavat..obcas, ked je nervna, tak reve, ale to uz sa zas neoplati robit cirkus 😉

miyya
30. máj 2010

deni aj ja držím palce silno silno

neviem čo sa stalo,ale asi sa bábo nevyvíjalo,tak odišlo. Srdiečko nebolov 8tt,tak jedine a aj vačok bol malinký ale už je to jedno. nikto nebude zisťovať príčinu a ani sa nedá a bábo som potratila doma,tak neni ani z čoho.
No ale určite sa spýtam doktora,ked pôjdem za ním.
No babule depkujem vždy ked vidím v telke film kde neaká otehotnie. Ale čo už.
Teraz si budem dávať na seba pozor. som nevedela, že po kyrete je to také ako po pôrode.tak si dám pozor,aby som neprechladla a hádam sa potom začneme snažiť otehotnieť.ale pôjdem aj doktorovi na krv a všetky vyšetrenia pre istou, dám si dokopy aj zuby.tak vlastne všetko pripravím na naše snažilkovanie,aby som bola aspon trošinku kludnejšia.i ked potomto sa asi budem báť všetkého

Ozaj kolko máme čakať, všade píšu inak,tak neviem. 😕

cryonae
30. máj 2010

cafte baby,

zajtra mi koncia antibiotika a stale sa to moc nelepsi :'(

co sa tyka cestovania, tak my sme z tych stastnejsich.... ak ideme cez den, tak sa snazim to naplanovat cez maleho spanok.... trebars do tatier je to cca 3 hodiny a z toho tak hodku spi a potom uz zvysok nejak prebavime, dam rozok alebo ak je na co pozerat, tak pozera z okna ;)
do chorvatska pojdeme v noci

miy no netusim vobec, urco sa na to spytaj lekara

miyya
30. máj 2010

jooj cryo to je až tak zlé.chúda moje ☹

amonis
30. máj 2010

miya holka mrzí mě to opravdu.....vím jaké to je ale ty se držíš fakt dobře já jsem se dost sesypala a nějak se mi kvůli tomu pak nedalo otěhotnět já jsem čekala tak cca 3 měsíce ale povedlo se to až za skoro rok ...já jsem si to dost vyčítala furt tchýně mi to skoro kladla na vinu že jsem parkrát zvedla Kristýnku atd.atd. to mi moc nepomohlo.......

amonis
30. máj 2010

ale povedlo se to a Karolínka je tady a jsem ráda říkám si mělo to tak prostě být takže hlavičku vzhůru a hodně sil...snažit se můžete klidně za ty tři měsíce si myslím jak se dáš dokupy........

miyya
30. máj 2010

no ja ked si začnem dačo vyčítať,tak ma muž tak sfúkne,že si to radšej ani nerobím. nemyslím nato,ale tiež som porobila veci,ktoré tomu mohli pomôcť.ale ani pri miškovi som nebola úplne zodpovedná a nevedela som o rizikách a dopadlo to dobre.tak neviem či to má s tým niečo. dokonca mi miškovi ked som ešte nevedela ze som tehu som fajčila a dokonca som sa opila zo šampusu a nič sa nestalo.

miyya
30. máj 2010

dik Amon uvidím ako sa budeme cítiť. 😉

mojkamirka
30. máj 2010

miya, ma na teba dobru taktiku muž, môj by bol taký istý. Myslím, že to nebola tvoja chyba že si to niečím zavinila ty, ale ako píšeš skôr bola chyba v tom, že sa plod prestal vyvíjať. Všetko má svoj zmysel. 😒 Ono sa hovorí, že zle situácie nastávajú preto, aby človek zistil aký dokáže byť silný. 😉 Drž sa, tuho na teba myslím. 🙂

miyya
31. máj 2010

no ja väčšinou na neho nadávam,ale teraz je mi fakt oporou a velmi mi pomáha.je fakt úžasný a pritom má vela problémov v práci.
Len ked neni doma,tak je mi smutno. 😔

ale prajem pekné dobré ránko. Už nato nechcem ani myslieť. A čo máte nové,popíšte, lebo sa to tu fakt dosť fláka. Môj malý fešák chrní. nevime čo to tám posledné dni zaspí o deviatej ráno. nerozumiem tomu a dosť mi to narúša režim. no a teraz zachrnel ešte aj v obyvke na gauči. pozeral telku a zaspal,tak nemôžem ani upratať,aby som ho nebudila.

cryonae
31. máj 2010

cafte baby,

my mame za sebou zase raz taku noc.... som myslela, ze maleho uskrtim prinajmensom! o jednej sa prebral, vypytal sa k nam a asi do pol stvrtej nemohol zaspat, auuuuuuuu. Mechril sa medzi nami a vzdy ked uz som zacala driemat, tak ma kopol patou do zubov, nosa, brucha alebo ineho citliveho miesta...
no ale aspon ma potom nechal chrapat do 8:40 rano, inak by som to asi nerozchodila

ale od rana je zase tak uzasny 🙂 ked sme vstali som mu isla spravit mliecko a dobehol za mnou a ukazoval si na plienocku, tak som ho rychlo supla na nocnik a vypil si tam mliecko, potom som mu supla novu knizku o dopravnych prostriedkoch, ktora ho tak fascinuje, ze mi z toho nocnika zabudol zdrhnut a prvy krat v zivote sa vykadil do nocnika 😀 to bolo smraduuuuuu 😀
dufam, ze uz pochopil, co to po nom chcem 😉

no tato chvilka ma stala 'len' to, ze tomi si stihol naplacat maslo z rozka na svoj Hammer na dialkove ovladanie :-/ ach yo

miyya
31. máj 2010

jeeeej cryo a ozaj hammer je dobrá hračka.normálka ho ovládala dialkovým?,kolko ho to zabavi?

montana13
31. máj 2010

ahojte 🙂

miya, to mi je ľúto, že to takto dopadlo 😢 , dúfam, že sa to rýchlo na dobré obráti 😉 a čo nevidieť začnete úspešne snažilkovať znovu 😵 😵 😵

cryo, deni rýchlo sa vyzdravte!!! a aj ostatní marodi 😉

My sme momentálne vcelku zdraví... len keby stále nepršalo 😠 už neviem čo robiť doma... teraz je reklama, tak mám 3 min. voľno 🙂 inak Majko si hneď ráno obul tenisky, aby sme išli rovno von.. asi mu budem musieť kúpiť predsa len tie gumáky a pršiplášť 😒 aj keď jemu stačí, keď sedí v kočíku pod igelitom a cez okníčko má výhľad na autá, vtedy nepotrebuje ani behať 😉
Cryo aj my sme dostali novú knižku o doprave a nevie sa od nej odtrhnúť, čítame aj 30x za deň 😀 začíname hneď ráno v posteli a končíme zase večer v posteli, keď niekam ideme, tak knižka s nami 😀 a ten hammer na diaľkové to máte čo za hračku?
no reklama skončila, tak idem.... 😖

mojkamirka
31. máj 2010

ahojte, tak ja sa dnes idem vyžalovať, hádam to prežijete. Včera som dostala od MM prednášku, že je malý rozmaznaný, dnes zase hanba na cvičení, keď som chcela cvičiť ja tak mala naschvál začať fňukať inštruktorka ešte skonštatovala, že si ho mám vycvičiť aby som mohla cvičiť. No hanba mi, je mi fakt z toho do plaču a jaksi nikoho nechcem zaťažovať svojimi vecami, tak ma napadlo, že sa vypíšem aspoň tu a snád mi aj čosi poradíte. Fuj, zas revem. Podľa MM ho moc mojkam sa mu venujem, ale zas keď on nie je doma tak mám pocit, že v kuse len po malom hulákam a dávam ho za trest do postieľky aby sa ukludnil. Ako beriem do uvahy ked je hladny alebo čosi, ale ked sa proste hneva za každu somarinu a ja pri nom nemozem umyť ani riad tak ide do postielky. Ked on je taká nerva, že keď nie je po jeho tak sa hodí o zem a začne jačať, čo by som prežila, ale on sa pri tom udiera a ja sa bojím aby si neblížil, ked si tresne v zlosti hlavu o zem, skrinu, sklenené dvere. Ešte ma strašne štve, keď MM poviem aby mu zakázal preliezať cez gauč a on mu to povolí a o minútu na neho vreští, keď sa temer poláme, že to nemôže. No ako si mám potom s drobcom poradiť ja, ked on mu to povolí a potom pri mne huka od nervov, že ako to nemôže ked pri tatovi áno. Včera sa malý zobudil skôr ako inokedy a my sme robili pirohy tak po nom zas MM hukal, lebo malý vyžadoval pozornosť a nakoniec som schytala ja , že som ho rozmazlila, že furt reve. Ale k sakru, ved je v takom veku a on sám o sebe je taká povaha nervna. Do toho mu asi este lezu zuby tak sa nastve pre kazdu prkotinu. A je mi lepsie.

prsky
31. máj 2010

@mojkamirka no potesi 🙄 mojkanim sa rozmaznat neda a nase deticky su momentalne hnevlive za vsetko preto, ze si este nevedia dobre rady so svojimi pocitmi (oni chcu, my nedovolime a tak daju svoj pocit najavo - nevidim na tom nic zle, ved aj my sa vyjadrujeme aj hnevame aj kricime aj placeme, tak preco by deti nemohli?) a cvicitelka je dobra koza 😉

mojkamirka
31. máj 2010

prsky, dik, ja som prave toto včera MM vysvetlovala, no po dnesku mi bolo fakt na grc..... 😢

miyya
31. máj 2010

MOJKA nemám teraz vela času a aj pozriem čo radi moja knizka.miško nemá také maniere zatial a ked hej tak on niečo hodí o zem a za trest ide do kúta. je blbosť sa dieťaťu nevenovať, lebo je rozmaznaný.podla mna je to horšie ako zle.
a všimla som si,ze môj miško je vzdy uvrešťaný,ked je muž doma nervozny.akonáhle odíde preč,tak sa môj malý mení na anjelika.
dalej k tým scénam s trieskaním hlavy. ja viem, žesa bojíš ojeho zdravie,ale on to neprestane robiť, ked vidí,zže to zaberá. ja by som asi odišla do inej izby a privrela dvera a povedala mu,že ked sa ukludní,tak nech príde za tebou a budete sa hrať a tak
ja som to aspon takto riešila.nevidela som ho atak ma to nebolelo a taký sprostý nebol,aby sa trápil a trieskal ked ho nikto nevidel. po chvíli prišiel a bol rád ,že sa hráme.

zdenus
31. máj 2010

@mojkamirka, prsky ma pravdu, oni maju teraz take blbe obdobie..jedovate...to prejde a pride zas cosi ine....neries to, aj ked viem, ze tie kecy okolo toho su uzasne povbudive...
a ta cvicitelka je co z marsu? ved robi detmi a pozna ich maniere, nie?

mojkamirka
31. máj 2010

miya, presne to takto riešim ako ty, je pravda, ked som ja alebo MM nervozny tak logicky je aj on, Malý je v podstate nerva od 10 mesiacov, máme takéto scény, no za posledné dni sa to tak zhoršilo, že som na nervy. Ked ja som ho dala do spalne na postel a sla prec s tým, že ked sa ukludni tak nech dojde a o chvílu len rachot a bol na zemi. Prídem a on si trieskal hlavu o postel, vyzeralo to ako by už fakt nevnímal nič okolo seba, oči sa mu pomaly prevracali a ledva dýchal, no iné šoky som vtedy mala ti poviem. ☹

miyya
31. máj 2010

a hlavne si nič nevyčítaj. je blbosť,že na teba aj manžel utočí. to skúšal aj ten môj muž,ale nech ide do čerta. ja malého nerozmaznávam.možno niekedy urobím po jeho lebo uz neznesiem tie jeho nálady,ale to by urobil asi každí jeden,ked by bol s deckom denne 24 hodín. ale ak má niečo raz zakázané,tak mu to nesiem dovoliť nikto a aj ked je manzel unavený.proste nesmie sa a hotovo.potom sa ty doma môžeš aj zblázniť.

mojkamirka
31. máj 2010

zdeni, tak ten môj je asi speci, lebo je to aspon na nasej hodine jediné dieťa ktoré, nieže plače ale kňučí ked sa od neho vzdialim. Možno je to o to ťažšie, že som v podstate na neho sama, ked nerátam MM, lebo rodinu máme tak na 400km, tak s nikým iným nebýva sám. Rozmýšľala som jeden čas ísť do práce, ale neviem si predstaviť, kto by to pri ňom prežil a nezošedivel. 😀

miyya
31. máj 2010

no neviem mojka.toto som tuším robial ja ked som bola malá a mali zomna radosť teda doma. môj si neubilžuje vedome.nato je dosť samolubi 😀

miyya
31. máj 2010

môj miško bol takýto do 9 mesiacov.potom som ho dala opatrovať kamoške,ktorá je školená opatrovatelka a odtvtedy sa pomaličky menil a už je to fakt dobré dieťa

mojkamirka
31. máj 2010

miya, máš uplnu pravdu. Vsak to MM príde unavený z práce chce mať klud, tak mu je jedno, čo malý pri nom stvára a potom sa mi este diví, čo po malom furt húkam, že nemôže toto hento, lebo on mu to dovolí a malý to vie.

zdeni, si to vystihla, že jedovaté 😉

mojkamirka
31. máj 2010

miya, a nepožicias mi tu kamosku? 😀 😀 inak minule som stretla jednu tetku na zastávke. Po chvíli z nej vypadlo, že je bývala uciteľka z jaslí, sa prevelice divila, že malý este nerozpráva, ze sa mu treba venovať a nabádat ho k tomu. Teda inak som z nej bola rozcarovaná.

zdenus
31. máj 2010

baby, keby vidite, ako je teraz u nas doma....sme tu uz od stredy zavrete, kvoli kiahnam...okrem toho je eli doma uz cely maj....takze tie dve sa vkuse pre nieco tlcu, vrieskaju...hotova zoo.....hrat sa s nimi naraz neda, lebo kazda ma ine zaujmy....takze sa to snazim ignorovat,ale obcas vypenim a potom je coro moro 😝

mojkamirka
31. máj 2010

zdeni, bordel v byte šťastné díte 😉 , som vtipná že až 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre