Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
28. sep 2009

tara, v pohode, my budeme chodit do slovnaftskej plavarne kazdy utorok, tak mozme aj v iny tyzden, ked budes doma.

deni_v22
28. sep 2009

ahojte,
tak sme doma z vikendovych potuliek..boli sme u nasich, mali tam jarmok..nejake vinobranicke hody by asi vyzneli na severe trapne 🙂 ..ale v podstate asi o tom istom, kolotoce, burciak, kopec ludi..

prsky, ty si ale nevesta, este aj taky text hodis 😉 😀

tiez davam mliecne kase na veceru, nemliecne nechutili ani s MM ani so vzorkou Hami...

cryo, ty mas ale sikovnicka doma 🙂 a dokonca aj s pripravou jedla pomaha 😉 kasu uz vyrobit dokaze 🙂

prsky
28. sep 2009

deni...no ona nemusi ani moju mamu...aj ruda obcas odmieta, takze to je kruta realita...ale musim priznat, ze u svokry ma to trochu tesi 😅

tiez davam mliecne kase

zuzz
28. sep 2009

dnes natalia rano spala do 7:45, tak som kazala opatrovatelke, nech ju dopoludnia uz neuspava. teraz sa naobedovala a normalka bez revu zaspala, hura. ona si totiz posledne tyzdne nacvicila taky ritual, ze ked ju davam na odpoludnajsi spanok, tak najprv v postielke postojacky reve. ale dnes nie, taka bola utahana 😉

petusaaa
28. sep 2009

zuzz, u nas to iste, ked ho dam spat, tak ani za svet. teraz uz ma to tak nebavilo, ze som mu pustila uspavanky, a lahla som si vedla jeho postielky a citala. troskupomrncal, pochodil po postielke, vsetko co mohol, povyhadzoval, potom si sadol a zacal kusat dudlik a zrazu len akoby mech zemiakov spadol so zavretymi ocami. tak som skontrolovala, ci dycha 😅 ale uz je znovu hore.. inak dnes sme hore od 4:30.. 😔 😔 😔

skusim napisat sise, ci ma cislo 😉

zuzz
28. sep 2009

petusaaa 😀

petusaaa
28. sep 2009

zuzz, sa smejes, ale ja osm si fakt myslela, ze co sa stalo.. normalne sedi a rozprava vsetko.. potom zostal ticho a zrazu bach 😀

napisala som siske. ak odpise, tak vam dam vediet 😉

sisa.b
28. sep 2009

ahojte 🙂 dlho som tu nebola a dozvedam sa smutne spravy, ze je siska s malym v nemocnici ☹ co sa deje?

sisa.b
28. sep 2009

holky, davate v pohode ockovat svoje deturence? lebo nam sa blizi termin tretej hexy a prevenaru a uz som z toho celkom na prasky ☹

bezaz
autor
28. sep 2009

hojte, aj ja ma cislo na sisku 😉
tak vsetci ficite na mliecnych kasiach? ja davam DMkacske nemliecne s vodou a chutia aj mne 😀 zdeni ste nejaki presmradeni {ako hovori svokor}
adi akoze miluj svokru svoju 😵
ninka mi zliezla z nocnika a ostala mi celu postel.. samozrejme len moju polovicu 😖

petusaaa
28. sep 2009

sisa, samko maval uz 4 mesiac teploty, niekedy az do 39 stupnov a stale nevedeli z coho. tak ich poslali do nemocnice. maly by ist na usne a sono obliciek. robili im odbery, ale vysledky neviem, ake mali.

ja som sa tiez riadne bala ockovanie, ale zvladli sme to. aj ked maly hrozne plakal a dva dni bol taky nijaky a placlivy 😔 najhorsie je, ze pichnut to dat musis 😒

petusaaa
28. sep 2009

bez, si oznacila teritorium 😀

sisa.b
28. sep 2009

tak dufam, ze uz konecne zistia, co je malemu a rychlo ho vyliecia.

petus, no musis ako musis, my sa prave rozhodujeme, ci odmietneme aj tu hexu s prevenarom, alebo len mmr vakcinu. doktorka nam dala velku prednasku, ale rozhodnutie nechala na nas. este sme si vyziadali testy imunity, tak 6teho ideme a potom sa rozhodneme, ale urcite ju nezaockujeme pred dovrsenym prvym rokom, to uz sme sa dohodli

petusaaa
28. sep 2009

co je test imunity? 😕

sisa.b
28. sep 2009

imunologicke testy, ci je v poriadku jej imunitny system. chcem si byt absolutne ista pred tym, nez jej ten bordel pichnu

petusaaa
28. sep 2009

a to sa ako robi? normalne v ambulancii. a kolko to stoji?

sisa.b
28. sep 2009

petus, my uz sa s pani doktorkou dlhsie natahujeme o to ockovanie (posledne tyzdne nic ine necitam 😅 ) a kedze je to teta mojho draheho, tak sa jej spytal, ci sa da take vysetrenie urobit. a ona nema problem, ale ci ti ho urobia len tak na poziadanie, neviem. nas sa snazi mudra presvedcit, aby sme ockovali, tak robi vsetko mozne 😅

sisa.b
28. sep 2009

ideme na krvne odbery

zdenus
28. sep 2009

pepka
MCH - je hemoglobin na erytrocyt, MCHC - uvadza, kolko hemoglb je v cervenych krvinkach, pocita sa to na urcity pocet cervenych krviniek
obidve tieto hodnoty byvaju zmenene napr pri anemiach

zdenus
28. sep 2009

sisa...ma taky pocit, ze u nas plati zakon, ze povinne ockovanie musis dat pichnut, inak je na to paragraf v trestnom zakone

bezaz
autor
28. sep 2009

sisa ja uvazujem, ze nedam treti prevenar, ze vraj stacia 2 davky.. ale kexa je myslim povinna, nie?
peti no jo, ona si to znackuje kde kade.. rozmyslam, ze uz kupim redukciu na wcko
siska mi neberie telefon 😅

petusaaa
28. sep 2009

siska mi neodpisala

ved to, ze hexa je povinna normalne je to trestne, ked nedas pichnut povinnu davku.

sisa.b
28. sep 2009

zakon, ktory nariaduje povinne ockovanie je protiustavny....
my mmr bud nedame vobec, alebo tak pred nastupom do skolky. a o ostatnych este len uvazujeme. este uvidime, co nam povie dvd od dr. scheibnerovej a ake budu vysledky testov a potom sa rozhodneme

bezaz
autor
28. sep 2009

ale poznam typkov, co to nedali pichnut..
sisa a podla coho usudzujes, ze je to protiustavne?
volala som so siskou, uz su asi hodku doma, saminkovi na nic nedosli a vraj sa vcera vysypal, takze dlhodoba 6.? ale ze napise, tak cakajteeee 😀

siska_br
28. sep 2009

ahojteeeeee babulky

sme domaaaaaa 😵 😵 😵

takze v prvom rade velmi dakujeme, ze ste na nas mysleli, aj za vsetky sms a tel., boze, to vam babule ale tak dobre padne taka opora, naozaj velka vdaka!!!

sme doma, vypustili nas okolo obeda, dojst domov, nachovat dieta, uspat ho, nahadzat vsetok nemocicny sajrajt do pracky 😝 ale tak som sa vam prisla ohlasit, aby ste sa o nas nebali...

vysledky vsetkych vysetrenie boli ok, dokonca aj CRP - uplne prvykrat, usne ok, sono obliciek, rengen pluc, moc, krv - proste uplne vsetko v poriadku, tak sa tesim. len sa teda zase nezistila pricina dlhotrvajucich teplot. teraz to bol iny pripad, akutny, malo to aj uplne iny priebeh a vcera sa mi dieta osypalo, tak to doki uzavrel na sestku... no inac taka hospitalizacia nic moc, pevne verim a dufam, ze si takyto vikend uz nezopakujeme...v piatok, ked mi ho tam prijmali bola uz zo mna riadna troska 😝 , samik mal pri prijme uz skoro 40.-tku, nemohli mu napichnut zilu, pri poslednom vpichu uz ani nereagoval, oci stlpikom, ani neplackal....no ja totalne zrutena ked som si tak dieta videla...ale potom uz bolo len lepsie, dali mu infuzku a potom v podstate uz len lieky od teploty...system v nemocnici maju "paradny", kym sa maminy idu najest musia byt deti zavrete v tych kovovych klietkach, same na izbe,maminy jedavaju v jedalni, na izbe sa nesmie...a sestricky sa este maju tu drzost stazovat, ze ved tie deti placu, kde su tie mamy tak dlho...hned prvu noc som sa pochytila so sestrickou, ked mi chcela dohovorat, ze preco prebohaziveho to dieta spi so mno na mojej posteli...kazdy den rano sme nafasovali velku flasku s fenyklovym cajom sladkym jak rit a s kazdou sestrou zvlast som musela riesit, preco ho dietatu nedam.....a takych prihod mame....aaaaaaaaaaaaaaaach jaj....ale dolezite je, ze sme doma a zdravi...tak neviem, ci mam zacat dufat, ze to tak zostane? 🙂

amonis
28. sep 2009

siska to mám radost že už jste doma v nemocnici je to strašné a ty nervy jak ti dítě někam vezou na vyšetření to je na mrtvici ........tak teďka ať už je to jen lepší a lepší ať už máte klid........posíláme pusinku malému celá rodinka....

siska_br
28. sep 2009

a tie dlhotrvajuce zvysene teploty...ze u niektorych deti do 3 rokov take byvaju, nemam sa pre to az tak stresovat - no ono sa to povie, ze - ale vraj pricinou naozaj moze byt aj ta anemia a malo zeleza alebo aj dehydracia. hovorila som dokine, aky mam problem dostat do samka akekolvek tekutiny,no nepochvalila ma. dieta ze by malo prijat cca 100 - 130 ml/kg, vratane stravy...ale aj tak si neviem predstavit, ako by som do nho dostala tolku vodu...

dnes sme boli na 7.30 objednani na sono oblieciek, tri hodiny pred tym som mu nemohla dat mlieko a to samik nad ranom spava pomaly uz len na prsniku...no asi cele oddelenie poculo tie jeho staznosti o krkavcej matke rano o piatej...teraz spinka ako dudok, chudatko moje, konecne domaaaa

amonis
28. sep 2009

siska a zkoušela jsi dávat i ty přislazené čajíky?Já už cukr neřeším zas tak sladké to nedělám a malá pije dost......

sisa.b
28. sep 2009

siska, super, ze uz ste doma a v poriadku. drzte sa 😵

o ockovani sa nebudem rozpisovat, aby ma nezavreli za to, ze vas tu na nieco navadzam 😀 informacii je vela dosptupnych na nete 😉

zdenus
28. sep 2009

siska, tak fajn, ze ste doma 😉 😉 😉

amon, ani ja uz cukor neriesim, teda u elisky myslim, pije caj s trochou cukru, obcas jupiky, dzsy a taaaak 😝
lauri zatial zije na vode, ale tej teda vypije uplne minimum 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre