Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

zuzz
29. sep 2009

ahojte.
nam asi idu dalsie zuby, lebo v noci teplota natalii vyletela prudko nad38. rano som objavila prerezanu dvojku vlavo hore 🙂
ale teplota pretrvava, takze dalsie sa asi este chystaju.

toto som nasla o tych dm kuponovych knizkach na 1.narodeniny: http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/index... ja som natalii knizku vybavila az toto leto, tak som zvedava, ci sa tato ponuka na nas vztahuje.

vecerne kase jej tiez uz nechutia, viac si da co jej zvysi od obeda - polievkovo-masove gebuzinky.

a vcera sa slecna rozhodla, ze pojde na prechadzku sama - mali sme otvorene balkonove dvere z obyvacky (byvame v prizemnom rod.dome,aby si dakto nepomyslel, ze mi sibe), lebo som sla dat susit pradlo, na chvilku ma do svojej izby zavolal ondrik, ked som sa vratila do obyvacky, pozeram, malej nikde. ona si vypochodovala von, odtlacila branicku, zisla jeden schodik a stvornozkovala dolu dvorom k brane. opica krpata.

tara2
29. sep 2009

bez - aj ja som rozmyslala nad plavanim, ale nie nad kurzom ale ist si sem tam s malym niekde...

Od pondelka zaciname chodit na cvicenie do babyfitu, uz sa strasne tesim...dufam, ze sa to malemu bude pacit 🙂

deni - tak super, vy ste ini frajeri ked uz prespite celu noc 🙂 maly sa teraz nejako castejsie budi, asi kvoli zubom

siska_br
29. sep 2009

ahojte 🙂

pridavame sa k zuzz, tiez sa nam do rana vykulbala spicka prvej dvojky vpravo hore 🙂 , nastastie bez teploty. uz som ju dlho cakala, dala si na cas

ja nase plavanie asi uplne zrusim, bojim sa aby mi tam samik stale neprechorel, posledne, ked sme po dvojtyzdnovej pauze pre teploty, boli raz plavat mal na druhe rano 38. asi to nebudem riskovat. neviem, ci je taky haklivy....a taaaak sme sa z toho plavania obaja tesili, konecne sme sa dostali do lepsieho kurzu. no ale za choroby to nestoji...z posledneho kurzu sme zatial pre teploty z osmich hodin absolvovali dve... 😝 a nase cvicenie na fitloptach kvoli chorobam tiez vynechavame, aaaaach...

boli sme dnes u nasho obvodaka, uz sme sa z toho zeleza nevyvliekli, nafasli sme maltofer, dufam, ze samka z neho nebude zapekat ako mna... 😠

a kase sa nam zjavne tiez prejedli, nechce ich posledne dni ani vidiet...co davate miesto nich? ja to tiez obvykle riesim nejakymi zvyskami zo dna, chlebika este tolko nevie zjest, zeby ho to zasytilo

zdenus
29. sep 2009

inak vidim, ze tu vsetko valame na zuby 😀 😀 😀 😀 ...ale to aj my doma....hlavne ze ma zatial az jeden 😝 😝 😝

megg, kamoskina mala v takomto veku chodila po spickach a normalne ich poslali na rehabilitaciu, cvicili nejakych par cvikov a rychlo to bolo ok 😉

siska_br
29. sep 2009

vidite, na tie spicky som sa tiez chcela opytat dnes dokiho, jasne ze som zase zabudla ☹ aj u nas sa spickuje

tara2
29. sep 2009

siska - ja som vcera robila malemu kasu z ovsenych vlociek tak ta mu chutila, len som ich musela predtym pomliet. Skusala som robit aj domacu ryzovu ta bola tiez v pohode... a ked nechce kasu tak mu tiez dam pozostatok z obeda (ak nejaky ostal) prip. mu ponuknem chlieb s maslom alebo nejake ovocie. Vyzivu mi v poslednej dobe moc nechce a tie co su s jogurtom uz nezje duplovane...nechapem to lebo jogurt ma rad

sisa.b
29. sep 2009

baby, ake jogurty davate drobcom? ja som skusala ten tami, ale 0 bodov. activia biela tiez, sladkej mi teraz konecne kusok zjedla. hrozne ju zapeka, kakava tak kazdy treti den a pekne si to vzdy odkrici ☹ slivkove presnidavky nemusi vobec, tak neviem, ako by som jej pomohla. okakanu plienku sme nemali strasne davno, lebo aby sa vykakala, musim ju davat do klbka nad cinak, ale nestoji mi to za to, lebo pri tom vzdy hrozne krici 😢

pepka
29. sep 2009

ahojte,
my tiez davame povinne ockovania + prevenar a hanke davam teraz proti kliestovej encefalitide.

boli sme vcera u susedov sa ospravedlhovat a zistovat skody, tak dokopy nic, ze trosku zatecena stena u oboch, to sused prisiel nas.ra.ty a trochen zvelicoval, ze sme ho komplet vytopili.... tak som si vydychla....

a dnes som rozculena volala do poistovne, kde mame povinne zmluvne na auto, lebo take nehorazne prachy ze 225 €, ziadne zlavy za bezskodovy priebeh a podobne, tak som to chcela zrusit aj ked pod pokutou, ze aj tak sa mi to oplati prejst do poistovne kde budem platit takmer polovicu a teta na mna, ze nech sa zastavim osobne a ujedname to na 166 €, tak tomu sa vravi zlava 🙂 tak hned zajtra vyzeniem peta, nech si to nerozmyslia 😀

pepka
29. sep 2009

babulky, nemate niektora skusenosti so zapalom mocaku, ze co pomaha? mam to prvy krat v zivote a je to hruza, curam krv a ta bolest.... som si kupila urologicky caj a nejake tabletky od walmarku ale ak ma niekto este osvedceny recept co pomaha, sem s nim pleaseeee....
som sa vybrala vylakana rano aj k doktorke, ale v cakarni kopec ludi, mato nervozny po chvili, som sa chcela aspon objednat za poplatok, krava sestricka 3/4 hodiny neotvorila dvere aj ked jej ludia vyklopkavali, doktorka cely ten cas vysetrovala jednoho pacienta a ja som sa skoro pocurala, kedze mi teraz stale treba, tak som na.sra.ta odisla, ludia, s takym zapalom to ani do obchodu, ved sa postimmmm 😅

siska_br
29. sep 2009

jani - ja mu tiez robievam bud ryzovu alebo obilninovu, prip. ich zmiesam a do toho davam bud ovocko alebo vyzivu. tiez davam tie od babylove, alebo som kupila v zdravej vyzive obycajne pomlete pseno, aj ryzu a tak. a vyziviy mi tiez uplne prestal jest a aj ovocie...a nakolko v poslednom case aj tie kase, tak do nho neviem dostat ziadne ovocie..fakt mam pocit, ze sa mu tie chute menia z mesiaca na mesiac

sisa - ja davam sladku bielu activiu, nesladenu mi nechcel ani bohovi. a davam mu do nej amarant. to je obilnina, su to take malicke makke gulicky, kt. tam na chut ani necitit. a dost casto zvyknem do varenia malickemu pridat ovsene vlocky. snazim sa mu aspon tak dodat vlakninu, ked mi ovocie a zeleninu cerstve nechce

sisa.b
29. sep 2009

pepka ☹ nezavidim. a nemam skusenosti, neporadim

siska_br
29. sep 2009

pepi - uf, u vas tiez furt cosi 😝 no podla mna ak mas zapal mocaku - tak antibiotika ☹ som nepotesila, co?

deni_v22
29. sep 2009

baby, ako varite doma tie kase? s mliekom ci vodou? mam doma take jemne ovsene vlocky, ani mliet ich netreba, tak by som skusila..

pepka ☹ mas ty ale trable...stale cosi 😖 ....brusnice su dobre na mocove cesty, ale to skor ako prevencia nez liek, ale ak mas doma zavarane, daj si...a od bolesti pomohol algifen...no to vsetko len ako docasne riesenie...podla mna si zrela na antibiotika a mala by si si ich dat cim skor predpisat...

pepka
29. sep 2009

siska, to si teda nepotesila 😀 ale nie, viem, ze treba, no ale k dokine som sa proste nedopravovala. skusim vsetky rady, co som ponachadzala na nete a uvidime. petova krstna je lekarka, tak skusim este jej cinknut.
a mas pravdu, aj u nas furt cosi, mozme si my ruky podat 😖

sisa.b
29. sep 2009

siska a kde na tie gulicky chodis? do nejakeho bio shopu? ovsene vlocky som teda este neskusala, robite ich nasladko, ci slane? ale mne slecna spapa vela zeleninky, najlepsie s kuracim maskom 🙂

pepka
29. sep 2009

deni, tie tabletky, co som kupila su vytazok z brusnic, tak snad to pomoze aspon trosku... dakujem vam

siska_br
29. sep 2009

pepi, veru, mozeme si poblahozelat navzajom 😝 skus prezvonit tej dokine, nech mozes ako-tak fungovat a doprav sa k lekarovi

sisa - ano v zdravej vyvzive to kupujem. sacok stoji asi 1.30, zvyknem davam asi 2 CL do jogurtu alebo vyzivy
http://www.biospotrebitel.cz/page.php?selected=...

zeleninu uvarenu s maskom ma aj samik rad, myslela som surovu zeleninu, ta je na vlakninu omnoho bohatsia ako uvarena. a ovsene vlocky davam normalne do varenia miesto prilohy. odkukala som to od deni 🙂 a zozalo uspech. a myslim, ze je to aj zdrave

deni - kasicky zarabam s vodou

zdenus
29. sep 2009

pepka tahaj k doktorke pre atb, nech ti to nevyleze na oblicky z mocovych ciest 🙄 🙄 🙄

zdenus
29. sep 2009

a jogurty davam obycajne biele - activia, biotami, olma, probia a to je jedno, aky mju v potravinach a aby nemal nakydanych vela E-ciek 😕

amonis
29. sep 2009

tak my už papáme všecko malinká okusila slané a na plané dělá tvrdošijně ne,ne,ne hlavičkou 😀 takže musím dávat aspoň trošičku soli ať netrojčí....ale papá hezky to jo 😀 😀 jogurty u nás dobrá mama,activia.....

tara2
29. sep 2009

pepka - veru bez k dokine po ATB. zapal obliciek nie je ziadna sranda. A vela pi nech sa ti dobre preplachnu oblicky

siska - ked pojdem do bio shopu skusim kupit ten Amarant. Ja zarabam tie kase s UM, mam doma nejake vzorky UM tak ich minam. A surova zelenina u nas tiez nejde, maximalne je ochotny zjest kusok uhorky...

talinka
29. sep 2009

ahojte,
tak mame za sebou plavanicko, velka spokojnost, som rada, ze sme isli az teraz, aspon si to super uziva...len som total vycerpana,ako som sa s nim dnes natahovala, je to teda riadny zataz tahat ho vo vajku celu ulicu co ma takmer 9 kil, no dalo mi to zabrat, a mam strasne presilene ruky aj tomina to riadne unavilo, zaspal na dve hodiny 😀 ale inak vsetko super

bez, vidis, mohla si skor povedat,aj ked my sme vlastne v zaciatocnickom kurze,ale toto plavanie mozem len odporucit, su tam skvele instruktorky !!! www.mobik.eu

silvi, aj tomik bral maltofer a celkom v poho ziadne zapekanie tak drzim palce 😵

pepka, chudatko to co sa znova na teba nalepilo???? drzim palce a skore vyliecenie...!!!!

tiez davam sladku activiu a nestle presnidavky , na obed nieco masovo zeleninove a potom co ma napadne chlebik ale to len troska zje, kasu sem tam, nejake ovocie..nedodrziavam nejaku postupnost a niekedy ani nestuhnem dat vsetko 😝

mojkamirka
29. sep 2009

ahojte, dakujeme za gratulácie

ste ma potešili, že vám deti nejedia kaše, môj zatiaľ hej, vlastne temer iba to, cez deň je ochotný zjesť ledva polovicu jogurtu, 3 lyžičky presnidávky a 1 kojo, aspoň kašu zje večer.Keď prestane jesť aj tú tak neviem čo spravím. Akože skúšam kadejaké voloviny mu variť na obed, no dostanem do neho dve lyžičky a konec. No na nerv. 😠 😠 Ale aspoň je zdravý, teda dúfam, váľam to na zuby. 😀

meg, môj tiež zo začiatku asi dva týždne staval na špičky, t.j. keď sa učil stáť, ale to bolo pred dvomi mesiacmi už.

sisa, a ovsenú kašu si neskúšala malej urobiť. 5 až 10 min povaríš vo vode vločky a mixneš to.

siska, joj škoda, že musíte odvolať svoje aktivity. Snáď sa to samkovi časom zlepší a si to vynahradíte inak.

pepka šmitec k doktorovi, ty fakt musíš stále čosi mať 😒

zuzz
30. sep 2009

dobre ranko, este spite? natalia este spi, cim ma riadne prekvapila. pani opatrovatelka dosla na osmu, tak tu sedi a listuje casopis 😉

mojkamirka
30. sep 2009

bre, my už dávno nespíme 😉

zuzz
30. sep 2009

ani my uz teraz nie, len skoda, ze musim ist pracovat :(

petusaaa
30. sep 2009

no, maly u nas znovu buntosil o 3:30 bol hore nejaku hodinku a potom zaspal...

pepka, dufam, ze uz si sla k dr, lebo s tym nie je sranda 😔

bez, este raz ti moc pekne dakujem. a mohla by si to teda vymysliet njako postou poslat? do ip ti hodim adresu a ty mi hod cu, jo? DAKUJEM 😵 😵 😵 😵 😵

siska, aj my sme brali maltorer a tiez nas moc nezapkalo... asi tak ako ked ho neberieme 😒 je to sice otrava, vsetko sme mali hnede (ci akej to bolo farby), ale pomohlo 🙂 a dali ti k tomu aj vitamin C? lebo to sa potom lepsie vstrebava...
a tie gulicky zaujali aj mna. skusim to pohladat v obchode. aj ked tusim u nas v zdravej vyzive maju soju, sojove mlieko a soju upravenu... uz mam na to nervy a este to tam maju aj predrazene 🙄 a este morsku sol tam maju... 🙄

my nespickujeme. pekne na celu plochu nohy sa stavia... ale pomaha pevna vysoka (clenkova) obuv. 😉

vcera plavanie uplne hrozne. minulu hodinu vytiahli tak slize dlhe. a maly najskor v pohode, ale potom ostatne deti zistili, ze ked to chytia, tak to vyta taky hnusny pisklavo-polystyrenovy zvuk (sama to neznasam). a odvtedy reeeev. som myslela, ze za tyzden zabudne.. a nezabudol, najskor sa aj usmieval chvilku a potom znovu rev. ale bol aj nevyspaty, tak uvidime nabuduce ☹

bezaz
autor
30. sep 2009

hojte
peti uplna pohodka, ved sa musim nejako revansovat za to davne zistovanie kociara v alladine 😉
u nas sa dnes v noci budilo s totalnym revom, normalne som zakazdym chytila nervy, lebo este ked mrauci, tak sa to da vydrzat, ale ona ani oci nerozlepi a jaciiiiiiiii 🙄
ninka chodi vselijak, nejako ma to zatial netrapi, nema pevne topanky, ani ich nemienim na doma kupovat, aspon zatial.. mame kozene capacky typu liliputi

cryonae
30. sep 2009

bre ranko,

maly uz spi a tak mam chvilku
vcera som bola v tom DM v Avione a pekne ma nasrali, lebo nemali Tomiho mliecko, ale neva, uz mam aj tu ich novu karticku. Tie sirupy som tam nevidela, akurat javorovy.

malemu som dala na ranajky ako vzdy chlebik s maslom a sunku, tak dnes hajzlik maly sunku vyjedol a chleba sa ani nedotkol... 😠

zuzz
30. sep 2009

cryo, a kolko ma tomi zubov? ze dokaze tu sunku zjest. lebo nataliu este stale napina z nepomixovanych veci. uz mi to zacina vadit. skusam jej davat do ruky aj rozok, pripadne chlebik, ale vacsinou to len prstami rozmrvi, ak sme dnu, alebo da psom, ak sme vonku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre