Mamičky novembrových bábätiek 2008 III. Pridajte sa

bezaz
20. máj 2009

aaaa pokracujeme 😀

talinka
25. máj 2009

baby ja mam z tych prikrmov uz chaos, ved kazda tu prikrmujete inak..... 😀 😀 jedna pekne zeleninku po zeleninke a druha ma ledva 6 mesiacov a vyskusala uz rozne vyzivy mixovane.... 😀 😀

talinka
25. máj 2009

mati, dobru noc

romi , ahoj ano mam rezervacku na stolicku konecne, v sobotu idem pre nu do trnavy

smejko1
25. máj 2009

talinka, tiez mam z toho gulas........ ale aj tak si vsetko pisem a uvidim ako nam to pojde........ po mrkve ideme zajtra na zemiacik a co bude potom ....... este ani sama neviem.......

hlavne nedavat lepok a ostatne uz je asi len na nas....... dnes mi kamoska z konika poradila, ze aj nase deti uz mozu papat take nesolene kukuricne chrumky {maju ich v bille} tak to chcem vyskusat

dobru noc

talinka
25. máj 2009

smejko, tak sme dve 😀 ja budem varit,ale mam doma uz aj nakupene flasticky tak uvidim su rozne aj zeleninky jednotlivo aj viac druhov, aj s maskom aj s ovocim , viac ovocia a tak....ale v nedelu zacinam mrkvickou a tiez pak uvidim....
a lepok som citala, ze do 6 mesiaca nedavat na tejmudrej stranke kojeni.net 😕

sisa.b
25. máj 2009

tak teda baklazan nebude, skusim este tu brokolicu a ked tak s mlieckom 🙂

deni_v22
25. máj 2009

caafte takto na noc..
ale este stiham Laurinke zazelat vsetko naj 😉

sisa u nas je brokolica prepadak....v kombinacii so zemiakom ako tak, cista nic moc.. vyhrava cuketa a vsetky zmesi, ktore ju obsahuju...

martina, dik za vysvetlenie, tusila som ,ze je to vec zamestnavatela, ale ta legislativa sa tak casto meni, ze uz pochybujem o vsetkom...

ja idem na masko az od buduceho tyzdna, teda od ukonceneho 7. , a sucasne s tym planujem pridat ovocie na desiatu, no ocakavam neuspech, uz som jej dala ochutnat jablcko, aj trochu bananu, dnes ozula ceresnu ale tvarila sa kyslo tak som zvedava...
Na obed zvladne cca 100ml kasicky, snad s maskom toho bude viac a viac..

sisa.b
25. máj 2009

aj my prajeme vsetko naj lale k polrocku 🙂

sisa.b
25. máj 2009

tak mne sa tu dieta zas prehana po zemi 😒

sisa.b
25. máj 2009

a ten hrach davate mrazeny alebo z konzervy? 😕

mojkamirka
26. máj 2009

ahojte, tak my sme boli včera u dokiny, no trapas, som si splietla dni a prišla som o deň skôr ako sme boli objednaní. No šikulka som 😀 . Ale k veci, máme 8700g, 71 cm, obvod hlavičky 45 . A k príkrmom, sa divila, že prečo už nedávam ovocie na desiatu, tak dnes začíname, od budúceho týždňa máme dať už mäsko o týždeň neskôr žĺtok, neskôr olovrant a nakoniec večeru. Keď som sa sťažovala, že mu nič nechutí tak mi povedala, že ho mám dať vyhladovať a zje. No iste!!!!!!!!!!!!!!!!! Urobila som tak, reval jak tur, ale ani omylom som doňho nedala ani lyžičku. Dnes dáme jablcko na desiatu (samozrejme varené), na obed mrkvová polievka s ryžou, tak som zvedavá. Hehe, so stresom ale predsa. Konečne som sa bola včera ostrihať. No a na obed sa majú dávať polievočky a na desiatu ovocné presnídavky.

No týrať ho nebudem, budem skúšať pokým sa dá a dokrmovať s MM, čo ho mám znásilňovať? NO hej a mám primiešavať MM do papaníčka, vraj mu to bude viac chutiť. Ani omylom, ja mám proste doma exemplár, keď sa nechytí ani na sladké tak konec.

gratujem rominke k narodeninám a polročným oslávencom

petusa, že 250 g!!!!!!!!!!! to ako robíš????????????????? My ani tých 50g.

joj musím ísť, lebo drobec už vykrikuje

tara2
26. máj 2009

Dobre rano 🙂
sisa - ja sa tiez chystam varit hrach, ale dnes este nie, dnes ma premieru cuketa 😀 . A budem varit cerstvy a potom ho prepasirujem...svokra nam poslala zo zahrady

mojka - to nic, aj ja som tak raz prisla k zubarovi 😎 😀 😀 😀 . A miery mate pekne 😉 . Ja by som dieta tiez nenechala vyhladovat...potom zje este menej alebo vobec nic 😒

moncicici
26. máj 2009

bre ranko 😉

mojkamirka doktorka by mala seba vyhladovat

baby na facebooku som pridala videjko ako mi maly stoji v postielke,bo on sa sam dviha pomocou postielky a potom tam stoji a cumi 😀 😀 😀

moncicici
26. máj 2009

mojka a zabudla som pekne miery 😉

petusaaa
26. máj 2009

hrach davam mrazeny, ale o chvilocku bude aj cerstvy. z konzervy by som nedavala. ma najmenej vitaminov.

talinka. no, podla najnovsich vyskumov zasa zistili, ze lepok je dobre davat co najskor. aj medzi 4-6mesiacmi, zarovno kojenim. tak si vyber 🙄 ja som pridala lepok pred dvomi tyzdnami.

aj ja som mala v tych prikrmoch chaos. potom som si spravila tabulku a uz nic necitala a riadila sa iba podla nej 😝 ja som miesane kasicky nedavala. az potom taku, ze som mala oskusany zemiak mrkvu a este k tomu bol hrasok, co sme nemali oskusany. tak taku som mu dala. a potom este dalsie 2dni hrasok.

mojka, ze vyhladovat. no urcite. to je kravina. ved v kazdom clanku o zavadzani tuhej stravy je, ze dieta musi byt v pohode. neboj, nebude dokonca zivota na mliecku, ono sa to rozbehne 😉 dokonca niekde pisu, ze ked je moc hladne, tak dat trosku mliecka a potom dat tuhu stravu. a az bude este hladne, tak dokrmit mlieckom...
a my uz papame skoro 2mesiace, tak asi preto tak vela papa.

moncici idem kuk to videjko. inak my uz tiez stojime. len sa nestavia sam, ale ked ho taham do sedu, tak sa zdvihne o moje ruky 😉

petusaaa
26. máj 2009

baby a melon mozem dat?

petusaaa
26. máj 2009

inak niekde je, ze broskyna sa nemoze do roka a niekde ze od 4m v pohode. ja som dala tak v 5,5m. tak dufam, ze som mu nijako neuskodila 😔

talinka
26. máj 2009

cafte...
petus, ja som dala uz malemu melon cuckat a melon sa moze aj broskyna, to je to, vsade inak pisu, daj co ty uznas za vhodne a sama zistis ako to znasa,ale zda sa, ze vsetko v poho, nie? 😉

siska_br
26. máj 2009

cafffte babizne,

uz zase prikrmujeme 😀 😀 😀
my sme tazky prebornici... som kukala to videjko od prsky....teeeeda, adi, si malej statocne nalozila 😀 maly mi za cely tyzden, co prikrmujeme dokopy tolko nezjedol ako bolo mnozstvo tej prvej lyzicky, co si do malej supla 😀 ale statocne sa s tym popasovala...ja to do samka supujem po kustilinkoch a aj tak ho hrozne natahuje a zje toho hrozne malicko, ale ved mame este cas naucit sa...zacinali sme mrkvov, presupli sa na brokolicku - ta mala kustik vacsi upech a dnes pokracujeme cukinou...a malemu to tiez varim v pare a len trosku olivoveho

siska_br
26. máj 2009

mojka - to co mate za pediatra???? ze nechat dieta vyhladovat... to by som jej na to asi povedala par teplych slov (no asi nie - ja som take makke vajce...ale by som si pomyslela svoje) co je sisi? ved to dieta ma polroka, co jej sibe? ze vyhladovat...jeeeeezis nechapem normalne..

tara - aj my dnes premierujeme cukinu 😉 😉

smejko - chrumky???? to by som sa divila, ako by to moje dieta konzumovalo...aj pretlacenu zeleninku ma problem prehltnut... 😕

mojkamirka
26. máj 2009

baby, díky za podporu, práve sme dopapali varené jablčko a konečne malo úspech, zjedol až 50 g odhadom, na začiatok úplne super. Asi bude po mne, ja som tiež milovala sladké, a nič iné som nezjedla.

peti, ja to už neriešim, mám štyri príručky o príkrmoch a v každej píšu inak, sa na to môžem.... Urobím podľa seba a basta, akurát mám predsavzatie nesoliť, necukriť do roka aspoň a nedávať citrusy, jahody, paradajky, a samozrejme mliečne výrobky a kravské mlieko na zvyšok kašlem. 😉

Minule bola u nás susedka a sa divila, že ešte kojím, keď jej vnúčik 5 mesačný už papá s nimi kapustové halušky s nimi. Však to aké slané musí byť?

siska_br
26. máj 2009

mojka - kedy dorucime fotky?

mojkamirka
26. máj 2009

siska, dobrá otázka, ozvem sa ti dnes ked pôjdeme von? nejak nám to stále nevychádza 😢 , no ideme do obchodu teraz ešte, o druhej som voľná, len či pánko nebude hajať.

siska_br
26. máj 2009

no ved to... s tymi chlapmi je to tazko 🙂 ... poobede mozme ale urcite nie skor ako o 2, dnes bude hiiiiic 😝

tara2
26. máj 2009

mojka - tak tak ja mam taky isty nazor. Tiez som precitala par kniziek a jeden doktor oponuje druhemu 😀 😀 😀 . Budem sa drzat tych hlavnych zasad a ostatne budem riesit podla vlastnej intuicie a maleho chuti 😎 . My nastastie nemame problem s prikrmami, maly zosrotuje vacsinou vsetko co mu dam. A velmi sa mu paci pit vodu z hrnceka, uplne sa trasie ked vidi ze mu idem dat napit 😀 .

siska - skusala si mu dat trocha vodicky na zapitie? Maly ovela viac zje ked mu dam troska vody.

siska_br
26. máj 2009

jani - mhm, aj vodicku sme skusali. zatial len z takeho poharika s naustkom, co si musi cuckat, ale planujem mu dat aj z klasikos poharika...zeby dnes? 😀 tiez som mala pocit, ze kustik viac spapa, ked si zapije. ked som mu dala vodicku na lyzicke sapal sa po nej ako besny 😀 druhu lyzicku s brokolickou mi uz oprdel 😀 nevybabrem s nim tak lahko...

tara2
26. máj 2009

siska - ja mu davam tiez z poharika s naustkom a v pohode. Ako aj po brade nam tecie 😀 ale vacsinu pekne vypije, ja mu dam vzdy len troska vody k obedu lebo keby videl ze stale tecie tak by asi viac pil ako jedol 😅 . Ale niekedy som skusala aj obycajny poharik este ked bol mensi a mala som laktacnu krizu a v pohode pil. A skusala si aj ty jest? Mne to poradila tusim prsky a maly ked nas vidi jest tak je aj on

siska_br
26. máj 2009

jani - jasneeee 😀 my papame na striedacku 😉 a vacsinou lietaju lietadielka...jedno do mojho hangara a druhe do samkovho 😀 😀 😀 akurat ze ja mam na to vlastnu lyzicku

ale zatial este nestresujem, verim, ze sa rozpapa. skusame este len tyzden, fufunik ma cas

sisa.b
26. máj 2009

baby, ked vas tu citam, tak prikrmovanie = hotova veda 😝 radsej vas vypnem 😀 😀 😀

tara2
26. máj 2009

siska jasne ze sa rozpapa 😉

sisa ake vypnem 😀 😀 😀

tara2
26. máj 2009

tak sme po obede, maly zjedol 150 ml zeleninovej kase zo zemiaka, mrkvy a cukety 🙂 a este chcel aj mlieko 😕 kokso kde sa to do neho zmesti 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre